Rinkų apžvalga 2021-05-28

2021-05-28
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 509,0+0,24%
Mini S&P 5004 205,0+0,16%
Mini Nasdaq Composite13 680,6+0,35%
Mini Russell 20002 262,05-0,17%
S&P 500 VIX18,93+1,37%

Atkreipiame dėmesį, kad JAV pirmadienį bus minima Atminimo diena. Šia proga pagerbiami žmonės, gyvybę atidavę tarnaudami kariuomenėje. JAV akcijų biržos bus uždarytos.

Rinkose šiandien vyrauja žalia spalva. Savaitė buvo nebloga buliams. Dow Jones nuo savaitės pradžios iki šiandien buvo pakilęs 1,7%, S&P 500 prieaugis siekė 1,1%, o Nasdaq Composite – 2%. Šiandien taip pat ir paskutinė geužės mėnesio prekybos sesija. Galima teigti, jog senas investuotojų posakis – „parduok gegužę ir eik ilsėtis”, iš dalies nepasitvirtino. Dow Jones nuo mėnesio pradžios iki šiandien buvo ūgtelėjęs 1,7%, o S&P 500 teigiamas pokytis per gegužę iki šiandien sudarė 0,5%. Jeigu per šiandienos sesiją situacija stipriai nepablogės, tai bus jau ketvirtas mėnesis iš eilės, kai šie indeksui fiksuoja prieaugius. Tiesa Nasdaq Composite indeksui šis mėnesis nebuvo pozityvus. Indekso pokytis iki šiandien buvo neigiamas ir sudarė -1,6%.

Paskelbta keletas JAV ekonominių rodiklių. Vartotojų kainų indeksas (PCE index) parodė, jog infliacijos augimas šalyje buvo sparčiausias per paskutinius 13 metų. Indekso reikšmė praėjusį mėnesį, lyginant su praeitų metų balandžiu, šoktelėjo 3,6%. Atmetus stipriai kintančių maisto ir degalų produktų kainų įtaką, indeksas ūgtelėjo 3,1%. Tai daugiausiai nuo 1992 metų.

PCE indekso pokyčiai. Šaltinis: Commerce Department via St. Louis Fed

Praėjusį mėnesį, lyginant su kovu, JAV vartotojų išlaidos, kurios yra pagrindinė šalies ekonomikos varomoji jėga, augo 0,5% tempu. Tai atitiko analitikų prognozes. Kovo mėnesį išlaidų augimas siekė 4,7%. Amerikiečiai vis labiau buvo linkę išlaidauti paslaugų sektoriuje, įskaitant kavines, restoranus, barus.

United States Personal Spending
JAV vartotojų išlaidų pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / U.S. Bureau of Economic Analysis

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 078,7+0,78%
DAX (Vokietija)15 443,5+0,78%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 024,2+0,28%
CAC 40 (Prancūzija)6 445,2+0,75%

Prancūzijos ekonomika atsidūrė recesijoje. Šalies bendrasis vidaus produktas per pirmą ketvirtį traukėsi 0,1%. Tai gerokai prasilenkė tiek su ekonomistų prognozėmis, tiek su išankstiniais duomenimis, kurie indikavo, jog Prancūzijos ekonomikos augimas siekė 0,4%. Didžiausias pokytis tarp patikslintų ir išankstinių duomenų buvo fiksuotas statybų sektoriaus rodikliuose, kurie buvo prastesni nei tikėtasi. Tai antras ketvirtis iš eilės, kuomet antros pagal dydį euro zonos ekonomikos BVP traukiasi. Ketvirtą praėjusių metų ketvirtį nuosmukis siekė 1,5%. Bendrai per visus 2020 metus Prancūzijos ekonomikos apimtys sumažėjo 8%. Šalies finansų ministras B. Le Maire prognozuoja, kad šiais metais augimas sieks 5%.

France GDP Growth Rate
Prancūzijos BVP augimo pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / INSEE, France

Kitos euro zonos narės Švedijos ekonomika per pirmus tris šių metų mėnesius ūgtelėjo 0,8%. Tai kiek mažiau nei indikavo išankstiniai duomenys, kurie rodė, jog Švedijos ekonomikas augimas siekė 1,1%. Lyginant su praėjusių metų pirmu ketvirčiu, augimas siekė 0%. Buvo fiksuotas šeimos ūkio vartojimų apimčių nuosmukis, kuris siekė 0,5%. Tam daugiausiai įtakos turėjo mažėjusios išlaidos transportui. Kitos rūšies vartojimas augo.

Sweden GDP Growth Rate
Švedijos BVP augimo pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / Statistics Sweden

Pinga Olandijos chemijos pramonės Corbion akcijos. Jungtinės Karalystės banko Braclays analitikai pablogino savo rekomendaciją Corbiona akcijų atžvilgiu į „pralenks rinką” į „lygiagrečiai su rinka”. Taip pat sumažinta tikslinė rekomendacinė akcijos kaina nuo 50 iki 48,50 EUR. Pasak Barclays analitikų, Corbion toliau išlieka palankioje pozicijoje rinkoje, tačiau daugiau nerimo kelia išaugusios žaliavų ir transporto kainos, kurios bent jau trumpuoju laikotarpiu gali turėti stipresnę nei norėtųsi įtaką pelningumui.

Corbion akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,16+0,21%
EUR/USD1,2176-0,14%
Nafta (WTI)67,26+0,61%
Auksas1 893,65-0,14%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:30Prancūzijos I ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)-0,1%0,4%0,4%
15:30JAV balandžio mėn vartotojų indeksas (mėn./mėn.)-13,1%-14,2%21,1%
15:30JAV balandžio mėn vartotojų indeksas (mėn./mėn.)0,5%0,5%4,2%
16:45JAV gegužės mėn. Čikagos PMI indeksas75,267,972,1

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Big Lots, Inc.1,82
Hibbett Sports, Inc.2,28
Caleres, Inc.0,02

Savaitės įvykiai

Pirmadienį JAV biržos bus uždarytos. Antradienį vyks Australijos centrinio banko posėdis. Galėsime įvertinti euro zonos nedarbo lygį ir išankstinius infliacijos duomenis bei JAV ISM gamybos PMI indeksą. Savaitės viduryje bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks ADP duomenys dėl JAV sukurtų naujų darbo vietų, naujų bedarbių paraiškos, ISM paslaugų PMI indeksas ir naftos atsargų pokyčiai. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų, taip pat bus skelbiami euro zonos mažmeninės prekybos apimčių pokyčiai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu