Rinkų apžvalga 2021-06-17

2021-06-17
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 142,0-0,52%
Mini S&P 5004 234,0-0,04%
Mini Nasdaq Composite14 055,6+0,98%
Mini Russell 20002 306,05-0,77%
S&P 500 VIX19,12-2,27%

Vakar po FED signalo dėl būsimų palūkanų kėlimo buvo fiksuotas kiek didesnis nei pastaruoju metu įprasta nuosmukis. Šiandien Dow Jones, S&P 500 ir Russell toliau prekiaujasi su neigiamais pokyčiais. Tuo tarp Nasdaq Composite – nusidažęs žaliai. JAV centrinis bankas gerokai pakeitė šių metų infliacijos prognozes. Skaičiuojama, kad infliacijos augimas galimai sudarys 3,4%, t.y. visu pilnu procentiniu punktu daugiau nei buvo prognozuojama anksčiau. Rinkos dalyviai nesitikėjo išgirsti ir tokių konkrečių prognozių dėl palūkanų kėlimo. FED indikavo, jog artimiausias palūkanų kėlimas JAV galėtų įvykti jau 2023 metais, nors dar kovo mėnesį buvo tikimasi, kad tai neįvyks bent iki 2024 metų. Vertinant FED vadovų individualius lūkesčius, vertinama, jog palūkanos 2023 metais galėtų būti keliamos ne vieną, o du kartus.

Apribotos rizikos fondų valdymo rinkos legenda milijardierius investuotojas D. Tepper po praėjusios FED dienos teigė, jog centrinis bankas pasielgė teisingai, suteikdamas tokias indikacijas ir parodydamas, jog monetarinės politikos formuotojai „neužmigo prie vairo”. Pasak investuotojo, nepaisant ateityje didėsiančių bazinių palūkanų, situacija akcijų rinkoje bent jau artmiausiu metu turėtų išlikti teigiama. JAV centrinis bankas vakar taip pat atnaujino ir prognozes dėl ekonomikos perspektyvų. Tikimasi, kad JAV ekonomika šiais metais stipriai atšoks, o bendrojo vidaus produkto augimas sieks net 7%. Ankstesnėje prognozėje buvo kalbama apie 6,5% sieksiantį augimo tempą. Nedarbo lygis metų pabaigoje turėtų sumažėti iki 4,5%. Praėjusį mėnesį nedarbas JAV sudarė 5,8%.

United States Unemployment Rate
Nedarbo lygis JAV. Šaltinis: tradingeconomics.com / U. S. Bureau of Labor Statistics

Kiek stipriau brangsta Nvidia akcijos. Prie to galimai prisideda ir analitikų pagerintos rekomendacijos. Investicinės bendrovės Jefferies analitikas M. Lipacis pakėlė tikslinę rekomendacinę Nvidia akcijos kainą nuo 740 USD iki 854 USD. Tai aukščiausias tikslinis akcijos kainos lygis tarp visų Nvidia sekančių analitikų. Pasak analitiko, jį teigiamai nuteikė Nvidia perspektyvos, kurios jam pasirodė dar pozityvesnės po pokalbio su bendrovės finansų vadovės C. Ress. Pastaroji daug dėmesio skyrė programinės įrangos pardavimų augimo perspektyvoms. Ši verslo dalis ateityje turėtų tapti rekšminga rezultatų dalis. Nvidia akcijos šiais metais jau pabrango beveik 43%.

Nvidia akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Pasibaigus prekybos sesijai rezultatus skelbs Adobe. Prognozuojama, kad bendrovės ketvirčio pelnas akcijai sieks 2,82 USD, o pardavimai sudarys 3,73 mlrd. USD. Tai atitinkamai 15,1% ir 19,2% daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Adobe ketvirčio pelno akcijai rezultatai pranokdavo analitikų lūkesčius du pastaruosius metus. Adobe akcijų kaina šiais metais pakilo apie 9% ir laiko netoli istorinių aukštumų (561,36 USD).

Adobe akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 158,7+0,15%
DAX (Vokietija)15 725,5+0,10%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 161,6-0,33%
CAC 40 (Prancūzija)6 664,2+0,19%

Paskelbta apie Jungtinės Karalystės investicijų valdymo platformos Nutmeg įsigijimą. Sandorio dydis nėra skelbiamas. Nutmeg įsigys JAV didžiausias bankas J. P. Morgan Chase. Pasak banko, įsigijimas, kurį dar turi patvirtinti priežiūros institucijos, padės įgyvendinti planus Jungtinėje Karalystėje vystyti naujos kartos skaitmeninį banką. Nutmeg valdo daugiau nei 3,5 mlrd. GBP turto ir yra viena didžiausių automatizuoto investavimo (robo-advisor) platformų. Tarp bendrovės konkurentų tokios kompanijos, kaip – WealthSimple, Moneyfarm, Moneybox. J. P. Morgan Chase vadovas Dimon jau praėjusiais metais žadėjo, kad bankas stengsis vykdyti plėtra per įsigijimus itin agresyviai. Bankai stengiasi konkuruoti su tokiomis kompanijomis kaip Paypal arba didžiosiomis technologijų kompanijomis, kaip Alphabet, kurios taip pat vysto finansinius produktus.

J.P. Morgan Chase akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Eurostat paskelbė patikslintus infliacijos duomenis. Metinis infliacijos augimo tempas euro zonoje gegužės mėnesį siekė 2%, kai balandį sudarė 1,6%. Prieš metus kainų augimas siekė vos 0,1%. Europos Sąjungoje metinis infliacijos lygis paskutinį pavasario mėnesį siekė 2,3%. Tarp ES priklausančių valstybių, kainų nuosmukis buvo fiksuotas vienintelėje Graikijoje (-1,2%). Lėčiausiai infliacija augo Maltoje (0,2%), Portugalijoje (0,5%). Sparčiausias kainų augimas buvo registruotas Vengrijoje (5,3%), Lenkijoje (4,6%), Liuksemburge (4%). Lietuvoje metinė infliacija gegužę siekė 3,5%.

Tarp pavienių akcijų Europos biržose išsiskiria stipriai pingančios Vokietijos biotechnologijų bendrovės CureVac akcijos. Jų kaina vienu metu pigo ir daugiau nei 50%. Kompanija paskelbė, jog jos kuriamos vakcinos prieš Covid-19 efektyvumas siekė 47%. Vakcinos klinikiniuose tyrimuose dalyvavo apie 40 tūkst. pacientų 10 pasaulio valstybių. Pasak bendrovės vadovo Franz-Werner Haas, buvo tikėtasi efektyvesnio vakcinos poveikio, nors ir buvo žinoma, jog sukurti efektyvią vakciną, kuri būtų efektyvi prieš itin daug viruso variantų, yra itin sudėtinga.

CureVac akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,69+0,62%
EUR/USD1,1928-0,53%
Nafta (WTI)71,58-0,79%
Auksas1 776,50-4,55%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
10:30Šveicarijos centrinio banko sprendimas dėl palūkanų-0,75%-0,75%-0,75%
12:00Patikslintas euro zonos vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)2,0%2,0%2,0%
15:30JAV birželio mėn. Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas30,730,331,5
15:30JAV naujų bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę412 tūkst.360 tūkst.375 tūkst.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Adobe Inc.2,35
Kroger Company0,99

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio atkreips Japonijos centrinio banko posėdis, taip pat Jungtinės Karalystės mažmenininkų pardavimai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu