Rinkų apžvalga 2021-06-02

2021-06-02
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 666,0+0,26%
Mini S&P 5004 214,0+0,30%
Mini Nasdaq Composite13 777,6+0,28%
Mini Russell 20002 289,05-0,23%
S&P 500 VIX17,31-3,31%

Akcijų rinkose šiandien vyrauja žalia spalva. Indeksai toliau laikosi viršūnėse. Pastebimos ir mažesnės prekybos apyvartos. Prie to prisideda prasidėjęs vasaros sezonas. Vertinant istorinius duomenis, birželis JAV akcijų indeksams nėra pats geriausias. Remiantis Instinet duomenimis, per paskutinius 20 metų S&P 500 vidutiniškai per pirmą vasaros mėnesį krenta 0,6%. Iš pastarųjų 20 metų, 11 kartų birželį indeksas fiksavo neigiamus pokyčius.

JAV e-komercijos bendrovė Etsy pranešė, jog už 1,62 mrld. USD įsigys naudotų drabužių prekybai skirtos platformos valdytoją Depop. Depop buvo įkurta 2011 metais Jungtinėje Karalystėje. Platforma leidžia vartotojams prekiauti savo naudotais rūbais. Panašiu principu veikia ir Lietuvos „vienaragis” Vinted. Skaičiuojama, jog Depop platforma naudojasi 30 mln. registruotų vartotojų iš 150 pasaulio valstybių. Etsy tikisi, jog sandoris bus užbaigtas iki šių metų trečio ketvirčio pabaigos. Tai didžiausias bendrovės įsigijimas Etsy istorijoje. Pati Etsy valdo e-komercijos platformą, kuri labiausiai orientuota į įvairių rankų darbo bei vintažinių produktų pardavimą. Etsy akcijų kaina per paskutinius dvylika mėnesių beveik padvigubėjo. Tiesa, skaičiuojant nuo šių metų pradžios jų kaina kritusi beveik 6%.

Etsy akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis; CNBC

Vakar paskelbti Zoom Video Communications rezultatai pranoko prognozes. Bendrovė per pirmą ketvirtį uždirbo 227,4 mln. USD pelno. Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 1,32 USD. Tai gerokai daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus, kai pelnas siekė 27 mln. USD arba 0,20 USD akcijai. Pajamos išaugo nuo 328,2 mln. USD iki 956,2 mln. USD. Analitikai prognozavo, kad pelnas akcijai sieks 0,98 USD, o pardavimai sudarys 907,95 mln. USD. Nepaisant gerų rezultatų, rinkos dalyvių aktyvumas Zoom akcijų atžvilgiu nesijaučia. Bendrovės vertybiniai popieriai šiandien netgi nežymiai pinga. Zoom prognozuoja, kad antro ketvirčio pelnas akcijai sudarys 1,14 – 1,15 USD, o pardavimai sieks 985 – 990 mln. USD. Bendrovė pagerino ir visų metų prognozes. Zoom tikisi, kad metinis pelnas akcijai sieks 4,56 – 4,61 USD, o pardavimai 3,98 – 3,99 mlrd. USD. Tokia akcijų prekyba indikuoja, kad bendrovė iš esmės rinkoje pilnai įvertinta. Reikia nepamiršti, jog dabartinė Zoom kapitalizacija siekia arti 100 mlrd. USD, o tai net ir tokį augimą demonstruojančiai kompanijai labai daug. Be to, per ateinančius ketvirčius augimas ir kitus metus tokio augimo, kurį sukėlė pandemija, tikrai nebeišvysime. Šiais metais Zoom akcijos atpigusios kiek daugiau nei 3%. Jų kaina laikosi gerokai žemiau nei praėjusių metų spalio 19 dieną pasiektos aukštumos. Tuomet už vieną akciją buvo mokama 588,84 USD.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 075,7+0,25%
DAX (Vokietija)15 571,5+0,12%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 091,6+0,23%
CAC 40 (Prancūzija)6 496,2+0,34%

Euro zonos gamintojų kainų indeksas balandį augo daugiau nei prognozuota. Kainos gamyklose, lyginant su kovu, išaugo 1%. Metinis augimas, t.y. lyginant kainas su praėjusių metų balandžiu, siekė net 7,6%. Ekonomistai prognozavo, kad augimas per mėnesį sieks 0,9%, o per metus sudarys 7,3%. Žinoma, daugiausiai prie to prisidėjo brangę energijos ištekliai, kurių kainos per metus išaugo 20,4%. Europos centrinis bankas jau buvo įspėjęs, jog dėl žaliavų kainos šuolio, infliacijos augimas šiais metais galimai viršys tikslinį banko lygį, tačiau jau kitais metais bendra infliacija regione turėtų smukti žemiau jo, t.y. 2%.

Euro Area Producer Prices Change
Euro zonos gamintojų kainų indeko pokyčiai (per metus). Šaltinis: tradingeconomics.com / Eurostat

Vokietijos programinės įrangos kūrėja Celonis pranešė, jog per dar vieną finansavimo etapą pritraukė 1 mlrd. USD investicijų. Bendrai įmonė iš viso įvertinta net 11 mlrd. USD. Per šį etapą į bendrovę tokios žymios investicijų valdytojos kaip Durable Capital Partners, T. Rowe Price Associates, taip pat Franklin Templeton, Splunk Ventures. Celonis dabartinė vertė yra daugiau nei keturis kartus didesnė nei per 2019 metais įvykusį kapitalo pritraukimą, kurio metu kompanija buvo įvertinta 2,5 mlrd. USD. Bendrovę įkurta 2011 metais, kaip trijų studentų bendras universiteto projektas. Celonis kuriama programinė įranga skirta verslams, siekiantis efetkyvinti savo IT veiklą ir procesus. Pasak bendrovės, per metus augimas siekia triženklius skaičius, o tarp aptarnaujamų klientų yra tokios bendrovės, kaip Dell, L’Oreal, Pfizer. Celonis šiuo metu turi daugiau nei 1300 darbuotojų visame pasaulyje. Kompanija planuoja įvykdyti ir IPO. Jo pasiruošimui, kaip finansų vadovas buvo pasamdytas buvęs Google finansų vice prezidentas C. Kirjner.

Rusijos centrinio banko vadovė E. Nabiulina duodama interviu CNBC teigė, jog šalies finansų sistemos ateitis yra centrinių bankų skaitmeninės valiutos. Pasak jos, yra poreikis turėti greitą, patikimą ir pigią mokėjimų sistemą, o tą užtikrinti gali centrinių bankų kriptovaliutos. Jau praėjusiais metais Rusija buvo paskelbusi, jog iki 2021 metų pabaigos planuoja pristatyti skaitmeninio rublio prototipą. Pasak buvusi JAV iždo vieno iš vadovų M. Greenwel, tokie Rusijos planai turėtų ir ko gero kelia susirūpinimą JAV. Jis tik didės jei tokias uždaras centralizuotas sistemas susikurs ir kitos šalys, pvz. Kinija, Iranas. JAV įvedamos sankcijos tarptautinėje valiutų rinkoje iš esmės gali prarasti reikšmę. Taip pat kyla klausimų ir dėl atskirų valstybių sistemų suderinamumo. Tai gali trukdyti ir tarptautiniams atsiskaitymams.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)89,82-0,24%
EUR/USD1,2229+0,03%
Nafta (WTI)68,55+3,38%
Auksas1 910,65+0,25%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
04:30Australijos I ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)1,8%1,5%3,2%
09:00Vokietijos balandžio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)-5,5%-2,4%7,7%
12:00Euro zonos balandžio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėm.)1,0%0,9%1,1%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Splunk Inc.-1,66
NetApp, Inc.0,95
Advance Auto Parts Inc.3,08
Guidewire Software, Inc.-0,51

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks ADP duomenys dėl JAV sukurtų naujų darbo vietų, naujų bedarbių paraiškos, ISM paslaugų PMI indeksas ir naftos atsargų pokyčiai. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų, taip pat bus skelbiami euro zonos mažmeninės prekybos apimčių pokyčiai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu