Rinkų apžvalga 2021-02-22

2021-02-22

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones31 280,0-0,51%
Mini S&P 5003 875,0-0,71%
Mini Nasdaq 10013 401,5-1,29%
Mini Russell 20002 250,05-0,65%
S&P 500 VIX25,73+3,76%

JAV ir kitų pasaulio valstybių akcijų rinkose šiandien vyrauja raudona spalva. Investuotojų nuotaikoms įtakos turi toliau besitęsiantis JAV obligacijų išsipardavimas. 10-ies metų JAV iždo obligacijų pajamingumai šiandien buvo priartėję ir prie 1,4% ribos. Tai aukščiausias lygis nuo praėjusių metų vasario mėnesio. Pasak Japonijos finansinės grupės Nomura analitikų, pajamingumams pasiekus 1,5% ribą, akcijų rinkose gali įvykti bent 8% kritimas. Obligacijos išparduodamos baiminantis prognozuojamos infliacijos, kurią anksčiau ar vėliau pagaliau turėtų iššaukti itin agresyvi fiskalinė vyriausybių skatinimo politika bei taip pat itin laisvos centrinių bankų monetarinės politikos nuostatos. Nepaisant kelių pastarųjų prekybos sesijų nuosmukio, akcijų indeksai toliau laikosi rekordinėse aukštumo. Akcijų vertinimai, ypač technologijų sektoriaus bendrovių, atrodo jau pakankamai „išpūsti”, todėl garo nuleidimas yra sveikintinas. Tas pastebima ir tarp akcijų indeksų. Stipriausiai smunka daugiausiai iš technologijų bendrovių akcijų sudaryto Nasdaq 100 indekso reikšmė.

10- ies metų JAV obligacijų pajamingumo pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Išsipardavimo nuotaikos persimetė ir į kriptovaliutų rinką. Bitkoinas, kurio kaina vakar buvo perlipusi 58 tūkst. USD lygį, šiandien stipriau krenta. Prie to prisideda ir kone daugiausiai šiuo metu įtakos finansų rinkose ir verslo pasaulyje turinčio E. Musko komentarai Twitter paskyroje. Vakar Tesla vadovas paskelbė, jog mano, kad bitkoino ir kitų kriptoviulų kainos šiuo metu atrodo didelės. E. Muską Twitter socialiniame tinkle seka 47,6 mln. vartotojų, tad tokios jo žinutės tikrai gali turėti įtaką rinkos ir finansinių instrumentų kainų pokyčiams. JAV iždo sekretorė J. Yellen bitkoiną šiandien įvardino, kaip itin spekuliacinio pobūdžio turto klasę. J. Yellen nerimauja dėl smulkiųjų investuotojų investicijų į bitkoinus. Pasak jos, pavedimai bitkoinas yra itin neefektyvus būdas atlikti transakcijas. Jos yra brangios, vyskta pakankamai lėtai ir sunaudoja itin daug energijos. Nepaisant to, bitkoino kaina šiais metais išlieka pakilusi daugiau nei 80%. Praėjusią savaitę bendra bitkoino rinkos kapitalizacija perlipo 1 trln. USD.

E. Musko pasisakymai Twitter. Šaltinis:

Bitkoino kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 700,6-0,34%
DAX (Vokietija)13 941,9-0,34%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 614,62-0,15%
CAC 40 (Prancūzija)5 773,5-0,13%

Europos indeksai taip pat smunka žemyn. ECB prezidentė C. Lagarde šiandien paskelbė, jog centrinis bankas atidžiai stebi obligacijų rinką ir vertina ilgesnio laikotarpio obligacijų pajamingumų pokyčius. Kartu su kitų indikatorių analize, pajamingumų pokyčių stebėsena padeda įvertinti, ar finansinės sąlygos vis dar yra palankios. Bankai naudoja ilgesnio laikotarpio obligacijų pajamingumus, kaip atskaitos tašką, skaičiuodami paskolų namų ūkiams ir įmonėms palūkanas.

Lūkesčius pranoko Vokietijos verslo atstovų nuotaikos. Jas sekantis Ifo verslo pasitikėjimo indeksas pakilo iki 92,4 punktų, kai ekonomistai prognozavo, kad reikšmė sieks 90,5 punkto. Tai aukščiausia indekso reikšmė nuo praėjusių metų spalio mėnesio, kai buvo stipriau pradėjusi plsisti antroji viruso plitimo banga. Labiausiai teigiamai ekonomikos perspektyvas vertina gamybos sektoriaus atstovai.

Germany Ifo Business Climate Index
Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com / IFO Institute

Stipriau pinga Vokietijos baterijų gamintojos Varta akcijos. Investicinės kompanijos Berenberg analitikai pablogino Varta akcijų rekomendaciją iš „pirkti” į „lakyti”. Varta akcijų nuosmukis tęsiasi jau eilę sesijų iš eilės. Praėjusią savaitė kompanijos paskelbti rezultatai prasilenkė su investuotojų ir analitikų lūkesčiais.

Varta akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,19-0,20%
EUR/USD1,2150+0,26%
Nafta (WTI)60,39+1,91%
Auksas1 796,40+1,05%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
11:00Vokietijos vasario mėn. Ifo verslo pasitikėjimo indeksas92,490,590,3

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Cadence Design Systems, Inc.0,51
Agora, Inc.-0,11
Palo Alto Networks, Inc.1,33
Williams Companies, Inc. 0,32
Discovery, Inc.0,72
Occidental Petroleum Corporation-0,53

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks patikslinti euro zonos infliacijos duomenys, FED vadovo pranešimas, JAV Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas. Savaitės viduryje bus skelbiami JAV naftos atsargų pokyčiai. N. Zelandijos centrinis bankas priims sprendimą dėl palūkanų. Ketvirtadienį JAV skelbs patikslintą praėjusio ketvirčio BVP, ilgalaikio vartojimo prekių užsakymas, bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje galėsime įvertinti JAV Čikagos PMI indeksą, šalies vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčius.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu