Rinkų apžvalga 2021-03-30

2021-03-30
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones33 027,0-0,02%
Mini S&P 5003 946,0-0,27%
Mini Nasdaq Composite12 869,5-0,90%
Mini Russell 20002 155,05+0,71%
S&P 500 VIX22,02+0,08%

Akcijų rinkose ir šiandien vyrauja permainingos nuotaikos. JAV akcijos linkusios pigti. Didesnis spaudimas, kaip ir vakar, jaučiamas technologijų sektoriuje. Tuo tarpu pagrindiniai Azijos valstybių akcijų indeksai šiandienos sesijas užbaigę fiksuodami teigiamus pokyčius. Europos biržos taip pat nusidažiusios žalios.

10-ies metų JAV obligacijų pajamingumai šiandien pasiekė 1,776%. Tai 14-os pastarųjų mėnesių žemumos. 30-ies metų laikotarpio obligacijos prekiaujasi su 2,456% siekiančiu pajamingumu. Rinkos dalyviai laukia naujojo J. Bideno infrastruktūros plano, kuris turėtų būti pristatytas rytoj. Baltųjų Rūmų administracija savaitgalį paskelbė, jog visas infrastruktūros paketas bus padalintas į dvi dalis ir atskirus siūlymas bei bus finansuojamas daugiausiai įvedant naujus mokesčius korporacijoms ir apmokestinant didesnį turtą valdančius asmenis. Pirmoje plano dalyje dėmesys bus skirtas tiltų, kelių, geležinkelių, gamybos, energetikos infrastruktūros vystymui ir atnaujinimui. Apie šią plano dalį daugiausiai rytoj ir turėtų kalbėti J. Bidenas. Antroje plano dalyje bus akcentuojama darbo rinka, sveikatos apsauga, ugdymas ir panašiai. Kaip skelbia Washington Post, viso infrastruktūros paketo dydis iš viso galėtų siekti net apie 4 trln. USD. Daugiau nei 3 trln. USD galimai būtų surinkta iš naujų mokesčių įvedimo arba esamų tarifų didinimo.

Akcijų biržoje šiandien debiutuoja investuotojų lauktas ETF fondas ARK Space Exploration & Innovation ETF (ARKX), kurį valdo Cathie Wood vadovaujama investicijų valdymo bendrovė ARK Investment Management. Aktyviai valdomas ETF fondas investuos į beveik 40 bendrovių, susijusių su kosmoso technologijomis. Fondo valdymo mokestis sieks 0,75%. Kaip ETF fondui tai itin nemenkas mokestis. Nors ir nėra labai teisingai lyginti, tačiau S&P 500 indeksą sekančio SPY ETF fondo metinis valdymo mokestis sudaro 0,09%. Tarp didžiausių ARKX fondo valdomų pozicijų yra bendrovės Trimble (TRMB), Kratos Defense & Security Solutions (KTOS), L3Harris Technologies (LHX), Komatsu.

Mokėjimų paslaugas teikianti bendrovė PayPal pranešė, jog vartotojams iš JAV suteiks galimybes atsiskaityti ir atlikti mokėjimus kriptovaliutomis. PayPal naudojantys klientai už perkamas prekes galės atsiskaityti bitkoinais, litecoin, ethereum ir bitcoin cash. Bendrovė už tai neims papildomo mokesčio. Bitkoino kaina šiandien kol kas pakilusi apie 1,7%. Per šiuo metus pagrindinė kriptovaliuta beveik padvigubėjo.

Bitkoino kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Investicinio banko Stifel Financial analitikas S. Devitt pagerino savo rekomendaciją Alphabet kompanijos akcijų atžvilgiu iš „laikyti” į „pirkti”. Pasak S. Devitt, pastebimas stiprus atsigavimas reklamos rinkoje. Paklausa auga iš nuo pandemijos stipriai paveiktų sektorių, t.y. automobilių, laisvalaikio, kelionių ir t.t. Analitikas prognozuoja, kad toliau stipriai augs verslo reklamos paklausa internetinėje erdvėje, o vis dar labiau tradicinėje, t.y. spaudoje, televizijoje mažės. Pakankamai patraukliai atrodo ir dabartinis Google valdančios bendrovės vertinimas rinkoje. S. Devitt padidino rekomenduojamą tikslinę akcijos kainą nuo 2025 iki 2350 USD. Šiandien biržos atidarymo metu už vieną Alphabet akciją mokėta 2055,95 USD. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios pabrangusios 17,36%.

Alphabet akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 912,26+0,76%
DAX (Vokietija)14 832,9+1,02%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 767,62+0,46%
CAC 40 (Prancūzija)6 015,5+0,87%

Jungtinės Karalystės Royal Mail paskelbė, jog 2021 bendrovės finansinių metų veiklos pelnas turėų gerokai viršyti 500 mln. GBP. Per metus pajamos turėtų išaugti 380 – 580 mln. GBP. Kompanijos finansiniai metai baigsis šį mėnesį. Bendrovė planuoja skelbti galutinius visų 2022-21 finansinių metų rezultatus gegužės mėnesio antro pusėje. Pasak bendrovės, trečio ketvirtis buvo itin sėkmingas, taip pat geriau nei prognozuota sekėsi ir šių kalendorinių metų pradžioje. Royal Mail pardavimai per pirmus tris finansinių metų ketvirčius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, augo 14% iki 9,31 mlrd. GBP. Bendrovės akcijos šiais metais jau spėjo pabrangti net 53,75%.

Royal Mail akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Stipriau brangsta vėjo jėgainių gamintojos Siemens Gamesa akcijos. Bendrovė pasiekė susitarimą su Ispanijos energetikos gigante Repso dėl 120MW galios vėjo jėgainių 4-iuos parkuose įrengimo. Jos turėtų pradėti veikti jau 2021 metų pabaigoje. Į susitarimą įeina ir vėjo jėgainių priežiūra ateinantiems 5 metams. Ispanija yra viena lyderiaujančių valstybių pagal atsinaujinančios energetikos plėtros augimą. Šalies vyriausybė yra iškėlusi tikslą, jog atsinaujinančios energetikos dalis iki 2030 metų sudarytų 42% visos šalyje sunaudojamos energijos. Praėjusiais metais ši dalis siekė 20%. Iki 2050 metų Ispanija turėtų 100% pereiti į atsinaujinančią energetiką.

Siemens Gamesa akcijų kainos pokyčiai. Šatinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,28+0,37%
EUR/USD1,1730-0,28%
Nafta (WTI)60,75-1,21%
Auksas1 687,35-1,55%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
14:00Preliminarus Vokietijos kovo mėn. vartotojų kainų indeksas0,5%0,5%0,5%
17:00JAV kovo mėn. Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas109,796,990,4

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
lululemon athletica inc.2,11
I-MAB0,39

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks euro zonos infliacijos rodikliai, ADP duomenys dėl JAV kovo mėnesį sukurtų darbo vietų bei šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai, JAV ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų. Tiesa, prekyba JAV ir kitų vakarų valstybių akcijų biržose nevyks.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu