Rinkų apžvalga 2021-08-18

2021-08-18
JAV akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Dow Jones 35244-0.3%
S&P 5004445-0.11%
Nasdaq Composite 14663-0,01%
Russell 200021172-0,52%
S&P 500 VIX18,04+1.45%

Vakar S&P 500 indeksas užsidarė kiek žemesne kaina užbaigdamas prieš tai buvusį penkių dienų iš eilės kilimą. Šiuo metu pagrindiniai JAV indeksai kiek krenta dėl vakar paskelbto kiek prastesnių mažmeninės prekybos duomenų ir FED vadovo J. Powell įspėjimo, kad pagrindinė problema JAV ekonomikai išlieka Codiv-19 sukelta pandemija ir nors FED ir turi priemonių skatinti ekonomiką, jų veiksmingumas turi ribas. Po kol kas toks pranešimas yra vertinas neigiamai ir šiandieną (21 val. Lietuvos laiku) investuotojai lauks kitų žinių FOMC posėdžio metu, kokie bus sekantys centrinio banko ėjimai norint suvaldyti pandemijos padarinius ir ar bus atkreiptas dėmesįs į permainingus paskelbtus ekonomikos duomenis.

Ekonominiai duomenys

Tuo tarpu buvo paskelbti Išduotų statyti leidimų duomenys, kurie pranoko analitikų lūkesčius. Buvo pastevimas 2,6 proc. kilimas lyginant su parėjusiu mėnesiu.

JAV liepos mėn. išduoti gyv. būstų statybos leidimai (sumetinta, x12)

Visgi, paskelbti JAV liepos mėn. pradėti statyti gyvenamieji būstai nuvylė savo rezultatais. Lyginant su praėjusiu mėnesiu buvo pastebimas 7 proc. kritimas. Tai žemiausias rezultatas per 3 mėnesius, kuriam įtakos turi padidėjusios žaliavų kainos ir būsto išlaikymo kaštai.

JAV liepos mėn. pradėti statyti gyv. būstai (sumetinta, x12)

Įmonės

Šiandieną pagrinde invesuotojai laukia NVIDIA ir Cisco systems skelbiamų ketvirčio rezultatų, kurie turėtų pasirodyti užsidariu biržai.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504186-0.34%
DAX (Vokietija)15943+0,06%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7156-0.44%
CAC 40 (Prancūzija)6767-0.84%

Europos pagrindiniams indeksams šiuo metu sekasi kiek geriau nei JAV. Kaino beveik nepasikeitusios nuo vakar uždarytos kainos. Investuotojai toliau vertina skelbiamų įmonių rezultatus, kurie pralenkia analitikų lūkesčius. Taip pat, yra numatoma tikimybė, kad ECB ir toliau palaikys silpnesnę pasaulinio augimo perspektyvą dėl pastaruoju metu padidėjusio Covid-19 infekcijų šuolio.

Ekonominiai duomenys

Paskelbtas 2021 m. liepos mėn. vartotojų kainų lygis Jungtinėje Karalystėje, kuris sumažėjo iki 2,0 proc. lyginant su praėjusiais metais tuo pčiu mėnesiu. Infliacijos lygis nukrito iki Anglijos centrinio banko nustatyto lygio, o tai geras ženklas nelaukiantiems monetarinės politikos griežtinimo.

Jungtinės Karalystės liepos mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,11-0.01%
EUR/USD1,1718-0,09%
Nafta (WTI)66.75+0.66%
Auksas1788-0,01%

Žaliavos

Po keletos dienų nuosmūkio WTI ir Brent rūšies nafta bando šiandieną atsistatyti. Investuotojus kiek gąsdina padidėjęs dienos susirgimų Covid-19 skaičius, nes jei pagrindinės valstybės vėl imtųsi uždarinėti ekonomikas, tai stipriai atsilieptų naftos kainoms. Šiandieną laukiama 17 val. Lietuvos laiku naftos atsargų skelbiamų duomenų, kurie gali pakreipti žaliavos kaina į vieną ar kitą pusę.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu