Rinkų apžvalga 2021-03-16

2021-03-16
Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones32 857,0-0,05%
Mini S&P 5003 963,0+0,14%
Mini Nasdaq 10013 139,5+0,55%
Mini Russell 20002 349,05-0,27%
S&P 500 VIX24,08+0,42%

Priminimas. JAV sekmadienį grįžo prie vasaros laiko (laikas persukamas 1 val. į priekį). Lietuvoje laikrodis bus sukamas kovo 28 d., todėl ateinančias dvi savaites JAV akcijų biržose prekyba prasidės 15:30 val. ir baigsis 22 val. Lietuvos laiku.

JAV akcijų biržose kol kas vyrauja daugiau žalios spalvos. Šiandien prasideda dvi dienas truksiantis FED susitikimas, kuris bus vainikuotas rytoj 20:30 val. Lietuvos laiku vyksiančia spaudos konferencija su centrinio banko vadovu J. Powellu. Pokyčių monetarinės politikos atžvilgiu nesitikima. Visas dėmesys bus sutelktas į komentarus dėl tolimesnių ekonomikos perspektyvų, infliacijos augimo ir užuominų dėl galimo politikos griežtinimo ateityje. Bloomberg atlikta ekonomistų apklausa atskleidė, jog analitikai prognozuoja, kad 2023 metais FED du kartus kels palūkanas, tuo tarpu rinkos dalyviai tikisi, kad tai bus daroma tris kartus. Tiesa, apie tokias tolimas perspektyvas J. Powellas rytoj ko gero nebus nusiteikęs diskutuoti.

United States Fed Funds Rate
Bazinės palūkanos JAV. Šaltinis: Federal Reserve ir tradingeconomics.com

Japonijos investicinės bankininkystės bendrovė Mizuho Securities vakar pasidalino savo atliktos apklausos rezultatais. Apklsausoje dalyvavo amerikiečiai, kurie turėtų sulaukti arba jau sulaukė praėjusią savaitę patvirtintos ekonomikos gelbėjimo plano vienkartinių išmokų. 20% apklaustųjų planuoja bent dalį gautos išmokos investuoti į akcijas arba kriptovaliutas. Remiantis apklausos atsakymais, bent 10% nuo visų išmokų galėtų tiesiogiai pasiekti akcijų ir bitkoino rinkas. Tai galėtų sudaryti maždaug 40 mlrd. USD iš 380 mlrd. USD išmokų. Tiesa, tokios sumos, nors ir atrodo pakankamai didelės, tačiau iš tiesų yra lašas jūroje. Vasario mėnesio pabaigoje visų į S&P 500 indeksą įtrauktų bendrovių kapitalizacija siekė 32,12 trln. USD.

Mizuho Securities apklausos rezultatai. Šaltinis: Mizuho Securities

Nuvylė paskelbti vasario mėnesio JAV mažmenininkų rezultatai. Mažmenininkų pardavimai, lyginant su sausiu, traukėsi 3%, kai buvo prognozuojamas 0,5% sieksiantis nuosmukis. Tai didžiausias mėnesio kritimas nuo 2020 metų balandžio mėnesio. Didžiausias pardavimų nuosmukis buvo fiksuotas universalaus asortimento parduotuvėse.

U.S. Retail Sales
JAV mažmenininkų pardavimų pokyčiai. Šaltinis: tradingeconimcs.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 846,26+0,45%
DAX (Vokietija)14 559,9+0,89%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 808,62+0,68%
CAC 40 (Prancūzija)6 052,5+0,27%

Paskelbtas Vokietijos ZEW instituto pasitikėjimo ekonomika indeksas. Indekso reikšmė šį mėnesį sudarė 76,6 punkto. Ekonomistai prognozavo, kad reikšmė sieks 74 punktus. Tai aukščiausias lygis nuo praėjusių metų rugsėjo mėnesio. Indeksas atspindi investuotojų ir analitikų lūkesčius ekonomikos perspektyvų ir augimo atžvilgiu per ateinančius šešis mėnesius. Optimizmas ir toliau didėja. Ekspertai prognozuoja, kad Vokietijos ekonomika šiais metais sparčiai atsigaus. Tikimasi, kad iki rudens bent 70% šalies gyventojų bus vakcinuoti.

Germany Zew Economic Sentiment Index
Vokietijos ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com

Nepaisant neblogų Vokietijos investuotojų ir analitikų nuotaikų, didžiausias šalies bankas Deutsche Bank sumažino savo prognozes euro zonos ekonomikos augimo atžvilgiu. Banko ekonomistai prognozuoja, kad euro zonos ekonomika šiais metais augs 4,6%, kai lapkričio mėnesį skelbtoje prognozėje buvo tikimasi 5,6% sieksiančio augimo. Tuo tarpu Jungtinės Karalystės augimo prognozė, atvirkščiai, padidinta nuo 4,6% iki 5,7%. Pasak Deutsche Bank, JK vakcinavimo programa yra vykdoma be didesnių nesklandumų, todėl turėtume matyti itin spartų šalies ekonomikos atsigavimą per ateinančius ketvirčius. Bankas taip pat padidino ir JAV prognozę (nuo 4% iki 6,6%). Bendrai pasaulio ekonomika šiais metais turėtų augti 6,8%.

Viena didžiausia Europos drabužių ir aksesuarų internetinė parduotuvė Zalando šiandien atnaujino prognozes. Kompanija prognozuoja, kad iki 2025 metų pardavimai viršys daugiau nei 30 mlrd. EUR. 2020 metais pardavimai siekė 10,7 mlrd. EUR. Zalando aktyvių vartotojų bazė praėjusiais metais išaugo 25% iki 38,7 mln. Kompanijos ilgalaikis tikslas – užimti daugiau nei 10% visos Europos drabužių ir aksesuarų rinkos, kurie sudaro apie 450 mlrd. EUR. Zalando šiais ir kitais metais planuoja plėtrą į 8 naujas rinkas. 2021 metais Zalando turėtų išsiplėsti į Kroatiją, Estiją, Latviją, Lietuvą, Slovakiją, Slovėniją. 2022 metais plėtra bus vykdoma į Vengriją ir Rumuniją.

Zalando akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Švedijos telekomunikacijų bendrovė Nokia šiandien paskelbė, jog per ateinančius dvejus metus planuoja stipriai sumažinti darbuotojų skaičių. Pasak bendrovės, bendras darbuotojų skaičius per ateinančius 18 – 24 mėnesius būtų mažinamas iki 80 – 85 tūkst. Šiuo metu kompanijoje dirba apie 90 tūkst. darbuotojų. Nokia tokiu būdu sutaupytų apie 600 mln. EUR per ateinančius du metus. Tai viena iš kompanijos restruktūrizacijos plano dalių.

Nokia akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,71-0,13%
EUR/USD1,1950+0,18%
Nafta (WTI)64,53-1,32%
Auksas1 731,35+0,14%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
12:00Vokietijos kovo mėn. ZEW instituto vartotojų pasitikėjimo indeksas74,072,069,6
14:30JAV vasario mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)-0,5%5,3%
15:15JAV vasario mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.)0,4%0,9%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
CrowdStrike Holdings, Inc.-0,07
Lennar Corporation1,65
Coupa Software Incorporated-0,63
Smartsheet Inc.-0,34
FuelCell Energy, Inc.-0,04

Savaitės įvykiai

Rytj vyks JAV centrinio banko posėdis, kuriame bus sprendžiama dėl palūkanų nustatymo. Taip pat bus paskelbti euro zonos infliacijos duomenys, JAV NT rinkos rodikliai ir šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį monetarinės politikos sprendimus priims Anglijos centrinis bankas. JAV bus paskelbtos naujų bedarbių paraiškos, Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime ir Japonijos centrinio banko sprendimo.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu