Rinkų apžvalga 2021-03-08

2021-03-08

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones31 919,0+1,40%
Mini S&P 5003 840,0-0,90%
Mini Nasdaq 10012 597,5-0,15%
Mini Russell 20002 208,05+0,84%
S&P 500 VIX25,52+1,87%

Po praėjusios savaitės savaitės nuosmukio technologijų sektoriuje, Nasdaq indeksas ir šiandien atsidarė su stipresniu kritimu. Praėjusią savaitę indekso neigiamas pokytis siekė 2,1%, tačiau galėjo būti ir dar didesnis. Jį pakoregavo stipresnis atšokimas penktadienį. Dow Jones per savaitę sugebėjo fiksuoti 1,8% prieaugį, o S&P 500 teigiamas pokytis sudarė 0,8%. Indeksų kryptys šiandien išlieka panašios. Tiesa, Nasdaq indekso kintamumas šiandien itin didelis. Sesijos metu jo reikšmės pokytis buvo tapęs ir teigiamu.

JAV Senate šeštadienį buvo patvirtintas šalies prezidento J. Bideno pasiūlytas 1,9 trln. USD šalies ekonomikos gaivinimo nuo Covid-19 pasekmių planas. Už jį Senate balsavo 50 demokratų partijos atstovų, prieš – 49 respublikonai. Patvirtintas planas grąžintas į Atstovų Rūmus jį galutinai patvirtinti. Tikimasi, kad J. Bidenas ant šios programos plano parašą padės kitą savaitę.

Investicijų valdytoja Apollo Global Management pranešė, jog įsigys bendrovę Athene Holding už 11 mlrd. USD. Athene Holding akcininkai už kiekvieną turimą akciją gaus 1,149 Apollo Global Management akciją. Remiantis penktadienio uždarymo kaina, už Athene sumokėta apie 56,94 USD. Panašiame kainos lygyje šiandien biržoje ir prekiaujasi Athene akcijos.

Apollo Global Management akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
Athene akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Legendinis investuotojas D. Tepper, kuris yra Appaloosa Management įkūrėjas, duodamas interviu CNBC teigė, jog pastarųjų savaičių išpardavimas obligacijų rinkoje, dėl kurio stipriai šoktelėjo jų pajamingumai greičiausiai artėja į pabaigą. Pasak jo, dėl šios priežasties jam sunku būti nusiteikus „meškiškai” akcijų atžvilgiu. Palūkanų pokyčiai skolos rinkose turėtų stabilizuotis, o tai didina pozicijų akcijose laikymo saugumą ir saugumą. D. Tepperis įvardijo Japoniją, kuri galimai galėtų pradėti JAV obligacijų pirkimus. Japonija pakankamai ilgai parduodavo daugiau JAV skolos nei įsigydavo, tačiau išaugus JAV obligacijų pajamingumams šalies veiksmai galimai keisis. Pasak legendinio investuotojo, po pastarojo nuosmukio, patraukliai atrodo didžiųjų technologijų akcijos. Amazon per pastarąjį mėnesį krito 9,7%, Apple akcijos per tą patį laikotarpį atpigo 11%.

Apple akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
Amazon akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Stipriau į viršų ir vėl šoktelėjo GameStop akcijos. Bendrovė šiandien paskelbė, jog kompanijos Chewy įkūrėjas R. Cohenas bus paskirtas naujojo komiteto vadovu ir padės kompanijai orientuotis į elektroninė komerciją. R. Cohenas praėjusiais metais jau buvo investavęs į GameStop su tokiu pačiu tikslu. Po naujienų ir „short squeeze” istorijos GameStop akcijos šiais metais jau pabrango daugiau nei 700%, o kompanijos kapitalizacija viršija 9 mlrd. USD. Remiantis Ortex duomenimis, GameStop short interest rodiklis siekia 28,91%. Short interest parodo parduotį skolą akcijų ir laisvai prieinamų akcijų rinkoje santykį.

GameStop akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 764,6+2,58%
DAX (Vokietija)14 378,9+3,30%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 713,62+1,27%
CAC 40 (Prancūzija)5 903,5+2,06%

Europos indeksai stiebiasi aukštyn. Daugiau nei 3% šoktelėjo Vokietijos pagirndinis indeksas, nors paskelbti ekonominiai duomenys ir neudžiugino. Visgi investuotojai palankiai įvertino JAV ekonomikos pagalbos patvirtinimą, kuris iš investuotojų perspektyvos ko gero labiau naudingas pandemijos paveiktiems sektoriams ir juose veikiančioms kompanijoms. Stipriau brangsta ne tik šių sektorių JAV bendrovės bet ir tokios Europos kompanijos kaip TUI, Deutsche Lufthansa, Aribus ir kt.

Nuvylė paskelbti Vokietijos pramonės duomenys. Šalies pramonės produkcijos indeksas sausio mėnesį, lyginant su gruodžiu, krito 2,5%. Ekonomistai prognozavo, kad bus fiksuotas 0,2% augimas. Lyginant su 2020 metų sausiu, pramonės produkcijos apimtys sumažėjo 3,9%.

Germany Industrial Production MoM
Vokietijos pramonės produkcijos indekso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Rezultatais pasidalino Jungtinės Karalystės bendrovė Pearson. Kompanija per praėjusius metus uždirbo 354 mln. GBP ikimokestinio pelno. 2019 metais pelnas siekė 232 mln. GBP. Pakoreguotas veiklos pelnas, kurį labiausiai seka bendrovė, krito nuo 581 mln. GBP iki 313 mln. GBP praėjusiais. Pajamos sumažėjo 0,47 mlrd. GBP iki 3,40 mlrd. GBP. Pearson prognozuoja, kad šiais metais grįš į augimą.

Pearson akcijų kainos pokyčiai. CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,26+0,30%
EUR/USD1,1868-0,40%
Nafta (WTI)65,89-0,30%
Auksas1 691,50-0,39%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Vokietijos sausio mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.)-2,5%-1,4%1,9%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
ContextLogic Inc.-2,13
Stitch Fix, Inc.-0,22
Caseys General Stores, Inc.0,93
GoHealth, Inc.0,46

Savaitės įvykiai

Rytoj bus skelbiamas patikslintas euro zonos BVP. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks pasirodysiantys JAV infliacijos rodikliai, naftos atsargų pokyčiai. Kanados centrinis bankas priims sprendimą dėl palūkanų. Ketvirtadienį vyks ECB posėdis, taip bus paskelbtos naujų JAV bedarbių paraiškos, o savaitės pabaigoje sulauksime Jungtinės Karalystės BVP bei atnaujinto euro zonos pramonės indekso.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu