Rinkų apžvalga 2021-05-26

2021-05-26
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 312,0+0,14%
Mini S&P 5004 192,0+0,19%
Mini Nasdaq Composite13 691,6+0,25%
Mini Russell 20002 214,05+0,44%
S&P 500 VIX20,32-1,84%

Amazon patvirtino, jog už 8,45 mlrd. USD įsigys bendrovę MGM Studios. Tai jau antras pagal dydį Amazon įsigijimas bendrovės veiklos istorijoje. 2017 metais Amazon už 13,7 mlrd. USD įsigijo maisto parduotuvių tinklą Whole Foods. MGM Studios įsigijimas Amazon padės tvirčiau įžengti į pramogų industriją bei dar labiau išplėsti savo siūlomo turinio spektrą Amazon Prime vartotojams. Toks Amazon žingsnis yra indikacija, jog bendrovė pasiruošusi aršiau konkuruoti su tokiomis video platformomis kaip Netflix, Disney ir kt. Amazon praėjusiais metais video ir muzikos produktų kūrybai išleido 11 mlrd. USD. Tai gerokai daugiau nei 2019 metais, kai išlaidos siekė 7,8 mlrd. USD. Tarp Amazon sukurtų produktų filmai – The Big Sick, Machester By The Sea ir kt. Amazon šio metu kuria filmų Lord of The Rings TV serialą. Skaičiuojama, kad vienas šio serialo sezonas kainuos net 465 mln. USD. MGM įsigijimas Amazon turinio pasiūlą išplės tokiais James Bond filmų serija, Shark Tank, Survivor ir kitomis TV laidomis.

Amazon akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Pasibaigus prekybos sesijai rezultatus skelbs Nvidia. Analitikai prognozuoja, kad bendrovės praėjusio ketvirčio pelnas akcijai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bus išaugęs 82,2% iki 3,28 USD. Tikimasi, kad pardavimai sieks 5,41 mlrd. USD. Tai net 75,6% daugiau nei praėjusiais metais.  Iš visų pardavimų, 2,69 mlrd. USD dalis turėtų tekti pajamoms susijusioms iš žaidimams skirtų produktų. Tai beveik dvigubai daugiau nei per ketvirtį prieš metus. Skaičiuojama, kad duomenų centrų pardavimai sieks 2 mlrd. USD (2020 m. I ketv. –  1,14 mlrd. USD). Per paskutinius du metus Nvidia skelbiami rezultatai visada pranokdavo analitikų prognozes. Bendrovės akcijos šiais metais pabrangusios apie 20%.

Nvidia akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Rezultatais kartu su Nvidia pasidalins ir praėjusiais metais biržoje debiutavusi debesų kompiuterijos paslaugas teikianti bendrovė Snowflake. Analitikai prognozuoja, kad kompanijos ketvirčio pajamos sudarys 213,36 mln. USD, o nuostoliai akcijai sieks 0,16 USD. Per paskutinį praėjusių metų paskutinį ketvirtį bendrovė patyrė 0,70 USD nuostolių akcijai, tačiau 117% išaugino pardavimus, kurie sudarė 190,5 mln. USD. Snowflake prognozuoja, kad metiniai pardavimai sieks 1 – 1,02 mlrd. USD. Bendrovės akcijos šiais metais atpigusios 17%. Investuotojams kelia abejonių nemenkas bendrovės vertinimas rinkoje. Snowflake kapitalizacija siekia net 66 mlrd. USD. Įvertinus tai, jog kompanijos pardavimai per metus sudaro apie 1 mlrd. USD bei dirbama nuostolingai, tai atrodo kaip, švelniai tariant, kiek pervertinta bendrovė bent jau vertinant šių metų rezultatus. Tiesa, akcijų kaina rinkoje ir toliau yra gerokai aukštesnė nei IPO įvykdymo metu, kai akcijos buvo išplatintos po 120 USD.

Snowflake akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 048,7-0,10%
DAX (Vokietija)15 447,5-0,11%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 025,2-0,06%
CAC 40 (Prancūzija)6 392,2-0,01%

Europoje akcijos šiandien dreifuoja žemyn, nors neigiami pagrindinių indeksų pokyčiai nėra žymūs. Europos centrinio banko atstovai toliau nekeičia savo pozicijos dėl ECB vykdomos monetarinės politikos ir turto supirkimo programos.

Vienas iš ECB valdybos narių F. Panetta šiandien tvirtino, jog dar yra per anksti kalbėti apie pandeminės turto supirkimo programos apimčių mažinimą. Nepaisant to, rinkos dalyviai vis tiek prognozuoja, kad jau per artimiausią ECB posėdį, kuris vyks birželio 10 dieną, ši tema bus paliesta. Žinoma, nesitikima, jog per šį susitikimą būtų priimti kokie nors sprendimai. Panašią poziciją į F. Panetta vakar išsakė ir Graikijos centrinio banko vadovas Y. Stournaras. Apie tai kalbėjo praėjusią savaitę kalbėjo ir C. Lagarde. Pasak F. Panetta, esame dar tolokai nuo savarankiško ekonomikos tvaraus augimo, o toks per anksti sumažinta centrinio banko pagalba galėtų padaryti žalos tolimesniam atsigavimui.

Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu toliau laikosi pasarųjų trijų metų aukštumose. Tiesa, panašų lygį euras buvo pasiekęs ir metų pradžioje, tad skaičiuojant nuo metų pradžios euro kursas JAV dolerio atžvilgiu lieka beveik nepasikeitęs.

EURUSD kurso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Rezultatai šiandien pasidalino ir Jungtinės Karalystės mažmenininkė Mark and Spencer. Bendrovė praėjusiais finansiniais metais patyrė 209,4 mln. GBP nuostolių, kai metus prieš buvo uždirbta 67,2 mln. GBP pelno. Nepaisant sunkių praėjusių metų, kompanija prognozuoja, kad jau šiais finansiniais metais pavyks dirbti pelningai. Ikimokestinis pelnas turėtų sudaryti 300 – 350 mln. GBP. Mark and Spencer toliau planuoja uždaryti nemažai parduotuvių. Tai turėtų padėti kompanijai efektyvinti veiklą ir verslo modelį. Dalis uždarytų parduotuvių bus atidarytos geresnėse strateginėse vietose. Bendrovės akcijos šiais metais pabrangusios 26,6%.

Marks and Spencer akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)89,88+0,27%
EUR/USD1,2219-0,25%
Nafta (WTI)65,55-0,82%
Auksas1 903,65+0,25%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-1,0 mln.1,3 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
NVIDIA Corporation3,28
Snowflake Inc.-0,16
Workday, Inc.-0,11
Okta, Inc.-0,62

Savaitės įvykiai

Rytoj daug dėmesio sulauks JAV BVP duomenys, ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, naujų bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami JAV vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, Čikagos PMI indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu