Rinkų apžvalga 2020-12-11

2020-12-11

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones29 8431,0-0,56%
Mini S&P 5003 642,0-0,71%
Mini Nasdaq 10012 324,5-0,62%
Mini Russell 20001 902,8-0,98%
S&P 500 VIX23,70+5,12%

Pasaulio rinkose vyrauja raudona spalva. Rinkos dalyvių nedžiugina ir tai, jog vakar JAV nepriklausomų medicinos ekspertų balsavo už tai, jog JAV vaisto ir vaistų administracija (FDA) leistų naudoti Pfizer ir BioNTech sukurtą vakciną šalyje ekstremalių pacientų atvejų metu. Tiesa, tai tik rekomendacija. Galutinį patvirtinimą suteikia pati FDA. Vis dėlto, nepriklausomų ekspertų rekomendacija dažniausiai sutampa su galutiniu administracijos sprendimu.

Tarp JAV politikos formuotojų toliau nesutariama ir stringa sprendimai dėl fiskalinio pagalbos ekonomikai patvirtinimo. JAV Senato daugumo lyderis M. McConnell vakar informavo, jog Senato respublikonai nebus linkę palaikyti paskutinio pasiūlymo dėl 908 mlrd. dydžio pagalbos paketo. Atstovų rūmų pirmininkė N. Pelosi kiek anksčiau teigė, jog derybose dėl galutinio sprendimo pasistūmėta į priekį, tačiau panašu, kad derybų stadija vėl grįžo į buvusią padėtį.

Šiandien išsiskiria stipriau brangstančios Walt Disney kompanijos akcijos. Bendrovė pranešė, jog kompanijos sukurta filmų ir kito vaizdo turinio platforma Disney+, kuri jau tapo viena pagrindinių Netflix konkurenčių, iki 2024 metų turėtų pasiekti 230 – 260 mln. bendrą vartotojų skaičių. Tai itin įspūdingas pokytis, lyginant su ankstesnėmis prognozėmis. Kai Disney+ platforma buvo pristatyta rinkai prieš trylika mėnesių, kompanija planavo, jog vartotojų skaičius pasieks 60 – 90 mln. iki 2024 metų. Prie Disney+ sėkmės itin prisidėjo pandemija. Kompanija pranešė, jog praėjusį ketvirtį turėjo 73,7 mln. aktyvių vartotojų. Palyginimui, Netflix vartotojų skaičius tuo metu siekė 195,15 mln. Disney pasiūlant vis daugiau įvairaus turinio, kompanija taip pat pranešė, jog platformos prenumeratos mokestis bus padidintas 1 USD iki 7,99 USD per mėnesį. Disney akcijos nuo metų pradžios pabrangusios apie 7%.

Walt Disney akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 488,3-0,96%
DAX (Vokietija)13 126,9-1,27%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 601,2-0,62%
CAC 40 (Prancūzija)5 512,5-0,66%

Europos indeksai krypsta žemyn. Vis labiau didėja tikimybė, jog galutinis susitarimas tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės dėl prekybos ir kitų svarbių bendradarbiavimo reikalų nebus pasiektas iki gruodžio 31 dienos, kuomet baigsis JK išstojimo pereinamasis laikotarpis. Europos Komisijos pirmininkė U. von der Leyen šiandien regiono valstybių lyderiams pranešė, kad labiau tikėtinas būtent tas scenarijus, kai atėjus kitiems metams Jungtinė Karalystė ir ES išsiskirs apskritai be jokių susitarimų. Tokiu atveju po pasitraukimo JK vykdys prekybą su ES pagal Pasaulio prekybos organizacijos taisykles. Panašų scenarijų prognozuoja ir JK premjeras B. Johnsonas, kuris vakar įspėjo šalį ruoštis gyvenimui be prekybos susitarimų su ES. Pagrindinis JK akcijų indeksas šiandien smunka žemyn, tiesa, nuo savaitės pradžios jos pokytis vis dar teigiamas ir siekia apie 0,1%. Nuo metų pradžios indekso reikšmė kritusi 13%. Prastokai šiandien atrodo ir svaras. Jo kursas tiek euro, tiek JAV dolerio atžvilgiu čiuožia žemyn.

EURGBP kurso pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Stipriau pinga Švedijos telekomunikacijų sektoriaus bendrovės Ericsson akcijos. Kompanija šiandien JAV Teksaso valstijos apylinkės teisme pateikė ieškinį bendrovei Samsung dėl tarp įmonių susitartų įsipareigojimų pažeidimo ir jų nesilaikymo, autorinių atlyginimų ir patentų mokėjimo. Ericsson įspėjo, jog teisinės išlaidos ir atidėti gauti mokėjimai kompanijai galikainuoti 1 – 1,5 mlrd. SEK per ketvirtį (118,1 – 177,2 mln. USD).

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,98-0,12%
EUR/USD1,2114+0,27%
Nafta (WTI)46,24+1,58%
Auksas1 845,75+0,33%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:30JAV lapkričio mėn. gamintojų kainų indeksas0,1%0,1%0,3%
17:00Preliminarus JAV gruodžio mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas76,176,9

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Construction Partners, Inc.2,20

Kitos savaitės įvykiai

Kitos savaitės pradžioje galėsime įvertinti euro zonos pramonės produkcijos duomenis. Antradienį bus skelbiami Jungtinės Karalystės darbo rinkos rodikliai, Niujorko gamybos sektoriaus indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks vyksiantis FED posėdis. Bus skelbiami euro zonos, JAV, JK išankstiniai paslaugų ir gamybos sektorių PMI indeksai, taip pat JAV mažmenininkų pardavimai ir naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį bus įdomu stebėti Šveicarijos ir Anglijos centrinių bankų sprendimus dėl monetarinės politikos. JAV bus viešinamos naujų bedarbių paraiškos, keli NT rodikliai ir Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksas. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime sprendimų iš Japonijos centrinio banko, taip pat Jungtinės Karalystės mažmenininkų ir JAV banko streso testų rezultatų.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu