Rinkų apžvalga 2021-08-10

2021-08-10
JAV akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Dow Jones 35 227,8+0,36%
S&P 5004 432,0+0,01%
Nasdaq Composite 14 767,6-0,63%
Russell 20002 235,30-0,01%
S&P 500 VIX16,97+1,56%

Akcijų indeksai krypsta į viršų. JAV Senate šiandien yra balsuojama dėl 1 trln. USD dydžio infrastruktūros plano patvirtinimo. Prognozuojama, kad balsavimas turėtų būti sėkmingas ir planas bus patvirtintas. Tai viena iš pagrindinių J. Bideno ekonomikos plano dalių. Infrastruktūros plane numatyta 110 mlrd. USD skirta kelių ir tiltų statybai bei esamų būklės gerinimui, 66 mlrd. USD bus skirta geležinkelių tinko vystymui. Dar 65 mlrd. USD bus nukreipta į interneto ryšio plėtrą. Taip pat itin daug lėšų bus skiriama elektros tiekimo tinklų atnaujinimui bei vystymui.

Išsiskiria stipriai į viršų šoktelėjusios komercinės paskirties elektromobilių gamintojos Lighting eMotors akcijos. Paskelbta, jog bendrovė sudarė partnerystės sutartį su Berkshire Hathaway valdoma Forest River. Sutarta dėl 7500 Co2 neišskiriančių autobusų gamybos. Sandorio vertė siekia apie 850 mln. USD. Pagal susitarimą Lighting eMotors per ateinančius 4 metus tieks reikiamus komponentus ir įrangą elektrobusų gamybai. Autobusai bus surenkami Forest River gamykloje Indianos valstijoje. Skaičiuojama, kad sudarytas kontraktas kol kas yra didžiausias elektrinių autobusų rinkoje.

Lighting eMotors akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Brangsta ir Kansas City Southern vertybiniai popieriai. Wall Street Journal paskelbė, jog Kanados geležinkelių kompanijų Canadian Pacific Railway planuoja pateikti naujų pasiūlymą dėl Kansas City Southern įsigijimo. Skelbiama, jog naujame pasiūlyme kalbama apie beveik 300 USD siekiančią kainą už akciją. Tokiu atveju Kansas rinkos kapitalizacija siektų apie 27 mlrd. USD (šiuo metus sudaro apie 26,3 mlrd. USD) Tiesa, oficialus pasiūlymas dar nebuvo pateiktas. Canadian Pacific Railway kovoja su kita Kanados bendrove Canadian National Railway Co. dėl Kansas įsigijimo. Kansas yra viena mažiausių iš didžiųjų JAV geležinkelių operatorių, tačiau turi itin svarbią rolę JAV ir Meksikos prekyboje. Tokio tipo kompanijų įsigijimai yra itin retas reiškinys, nes sandorius griežtai vertina rinkos reguliatorius. Būtent Kansas City Southern yra viena iš paskutinių tokių dydžio bendrovių, kurios dar galėtų būti įsigytos.

Kansas City Southern akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Ketvirčio rezultatus pasibaigus prekybos sesijai skelbs Coinbase. Analitikai prognozuoja, kad bendrovės pelnas akcijai praėjusį ketvirtį sudarė 2,26 USD ir buvo sugeneruota 1,83 mlrd. USD siekiantys pardavimai. Tikimasi, kad ketvirčio pabaigoje tapatybę patvirtinusių Coinbase vartotojų skaičius perkopė 60 mln. Coinbase daug uždirba iš klientų prekybos kriptovaliutomis. Praėjusį ketvirtį bitkoino kaina buvo kritusi žemiau 30 tūkst. USD, apyvartos kiek sumažėjo, tad ir kompanijos rezultatams tai turėjo įtakos. Nuo metų pradžios Coinbase akcijų kaina yra kritusi xx

Coinbase akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 147,7+0,25%
DAX (Vokietija)15 704,5+0,15%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 133,6+0,41%
CAC 40 (Prancūzija)6 665,2+0,16%

Europoje daugiausiai dėmesio sulaukė paskelbtas Vokietijos ZEW instituto rengiamas pasitikėjimo ekonomika indeksas. Indeksas yra sudaromas, apklausiant šalies institucinius investuotojus ir analitikus, siekiant išsiaiškinti jų nuomonę apie ekonomikos būklę ir jos perspektyvas per ateinančius šešis mėnesius. Indekso reikšmė šį mėnesį stipriai smigo žemyn, t.y. nuo 63,3 punktų iki 40,4 punktų. Tai yra praėjusių metų lapkričio mėnesio žemumas. Ekonomistai tikėjosi, kad indekso reikšmė sieks 54,9 punkto. Pasak ZEW instituto prezidento A. Wabacho, investuotojų lūkesčiai krito jau trečią mėnesį iš eilės. Tai indikacija apie didėjančią riziką Vokietijos ekonomikai, kuriai grasina potencialiai rudenį ateisianti ketvirtoji Covid-19 banga, lėtėjantis Kinijos ekonomikos augimas.

Germany Zew Economic Sentiment Index
Vokietijos ZEW pasitikėjimo ekonomika indekso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / ZEW

Išsiskiria brangstančios Jungtinės Karalystės maisto pristatymo bendrovės Deliveroo akcijos. Vakar paskelbta, jog didesnė konkurentė Vokietijos kompanija Delivery Hero įsigijo 5,09% Deliveroo akcijų paketą. Deliveroo rinkos kapitalizacija sudaro apie 8,3 mlrd. GBP, tad Delivery Hero įsigytų akcijų vertė siekia apie 415 mln. GBO. Deliveroo buvo įkurta 2013 metais. Į ją 2019 metais investavimo ir Amazon, kuri su kitais investuotojais per investicijų pritraukimo etapą suteikė 575 mln. USD investicijų. Praėjusiais metais Deliveroo pajamos sudarė 4,1 mlrd. GBP, buvo patirta 223,7 mln. GBP nuostolių. Palyginimui, 2019 metais buvo sugeneruoti 2,5 mlrd. GBP siekiantys pardavimai ir patirta 317 mln. GBP nuostolių.

Deliveroo akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,11+0,18%
EUR/USD1,1714-0,20%
Nafta (WTI)67,47+1,53%
Auksas1 724,95-0,11%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
12:00Vokietijos rugpjūčio mėn. ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas40,454,963,3

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Coinbase Global, Inc.2,26
Sysco Corporation0,57
Unity Software Inc.-0,31
McAfee Corp.0,28
Upstart Holdings, Inc.0,12

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV infliacijos duomenys, naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį Jungtinė Karalystė skelbs BVP, JAV – gamintojų kainų indeksą, bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus paviešintas JAV Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu