Rinkų apžvalga 2021-01-25

2021-01-25

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones30 785,0-0,39%
Mini S&P 5003 838,0+0,09%
Mini Nasdaq 10013 486,5+0,94%
Mini Russell 20002 156,8-0,37%
S&P 500 VIX25,12+0,98%

Savaitės pradžia JAV rinkose šiandien pakankamai permaininga. Dow Jones indeksas raudonuoja, stipriau į viršų šoktelėjusios technologijų sektorių bendrovių akcijos. Rinkose ir toliau vyrauja buliai. Atrodo, kad pagrindinis JAV akcijų indeksas, perkopęs per simbolinę 3800 punktų ribą, tuo pačiu ties šiuo lygiu rado ir palaikymą. Šią savaitę toliau vertinsime bendrovių skelbiamus rezultatus, taip pat daug dėmesio sulauks pirmasis šių metų FED susitikimas. Monetarinės politikos pokyčių nesitikima, vis dėlto bus įdomu įvertinti, kaip FED ir jo vadovas J. Powellas mato dabartinę situaciją tiek ekonomikos, tiek pandemijos atžvilgiu. Spaudos konferencija su J. Powellu vyks trečiadienį 21:30 val. Lietuvos laiku, t.y. praėjus pusvalandžiui po sprendimo paskelbimo dėl palūkanų nustatymo.

Šiandien išsiskiria toliau itin stipriai brangstančios bendrovės GameStop akcijos, kurių kaina į viršų penktadienį šoktelėjo daugiau nei 50%. Toks akcijų šuolis buvo inicijuotas, kai pasirodė naujienos, kad šiuo metu dėl pandemijos su problemomis kovojančios kompanijos valdyboje pradės dirbti vienas iš kompanijos Chewy įkūrėjus ir buvęs jos vadovas R. Cohenas. Investuotojai tikisi, kad jam pavyks atgaivinti GameStop verslą. GameStop užsiima video žaidimų, kompiuterių prekyba ir nuoma. Tiesa, ši naujiena buvo tik akcijų kilimo aukštyn pradžia. Tokį akcijų šuolį į viršų išprovokavo itin didelė parduotų į skolą, t.y. „pashortintų” GameStop akcijų. Remiantis paskutiniais FactSet duomenimis, parduotų į skolą akcijų kiekis sudarė net 138% laisvų rinkoje prieinamų akcijų (angl. floating stock). Norint uždaryti parduotų į skolą akcijų poziciją reikia iš rinkoje prieinamų laisvų akcijų atpirkti atitinkamą kiekį akcijų ir grąžinti jas skolininkui. Esant tokiai situacijai, kaip GameStop, tai gali būti pakankamai sunku padaryti, tad akcijos kainą ir sukelia rinkos dalyviai, norintys kuo greičiau atpirkti prieinamas akcijas rinkoje ir taip padengti savo įsiskolinimą. Teoriškai, akcijų neatpirkus ir jų negrąžinus, popierinis nuostolis galėtų būti neribotas akcijoms toliau brangstant.

GameStop akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Vienas didžiausių panašios į GameStop situacijos išprovokuotų akcijos šuolių (angl. short squeeze) įvyko 2008 metais, kai Volkswagen akcijos buvo pabrangusios nuo 210 EUR iki 1005 EUR, o kompanija pagal kapitalizaciją trumpa buvo tapusi didžiausia pasaulyje.

What is a Short Squeeze? Meaning and Example | IG EN
Volkswagen akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: IG

Stipriau į viršų šoktelėjo ir didžiausio kino teatrų tinklo valdytojos bendrovės AMC Entertainement Holdings akcijų kaina. Bendrovė pranešė, jog pritraukė 917 mln. USD. kapitalo. Bendrovė išleis 164,7 mln. naujų akcijų, taip pritraukdama 506 mln. USD investicijų. Kita dalis bus pasisklolinta. Amc akcijos per paskutinius dvylika mėnesių atpigo 48%.

AMC Entertainment Holdings akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 559,6-1,04%
DAX (Vokietija)13 659,9-1,55%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 627,62-0,99%
CAC 40 (Prancūzija)5 575,5-1,51%

Europos indeksai šiandien nusidažę raudonai. Stipriau pinga oro linijų bendrovių, tokių kaip International Airlines Group, Deutsche Lufthansa ir kt. akcijos. Skelbiama, jog JAV prezidentas J. Bidenas šiandien turėtų paskelbti apie draudimą įsileisti ne JAV piliečius atvykstančius į šalį iš didžiosios dalies Europos valstybių, Jungtinės Karalystės, taip pat Brazilijos ir P. Afrikos. Tokiu būdu siekiama sumažinti naujos Covid-19 atmainos plitimo galimybes. Pasak JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktoriaus, patvirtintos ir šiuo metu naudojamos vakcinos galimai yra mažiau efektyvios prieš naują viruso atmainą.

Brangsta Siemens Energy akcijos. Bendrovė pranešė, jog praėjusį ketvirtį dirbo pelningai. Pakoreguota Ebitda siekė 243 mln. EUR, kai prieš metus per tą patį ketvirtį ji buvo neigiama ir siekė minus 117 mln. EUR. Analitikai prognozavo, kad Ebitda sieks minus 26 mln. EUR. Pasak bendrovės, tokius rezultatus pradėjo pasiekti operaciniai veiklos patobulinimai.

Siemens Energy akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Bloomberg Markets

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,47-0,32%
EUR/USD1,2139+0,52%
Nafta (WTI)52,53+0,23%
Auksas1 836,20+0,38%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Vokietijos sausio mėn. Ifo verslo pasitikėjimo indeksas90,191,592,2

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Kimberly-Clark Corporation1,61
Otis Worldwide Corporation0,59
Brown & Brown, Inc.0,28
Graco Inc.0,51
Equity Lifestyle Properties, Inc.0,56

Savaitės įvykiai

Ryto galėsime įvertinti Jungtinės Karalystės darbo rinkos duomenis, Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Ričmondo gamybos sektoriaus indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks FED sprendimas dėl palūkanų ir posėdžio spaudos konferencija. Taip pat bus skelbiami JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį sulauksime JAV BVP, naujų bedarbių paraiškų, naujų namų pardavimų duomenų. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami Ispanijos, Prancūzijos BVP duomenys. Taip pat JAV vartotojų pajamų, išlaidų pokyčiai, Čikagos PMI ir Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu