Rinkų apžvalga 2021-07-26

2021-07-26
JAV akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Dow Jones 34 971,8-0,06%
S&P 5004 409,0+0,01%
Nasdaq Composite 14 853,6-0,08%
Russell 20002 218,30+0,32%
S&P 500 VIX18,60-3,84%

Akcijų rinkose šiandien vyrauja permainingos nuotaikos. Pagrindiniai JAV ir Europos akcijų indeksai neranda bendros krypties. Stiprus išsipardavimas šiandien buvo fiksuotas Kinijos ir Honkongo biržose. Honkongo akcijų indeksas fiksavo didesnį nei 4% neigiamą pokytį ir nubraukė visą šių metų prieaugį. Indekso reikšmė nuo metų pradžios yra sumenkusi 3,81%. Kinijos reguliuojančios institucijos toliau imasi griežtų priemonių prieš didžiąsias šalies bendroves. Savaitgalį bendrovei Tencent skirta bauda už konkuravimo normų pažeidimus, taip pat liepta atsisakyti kompanijai priklausančių išskirtinių muzikos licencijavimo teisių. Pristatyti įvairūs ribojimai ir privataus mokymosi paslaugas teikiančioms bendrovėms, kaip TAL Education, New Oriental Education and Technology ir kt. Remiantis CNBC duomenimis, šioje srityje veikiančioms kompanijoms uždrausta pritraukti investicijas vykdant pirminius viešus akcijų siūlymus, taip pat ribojamos ir užsienio kapitalo investicijos.

Honkongo akcijų indekso pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Šią savaitę investuotojų dėmesio centre išliks bendrovių skelbiami ketvirčio rezultatai. Taip pat daug dėmesio sulauks ir vyksiantis FED posėdis. FED sprendimas dėl palūkanų ir kitų monetarinės politikos pokyčių bus skelbiamas trečiadienį, taip pat tuo metu vyks ir spaudos konferencija su centrinio banko vadovu J. Powellu. Šiandien rezultatus skelbs Tesla, rytoj – Apple, UPS, Alphabet, Microsoft, Visa, AMD. Savaitės viduryje – Facebook, Ford, Pfizer, McDonalds, PayPal. Ketvirtadienį galėsime įvertinti Amazon, Pinterest, Mastercard rezultatus, o penktadienį – ExxonMobil, Caterpillar, P&G ir kt. kompanijos.

Image
Šios savaitės įmonių rezultatų skelbimo kalendorius. Šaltinis: Earnings Whispers

Remiantis FactSet atnaujintais duomenimis, iš 24% S&P 500 bendrovių jau paskelbusių ketvirčio rezultatus, 88% pelno akcijai rezultatai pranoko analitikų prognozes. Vidutiniškai įmonių pelnai akcijai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, yra išaugę 74,2%. Paskutinį kartą didesnis augimas buvo fiksuotas praėjusios finansų krizės laikais, kai per paskutinį 2009 metų ketvirtį pelnai augo net 109,1%. Žinoma, augimo tempas įspūdingas, nes prieš metus įmonių pelnai buvo gerokai susitraukę. Vertinant pajamų atžvilgiu, net 86% kompanijų pajamos viršija analitikų lūkesčius. Tai kol kas geriausias rezultatas nuo 2008 metų, kai FactSet pradėjo rinkti tokius duomenis.

S&P 500 kompanijų pelno ir pajamų rezultatai, lyginant su analitikų prognozėmis. Šaltinis: FactSet

Jau minėjome, kad ketvirčio rezultatus pasibaigus oficialioms šiandienos prekybos sesijos valandoms viešins JAV automobilių gamintoja ir technologijų kompanija Tesla. Analitikai prognozuoja, kad praėjusį ketvirtį pelnas, tenkantis vienai akcijai, sudarė 0,98 USD. Pajamos turėtų siekti 11,4 mlrd. USD. Tai 88,7% daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus ir apie 1 mlrd. USD daugiau nei per pirmą šių metų ketvirtį. Tesla jau anksčiau paskelbė, jog per praėjusį ketvirtį automobilių pristatymų apimtys sudarė 201,25 tūkst., o iš viso buvo pagaminta 206,42 tūkst. automobilių. Prieš metus per tą patį ketvirtį pristatymų skaičius siekė 90,65 tūkst., o per pirmą šių metų ketvirtį 184,6 tūkst. Tesla, kaip ir kitų automobilių gamintojų, investuotojams nerimą kelia mikroprocesorių trūkumas, didėjanti konkurencija elektromobilių gamyboje. Taip pat kiek nerimaujama ir dėl Tesla turimos bitkoinų pozicijos. Vasario 8 dieną įmonė oficialiai pranešė apie 1,5 mlrd. USD investiciją į šią kriptovaliutą. Nuo to laiko Tesla akcijų kaina krito apie 18%, o nuo metų pradžios akcijos yra atpigusios 7,4%. Per paskutinius du metus Tesla paskelbti ketvirčio pelno akcijai ir pajamų rezultatai 75% kartų pranokdavo analitikų lūkesčius.

Tesla akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 108,7-0,23%
DAX (Vokietija)15 514,5-0,40%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 969,6-0,13%
CAC 40 (Prancūzija)6 487,2+0,06%

Ryanair paskelbė, jog praėjusį ketvirtį patyrė 272,6 mln. EUR nuostolių. Prieš metus per tą patį laikotarpį nuostoliai sudarė 185,1 mln. EUR. Stiprokai per metus šoktelėjo pardavimai, kurie išaugo nuo 125,2 mln. EUR prieš metus iki 370,5 mln. EUR praėjusį ketvirtį. Tą lėmę ženkliai padidėję keleivių srautai, kurie per pirmą šių finansinių Ryanair metų ketvirtį (baigėsi birželio 30 d.) pasiekė 8,1 mln. Birželių bendrovė pervežė 5 mln. keleivių ir planuoja, kad per artimiausius mėnesius jų skaičius gerokai išaugs. Tikimasi, kad liepą pervežtų keleivių skaičius sieks 9 mln., o rugpjūtį viršys ir 10 mln. Apskritai per šiuos finansinius metus Ryanair skaičiuoja, jog keleivių apimtys turėtų sudaryti 90 -100 mln., kai ankstesnėje prognozėje buvo kalbama apie 80 – 120 mln. Galutiniai rezultatai priklausys nuo Covid-19, tolimesnio vakcinacijos Europos valstybėse tempo. Pasak Ryanair, šie metai tikriausiai bus užbaigti su nedideliu nuostoliu. Tikslesnių prognozių teikimo bendrovė atsisakė. Bendrovės akcijos šiandien brangsta, tiesa, nuo metų pradžios jų kaina yra beveik nepasikeitusi.

Ryanair akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,69-0,23%
EUR/USD1,1793+0,18%
Nafta (WTI)71,67-0,68%
Auksas1 807,50+0,35%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
11:00Vokietijos liepos mėn. IFO verslo pasitikėjimo indeksas100,8102,3101,7
17:00JAV birželio mėn. naujų namų pardavimai (sumetinta, x12)800 tūkst.769 tūkst.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Tesla, Inc.0,98
Lockheed Martin Corporation6,51
Cadence Design Systems, Inc.0,59
Otis Worldwide Corporation0,71

Savaitės įvykiai

Rytoj galėsime įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksą, euro zonos M3 pinigų kiekio pokyčius. Savaitės viduryje visų dėmesys kryps į vyksiantį JAV centrinio banko posėdį, taip pat bus paskelbti šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sužinosime II ketvirčio JAV BVP duomenis, bedarbių paraiškas, o savaitės pabaigoje sulauksime euro zonos išankstinio BVP, infliacijos rodiklių. JAV skelbs PCE infliacijos indeksą, vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius, Čikagos PMI indeksą bei patikslintą Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksą.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu