Rinkų apžvalga 2021-07-28

2021-07-28
JAV akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Dow Jones 35 001,8-0,14%
S&P 5004 406,0+0,11%
Nasdaq Composite 14 775,6+0,80%
Russell 20002 201,30+0,50%
S&P 500 VIX18,51-4,39%

Pfizer paskelbė, jog per antrą metų ketvirtį parduotos vakcinos pajamos siekė 7,8 mlrd. USD. Bendrovė prognozuoja, kad visų šių metų vakcinos pardavimai turėtų sudaryti 33,5 mlrd. USD, kai anksčiau buvo prognozuota, kad sieks 26 mlrd. USD. Tam įtakos turi plintanti Covid-19 delta atmaina, dėl kurios jau sprendžiama ar vakcinuotiems žmonėms reikės papildomo skiepo. Bendrai per ketvirtį Pfizer sugeneravo 18,98 mlrd. USD siekiančius pardavimus ir uždirbo 1,07 USD pelno akcijai. Analitikai prognozavo, kad pajamos sudarė 18,74 mrld. USD, o pelnas, tenkantis akcijai, siekė 0,97 USD. Pfizer prognozuoja, kad bendras šių metų pelnas akcijai sudarys 3,95 – 4,05 USD (anksčiau buvo tikimasi 3,55 -3,65 USD), o pajamos sieks 78 – 80 mlrd. USD (anksčiau – 70,5 – 72,5 mlrd. USD). Bendrovė tikisi, jog jos vakcinai JAV bus suteiktas galutinis patvirtinimas iki kitų metų vasario. Pfizer akcijos nuo metų pradžios pabrango 16,5%.

Pfizer akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Lėktuvų gamintoja Boeing nustebino praėjusį ketvirtį sugebėjusi dirbti pelningai. Prie to prisidėjo rinkoje kiek atsigavusi lėktuvų paklausa. Boeing pakoreguotas pelnas akcijai praėjusį ketvirtį siekė 0,40 USD. Iš viso uždirbta 567 mln. USD pelno, kai prieš metus per tą patį laikotarpį nuostoliai sudarė 2,96 mlrd. USD. Pajamos išaugo 44% iki 17 mlrd. USD. Analitikai prognozavo, kad ketvirtis bus nuostolingas. Remiantis jų analize, nuostoliai turėjo siekti 0,83 USD akcijai, o pajamos sudaryti 16,54 mlrd. USD.

Boeing akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

21 val. Lietuvos laiku sulauksime FED sprendimo dėl palūkanų. Praėjus pusvalandžiui vyks jau tradicine tapusi spaudos konferencija su FED vadovu J. Powellu. Neabejojama, kad palūkanos nebus keičiamos, taip pat neturėtų būti pristatyta svarbių monetarinės politikos pokyčių. Tiesa, tikimasi, kad bus aktyviau pradėta diskusija dėl būsimo turo supirkimo programos apimčių mažinimo. Tai ko gero bus kertinis klausimas, į kurį daugiausiai dėmesio ir sutelks rinkos dalyviai.

United States Fed Funds Rate
FED palūkanų pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Pasibaigus šiandienos prekybos sesijai rezultatus skelbs Facebook. Analitikai prognozuoja, kad kompanijos pelnas akcijai per metus bus išaugęs net 68,3% ir sudarys 3,03 USD. Pajamos turėtų siekti 2788 mlrd. USD. Tai 49,2% daugiau nei prieš metus. Įvertinus geroka lūkesčius pranokusius Alphabet rezultatus, tikėtina, kad Facebook rezultatai taip pat viršys prognozes. Per paskutinius du metus bendrovės ketvirčio pelno akcijai rezultatai viršydavo prognozes 75% kartų, o pajamos – 100%. Skaičiuojama, kad per praėjusį ketvirtį Facebook reklamos pardavimai turėjo sudaryti 27,13 mlrd. USD. Aktyvių mėnesio vartotojų skaičius turėtų siekti 2,9 mlrd., o dienos – 1,91 mlrd. Tikimai, kad nemažai naujų vartotojų pritraukta Azijos rinkoje.

Aktyvių mėnesinių Facebook vartotojų skaičius. Šaltinis: Facebook
Facebook akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 100,7+0,88%
DAX (Vokietija)15 566,5+0,31%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 995,6+0,31%
CAC 40 (Prancūzija)6 562,2+1,01%

Europos biržose šiandien vyrauja žalia spalva. Svarbių ekonominių rodiklių neskelbiama, tad dėmesys krypsta į vietines bendroves.

Didžiausias Vokietijos bankas Deutsche Bank praėjusį ketvirtį uždirbo 692 mln. EUR pelno. Tai daugiau nei dvigubai daugiau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi, kad pelnas sieks 328 mln. EUR. Nepaisant per metus išaugusio pelningumo, Deutsche Bank ketvirčio pardavimai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, krito iki 6,2 mlrd. EUR. 11% sumažėjo investicinės bankininkystės padalinio pardavimai. Jau anksčiau buvo skelbiama apie sumažėjusią šios banko veiklos užimamą rinkos dalį. Tiesa, banko finansų vadovas J. von Moltke teigė, jog didesnių problemų šiuo atžvilgiu bankas nepastebi, nes kai kuriose srityse pvz. prekybos fiksuoto pajamingumo popieriais veiklos padalinio užimama rinkos dalis didėjo. Per metus Deutsche Bank sugebėjo 7% sumažinti bendras išlaidas, kurios praėjusį ketvirtį siekė apie 5 mlrd. EUR. Darbuotojų skaičius, lyginant su praėjusių metų antru ketvirčiu, sumažėjo nuo 83 797 iki 86 824. Bankas tiek antro šių metų pusmečio, tiek kitų metų rezultatų atžvilgiu išlieka nusiteikęs optimistiškai, nors Deutsche Bank CFO pripažino, kad šio mėnesio pirmoje pusėje aktyvumas rinkoje yra gerokai sumažėjęs. Banko akcijų kaina nuo metų pradžios yra pakilusi 18,8%.

Deutsche Bank akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Rezultatais pasidalino ir vienas didžiausių Jungtinės Karalystės bankų Barclays. Per antrą šių metų ketvirtį uždirbtas pelnas pranoko prognozes. Barclays uždirbo 2,1 mlrd. GBP pelno, kai prieš metus per ketvirtį jis siekė vos 90 mln. GBP. Analitikai skaičiavo, kad banko pelnas galėtų sudaryti 1,7 mlrd. GBP. Stipriai pagerėjo prekybos vertybiniais popieriais ir investicinės bankininkystės veiklos padalinių rezultatai, kurių pardavimai atitinkamai per metus augo 38% ir 27%. Bendros banko grupės ketvirčio pajamos siekė 5,4 mlrd. GBP. Tai nežymiai daugiau nei prieš metus, kai sudarė 5,34 mlrd. GBP. Buvo fiksuotas 37% skolos vertybinių popierių, valiutų ir žaliavų prekybos verslo apimčių pirmo pusmečio nuosmukis. Praėjusiais metais ši verslo dalis stipriai šovė į viršų dėl pandemijos sukelto ir išaugusio kintamumo finansų rinkose. Barclays už pirmą šių metų pusę akcininkams išmokės 0,02 GBP akcijai siekiančius dividendus. Banko akcijos šiais metais jau pabrango 19%.

Barclays akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Prancūzijos automobilių nuomos kompanija Europcar Mobility paskelbė, jog vyksta dėl derybos su bendrovių Volkswagen, Attestor, Pon Holdings konsorciumu dėl potencialaus kompanijos įsigijimo. Sandorio dydis turėtų sudaryti ape 2,5 mlrd. EUR, už akciją sumokant apie 0,50 EUR. Šiuo metu Europcar Mobility rinkos kapitalizacija sudaro apie 2,41 mlrd. EUR. Remiantis Reuters duomenimis, birželio pabaigoje bendrovei buvo pateiktas įsigijimo pasiūlymas už 0,44 EUR, tiesa, Europcar Mobility akcininkai pasiūlymą atmetė. Įdomu tai, jog bendrovė anksčiau jau buvo priklausiusi Volkswagen. Vokietijos automobilių gamintoja šiuo įsigijimu siekia įeiti į automobilių nuomos rinką ir taip pasiekti vartotojus, kuriems yra labiau priimtina nuomotis automobilių nei jį įsigyti. Europcar Mobility pajamos dėl pandemijos praėjusiais metais susitraukė 45%, o nuostoliai sudarė 645 mln. EUR.

Europcar Mobility akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,65+0,18%
EUR/USD1,1809-0,08%
Nafta (WTI)72,05+0,56%
Auksas1 800,50+0,03%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Vokietijos liepos mėn. GfK vartotojų pasitikėjimo indeksas-0,30,9-0,3
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-2,6 mln.2,1 mln.
21:00FED sprendimas dėl palūkanų<0,25%<0,25%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Facebook, Inc.3,03
PayPal Holdings, Inc.0,83
Pfizer, Inc.0,96
Thermo Fisher Scientific Inc.5,51
Shopify Inc.0,23
McDonald’s Corporation2,12
QUALCOMM Incorporated1,40
Boeing Company -0,65
Spotify Technology S.A-0,52

Savaitės įvykiai

Rytoj sužinosime II ketvirčio JAV BVP duomenis, bedarbių paraiškas, o savaitės pabaigoje sulauksime euro zonos išankstinio BVP, infliacijos rodiklių. JAV skelbs PCE infliacijos indeksą, vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius, Čikagos PMI indeksą bei patikslintą Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu