Rinkų apžvalga 2021-04-28

2021-04-28
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones33 809,0-0,33%
Mini S&P 5004 184,0+0,11%
Mini Nasdaq Composite13 923,5-0,21%
Mini Russell 20002 299,05+0,08%
S&P 500 VIX19,68+0,11%

Šiandien investuotojų akiratyje – JAV centrinis bankas, kuris 21 val. Lietuvos laiku išplatins oficialų šio mėnesio susitikimo pranešimą ir priims sprendimą dėl palūkanų. Praėjus pusvalandžiui vyks spaudos konferencija su FED vadovu J. Powellu. Žinoma, palūkanos nebus keičiamos. Rinkos dalyviai nesitiki ir kokių nors kitų kiek svarbesnių pokyčių. Tiesa, rinkoje pasigirsta pranešimų, jog tarp centrinio banko valdybos narių gali būti diskutuojama apie turto supirkimo programos apimčių mažinimą.

Daug dėmesio sulauks ir JAV prezidento J. Bidena kalba šalies Kongrese. J. Bidenas pranešimas yra planuojamas 21:00 ET laiku. Lietuvos laiku tai 4 val. Lietuvos rytoj šią naktį. JAV prezidentas turėtų apžvelgti savo administracijos darbus per pirmąsias 100 dienų, situaciją dėl vakcinacijos. Pasak Baltųjų Rūmų, J. Bidenas taip pat turėtų pristatyti 1,8 trln. USD planą, skirtą amerikiečių šeimų ir vaikų pagalbai. Didžioji dalis išlaidų yra numatyta šeimų mokestinės naštos mažinimui ir lengvinimui, nemokamų vaikų darželių programos sukūrimui, sveikatos priežiūros gerinimui ir kt panašioms sritims. Prieš mėnesį JAV prezidentas pristatė 2,3 trln. USD infrastruktūros planą.

Pasibaigus šiandienos prekybos sesijai rezultatus skelbs Apple. Analitikai prognozuoja, kad per praėjusį ketvirtį bendrovei pavyko sugeneruoti 77,25 mlrd. USD siekiančius pardavimus. Tai 32,5% daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Tikimasi, kad pelnas akcijai sudarys 0,99 USD. Prieš metus per tą patį ketvirtį pelnas akcijai sudarė 2,55 USD (prieš akcijų padalijimą santykiu 1:4). Per paskutinius du metus, kai Apple skelbdavo ketvirčio rezultatus, visus kartus tiek pelnas, tiek pajamos pranokdavo analitikų lūkesčius. Apple akcijų kaina šiais metais pakilusi mažiau nei 1%, tiesa, yra beveik dvigubai didesnei nei mažiausia kaina per pastarąsias 52 savaites. Per šį laikotarpį aukščiausia kaina siekė 145,09 USD.

Apple per paskutinį praėjusių metų ketvirtį pirmą kartą kompanijos istorijoje sugebėjo sugeneruoti didesnius nei 100 mlrd. USD ketvirčio pardavimus. Tuomet ketvirčio pajamos sudarė 111,4 mlrd. Buvo uždirbta 1,68 USD pelno akcijai. Pajamos per metus buvo išaugusios 21,3%, o pelnas akcijai 34,4%. Šių metų pirmam ketvirčiui analitikai prognozuoja dar didesnį metinį pajamų augimą, nors bendros pajamos ir mažesnės. Paskutinis metų ketvirtis dėl šventinio laikotarpio bendrovei dažniausiai būna pats sėkmingiausias.

Apple akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Kartu su Apple po oficialaus prekybos sesijos laiko paskelbs ir Facebook. Tikimasi, kad pelnas akcijai per metus bus išaugęs net 38,6% iki 2,37 USD. Ketvirčio pajamų augimas turėtų siekti 33,7%, o bendri pardavimai, tikimasi, kad sudarys 23,71 mlrd. USD. Skaičiuojama, kad pajamos iš reklamos sieks 23,30 mlrd. USD. Per paskutinius du metus, Facebook pelno akcijai rezultatai 75% kartų pranokdavo analitikų lūkesčius.

Facebook akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Įspūdingus rezultatus pranešė e-komercijos bendrovė Shopify. Kompanija per praėjusį ketvirtį uždirbo 1,26 mlrd. USD pelno. Prieš metus per tą patį ketvirtį nuostoliai sudarė 31,4 mln. USD. Pakoreguotas pelnas akcijai siekė 2,01 USD ir buvo gerokai didesnis nei prognozuota. Analitikai tikėjosi, kad jis sudarys 0,74 USD. Shopify – viena iš bendrovių, kuriai itin padėjo pandemija. Bendrovės siūlomos platformos pagalba galima labai lengvai vystyti internetinės prekybos veiklą. Shopify ketvirčio pardavimai per metus daugiau nei padvigubėjo, t.y. nuo 470 mln. USD per pirmą praėjusių ketvirtį iki 989 mln. USD per praėjusį šių metų ketvirtį. Analitikai prognozavo, kad pardavimai sieks 849 mln. USD. Visgi tikėtis tokio įspūdingo tolimesnio augimo šiais metais yra pakankamai naivu. Pati bendrovė prognozuoja, jog toliau augs, tačiau mažesnius tempu nei praėjusiais metais.

Shopify akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 020,2+0,22%
DAX (Vokietija)15 327,9+0,51%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 975,6+0,43%
CAC 40 (Prancūzija)6 313,2+0,63%

Didžiausias Vokietijos bankas Deutsche bank paskelbė, jog praėjęs ketvirtis bankui buvo geriausias per pastaruosius septynis metus. Deutsche per praėjusį ketvirtį uždirbo 908 mln. EUR pelno. Daugiausiai prie to prisidėjo investicinės bankininkystės veikla, iš kurios pajamos per metus išaugo net 32% iki 3,1 mlrd. EUR. Analitikai prognozavo, kad ketvirčio pelnas sieks 642,95 EUR. Deutsche Bank pasisekė, jog iš esmės nepatyrė nuostolių dėl JAV fondo Achegos Capital žlugimo, dėl kurio didelę žalą patyrė tokie bankai, kaip UBS, Credit Suisse ir kt. Bendros Deutsche Bank ketvirčio pajamos siekė 7,2 mlrd. EUR. Palyginimui, prieš metus per tą patį ketvirtį pelnas siekė 6,35 mlrd. EUR. Banko nuosavo kapitalo grąža siekė 7,4%. Tai 3 procentiniais punktais daugiau nei prieš metus. Po naujienų, banko akcijų kaina buvo šoktelėjusi į viršų ir daugiau nei 10%.

Deutsche Bank akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Prancūzijos vaistų gamintojos Sanofi rezultatai taip pat pranoko analitikų lūkesčius, tiesa, buvo kiek prastesni nei praėjusiais metais. Sanofi per praėjusį ketvirtį uždirbo 1,56 mlrd. EUR ir sugeneravo 8,6 mlrd. EUR siekiančius pardavimus. Tai atitinkamai 7% ir 4,3% mažiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Analitikai prognozavo, kad pelnas sieks 1,2 mlrd. EUR. Itin daug įtakos rezultatams turėtų egzemai gydyti skirtas vaistas Dupixent, kurio pardavimai per metus išaugo 45,6% iki 1,05 mlrd. EUR. Sanofi bendradarbiauja su BioNTech ir Johnson & Johnson dėl vakcinų gamybos. Bendrovė pirmadienį paskelbė, jog vakcina gaminti padės ir kompanijai Moderna. Citi banko analitikai Sanofi rezultatus įvertino teigiamai. Pasak analitikų, banko reitingas Sanofi atžvilgiu išlieka „pirkti”. Kompanijos akcijos šiandien brangsta, nuo metų pradžios jų kaina yra pakilusi kiek daugiau nei 10%.

Sanofi akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Tuo tarpu Švedijos muzikos transliavimo platformos Spotify rezultatai kiek nuvylė. Tai atsispindi ir akcijų kainos pokyčiuose. Bendrovės akcijos šiandien stipriau pinga. Spotify aktyvių mėnesio vartotojų skaičius per pirmą ketvirtį išaugo iki 356 mln. Tai 24% daugiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus. Tiesa, Volstryto analitikai tikėjosi, kad jų skaičius viršys 360 mln. Tai indikacija, jog vartotojų skaičiaus augimas lėtėja. Kiek geresnis rezultatas fiksuotas tarp premium paslauga besinaudojančių vartotojų. Tokių vartotojų skaičius išaugo 3 mln. ir pasiekė 158 mln. Tai 21% daugiau nei prieš metus ir 1 mln. daugiau nei prognozuota, t.y. buvo tikėtasi, kad tokio tipo vartotojų skaičius iš viso sudarys 157 mln. Analitikus nuvylė Spotify prognozės, kurias bendrovė kiek pamažino. Spotify dabar tikisi, kad šių metų pabaigoje bendras aktyvių mėnesio vartotojų skaičius išaugs iki 402 – 422 mln., kai prieš tai buvo kalbama apie 407 – 427 mln.

Spotify ketvirčio pajamos buvo 16% didesnės nei prieš metus ir siekė 2,1 mlrd. EUR. Tiesa, tai 1% mažiau nei buvo sugeneruota per paskutinį praėjusių metų ketvirtį. Grynas pelnas siekė 23 mln. EUR ir buvo 1 mln. EUR didesnis nei per pirmą praėjusių metų ketvirtį.

Spotify akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,06+0,17%
EUR/USD1,2069-0,17%
Nafta (WTI)63,40+0,73%
Auksas1 766,90-0,63%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
17:00ECB prezidentės C. Lagarde pranešimas
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-0,9 mln.0,6 mln.
21:00FED sprendimas dėl palūkanų<0,25%<0,25%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Apple Inc.0,99
Facebook, Inc.2,36
QUALCOMM Incorporated1,41
Shopify Inc.0,06
Boeing Company -1,17
Sanofi0,83
ServiceNow, Inc.0,31
Automatic Data Processing, Inc.1,82
CME Group Inc.1,75
Ford Motor0,16
eBay Inc.0,92
MGM Resorts International-0,86

Savaitės įvykiai

Rytoj bus skelbiami JAV I ketvirčio BVP duomenys, naujų bedarbių paraiškos, o savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti preliminarius euro zonos infliacijos, BVP rodiklius, nedarbo lygį. JAV bus skelbiami vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, Čikagos PMI indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu