Rinkų apžvalga 2021-06-29

2021-06-29
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 286,0+0,38%
Mini S&P 5004 286,0+0,15%
Mini Nasdaq Composite14 512,6+0,06%
Mini Russell 20002 321,80+0,23%
S&P 500 VIX18,17+0,02%

Šiandien brangsta investicinio banko Morgan Stanley ir kitų šalies bankų akcijos. Vakar pasibaigus prekybai JAV biržose bankas paskelbė, jog trečią ketvirtį išmokės dvigubai didesnius dividendus, kurie sieks 0,70 USD akcijai. MS taip pat pristatė ir naują savų akcijų supirkimo programą, pagal kurią iki kitų metų birželio mėnesio bus supirkta iki 12 mlrd. USD vertės savų banko akcijų. Pasak banko vadovo J. Gorman, per pastaruosius metus buvo sukauptas perteklinis kapitalas ir bankas šiuo metu turi vieną didžiausių kapitalo buferių rinkoje, tad sprendimas jį mažinti didinant dividendus ir įgyvendinant naują akcijų supirkimo programą atitinka dabartinius banko poreikius. Apie dividendų didinimą paskelbė ir kiti didieji JAV bankai. J.P. Morgan Chase didins ketvirčio dividendus 11% iki 1 USD akcijai. Bank of America pranešė, jog banko išmokami dividendai augs 17% iki 0,21 USD akcijai. Dar balandį Bank of America pristatė 25 mlrd.. USD akcijų supirkimą. Goldman Sachs taip pat pranešė, jog didins išmokas akcininkams. Pasak banko, planuojama ketvirčio dividendus pakelti net 60% iki 2 USD akcijai, tiesa, tai dar turi būti patvirtinta banko valdybos. Praėjusią savaitę JAV centrinis bankas paskelbė, jog visi 23 šalies bankai, kuriems buvo atliekami streso testai, testavimus sėkmingai praėjo, o jų sukaupti kapitalo rezervai gerokai viršija reikalaujamus lygius hipotetiniuose ekonomikos nuosmukio scenarijuose.

Morgan Stanley akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Kiek aktyviau nei įprastai prekiaujama lėktuvų gamintojos Boeing vertybiniais popieriais. Antra pagal dydį JAV skrydžių bendrovė United Airlines paskelbė apie naują Boeing ir Airbus lėktuvų užsakymą. United Airlines įsigys 270 naujų lėktuvų: 200 iš Boeing ir 70 iš Airbus. Tai didžiausias United Airlines užsakymas bendrovės veiklos istorijoje. Skaičiuojama, kad užsakymo vertė siekia 35,4 mlrd USD. Skrydžių kompanija planuoja po pandeminį augimą ir tikisi pritraukti daugiau keleivių, ypač labiau mokių klientų iš San Francisko, Niujorko regionų. Boeing akcijos šiais metais pabrangusios 12%.

Boeing akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Investicinio banko Goldman Sachs analitikai atnaujino savo rekomendaciją General Electric bendrovės akcijų atžvilgiu. Bankas GE įvardijo, kaip vieną geriausių savo investicijų idėjų ir rekomenduoja ją savo klientams „pirkti”. Pasak Goldman Sachs, rinkoje ir toliau stebėsime ciklinį kapitalo judėjimą iš vienų sektorių į kitus, o General Electric akcijos nuo dabartinių kainų lygių galėtų pabrangti dar 24%. GE akcijų kaina šiais metais pakilo 21%.

General Electric akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 100,7+0,60%
DAX (Vokietija)15 701,5+0,92%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 129,6+0,34%
CAC 40 (Prancūzija)6 609,2+0,32%

Šį mėnesį infliacijos augimas Vokietijoje buvo lėtesnis nei gegužę, tačiau ir toliau išliko aukščiau tikslinės ECB ribos. Remiantis išankstiniais duomenimis, metinis vartotojų kainų indeksas birželį siekė 2,3%. Gegužę indekso augimas sudarė 2,5%. Šį mėnesį ne taip stipriai, kaip gegužę, augo energijos ir maisto produktų kainos. Tuo tarpu drabužių, restoranų, viešbučių paslaugų kainų augimas nesulėtėjo. Vokietijos centrinis bankas kiek anksčiau šį mėnesį padidino šių metų infliacijos prognozes. Skaičiuojama, kad šiais metais bendras vartotojų kainų augimas turėtų sudaryti 2,6%. Tai daugiausiai nuo 2008 metų. Tiesa, kaip ir kitų centrinių bankų atstovai, toks kainų augimas įvardijamas kaip ne toks reikšmingas, kaip galėtų atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasak Bundesbank, atmetus energijos kainų ir mokesčių pokyčius, infliacija sudarytų vos apie 1%., t.y. mažiau nei 2019 metais.

Germany Inflation Rate
Infliacijos pokyčiai Vokietijoje. Šaltinis: tradingeconomics.com / Federal Statistical Office

Kiek stipriau brangsta elektros, apšvietimo, šildymo įrangą tiekiančios Prancūzijos kompanijos Rexel vertybiniai popieriai. Bendrovė atnaujino šių finansinių metų prognozes. Tikimasi, kad šių metų pardavimų augimas sieks 12 – 15%, kai anksčiau buvo prognozuojama 5 – 7%. EBITA pelningumas turėtų siekti 5,7%. Rexel pirmo pusmečio rezultatais pasidalins liepos 28 dieną. Tikimasi, kad pirmo pusmečio pajamų augimo tempas sieks 19%, o EBITA pelningumas – 5,6%. Rexel akcijos šiais metais jau pabrango 37%.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,09+0,21%
EUR/USD1,1893-0,27%
Nafta (WTI)73,36+0,64%
Auksas1 753,50-1,54%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:00Preliminarus Vokietijos birželio mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)2,3%2,3%2,5%
17:00JAV birželio mėn. Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas118,9117,2

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
FactSet Research Systems Inc2,75
Novagold Resources Inc.-0,03
Avid Bioservices, Inc.0,00

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks išankstiniai euro zonos infliacijos rodikliai, patikslintas Jungtinės Karalystės BVP, JAV Čikagos PMI indeksas, naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus skelbiamas euro zonos nedarbo lygis, taip pat JAV bedarbių paraiškos, ISM gamybos PMI indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu