Rinkų apžvalga 2021-03-29

2021-03-29
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones33 015,0-0.16%
Mini S&P 5003 955,0-0,52%
Mini Nasdaq Composite13 048,5-0,42%
Mini Russell 20002 193,05-2,02%
S&P 500 VIX22,52+5,54%

JAV biržose šiandien vyrauja raudona spalva. Daug rinkos dalyvių dėmesio sulaukė pranešimai apie rizikos fondo Archegos Capital Management problemas. Wall Street Journal skelbia, jog nemaža dalis fondo pozicijų praėjusią savaitę buvo likviduotos dėl fondo nesugebėjimo vykdyti įsipareigojimų. Priverstinis pozicijų likvidavimas privertė stipriai kristi tokių kompanijų kaip ViacomCBS, Discovery ir kt. akcijų kainas. Vien per penktadienį Discovery ir ViacomCBS akcijos pigo po daugiau nei 27%. Šiandien jų kainos toliau smunka žemyn. Remiantis Wall Street Journal informacija, bendra likviduojamų pozicijų vertė siekė 30 mlrd. USD.

Discovery akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
ViacomCBS akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Japonijos bankas Nomura ir Šveicarijos Credit Suisse pranešė, jog dėl susidariusios situacijos patirs nuostolių. Kaip skelbia Reuters, Nomura patirti nuostoliai galimai nurėš visą banko antros finansinių metų pusės pelną. Nomura akcijos Tokijo biržoje šiandien pigo 16%. Credit Suisse akcijos Niujorko biržoje smukusios daugiau nei 11%.

Credit Suisse akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Credit Suisse ir Nomura buvo vieni iš pagrindinių bankų Archegos Capital Management teikiančių tiek tarpininkavimo, tiek operacijų finansavimo paslaugas. Pasak Bloomberg, Archegos naudojo daug išvestinių finansinių priemonių, tarp jų ir kontraktus dėl kainų skirtumų (CFD, contracts for difference). Kontraktai dėl kainų skirtumų sudaromi tarp dviejų šalių dėl pasirinkto instrumento, pavyzdžiui, konkrečios akcijos kainų pokyčių. Šie sandoriai yra privatūs, t.y. nepatenka į viešąją biržą ir yra dažniausiai užtikrinami tam tikro dydžio piniginiu užstatu. Tokių sandorių metų akcija ar kt. turtas, dėl kurio kainų pokyčių ir yra sudaromas kontraktas, realiai nėra įsigyjamas ar parduodamas. Pasak Bloomberg, Archegos Capital tokius sandorius sudarė būtent su pagrindiniais savo bankais.

Toliau stebima situacija ir Sueco kanale. Praėjusią savaitę kanale užstrigęs laivas Ever Given šiandien pagaliau buvo išlaisvintas. Laivyba Sueco kanale ir vėl atnaujinama. Ever Given kanale užstrigo praėjusios savaitės pradžioje. Tai vienas didžiausių konteinerius gabenančių laivų pasaulyje. Laivas sveria 220 tūkst. tonų ir gali gabenti 20 tūkst. jūrinių konteinerių. Per Sueco kanalą vykdoma apie 12% visos pasaulio prekybos. Remiantis Suez Canal Authority, pra4jusiais metais per kanalą perplaukė apie 19 tūkst. laivų, t.y. vidutiniškai 51,5 per dieną. Dėl Ever Given užstrigimo eilėje perplaukti kanalą laukė daugiau nei 350 laivų.

UPDATE 3 on Suez Canal Blocked by Ever Given - Photos and Videos -  VesselFinder
Šaltinis: ShipmentLink

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 883,26+0,40%
DAX (Vokietija)14 832,9+0,56%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 735,62-0,07%
CAC 40 (Prancūzija)6 015,5+0,45%

Europos akcijų indeksai, atvirškščiai nei JAV, pradėjo savaitę su teigiamais pokyčiais. Vokietijos pagrindinis akcijų indeksas DAX ūgtelėjo 0,6%. Indekso reikšmė šiandien pakilusi 83,14 punkto priartėjo prie simbolinės 15 tūkst. punktų ribos. Tokio lygio Vokietijos indeksas dar nebuvo pasiekęs. Nuo metų pradžios indekso prieaugis siekia 8,12%. Palyginimui, S&P 500 indekso pokytis šiais metais sudaro 5,3%.

DAX indekso pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,80+0,02%
EUR/USD1,1784-0,04%
Nafta (WTI)60,61+3,57%
Auksas1 723,35-0,08%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
AbCellera Biologics Inc.2,11
I-MAB0,39

Savaitės įvykiai

Sekmadienį Europoje laikas buvo persuktas valanda į priekį, todėl prekyba JAV akcijų biržose nuo šiols ir vėl vyks mums įprastu metu. Rytoj galėsime įvertinti Vokietijos infliacijos duomenis, JAV Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksą. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks euro zonos infliacijos rodikliai, ADP duomenys dėl JAV kovo mėnesį sukurtų darbo vietų bei šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus skelbiami Vokietijos mažmenininkų pardavimai, JAV ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos duomenų. Tiesa, prekyba JAV ir kitų vakarų valstybių akcijų biržose nevyks.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu