Rinkų apžvalga 2021-04-21

2021-04-21
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones33 864,0+0,61%
Mini S&P 5004 142,0+0,40%
Mini Nasdaq Composite13 796,5+0,02%
Mini Russell 20002 215,05+1,57%
S&P 500 VIX20,71-1,78%

JAV biržose šiandien išsiskiria stipriau pingančios Netflix akcijos. Bendrovė vakar vakare paskelbė rezultatus ir einamojo ketvirčio prognozes. Praėjusio ketvirčio pelnas akcijai siekė 3,75 USD ir gerokai pranoko analitikų lūkesčius, kurie prognozavo, kad jis sudarys 2,97 USD. Pajamos buvo 0,03 mlrd. USD didesnės nei prognozuota ir sudarė 7,16 mlrd. USD. Labiausiai analitikus ir investuotojus nuvylė per ketvirtį pritrauktų naujų vartotojų skaičius. Jis siekė 3,98 mln. Buvo tikimasi, kad bedrovės naujais mokiais klientais taps net 6,2 mln. žmonių. Paskutinį praėjusių metų ketvirtį šis rodiklis siekė net 8,5 mln. Pati kompanija prognozavo, kad per praėjusį ketvirtį pavyks pritraukti 6 mln.

Netflix vartotojų augimas. Šaltinis: CNBC, FactSet, Netflix

Netflix prognozuoja, kad per einamąjį ketvirtį naujų vartotojų skaičius sudarys vos 1 mln. Jeigu toks rezultatus ir bus registruotas, tai bus blogiausias ketvirtis kompanijos istorijoje šio rodiklio atžvilgiu. Nors rezultatai nuviliantys, tačiau yra pakankamai dėsningi ir ko gero nežvengiami. Laisvėjant suvaržymams to galima tikėtis. Nepaisant mažėjančių naujų vartotojų augimo, Netflix sugebėjo uždirbti daugiau iš didėjusių prenumeratos kainų. Per praėjusį ketvirtį kompanija uždirbo 1,7 mlrd. USD pelno. Netflix šiais metais planuoja išleisti daugiau nei 17 mlrd. USD įvairaus turinio (filmų, serialų, kt.) kūrimui.

Netflix akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Rezultatai šiandien pasidalino ir viena didžiausių JAV telekomunikacijų bendrovių Verizon. Kompanija per pirmą ketvirtį uždirbo 5,4 mlrd. USD arba 1,31 USD pakoreguoto pelno akcijai. Palyginimui, prieš metus per tą patį ketvirtį pelnas siekė 4,3 mlrd. USD. Sugeneruota 32,9 mlrd. USD pajamų. Tai 1,3 mlrd. USD daugiau nei prieš metus. Analitikai prognozavo, kad pelnas akcijai sudarys 1,29 USD, o pardavimai sieks 32,5 mlrd. USD. Kapitalo investicijos sudarė 4,5 mlrd. USD. Verizon prognozuoja, kad bendras pajamų augimas šiais metais sieks bent 2%, o pelnas akcijai sudarys 5 – 5,15 USD.

Verizon akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

JAV toliau nestabdo vakcinavimo apimčių. Per dieną sunaudojamų vakcinų dozių skaičius laikosi aukščiau 3 mln. Tai tęsiasi jau dvi savaites iš eilės. Remiantis Centers for Disease Control and Prevention duomenimis, apie 40% amerikiečių jau sulaukė bent vienos vakcinos dozės. Tarp jų 1 iš 4 yra pilnai vakcinuoti.

JAV per dieną sunaudojamos vakcinos dozės. Šaltinis: CNBC, CDC
JAV per dieną sunaudojamos vakcinos dozės. Šaltinis: CNBC, CDC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 952,2+0,31%
DAX (Vokietija)15 102,9+0,60%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 867,6+0,73%
CAC 40 (Prancūzija)6 185,2+0,86%

Europos regiono biržose šiandien taip pat vyrauja žalia spalva. Bendrovės taip pat toliau dalinasi finansiniais rezultatais, rinkos dalyviai ruošiasi rytoj įvyksiančiam ECB posėdžiui. Mažai tikėtina, kad ECB vadovai paskelbs apie svarbių sprendimų priėmimą šiuo metu vykdomos monetarinės politikos atžvilgiu. Visgi tarp ECB Valdančiosios tarybos narių po truputį atsiranda diskursas dėl to, kaip toliau turėtų elgtis pats centrinis bankas. Viena pagrindinių diskusijų temų – tolimesnės skatinimo galimybės. Dalis ECB narių pasisako už tai, jog papildomo skatinimo užtenka ir dabar didesnė atsakomybės našta turėtų pereiti fiskalinės politikos formuotojams. Yra ir pasisakančių už dar didesnį skatinimą.

ECB per pandemiją pristatė pandemijos supirkimo programą (Pandemic Emergency Purchase Program, PEPP) . Šiuo metu numatyta PEPP programos, per kurią planuojama supirkti turto už 1,85 trln. EUR, pabaiga yra 2022 metų kovo mėnesį. Pagal PEPP praėjusį mėnesį buvo supirkta 74 mlrd. EUR vertės obligacijų. Sausį supirkimo apimtys siekė 53 mlrd. EUR, o vasarį – 60 mlrd. EUR. Rytoj vyksiančiame ECB susitikime pirmą kartą dalyvaus ir naujasis Lietuvos banko vadovas G. Šimkus.

Euro Area Interest Rate
ECB bazinių palūkanų normų pokyčiai. Šaltinis: ECB / tradingeconomics.com

Jungtinėje Karalystėje kovo mėnesį metinis infliacijos lygis siekė 0,7%. Tai 0,3 procentinio punkto daugiau nei vasarį. Tiesa, kainų augimas nebuvo toks spartus, kaip tikėtasi. ekonomistai prognozavo, kad infliacijos lygis praėjusį mėnesį sudarys 0,8%. Labiausiai brango degalai (3,5%), kurių kainų augimą atsvėrė pigę maisto ir nealkoholinių gėrimų produktai (-1,4%).

United Kingdom Inflation Rate
Jungtinės Karalystės infliacijos pokyčiai. Šaltinis: Office For National Statistics / tradingeconomics.com

Rezultatus paskelbė alaus gamintoja Heineken. Olandijos bendrovė per praėjusį ketvirtį uždirbo 168 mln. EUR pelno. Per tą patį ketvirtį 2020 metais pelnas siekė 94 mln. EUR, o 2019 metais – 299 mln. EUR. Pasak bendrovės Heineken prekės ženklo pardavimai, lyginant su praėjusiais metais, augo 12%. Pastebimas augimas fiksuotas Rytų Europoje, Afrikoje, Vidurio Rytų regione. Kompanija prognozuoja, kad šių metų rezultatai turėtų nuosekliai gerėti, kartu su augančiomis vakcinavimo apimtimis. Heineken akcijų kaina šiandien pasiekė pastarųjų 52 savaičių aukštumas.

Heineken akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,40+0,16%
EUR/USD1,2009-0,20%
Nafta (WTI)61,22-2,31%
Auksas1 785,35+0,37%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Jungtinės Karalystės kovo mėn. vartotojų kainų indeksas (metinis pokytis) 0,7%0,8%0,4%
15:30Kanados kovo mėn. vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,6%0,5%
17:00Kanados centrinio banko sprendimas dėl palūkanų0,25%0,25%
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę (bareliais)-3,7 mln.-5,9 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
ASML Holding N.V.3,08
Verizon Communications Inc.1,311,29
NextEra Energy, Inc.0,61
Anthem, Inc.6,86
Lam Research Corporation6,56
Crown Castle International Corporation1,53
Chipotle Mexican Grill, Inc.4,88
Nasdaq, Inc.1,74

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks ECB sprendimas dėl palūkanų. Taip pat galėsime įvertinti ir JAV bedarbių paraiškų skaičių. Galiausiai savaitės pabaigoje bus įdomu sužinoti išankstinius euro zonos gamybos bei paslaugų sektorių PMI indeksų rezultatus.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu