Rinkų apžvalga 2021-05-05

2021-05-05
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones33 886,0-0,07%
Mini S&P 5004 148,0-0,44%
Mini Nasdaq Composite13 603,5+0,46%
Mini Russell 20002 244,05+0,48%
S&P 500 VIX18,72+2,18%

Po vakarykščio stipresnio technologijų sektoriaus akcijų išsipardavimo JAV indeksai bando atšokti, tačiau didesnė dalis rinkos pakrypo žemyn. Tiesa, Nasdaq Composite kol kas laikosi nusidažęs žaliai. Daug dėmesio sulaukė J. Yellen komentarai. JAV iždo sekretorė vakar teigė, jog palūkanos ateityje turės būti keliamos, siekiant išvengti ekonomikos perkaitimo. Tiesa, vėliau šiuos komentarus buvo bandyta užglaistyti teigiant, jog ji nenorėjo sukelti nesusipratimo dėl siūlymo kelti palūkanas bei visiškai palaiko FED nepriklausomybę elgtis taip, kaip centriniam bankui atrodo tinkama. J. Yellen yra buvusi FED vadovė ir ėjo šias pareigas prieš dabartinį centrinio banko prezidentą J. Powellą. Ugnį dar pakurstė ir Dalaso FED banko vadovas R. Kaplanas, kuris pareiškė, jog yra tinkamas laikas pradėti diskusijas dėl centrinio banko turto supirkimo programos koregavimo.

Nasdaq Composite indekso pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Nuvylė paskelbtas JAV ISM paslaugų sektoriaus PMI indeksas. Indekso reikšmė balandį krito iki 62,7 punkto, kai kovą siekė 63,7 punkto. Ekonomistai prognozavo, kad indekso augimas po rekordinio mėnesio toliau tęsis, o indekso reikšmė pasieks 64,2 punkto. Traktuojama, kad indekso reikšmei esant aukščiau 50 punktų, aktyvumas sektoriuje didėja ir situacija gerėja.

United States ISM Non Manufacturing PMI
JAV ISM paslaugų sektoriaus PMI indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com

Analitikos bendrovė ADP pasidalino savo surinktais duomenimis. Pasak ADP, balandžio mėnesį JAV privačiame sektoriuje buvo sukurta 742 tūkst. naujų darbo vietų. Rinkos dalyviai prognozavo, kad šis rodiklis sieks 872 tūkst. Penktadienį bus skelbiami ir oficialūs balandžio darbo rinkos duomenys, t.y. sukurtos darbo vietos, atlyginimo augimas ir nedarbo lygis.

United States ADP Employment Change
JAV privačiame sektoriuje sukurtos darbo vietos pagal ADP duomenis. Šaltinis: ADP, tradingeconomics.com

Pasibaigus oficialiai šiandienos prekybos sesijos daliai ketvirčio rezultatus skelbs nemažai bendrovių. Tarp jų bus ir tokios įmonės, kaip Uber, PayPal.

Analitikai prognozuoja, kad Uber ketvirčio nuostoliai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bus gerokai sumažėję ir sudarys 0,56 USD akcijai. Per tą patį ketvirtį prieš metus nuostoliai sudarė 1,71 USD akcijai. Jeigu ir praėjęs ketvirtis Uber buvo nuostolingas, tai bus jau 12 ketvirtis iš eilės, kuomet kompanija pelno akcijai rodiklis yra neigiamas. Skaičiuojama, kad pardavimai turėtų išaugti 0,1 mlrd. USD iki 3,30 mlrd. USD. Per paskutinius metus Uber patirti ketvirčio nuostoliai būdavo mažesni nei prognozuojama 87,5% kartų, o pajamos pranokdavo lūkesčius 62,5% kartų. Analitikai taip pat tikisi, jog bendros per platformą suteiktų pavėžėjimų apimtys sieks 18,1 mlrd. USD. Prieš metus per tą patį ketvirtį jos sudarė 15,8 mlrd. USD. Uber akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios 3,9%.

Uber akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Iš mokėjimų paslaugos teikiančios kompanijos PayPal rinkos dalyviai tikisi įspūdingo augimo. Prognozuojama, kad bendrovės pelnas akcijai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bus išaugęs net 54,5% ir sudarys 1,02 USD. Pajamos turėtų siekti 5,9 mlrd. USD. Tai 27,7% daugiau nei per praėjusių metų pirmą ketvirtį. Analitikai skaičiuoja, kad bendrovės apdorotų mokėjimų apimtys sieks 264,92 mlrd. USD. Per paskutinius 2 metus PayPal ketvirčio rezultatai pranokdavo analitikų prognozes 88% kartų. Bendrovė anksčiau buvo paskelbusi, jog tikisi, kad šių metų bendros pajamos sieks 25,5 mlrd.. USD, o pelno akcijai augimas sudarys 17%. Bus įdomu sužinoti, ar kompanijos vadovai koreguos šias prognozes. PayPal akcijos šiais metais yra pabrangusios 6,81%.

PayPal akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 988,2+1,57%
DAX (Vokietija)15 129,9+1,83%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)7 022,6+1,16%
CAC 40 (Prancūzija)6 325,2+1,17%

IHS Markit šiandien paskelbė patikslintą euro zonos balandžio mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksą. Kaip ir indikavo preliminarūs duomenys, indekso reikšmė praėjusį mėnesį pirmą kartą nuo praėjusių metų rugpjūčio perlipo 50 punktų ribą ir siekė 50,5 punkto. Aukštesnė nei 50 punktų reikšmė indikuoja apie sektoriaus aktyvumo augimą ir jo plėtrą. Itin spartus atsidavimas fiksuotas Ispanijoje. Prancūzijoje taip pat registruota paslaugų sektoriaus plėtra. Tuo tarpu Vokietijoje, Italijoje indeksų reikšmės neviršijo 50 punktų ribos. Bendra tiek gamybos, tiek paslaugų sektorių indekso (Composite PMI) reikšmė balandį išaugo iki 53,8 punkto. Tai 0,6 punkto daugiau nei kovą.

IHS Markit euro zonos Composite PMI indekso ir BVP pokyčiai. Šaltinis: IHS Markit, Eurostat

Europos biržose šiandien išsiskiria stipriau brangstančios automobilių gamintojos Stellantis (PSA Group and Fiat Chrysler Automobiles jungtinė bendrovė) akcijos. Kompanija pranešė, jog pirmo ketvirčio pardavimai, lyginant su praėjusiais metais, išaugo 14% iki 37 mlrd. EUR. Remiantis Reuters atlikta apklausa, analitikai vidutiniškai prognozavo, kad pajamos sudarys 34,9 mlrd. EUR. Ketvirta pagal dydį automobilių gamintoja pasaulyje taip pat įspėjo, jog antro ketvirčio rezultatams kiek didesnė įtaką nei buvo prognozuota turės pasaulyje susidaręs puslaidininkių produktų pasiūlos trūkumas. Dėl šios problemos per pirmą ketvirtį gamybos apimtys buvo 11% mažesnės nei buvo planuota. Stellantis prognozuoja, kad šių metų veiklos pelningumas sudarys 5,5 – 7,5%.

Stellantis akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Danijos farmacijos gigantė Novo Nordisk, kuri yra didžiausia pasaulyje vaistų diabetui gydyti gamintoja, pagerino šių metų rezultatų prognozes. Bendrovė tikisi, kad šiais metais pajamos augs 6 – 10% (buvo 5 – 9%), o veiklos pelno augimas sieks 5 – 9% (buvo 4 – 8%). Novo Nordisk taip pat paskelbė praėjusio ketvirčio rezultatus. Jie buvo prastesni nei praėjusiais metais. Ketvirčio pajamos sudarė 33,8 mlrd.. DKK. Tai 0,2% mažiau nei prieš metus. Tiesa, uždirbta 0,72 mlrd. DKK daugiau pelno, t.y. 12,62 mlrd. DKK. Novo Nordisk taip pat nusprendė 1 mlrd. DKK padidinti savų akcijų supirkimo programą, kurios apimtys prieš tai buvo numatytos, jog sudarys 17 mlrd. DKK.

Novo Nordisk akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,22-0,07%
EUR/USD1,2014-0,01%
Nafta (WTI)66,34+1,02%
Auksas1 777,90+0,10%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
11:00Patikslintas euro zonos balandžio mėn. paslaugų PMI indeksas50,550,350,3
12:00Euro zonos kovo mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)1,1%1,1%0,5%
15:15JAV balandžio mėn. ADP duomenys apie sukurtas darbo vietas privačiame sektoriuje742 tūkst.872 tūkst.517 tūkst.
17:00JAV balandžio mėn. ISM paslaugų PMI indeksas62,764,263,7
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-8,0 mln.-1,9 mln.0,1 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
PayPal Holdings, Inc.1,02
Uber Technologies, Inc.0,56
Booking Holdings Inc.-7,26
General Motors Company1,01
MercadoLibre, Inc.0,27
MetLife, Inc.0,40
Rocket Companies, Inc.0,92

Savaitės įvykiai

Rytoj posėdžiaus Anglijos centrinis bankas. Taip pat bus skelbiami euro zonos mažmenininkų pardavimai ir JAV naujų bedarbių paraiškos. Savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti JAV darbo rinkos rodiklius.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu