Rinkų apžvalga 2021-08-20

2021-08-20
JAV akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Dow Jones 34894-0,19%
S&P 5004405-0,13%
Nasdaq Composite 14542+0,11%
Russell 20002129-1,36%
S&P 500 VIX22,79+4,89%

JAV pagrindiniai indeksai toliau svyruoja permainingai ir neranda vienos krypties nors svarbių ekonominių naujienų šiandieną nebuvo skelbta. Investuotojai vis bando įskaičiuoti ir įvertinti kokią įtaką jų portfeliams turėtų jei FED imsis mažinti skatinimo priemones dar šiais metais, o kitu atvejų sekančių metų pradžioje. Investuotojai taip pat nežino kaip vertinti ir augančius dienos užsikrėtimo skaičius viso pasaulio mastu. Vienu atveju dienos užsikrėtimų skaičius didėja, tačiau dienos mirčių skaičius atsilieka jei lygintume praėjusius du dienos užsikrėtimo didėjimo pikus (grafikas apačioje). Tai guodžia investuotojus, nors yra baiminamasi dėl galimų ekonomikos uždarymų.

Koronaviruso dienos susirgimų ir mirčių skaičius viso pasaulio mastu

JAV tuo tarpu antros koronaviruso bangos vasaros pradžioje bus išvengusi, kas stipriai padėjo jų ekonomikos atsigavimui. Tuo tarpu žvelgiant į dabartinį didėjantį dienos užsikrėtimų skaičių dėl Delta atmainos, verčia investuotojus pasvertinti šiuo metu labai gerus skelbiamus ketvirčio įmonių rezultatus su galimais ateityje ekonomikos suvaržymais.

JAV koronaviruso dienos susirgimų skaičius

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504120-0,07%
DAX (Vokietija)15697-0,41%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7047-0,12%
CAC 40 (Prancūzija)6588-0,24%

Paskelbti liepos mėn. Vokietijos gamintojų kainų indeksas, kuris rodo, kad gamintojų kainos padidėjo 10,4 proc., lyginant su ankstesniais metais. Tai didžiausias gamintojo kainų didėjimas 1975 m. sausio mėn. Toks gamintojų kainų didėjimas gali būti paaiškintas, kad prieš metus buvo patiriami daug mažesni kaštais dėl pandeminio laikotarpio. Visgi, tai svarbus paaiškinantis rodiklis sekantiems infliaciją, nes gamintojų kainų didėjimas dažniausiai persikelia galutiniam vartotojui.

Vokietijos gamintojų kainų indeksas

Paskelbti ir Jungtinės Karalystės liepos mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.), kurie traukėsi -2,5 proc. lyginant su praėjusiu mėnesiu, nors analitikai tikėjosi 0,2 proc. kilimo. Žvelgiant giliau prekyba maisto prekių parduotuvėmis sumažėjo 1,5 proc., o tai yra iš dalies dėl Euro 2020 futbolo čempionato, todėl rinkos stipriai į šį neatitikimą nereagavo.

Jungtinės Karalystės liepos mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)

Kitos rinkos

Kinijos institucijos išleido papildomus teisės aktus, kurie dar labiau sugriežtina taisykles, kuriomis turi vadovautis technologijų bendrovės tvarkydamos asmens duomenis. Dėl šios priežasties tiek Kinijos pagrindiniai indeksai, tiek didžiosios kinų kompanijos stipriai nuo to kenčia.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,66+0,10%
EUR/USD1,1671-0,03%
Nafta (WTI)62,23-2,17%
Auksas1 787+0,26%

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu