Rinkų apžvalga 2021-04-01

2021-04-01
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones32 948,0+0,13%
Mini S&P 5003 965,0+0,40%
Mini Nasdaq Composite13 237,5+1,50%
Mini Russell 20002 216,05+0,73%
S&P 500 VIX20,43-3,15%

J. Bidenas vakar pristatė daugiau nei 2 trln. USD dydžio infrastruktūros paketą. JAV prezidento administracija planuoja įgyvendinti šį planą per aštuonerius metus. Lėšos bus surenkamos didinant mokesčius. Bendrovių pelno mokestis bus padidintas nuo 21 iki 28%. D. Trumpas savo kadencijos metu pelno mokestį buvo sumažinęs nuo 35 iki 21%.

Pagal pristatytą paketą, 621 mlrd. USD bus skirta infrastruktūrai (keliai, tiltai, viešasis transportas, vandens ir oro uostai, elektromobilių vystymas). 400 mlrd. USD bus nukreipta į gamybos sektorių, jame vykstančius tyrimus. Didžiausias dėmesys bus skirtas mažinant anglies dvideginio emisija ir vystant atsinaujinančią energetiką. 650 mlrd. USD nukeliaus į senyvo amžiau ir sveikatos sutrikimų turinčių amerikiečių priežiūros gerinimą ir vystymą. 580 mlrd. USD investicijos bus nukreiptos į geriamo vandens, elektros, interneto tiekimo infrastruktūros gerinimą. Taip pat sunaudoti pastatų, tokių kaip mokyklos ir t.t. atnaujinimui.

We have to move now': Biden details his $2 trillion infrastructure plan |  Pittsburgh Post-Gazette
J. Bideno infrastruktūros planas. Šaltinis: The Washington Post

Paskelbti praėjusios savaitės naujų bedarbių paraiškų duomenys. Jie kiek prastesni nei tikėtasi. Registruota 719 tūkst. naujų nedarbo paraiškų. Buvo prognozuojama, kad paraiškų skaičius sieks 675 tūkst.

Naujų bedarbių paraiškos JAV. Šaltinis: CNBC / Dept. of Labor

Nors rytoj JAV ir kitų vakarų pasaulio valstybių akcijų biržose prekyba nevyks, tačiau JAV bus skelbiami svarbūs kovo mėnesio darbo rinkos duomenys. Ekonomistai prognozuoja, kad šalyje praėjusį mėnesį buvo sukurta net 652 tūkst. naujų darbo vietų (įskaitant viešąjį sektorių). Tikimasi, kad bendras nedarbo lygis, lyginant su vasariu, bus sumažėjęs 0,2 procentinio punkto ir sieks 6%.

United States Unemployment Rate
Nedarbo lygis JAV. Šaltinis: tradingeconomics.com / U.S. Bureau of Labor Statistics

Wall Street Journal pranešė, jog JAV bendrovės Micron Technology ir Western Digital yra susidomėjusios dėl galimo Japonijos procesorių gamintojos Kioxia įsigijimo. Skelbiama, kad sandorio dydis galėtų siekti 30 mlrd. USD. Didžiausias Kioxia akcijų paketas priklauso privataus kapitalo kompanijai Bain Capital. Japonijos kompanija itin gerai pažįstama ir yra viena didžiausių pasaulyje. Anksčiau bendrovė vadinosi Toshiba Memory. Praėjusiais metais kompanija planavo vykdyti IPO. Buvo prognozuojama, kad tai būtų buvęs didžiausias IPO Japonijos kapitalo rinkos istorijoje. Tiek Micron Technology, tiek Western Digital akcijos šiandien stipriau brangsta.

Western Digital akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
Micron Technology akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 941,2+0,56%
DAX (Vokietija)15 090,9+0,57%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 736,6+0,34%
CAC 40 (Prancūzija)6 092,2+0,33%

Europos biržose šiandien taip pat vyrauja žalia spalva. IHS Markit paskelbė galutinius kovo mėnesio gamybos sektoriaus PMI indeksų rezultatus. Euro zonos regione praėjusį mėnesį buvo registruotas rekordinis aktyvumas gamybos sektoriuje. Indekso reikšmė šoktelėjo iki 62,5 punkto. Vasarį buvo registruota 57,9 punkto. Itin stiprus augimas buvo pastebimas regiono gamybos sektoriaus lyderėje Vokietijoje, kur indekso reikšmė siekė 66,6 punkto. Prie to itin prisidėjo augusi paklausa iš Kinijos ir JAV.

Germany Manufacturing PMI
Vokietijos gamybos PMI indeksas. Šaltinis: IHS Markit / tradingeconomics.com

Tuo tarpu mažmeninės prekybos rezultatai, atvirkščiai, kiek nuvylė. Antrą mėnesį iš eilės Vokietijoje buvo fiksuotas mažmeninės prekybos susitraukimas. Mažmenininkų pardavimų apimtys vasario mėnesį, lyginant su 2020 metų vasariu, sumažėjo 9%. Ekonomistai prognozavo, kad nuosmukis sudarys 6,3%.

Germany Retail Sales YoY
Vokietijos mažmeninės prekybos apimtys (metinis pokytis). Šaltinis: tradineconomics.com

Stipriai pinga informacinių technologijų paslaugas teikiančios bendrovės Atos akcijos. Bendrovė pranešė, jog auditoriai rado netikslumų JAV dukterinių bendrovių vestoje apskaitoje. JAV kompanijų pardavimai sudarė 11% visų praėjusių metų Atos pajamų. Pasak Atos, konsoliduotiems rezultatams rastos apskaitos klaidos šiai dienai neturi įtakos. Kompanija paskelbė, jog pasisamdė išorės bendroves, kurios padės išspręsti kilusius neaiškumus.

Atos akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,04-0,21%
EUR/USD1,1755+0,23%
Nafta (WTI)60,21+1,77%
Auksas1 725,35+0,63%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:30JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę719 tūkst.675 tūkst.658 tūkst.
17:00JAV kovo mėn. ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas64,761,560,8

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
CarMax Inc.1,27
Viatris Inc.1,32

Savaitės įvykiai

Rytoj sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų. Tiesa, prekyba JAV ir kitų vakarų valstybių akcijų biržose nevyks.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu