Rinkų apžvalga 2021-08-19

2021-08-19
JAV akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Dow Jones 34812-1.08%
S&P 5004380-1.07%
Nasdaq Composite 14439-0.89%
Russell 20002135-0,66%
S&P 500 VIX22.88+11.91%

Pagrindiniai JAV ir kitų šalių indeksai šiandieną krenta dėl vakar FED paskelbtos žinutės, kad ketina mažinti kiekybinį skatinimą iki šių metų pabaigos. Investuotojams vertinant tokią informaciją, kad iki metų galo likus vos 4 mėnesiams reikia pergrupuoti savo investicinius portfelius. Ko glaima tikėti kai FED imsis tokių priemonių dauigau skaitykite straipsnyje: Centrinių bankų monetarinės politikos griežtinimo įtaka finansų rinkoms. Daugumos FED narių manymu, infliacijos tikslas yra pasiektas, bet darbo rinka dar nėra pilnai atsigavusi, todėl labai svarbu kokie bus skelbiami pastaruosius mėnesius darbo rinkos rodikliai.

Ekonominiai duomenys

Amerikiečių pateikiančių naujų prašymų bedarbio pašalpoms gauti skaičius mažėjo ketvirtą kartą iš eilės ir pasiekė 348 tūkst. Tai yra geresnis rezultatas nei tikėjosi analitikai 362 tūkstančių. Tai rodo, kad JAV darbo rinka atsigauna net kai daugelis JAV valstijų stengiasi dar po kol kas minimaliais suvaržymais kovoti su šiuo metu plintančia Delta atmaina. Vigi iki pandeminio lygio dar yra kur pasistūmėti, nes tuo metu vidutiniškai bedarbių pašalpų skaičius per savaitę siekdavo apie 200 tūkst.

JAV naujų bedarbių paraiškų skaičius per savaitę

Tuo tarpu JAV rugpjūčio mėn. FIladelfijos gamybos sektoriaus indeksas krito ketvirtą kartą iš eilės iki 19,4. Rezultatas prastesnis nei prognozuota analitikų, t. y. 23,2. Šis rodiklis sudarytas iš Filadelfijoje esančių gamyklų apklausų ir rezultatui viršijus 0 rodo gerėjančią situaciją. Iš apklausos matome, kad situacija yra gera, tačiau prastėjanti.

JAV rugpjūčio mėn. FIladelfijos gamybos sektoriaus indeksas

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504114-1.78%
DAX (Vokietija)15701-1.68%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7059-1.56%
CAC 40 (Prancūzija)6618-2.23%

Europos pagrindinių indeksų reikšmė labai panaši į kitų regionų. Dėl galimo silpnesnio pasaulio ekonomikos augimo perspektyvos, kuriai įtaka gali padaryti nauja Covid-19 plintanti atmaina, pagrindiniai indeksai krenta. Europos investuotonams, taip pat reikėjo suvirškinti vakar FED paskelbtą naujieną dėl galimo kiekybinio skatinimo mažinimo, manant kad tuo pačiu keliu gali ne už ilgo pasekti ir ECB.

Ekonominiai duomenys

Rugpjūčio mėn. susitikime Norvegijos centrinis bankas, kaip tikėtasi, išlaikė rekordiškai žemas palūkanas ties 0,0% riba. Centrinio banko atstovai paminėjo, kad ekonomikos atvėrimas paskatino ryškų ekonomikos atsigavimą, o nedarbas dar labiau sumažėjo. Visgi, atstovai pripažysta, kad vis dar yra neaiškumų dėl pandemijos raidos, kurią sukelia nauja Delta atmaina. pastebma, kad infliacija sumažėjo ir yra žemiau 2% tikslo, todėl pagrindiniai duomenys lieka darbo rinkų rodiklių duomenys lemsiantys dėl galimo ateityje palūkanų normos kėlimo.

Norvegijos palūkanų normos ktimas

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,39+0,27%
EUR/USD1,1695-0,12%
Nafta (WTI)63.41-2.98%
Auksas1 786.65+0.21%

Naftos kaina šiandiena taip pat koreguojasi ir tai jau tęsiasi visą šią savaitę. Tam įtakos turi stiprėjantis doleris, kas padaro šią žaliavą brangesnę ir sunkiau prieinama varotojams. Taip pat ir didėjantis nerimas dėl Covid-19 dienos užsikrėtimų skaičiaus didėjimo. Po vakar dienos FED posedžio manoma, kad JAV ekonomikos visisškas atvėrimą gali laikinai būti atidėtas, o tai turėtų įtakos naftos paklausai ir gerėjantiems darbo rinkos duomenims.

Tuo tarpu JAV dolerio kaina kyla kitų valiutų atžvilgiu. Tam turi įtakos taip pat FED posedžio metu paskelbta informacija apie galimą dar šiais metais pradėta obligacijų supirkimų programos mažinimą. Tokie pasisakymai teigiamai veikia JAV dolerio kaina, nes tai parodo, kad JAV doelrio bus įlieta mažiau į rinka – pasiūla bus mažinima.

JAV dolerio indeso DXY kaina

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu