Rinkų apžvalga 2020-12-18

2020-12-18

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones30 183,0-0,07%
Mini S&P 5003 715,0+0,08%
Mini Nasdaq 10012 784,5+0,26%
Mini Russell 20001 978,8+0,10%
S&P 500 VIX23,93+0,05%

Vakar trys pagrindinis JAV akcijų indeksai užsidarė rekordinėse aukštumose. Šiandien kol kas vyrauja daugiau žalios spalvos. Tiesa, pokyčiai nedideli, o Dow Jones ateities sandorių pokyčiai neigiami. Dow Jones prieaugis nuo savaitės pradžios iki šiandien siekia 0,9%, S&P 500 reikšmė ūgtelėjo 1,6%, o Nasdaq 100 teigiamas pokytis sudaro net 3,1%.

Šalies politikai artėja prie susitarimo dėl ekonomikos pagalbos paketo. JAV Senato narys M. McConnel pranešė, jog, nors susitarimas dar nepasiektas, tačiau esama labai arti to. Derybos vyksta dėl 900 mlrd. USD koronaviruso pagalbos paketo, kurio laukia nemažai dėl pandemijos nukentusių amerikiečių. Trečiadienį buvo pranešta, jog naujų bedarbių paraiškų skaičius praėjusią savaitę pasiekė 885 tūkst. Tai daugiausiai nuo rugsėjo mėnesio pradžios. Jeigu susitarimas dėl pagalbos paketo, į kurį įeina ir išmokos netekusiems darbo, nebus pasiektas, 12 mln. amerikiečių po Kalėdų liks be pagalbos. Tuo metu baigsis ankstesni susitarimai dėl papildomų bedarbių išmokų.

Pinga siuntų pristatymo bendrovės FedEx akcijos. Nors bendrovės paskelbti praėjusio ketvirčio rezultatai buvo įspūdingi ir pranoko analitikų lūkesčius, rinkos dalyvius kiek išgąsdino bendrovės ir jo vadovo neužtikrintumas dėl ateities. FedEx nusprendė nesidalinti detalesnėmis rezultatų prognozėmis kitiems ketvirčiams. Tuo tarpu praėjęs ketvirtis kompanijai buvo istoriškai geras. Pajamos pirmą kartą FedEx istorijoje viršijo 20 mlrd. USD ir siekė 20,6 mlrd. USD. Tai 16% daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Pelnas per metus išaugo net 114% iki 1,23 mlrd. USD. Pakoreguotas pelnas akcijai sudarė 4,83 USD. Analitikai prognozavo, kad pardavimai sieks 19,43 mlrd. USD, o pelnas akcijai sudarys 4,01 USD. FedEx akcijų kaina šiais metais yra pakilusi net 93,5%.

FedEx akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Vakar vyko JAV maisto ir vaistų administracijos nepriklausomų medicinos ekspertų komiteto posėdis, kuriame buvo diskutuojama dėl Moderna vakcinos. 20 komiteto narių balsavo už tai, jog vakcinos teigiama atsveria jos potencialą žalą, 1 – pasisakė prieš. Komiteto sprendimas Moderna vakcinos atžvilgiu yra tik rekomendacinio pobūdžio, tačiau dažniausiai sutampa su galutinių administracijos sprendimu, todėl yra labai didelė tikimybė, kad netrukus Moderna vakcina bus patvirtina naudojimui, kaip anksčiau buvo padaryta ir su Pfizer bei BioNTech sukurta vakcina nuo Covid-19. Moderna akcijos vakar stipriau brango, tiesa, šiandien kol kas nežymiai smunka žemyn. Šiais metai jų kaina pakilusi net 636%.

Moderna akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Šiandien rezultatus pasibaigus oficialiam prekybos laikui JAV biržose skelbs sportinių prekių gamintoja Nike. Analitikai tikisi, kad praėjusio ketvirčio kompanijos pelnas akcijai sudarys 0,62 USD. Tai 11,4% mažiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Skaičiuojama, kad per metus pajamų augimas turėtų sudaryti 1,6%, o bendri pardavimai sieks 10,5 mlrd. USD. Prognozuojama, kad pardavimo pelningumas sieks 42,8%, o veiklos marža – 11,2%. Per paskutinius du metus Nike paskelbtas ketvirčio pelnas akcijai analitikų lūkesčius pranokdavo 7 iš 8 kartų. Nike akcijos šiais metais pabrangusios 38,7%.

Nike akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Daug dėmesio sulaukia Tesla. Pirmadienį oficialiai S&P 500 indeksas bus perskaičiuojamas jau su įtrauktomis Tesla akcijomis. Prognozuojama, kad šiandien apyvartos bus itin didelės dėl fondų ir kitų portfelių perbalansavimo. Visi S&P 500 indeksą sekantys fondų valdytojai atliks turto perbalansavimą, taip į portfelius įtraukdami Tesla akcijas. Skaičiuojama, kad tai bus didžiausios masto perbalansavimas S&P 500 indekso istorijoje. Tesla yra didžiausia pagal rinkos kapitalizaciją į indeksą įtraukta kompanija. Rinkos kapitalizacija siekia apie 639 mlrd. USD. Kompanija bus septinta pagal dydį bendrovė, kurios akcijos įtrauktos į S&P 500 indeksą. Tesla svoris indekse sieks 1,52%. Tesla akcijos kainai pakitus 11,11 USD, S&P 500 indekso reikšmė pakis 1 punktu.

Tesla akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 559,1-0,04%
DAX (Vokietija)13 707,9+0,30%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 555,2+0,05%
CAC 40 (Prancūzija)5 531,5-0,39%

Europos regione prekyba vyksta permainingai. Indeksai neranda bendros krypties, tiesa, pokyčiai ne dideli. Prekyba – vangoka. Kitą savaitę galima tikėtis dar labiau mažėsiančio aktyvumo, artėjant šventėms. Rinkos dalyviai toliau seka derybų eigą tarp ES ir Jungtinės Karalystės. Vis dar nesutariama dėl abiejų pusių žvejybos teisių. ES nori, kad susitarimas būtų pasiektas ir pasirašytas dar sekmadienį. Tokiu atveju jis dar galėtų būti ratifikuojamas abiejų pusių parlamentų.

Kiek nustebino duomenys iš Vokietijos. Šalies verslo atstovų nuotaikos šį mėnesį nebuvo tokios prastos, kaip buvo prognozuojama. Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indekso reikšmė šį mėnesį siekė 92,1 punkto, kai lapkritį sudarė 90,9 punkto. Ekonomistai prognozavo 90,2 punkto. Pasak Ifo instituto, apribojimai ir karantinas kai kuriems sektoriams buvo itin skausmingas, tačiau bendrai Vokietijos ekonomika rodo atsparumą. Ifo indeksas yra sudaromas, apklausiant apie 9 tūkst. įvairiuose sektoriuose veikiančių Vokietijos kompanijų.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)89,97+0,16%
EUR/USD1,2249-0,14%
Nafta (WTI)48,53+0,39%
Auksas1 89,75+0,03%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Jungtinės Karalystės lapkričio mėn. mažmenininkų pardavimai (mėn./mėn.)-3,8%-4,0%1,3%
11:00Vokietijos gruodžio mėn. Ifo verslo pasitikėjimo indeksas92,190,290,9
11:30JAV bankų streto testų rezultatai

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Nike, Inc.0,63
Darden Restaurants, Inc.0,70

Kitos savaitės įvykiai

Kitos savaitės pradžioje svarbių ekonominių rodiklių skeblti kol kas nenumatyta. Antradienį daugiausiai dėmesio sulauks galutinis JAV BVP rodiklis, Conference Board vartotojų pasitikėjimo, Ričmondo gamybos sektoriaus indeksai. Savaitės viduryje galėsime įvertinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymus, vartotojų pajamų ir išlaidų, šalies naftos atsargų pokyčius, naujų namų pardavimus. Ketvirtadienį rodiklių skelbti neplanuojama. Penktadienį bus švenčiama pirmoji Kalėdų diena – JAV ir daugelio kitų šalių akcijų biržose prekyba nevyks.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu