Rinkų apžvalga 2021-02-08

2021-02-08

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones31 182,0+0,45%
Mini S&P 5003 897,0+0,44%
Mini Nasdaq 10013 668,5+0,52%
Mini Russell 20002 251,05+0,97%
S&P 500 VIX23,88-1,20%

JAV indeksai ir toliau stiebiasi aukštyn po geriausios savaitės nuo lapkričio mėnesio. Praėjusią savaitę S&P 500 prieaugis sudarė net 4,2%. Dow Jones reikšmė ūgtelėjo 3,6%, o Nadaq Composite teigiamas pokytis siekė net 5,4%. Dar įspūdingesnį augimą demonstravo mažesnės kapitalizacijos bendrovių akcijos. Daugiausiai iš jų sudaryto indekso Russell 2000 savaitės prieaugis sudarė net 7,7%. Tai daugiausiai nuo praėjusių metų birželio.

Daug dėmesio sulaukė paskelbta informacija, jog Tesla praėjusį mėnesį įsigijo bitkoinų už daugiau nei 1,5 mlrd. USD. Tokią informaciją bendrovė pateikė JAV vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisijai (SEC). Tesla taip pat paskelbė, jog yra galimybė bitkoiną ateityje naudoti kaip kompanijos klientų atsiskaitymo būdą už produktus. Bitkoino kaina po naujienos šoktelėjo ir viršijo 44 tūkst. USD ribą. Tai aukščiausia kaina istorijoje. Žiniasklaidoje jau pasirodė pranešimai, kad Tesla pėdomis gali pasekti ir kitos kompanijos, viena iš tokių – Apple. Bitkoino kaina praėjusiais metais pakilo 301%.

Image
Bitkoino kainos pokyčiai.

Naujoji JAV iždo sekretorė ir buvusi FED vadovė J. Yellen vakar ragino šalies Kongresą priimti naująjį stimulo paketą. Pasak jos, jeigu 1,9 trln. USD dydžio pagalbos ekonomikai paketas bus priimtas, nedarbo lygis jau kitas metais galėtų grįžti į prieš pandeminį lygį, t.y. apie 4%. Jeigu dėl paketo nebūtų susitarta, užimtumas JAV tokį lygį pasiektų tik 2025 metais. Sausio mėnesį nedarbas šalyje siekė 6,3%. Tai 0,4 procentinio punkto mažiau nei gruodį.

United States Unemployment Rate
Nedarbo lygis JAV. Šaltinis: tradingeconomics.com

Stipriau brangsta duomenų analizės programinės įrangos kūrėjos Palantir akcijos. Bendrovė paskelbė, jog sudarė partnerystės sutartį su IBM dėl dirbtinio intelekto aplikacijų ir sprendimų verslo kūrimo. Per paskutinius tris mėnesius iki šiandien Palantir akcijos jau buvo šoktelėjusios net 146%, IBM vertybinių popierių kaina per tą patį laikotarpį išaugo 6,8%.

Palantir akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Bloomberg Markets

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 680,6+0,68%
DAX (Vokietija)14 132,9+0,54%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 563,62+1,13%
CAC 40 (Prancūzija)5 712,5+0,93%

Europos biržose taip pat vyrauja pozityvios nuotaikos. Investuotojai vertina su pavienėmis bendrovėmis susijusias naujienas, taip pat paskelbta keleto šalių atnaujinti ekonominiai duomenys.

Nežymiai su lūkesčiais prasilenkė Vokietijos pramonės produkcijos duomenys. Pramonės produkcijos apimtys gruodžio mėnesį, nepaaugo ir išliko tokios pačios, kaip lapkritį. Ekonomistai prognozavo 0,1 – 0,3% sieksiantį augimą. Tai pirmas mėnesis nuo praėjusių metų balandžio, kai nebuvo fiksuotas pramonės produkcijos augimas. Lyginant su prieš pandeminiu laikotarpiu, t.y. 2020 metų vasario mėnesiu, Vokietijos pramonės produkcijos apimtys gruodį buvo 3,6% mažesnės.

Germany Industrial Production MoM
Vokietijos pramonės produkcijos pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Analogiško rodiklio atnaujintus duomenis paskelbė ir Ispanija. Čia situacija kol kas išlieka prastesnė nei Vokietijoje, tačiau teikia vilčių. Gruodžio mėnesį, lyginant su 2019 metų gruodžiu, apimtys traukėsi tik 0,6%. Tai mažiausias fiksuotas metinis produkcijos nuosmukis per pastaruosius metus.

Spain Industrial Production
Ispanijos pramonės produkcijos pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Stipriau į viršų šoktelėjo JAV-Jungtinės Karalystės mikroprocesorių gamintojos Dialog Semiconductor akcijos. Japonijos bendrovė Renesas Electronics pranešė, jog įsigys Dialog 4,9 mlrd. EUR, t.y. 67,50 EUR už akciją. Pasiūlyta įsigijimo kaina yra 20% didesnė nei penktadienio uždarymo kaina, kuris siekė 56,12 EUR. Dialog akcijos nuo metų pradžios iki penktadienio jau buvo spėjusios pabrangti apie 25%. Prie to prisidėjo ir geri Apple rezultatai. Dialog yra viena iš Apple tiekėjų. Įsigijimo sandoris turėtų būti užbaigtas iki šių metų pabaigos.

Dialog Semiconductor akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Bloomberg Markets

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)91,21+0,18%
EUR/USD1,2035-0,06%
Nafta (WTI)57,57+1,27%
Auksas1 829,40+0,93%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Vokietijos gruodžio mėn. pramonės produkcijos apimtys (mėn./mėn.)0,0%0,1%1,5%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Global Payments Inc.0,39
Simon Property Group, Inc.2,21
KKR & Co. Inc.0,41
Take-Two Interactive Software, Inc.0,52
Nuance Communications, Inc.0,10
Chegg, Inc.0,36

Savaitės įvykiai

Rytoj svarbių makroekonominių rodiklių skelbti nenumatyta. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks JAV infliacjos duomenys, šalies naftos atsargų pokyčiai. Planuojamas FED vadovo pranešimas. Ketvirtadienį galėsime įvertinti atnaujintas Europos Komisijos ekonomikos augimo prognozes, taip pat naujų bedarbių JAV paraiškas. Galiausiai savaitės viduryje Jungtinė Karalystė skelbs BVP duomenis.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu