Rinkų apžvalga 2021-04-26

2021-04-26
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones34 002,0+0,15%
Mini S&P 5004 184,0+0,28%
Mini Nasdaq Composite13 964,5+0,25%
Mini Russell 20002 287,05+0,65%
S&P 500 VIX19,93-1,53%

Akcijų biržose šiandien vyrauja pakankamai pozityvios nuotaikos. Praėjusią savaitę Dow Jones neigiamas pokytis siekė 0,5%, S&P 500 smuktelėjo 0,1%, o Nasdaq Composite krito 0,3%. Investuotojai rengiasi šios savaitės ketvirčio rezultatų skelbimui. Šią savaitę ataskaitomis turėtų pasidalinti net 181 kompanijos, įtrauktos į S&P 500 indeksą. Taip pat jas skelbs ir 10 Dow Jones indeksui priklausančių bendrovių.

Image
Rezultatų skelbimo kalendorius. Šaltinis: Earnings Whispers

Apple paskelbė apie planus didinti investicijas JAV. 2018 metais bendrovė buvo skelbusi apie planuojamas 350 mlrd. USD investicijas. Šiandien pranešta, jog bendra investicijų suma per ateinančius penkis metus išaugs iki 430 mlrd. USD. Apple investuos į vietinius savo tiekėjus, duomenų centrus, 5G ryšio sistemos plėtrą ir kt. Kartu su investicijomis turėtų būti sukurta 20 tūkst. naujų darbo vietų.

Apple taip pat planuoja Š. Karolinoje atidaryti miestelį ir investuoti apie 1 mlrd. USD. Miestelyje būtų įdarbinti 3 tūkst. žmonių, kurie dirbtų su dirbtinio intelekto, programinės įrangos kūrimo technologijomis. Kitais metais planuojamas panašaus bendrovės įkurto miestelio Teksase atidarymas. Apple planuoja skelbti praėjusio ketvirčio rezultatus trečiadienį. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios 1,23%.

Apple akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Šiandien rezultatus pasibaigus oficialiai JAV biržų prekybos sesijos daliai skelbs Tesla. Analitikai prognozuoja, kad ketvirčio pelnas akcijai sieks 0,75 USD. Jeigu rezultatai pasitvirtins, tai bus septintas iš eilės pelningas ketvirtis. Prognozuojama, kad pajamos per metus bus išaugusios nuo 5,99 mlrd. USD iki 10,48 mlrd. USD. Nors kompanija iki šiol nepateikė tikslesnių šių metų prognozių, analitikai tikisi išgirsti bendrovės nuomonę apie ateinančių ketvirčių finansinius rezultatus ir numatomus automobilių pristatymus. Analitikai tikisi, kad šių metų pristatymų apimtys sieks apie 800 tūkst. Tesla planuoja surengti spaudos konferenciją, kuris vyks 01:30 val. Lietuvos laiku. Rezultatai bus skelbiami: https://ir.tesla.com/

Per paskutinius du metus, kai Tesla skelbdavo ketvirčio ataskaitas, 63% kartų tiek pelno, tiek pajamų rezultatai pranokdavo analitikų lūkesčius. Tesla akcijos šiais metais iki šiandien buvo pabrangusios 3,36%.

Tesla akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Kiek nuvylė paskelbti ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai. Šalyje naujų tokio tipo prekių užsakymų apimtys kovo mėnesį, lyginant su vasariu, augo 0,5%. Tuo tarpu ekonomistai laukė 2,5% sieksiančio augimo. Atmetus transporto priemonių įtaką, augimas siekė 1,6%. Tai atitiko prognozes. Stipriausiai krito ne gynybai naudojamų lėktuvų ir jų dalių užsakymų apimtys, kurios sumenko net 46,9%. Automobilių ir kt. panašių transporto priemonių užsakymai augo 5,5%. Ilgalaikio vartojimo prekėms priskiriami produktai, kurių naudojimo trukmė yra ilgesnė nei 3 metai, t.y. automobiliai, lėktuvai, kompiuteriai ir panašiai.

United States Durable Goods Orders
Ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai. Šaltinis: tradingeconomics.com / U.S. Census Bureau

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 504 026,2+0,32%
DAX (Vokietija)15 320,9+0,25%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 986,6+0,47%
CAC 40 (Prancūzija)6 288,2+0,48%

Europos Komisijos prezidentė U. von der Leyen duodama interviu New York Times teigė, jog amerikiečiams, kurie bus vakcinuoti Europoje naudojimui patvirtintinomis vakcinomis, bus leidžiama atvykti ir keliauti po regioną. Tiesa, tikslesnio laikotarpio, kada tai galėtų būti pradėta leisti neapibrėžė. Europoje patvirtintos trys vakcinos, kurios yra naudojamos ir JAV, t.y. Pfizer, Moderna, Johnson & Johnson. Pasak New York Times, šiuo metu vyksta diskusijos tarp JAV ir ES atstovų dėl keliavimo taisyklių ir apribojimų netaikymo pilnai vakcinuotiems abiejų regionų gyventojams. Po tokių naujienų šiandien stipriau brangsta su keliavimu susijusių bendrovių akcijos (Deutsche Lufthansa, International Airlines Group ir kt.).

Deustche Lufthansa akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Kiek su lūkesčiais prasilenkė Vokietijos verslo atstovų nuotaika. Ją atspindinčio IFO verslo pasitikėjimo indekso reikšmė šį mėnesį, lyginant su kovu, ūgtelėjo 0,2 punkto iki 96,8 punkto, tačiau neatitiko prognozių. Buvo tikimasi, kad indekso reikšmė sieks 97,8 punkto. Indeksas yra sudaromas apklausiant apie 9 tūkst. įvairių sričių (statybos, didmeninė prekyba, mažmeninė prekyba, paslaugos) verslo atstovų. Siekiama išsiaiškinti dabartines verslo sąlygas ir jų perspektyvas per ateinančius šešis mėnesius. Nors indeksas ir prasilenkė su prognozėmis, jo reikšmė išlieka aukštumose. Daugiau nei šį mėnesį indeksas nebuvo pakilęs nuo 2019 metų birželio mėnesio.

Germany Ifo Business Climate Index
Vokietijos IFO verslo pasitikėjimo indekso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com / IFO Institute

Rezultatais pasidalino Olandijos bendrovė Koninklijke Philips NV. Kompanijos ketvirčio pardavimai išaugo iki 3,83 mlrd. EUR. Analitikai prognozavo, kad jie sudarys 3,72 mlrd. EUR. Prieš metus per tą patį ketvirtį buvo sugeneruota 3,69 mlrd. EUR pajamų. Pakoreguotas EBITDA sudarė 362 mln. EUR. Buvo tikėtasi, kad ji sieks 326 mln. EUR. Grynas pelnas siekė 39 mln. EUR. Prieš metus per tą patį ketvirtį buvo uždirbta 38 mln. EUR. Nuo metų pradžios bendrovės akcijos pabrangusios apie 11%.

Koninklijke Philips NV akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,89+0,04%
EUR/USD1,2072-0,21%
Nafta (WTI)61,15-1,53%
Auksas1 778,35+0,06%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
11:00Vokietijos balandžio mėn. IFO verslo pasitikėjimo indeksas 96,897,896,6
15:30JAV kovo mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (mėn./mėn.)0,5%2,5%s-1,2%
15:30JAV kovo mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, išsk. transporto priemones (mėn./mėn.)1,6%1,6%-0,9%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Tesla, Inc.0,75
Canadian National Railway Company0,99
Cadence Design Systems, Inc.0,54
SBA Communications Corporation2,27
Otis Worldwide Corporation0,62
Brown & Brown, Inc.0,56

Savaitės įvykiai

Rytoj vyks Japonijos centrinio banko posėdis. JAV bus skelbiamas Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Ričmondo gamybos sektoriaus indeksai. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED sprendimas dėl monetarinės politikos pokyčių ir J. Powello spaudos konferencija. Ketvirtadienį bus skelbiami JAV I ketvirčio BVP duomenys, naujų bedarbių paraiškos, o savaitės pabaigoje bus įdomu įvertinti preliminarius euro zonos infliacijos, BVP rodiklius, nedarbo lygį. JAV bus skelbiami vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, Čikagos PMI indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu