Rinkų apžvalga 2021-01-05

2021-01-05

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones30 059,0-0,15%
Mini S&P 5003 682,0-0,27%
Mini Nasdaq 10012 637,5-0,38%
Mini Russell 20001 944,8-0,07%
S&P 500 VIX26,93+2,49%

Metų pradžia JAV akcijų indeksams buvo ne kokia. Vakar fiksuotas nuosmukis buvo didžiausias per pastarąsias 10 savaičių, o akcijų rinkos pirmąją metų sesiją baigė kritimu pirmą kartą nuo 2016 metų. Pagrindinių trijų JAV akcijų indeksų nuosmukiai viršijo po 1%. Šiandien akcijos toliau smunka žemyn.

Džiordžijos valstijoje šiandien vyksta senatorių rinkimai, kurie lems, ar respublikonams pavyks išsaugoti kontrolę Senate. Galutiniai rezultatai turėtų paaiškėti tik po keleto dienų. Rinkimai vyksta dėl dviejų senatorių vietų. Respublikonai šiuo metu Senate turi 50 vietų, o demokratų pusėje – 48 senatoriai. Jeigu abi vietas laimėtų Džiordžijos rinkimuose laimėtų demokratai, jie gautų visą kontrolę vyriausybėje. Vietų būtų po 50, o lemiamą žodį turėtų vice prezidentė K. Harris, kuri, žinoma, yra Demokratų partijos atstovė. Respublikonams išsaugoti kontrolę Senate užtenka laimėti vieną vietą. Rinkimų rezultatai kol kas sunkiai prognozuojami, tačiau šiek tiek didesnė tikimybė tenka tam, jog respublikonai laimės bent vieną vietą, taip užsitikrindami daugumą. Tokiu atveju politinis neužtikrintumas liktų pakankamai didelis, o demokratai negalėtų lengvu keliu vykdyti savo politinių pažadų.

Brangsta mikroprocesorių gamintojos Micron Technology akcijos. Citibank analitikai pagerino savo rekomendaciją bendrovės atžvilgiu iš „parduoti” į „pirkti”. Pasak Citi, prognozuojama augimas DRAM atminties mikroprocesorių rinkoje. Tai viena pagrindinių Micron Technology rinkų.

Micron Technology akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Tuo tarpu Goldman Sachs analitikai pablogino rekomendaciją „pirkti” į „parduoti” First Solar kompanijos akcijų atvžilgiu. First Solar gamina ir siūlo saulės energetikos sprendimus. Pasak banko analitikų, kompanijos pelno ir pelningumo augimas artėja prie ribinio lygio. First Solar akcijos per metus pabrango 77,5%.

First Solar akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 534,7-0,84%
DAX (Vokietija)13 626,9-0,73%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 562,62-0,14%
CAC 40 (Prancūzija)5 543,5-0,81%

Europos indeksai šiandien taip pat smunka žemyn. Investuotojus toliau neramina situacija dėl pandemijos. Europoje vakcinacija vykdoma lėčiau nei prognozuota. Jungtinė Karalystė paskelbė apie naują griežtą karantiną visoje šalyje. Bus uždarytos nebūtinos parduotuvės, universitetai, paslaugų įmonės, o maitinimo įstaigos galės maistą tiekt tik išsineštinai. Vokietijoje taip pat pranešta, jog vyriausybė pratęs šalyje įvestą karantiną bent iki sausio mėnesio pabaigos. Šalyje karantinas buvo įvestas gruodžio 16 dieną.

Lūkesčius pranoko paskelbti Vokietijos lapkričio mėnesio mažmenininkų pardavimai. Jų apimtys, lyginant su spalio mėnesiu, augo net 1,9%, kai ekonomistai prognozavo 2% sieksiantį nuosmukį. Lyginant su tuo pačiu mėnesiu 2019 metais, Vokietijoje mažmeninės prekybos apimtys išaugo 5,6%. Mažmenininkų pardavimai Vokietijoje augo jau septintą mėnesį iš eilės.

Germany Retail Sales YoY
Vokietijos mažmenininkų pardavimaų pokyčiai, lyginant su tuo pačiu mėnesiu prieš metus. Šaltinis: tradingeconomics.com

Eurostat paskelbė pinigų kiekio rodiklius. Lapkričio mėnesį M3 pinigų kiekis, lyginant su 2019 metų lapkričiu, išaugo 11%. Buvo prognozuojamas 10,6% augimas. M1 pinigų kiekis per tą patį laikotarpį išaugo 14,5%, spalį metinis pinigų kiekio augimas siekė 13,8%. M1 apima grynuosius pinigus, esančius cirkuliacijoje. M2 apima M1 ir taupomuosius ir trumpalaikius terminuotus indėlius, o M3 apima M1, M2 ir ilgesnio laikotarpio terminuotus indėlius.

M1 ir M3 metiniai pokyčiai. Šaltinis: ECB

Stipriau brangsta Jungtinės Karalystės drabužių mažmenininkės Next akcijos. Bendrovės vadovas S. Wolfson pranešė, jog lapkričio ir gruodžio mėnesiais pardavimai buvo didesni nei prognozuota. Pasak vadovo, dėl išaugusiu pardavimų papildomai buvo uždirbta apie 28 mln. GBP pelno. Next prognozuoja, kad šiais metais pelnas turėtų siekti 670 mln. GBP nepaisant to, jog parduotuvės, tikėtina, kad bus uždarytos vasarį ir kovą. Tai apie 10% mažiau nei prieš pandeminiais laikais.

Next akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Bloomberg Markets

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)89,70-0,19%
EUR/USD1,2269+0,17%
Nafta (WTI)48,30+1,43%
Auksas1 949,75+0,17%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Vokietijos lapkričio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)1,9%-2,0%2,6%
17:00JAV gruodžio mėn. ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas56,657,5

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
SMART Global Holdings, Inc.0,52

Savaitės įvykiai

Rytoj galėsime įvertinti ADP duomenis apie JAV privačiame sektoriuje sukurtas darbo vietas, taip pat bus paviešintas paskutinio FED posėdžio protokolas, JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, mažmenininkų pardavimai, JAV bedarbių paraiškos ir JAV ISM paslaugų sektoriaus PMI indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks praėjusio mėnesio JAV darbo rinkos duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu