Rinkų apžvalga 2020-12-22

2020-12-22

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones30 108,0-0,02%
Mini S&P 5003 691,0+0,16%
Mini Nasdaq 10012 743,5+0,47%
Mini Russell 20001 971,8+0,29%
S&P 500 VIX25,82-1,92%

JAV Kongresas vakar patvirtino 900 mlrd.. USD dydžio ekonomikos gelbėjimo planą. Valstybės išlaidos bus skirtos kovai su pandemijos pasekmėmis JAV ir šalies ekonomikai. Analitikų vertinimui, šis paketas ir jame pasiūlytos pagalbos priemonės JAV ekonomikos augimą paspartins bent 1,5 procentinio punkto. Į paketa įtrauktos ir vienkartinės 600 USD siekiančios išmokos amerikiečiams. Pasak šalies iždo sekretoriaus S. Mnuchino pinigai bus išmokėti jau kitą savaitę.

Vakar dėl situacijos Jungtinėje Karalystėje akcijų rinkose vyravo stipresnio išsipardavimo nuotaikos. Jos rytinėje sesijos dalyje buvo apėmusios ir JAV rinkas, tiesa, vėliau į sesijos pabaigą stebėjome pagrindinių šalies akcijų indeksų kopimą aukštyn, o fiksuoti neigiami pokyčiai (S&P 500, Nasdaq 100) buvo labai nežymūs. Dow Jones netgi sugebėjo užsidaryti su prieaugiu. Šiandien JAV akcijų rinkose kol kas vyrauja daugiau žalios spalvos.

Paskelbti galutiniai šalies BVP duomenys. Per trečią ketvirtį, lyginant su antru, JAV ekonomika augo 33,4%. Tai sumetinti duomenys, t.y. pokytis padaugintas iš 4 (ketvirčių metuose skaičiaus). Per antrą ketvirtį atitinkamai JAV BVP rodiklis krito 31,4%. Abiejų ketvirčių rezultatai buvo istoriniai. Per ateinančius ketvirčius situacija turėtų stabilizuotis, o tokių didelių pokyčių turėtume nebepamatyti. JAV ekonomika pandemijos akivaizdu pasirodė ir atsilaikė geriau nei buvo tikimasi. Žinoma, prie to itin prisidėjo monetarinės ir fiskalinės politikos pagalbos ekonomikai priemonės. FED ankstesnėje ataskaitoje prognozavo, kad šių metų bendras JAV ekonomikos nuosmukis sieks 3,7%. Tiesa, neseniai prognozė buvo pakoreguota ir dabar skaičiuojama, kad šalies BVP susitraukimas sudarys 2,4%.

United States GDP Growth Rate
JAV bendrojo vidaus produkto pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Brangsta Apple akcijos. Reuters paskelbė, jog jau 2024 metais bendrovė turėtų pristatyti savo sukurtą savaeigį elektromobilį. Pati bendrovė pasirodžiusių pranešimų nekomentuoja. Pasak žiniasklaidos, Apple bandymai sukurti savo automobilio konceptą prasidėjo jau 2014 metais. Projektas pavadintas Project Titan. Skelbiama, jog revoliuciją turėtų sukelti naujo dizaino Apple sukurtos baterijos, kurių savikaina būtų itin maža, lyginant su šiuo metu rinkoje prieinamomis baterijomis. Taip pat tuo pačiu būtų stipriai padidintas ir su baterija nuvažiuojamas atstumas. Apple akcijos šiais metais iki šiandien jau buvo pabrangusios beveik 75%.

Apple akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 486,1+1,11%
DAX (Vokietija)13 395,9+1,12%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 441,2+0,39%
CAC 40 (Prancūzija)5 451,5+1,08%

Europos biržose taip pat vyrauja žalia spalva. Toliau laukiama naujienų dėl Brexit susitarimo. Vakar Jungtinės Karalystės premjeras B. Johnsonas teigė, jog vis dar nerandamų sutarimo dėl kai kurių klausimų, tarp jų dėl žvejybos. Pasak jo, yra tikimybė, jog JK ir ES prekyba nuo kitų metų vyks Pasaulio prekybos organizacijos nustatytomis tarptautinėmis prekybos sąlygomis. Tai JK kai kuriais atvejais naudingiau, nei sutikti su ES reikalaujamomis sąlygomis.

Remiantis patikslintais duomenimis, Jungtinės Karalystės ekonomiką per trečią ketvirtį, lyginant su antru, augo net 16%. Preliminariai skelbti duomenys indikavo apie 15,5% augimą. Tai sparčiausias ekonomikos augimas per ketvirtį šalies istorijoje. Nors ekonomika ir kiek atsigavo po antrą ketvirtį patirto smūgio, tačiau bendrai prieš pandeminio lygio dar tikrai nėra pasiekusi. Jungtinės Karalystės BVP lygis ketvirčio pabaigoje buvo 8,6% mažesnis nei 2019 metų pabaigoje.

United Kingdom GDP Growth Rate
Jungtinės Karalystės BVP pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,17+0,14%
EUR/USD1,2237-0,04%
Nafta (WTI)47,38-1,23%
Auksas1 882,75-0,04%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Patikslintas Jungtinės Karalystės III ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)16,0%15,5%15,5%
15:30Patikslintas JAV III ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv., sumetintas x4)33,4%33,1%33,1%
17:00JAV gruodžio mėn. Conference Board vartotojų pasitikėjimo indeksas97,196,1
17:00JAV gruodžio mėn. Ričmondo gamybos sektoriaus indeksas1115

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Cintas Corporation2,18
CarMax Inc1,11

Savaitės įvykiai

Rytoj galėsime įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, vartotojų pajamų ir išlaidų, šalies naftos atsargų pokyčius, naujų namų pardavimus. Ketvirtadienį rodiklių skelbti neplanuojama, nors JAV akcijų biržos bus atidarytos. Penktadienį bus švenčiama pirmoji Kalėdų diena – JAV ir daugelio kitų šalių akcijų biržose prekyba nevyks.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu