Rinkų apžvalga 2021-06-16

2021-06-16
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 142,0-0,12%
Mini S&P 5004 234,0-0,06%
Mini Nasdaq Composite14 055,6+0,22%
Mini Russell 20002 306,05-0,42%
S&P 500 VIX19,12-2,27%

Akcijų rinkose šiandien vyrauja permaininga situacija. Pagrindiniai indeksai kol kas laikosi be aiškios krypties. Visų dėmesys krypsta į JAV centrinį banką. FED šiandien 21 val. Lietuvos laiku paskelbs sprendimą dėl bazinių palūkanų. Jos neturėtų būti keičiamos (šiuo metu sudaro 0 – 0,25%). Praėjus pusvalandžiui vyks tradicinė spaudos konferencija su FED vadovu J. Powellu. Jos metu ir bus siekiama detaliau išsiaiškinti, kaip FED vertina dabartinę situaciją dėl JAV, pasaulio ekonomikos perspektyvų, situacijos darbo rinkoje bei, žinoma, infliacijos, kurios augimas pasiekę sparčiausią tempą per daugiau nei pastarąjį dešimtmetį. Kai kurie ekonomistai tikisi, jog FED gali kiek labiau užsiminti apie būsimą apie turto supirkimo programos mažinimą. Paskelbta paskutinio posėdžio ataskaita parodė, jog kai kurie FED vadovai mano, jog yra tinkamas laikas pradėti diskusiją dėl obligacijų supirkimo lėtinimo. Šiuo metu superkama turto už 120 mlrd. USD per mėnesį. Tiesa, didžioji dalis ekonomistų prognozuoja, kad rimčiau šiuo klausimu bus diskutuojama per sekančius susitikimus, t.y. pavyzdžiui, rugpjūčio mėnesio pabaigoje. Remiantis paskutinėmis prognozėmis, palūkanų kėlimas neturėtų įvykti dar ir 2023 metais. FED šiandien taip pat atnaujins prognozes dėl ekonomikos augimo. Jos atnaujinamos kiekvieną ketvirtį.

FED balanso pokyčiai. Šaltinis: FED

Itin daug dėmesio šiandien sulaukia ir Šveicarijoje vykstantis susitikimas tarp JAV ir Rusijos prezidentų. Tai pirmas J. Bideno ir V. Putino susitikimas. JAV ir Rusijos santykiai pastaruoju metu tapo įtempti. Analitikai nesitiki, kad po susitikimo santykiai galėtų pagerėti. Rusijos prezidentas prieš susitikimą teigė, jog abi šalys galėtų susitarti dėl bendradarbiavimo branduolinių ginklų kontrolės, konfliktų Sirijoje ir Libijoje, bei klimato kaitos klausimų. Tuo tarpu J. Bidenas prieš susitikimą žadėjo laikytis griežto tono ir V. Putinui nubrėžti „raudonas linijas”.

Programinės įrangos rinkos gigantės Oracle paskelbti rezultatai pranoko analitikų lūkesčius, nors investuotojus nuvylė prognozės dėl būsimų rezultatų. Oracle per praėjusį ketvirtį uždirbo 1,54 USD pakoreguoto pelno akcijai. Pajamos sudarė 11,23 mlrd. USD. Analitikai prognozavo, kad ketvirčio pelnas akcijai sudarys 1,33 USD, o pajamos sieks 11,04 mlrd. USD. Pasak Oracle vadovės S. Catz, šio ketvirčio pelnas akcijai sudarys 0,94 – 0,98 USD, o pajamų augimas sieks 3 – 5%. Bendrovės akcijos šiandien pinga.

Oracle akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Stipriau pinga technologijų bendrovės Roblox akcijos. Bendrovė pranešė apie mažėjusį vartotojų skaičių bei jų išlaidas kompanijos valdomoje video žaidimų platformoje. Gegužės mėnesį aktyvių dienos vartotojų kiekis siekė 43 mln. Tai 1% mažiau nei balandžio mėnesį, kai jų buvo suskaičiuojama 43,3 mln. Tiesa, lyginant su 2020 metų gegužės mėnesių, vartotojų kiekis išaugęs 28%. Skaičiuojama, kad vidutinės vartotojo pajamos siekia 5,02 – 5,09 USD. Tai 3% mažiau nei prieš metus. Pasak bendrovės, gegužę vartotojai žaisdami praleido 3,2 mlrd. valandų. Mėnesio pajamos turėtų sudaryti 149 – 151 mln. USD. Roblox verslo modelis remiasi į žaidėjų išleidžiamas lėšas, perkant tam tikrus daiktus pačiuose žaidimuose. Patys žaidimai yra nemokami.

Roblox akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Rezultatus pasibaigus oficialiai prekybos sesijos daliai skelbs viena didžiausių JAV statybų sektoriaus bendrovių Lennar. Analitikai prognozuoja, kad praėjusio ketvirčio pelnas akcijai per metus bus išaugęs 44,2% ir sudarys 2,38 USD. Pajamos turėtų siekti 6,21 mlrd. USD. Tai 17,4% daugiau nei prieš metus. Skaičiuojama, kad naujų užsakymų apimtys per ketvirtį išaugo 28,5%. Per paskutinius du metus Lennar ketvirčio pelnas akcijai visada pranokdavo analitikų lūkesčius. Lennar akcijos šiais metais iki šiandienos sesijos jau pabrango 21,4%.

Lennar akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Daugiau nei 45% į viršų šoktelėjo biotechnologijų kompanijos Kindred Biosciences akcijų kaina. Kompanija specializuojasi vaistų, skirtų augintiniams, kūrimo. Bendrovę už 440 mln. USD įsigys farmacijos kompanija Elanco Animal Health. Už akciją bus sumokėta 9,25 USD. Tikimasi, jog įsigijimas bus užbaigtas trečią šių metų ketvirtį. Elanco Animal šiuo sandoriu siekia sustiprinti sparčiai augančioje augintinių dermatologijos srityje. Būtent dėl simptomų susijusių su oda, t.y. kasymusi, bėrimu, alergijomis į veterinarus dažniausiai ir kreipiasi naminių gyvūnų augintojai. Elanco akcijos taip pat brangsta.

Kinred Biosciences akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC
Elanco Animarl Health akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 146,7+0,24%
DAX (Vokietija)15 731,5-0,05%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 129,6+0,28%
CAC 40 (Prancūzija)6 594,2+0,20%

Europos biržose, lyginant su pagrindinių indeksų nedideliais pokyčiais, kiek labiau išsiskiria oro skrydžių bendrovių (IAG, Deutsche Lufthansa) akcijos. Jos brangsta po to, kai 27-ų Europos Sąjungos valstybių ambasadoriai šiandien reikomendavo įtraukti JAV į valstybių, kurios laikomomis saugiomis Covid-19 atžvilgiu sąrašą. Tai turėtų suteikti laisvės ir daugiau galimybių amerikiečiams atvykti atostogų ar verslo reikalais į Europos valstybes. Kiekviena valstybė pati spręs dėl JAV ir kitų į rekomendaciją įtrauktų šalių (Albanija, Š. Makedonija, Serbija, Libanas, Taivanas, Macao, Honkongas) piliečių atvykimo taisyklių.

Deutsche Lufthansa akcijų kainos pokyčiai. Šatinis: CNBC

Infliacija neaplenkė ir Jungtinės Karalystės Paskelbta, jog gegužės mėnesį šalyje vartotojų kainų indekso metinis augimas siekė 2,1%. Ekonomistai prognozavo, kad augimas sudarys 1,8%, kai balandį siekė 1,5% Prie tikslinę Anglijos centrinio banko ribą (2%) peržengusios infliacijos augimo daugiausiai prisidėjo tai, jog prieš metus per pandemijos pradžios įkarštį traukėsi drabužių, kuro kainos. Per metus jos gerokai pakilo, išaugus jų paklausai. Anglijos centrinis bankas prognozuoja, kad infliacija šių metų pabaigoje Jungtinėje Karalystėje gali išaugti ir iki 2,5%

United Kingdom Inflation Rate
Jungtinės Karalystės vartotojų kainų indekso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / Office for National Statistics

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,52-0,01%
EUR/USD1,2118-0,10%
Nafta (WTI)72,06-0,07%
Auksas1 859,50+0,15%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Jungtinės Karalystės gegužės mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis)2,1%1,8%1,5%
10:00Kinijos gegužės mėn. pramonės produkcijos indeksas (metinis pokytis)8,8%9,2%9,8%
10:00Kinijos gegužės mėn. mažmenininkų pardavimai (metinis pokytis)12,4%14,0%17,7%
10:00Kinijos gegužės mėn. nedarbo lygis5,0%5,1%5,1%
15:30JAV gegužės mėn. išduoti gyv. būstų statybos leidimai (sumetinta, x12)1,68 mln.1,73 mln.1,73 mln.
15:30JAV gegužės mėn. pradėti statyti gyv. būstai (sumetinta, x12)1,57 mln.1,64 mln.1,52 mln.
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-2,1 mln.-5,2 mln.
21:00FED sprendimas dėl palūkanų<0,25%<0,25%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Lennar Corporation2,36

Savaitės įvykiai

Rytoj vyks Šveicarijos centrinio banko posėdis. JAV bus skelbiamos bedarbių paraiškos, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas, taip pat patikslinti euro zonos infliacijos duomenys. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio atkreips Japonijos centrinio banko posėdis, taip pat Jungtinės Karalystės mažmenininkų pardavimai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu