Rinkų apžvalga 2020-12-09

2020-12-09

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones30 259,0+0,30%
Mini S&P 5003 708,0+0,19%
Mini Nasdaq 10012 631,5-0,05%
Mini Russell 20001 895,8+0,62%
S&P 500 VIX21,17-0,96%

Nuotaikos pasaulio akcijų rinkose šiandien yra pakankamai pozityvios. Daugiausiai dėmesio rinkos dalyviai skiria naujienoms susisijusioms su vakcinos naudojimu, taip pat JAV politikų veiksmais. Šalies iždo sekretorius S. Mnuchinas vakar pasiūlė pakoreguotą 916 mlrd. USD dydžio fiskalinės pagalbos paketo planą. Jame numatyta, jog bus skirtos 600 USD išmokos individualiems asmenims ir 1200 USD poroms. Tai perpus mažiau nei buvo skirta kovo mėnesį pristatyme pagalbos pakete. Naują pasiūlymą S. Mnuchinas pateikė Atstovų Rūmų pirmininkei N. Pelosi.

Rytoj suplanuotas JAV maisto ir vaistų administracijos (FDA) komiteto atsakingo už vakcinas ir kitus panašius produktus susitikimas. Jame dalyvaus nepriklausomi medicinos ekspertai. Susitikimo metu bus diskutuojama dėl Pfizer ir BioNTech sukurtos vakcinos potencialių rizikų ir naudos. Komiteto nariai taip pat balsuos už tai, ar FDA turėtų patvirtinti vakciną naudojimui JAV. Tiesa, komiteto balsavimas ir rekomendacijos nėra lemiamos, galutinį sprendimą dėl vaisto ar vakcinos patvirtinimo priima pati FDA. Vis dėlto, dažniausiai komiteto narių rekomendacijos sutampa su galutiniu sprendimu. Susitikimas rytoj vyks 16 – 23 val. Lietuvos laiku. Taip pat yra numatytas komiteto posėdis ir dėl Moderna vakcinos. Jis turėtų vykti gruodžio 17 dieną.

Tarp pavienių akcijų didesniu nuosmukiu JAV biržose išsiskiria daugiau nei 20% pingančios Gamestop akcijos. Bendrovė pranešė prastokus rezultatus. Praėjusį ketvirtį buvo patirta 18,8 mln. USD nuostolių. Tai 0,29 nuostolio akcijai. Pajamos per metus susitraukė 30%, t.y. nuo 1,44 mlrd. USD tą patį ketvirtį praėjusiais metais iki 1 mlrd. USD praėjusį šių metų ketvirtį. Analitikai tikėjosi didesnio nuostolio, t.y. 0,80 USD, tačiau ir didesnių pajamų (1,09 mlrd. USD). Prie stipresnio išsipardavimo prisidėjo ir tai, jog kompanijos akcijos šiais metais itin stipriai pabrango. Nuo metų pradžios iki šiandien akcijų kaina buvo šoktelėjusi beveik 180%.

GME GameStop Corp. daily Stock Chart
GameStop akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 541,3+0,80%
DAX (Vokietija)13 394,9+0,87%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 587,2+0,44%
CAC 40 (Prancūzija)5 571,5+0,20%

Europos indeksai kyla į viršų. Jungtinėje Karalystėje vakar pradėtas vakcinavimas toliau tęsiasi. Pfizer ir BioNTech sukurta vakcina pradėti skiepyti vyresnio amžiaus žmonės ir medicinos darbuotojai. Tiesa, pranešta, jog keletui žmonių pasireiškė alerginė reakcija. Kitose regiono valstybėse taip pat netrukus turėtų prasidėti vakcinavimas. Taip pat laukiama ir kitų, pvz. Oksfordo universiteto ir Astrazeneca, sukurtų vakcinų patvirtinimo naudojimui.

Stipriau brangsta Vokietijos chemijos pramonės gigantės Covestro akcijos. Bendrovė pagerino bendras šių metų rezultatų prognozes dėl aktyvesnio nei tikėtasi paskutinio metų ketvirčio. Covestro prognozuoja, kad šių metų EBITDA sudarys 1,44 – 1,50 mlrd. EUR, kai ankstesnėje prognozėje buvo kalabama apie 1,2 mlrd. EUR. Pasak kompanijos, daugiau nei prognozuota išaugo politeranų ir polikarbonatų produktų segmentų pelno maržos. Covestro akcijos nuo metų pradžios pabrangusios 21%.

Covestro akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Vienas didžiausių Europos startuolių Revolut pranešė, jog lapkritį dirbo pelningai. Pasak kompanijos vadovo N. Storonsky, Revolut pajamos prasidėjus pandemijai krito apie 40%, tačiau vėliau stipriai atšoko ir ūgtelėjo. Šiuo metu kompanijos pajamos apie 50% didesnės nei buvo prieš pandemiją. Detalūs duomenys neskelbiami, tačiau N. Storonsky patvirtino, jog praėjęs mėnesis Revolut buvo pelningas. Remiantis paskutiniais oficialiais duomenimis, 2019 metais Revolut nuostoliai siekė 106,5 mln. GBP. Pajamos, lyginant su 2018, praėjusiais metais šoktelėjo net 180%. Pasak kompanijos, praėjęs mėnesis nebuvo pirmasis pelningas mėnesis kompanijai, pelningai taip pat buvo dirbama ir 2018 metų gruodį. Revolut yra vienas didžiausių Europos finansinių technologijų vienaragių. Per paskutinį finansavimo etapą kompanija buvo įvertinta 5,5 mlrd. USD. Revolut konkuruoja su kitais neobankais – N26, Monzo, Starling. Revolut šiuo metu turi daugiau nei 13 mln. mažmeninių vartotojų.

Revolut vertė mlrd. USD. Šaltinis: TechCrunch, Craft
Revolut pritauktos investicijos mln. USD. Šaltinis: TechCrunch, Craft
Revolut vartotojų skaičius. Šaltinis: TechCrunch, Craft

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)90,79-0,20%
EUR/USD1,2117+0,14%
Nafta (WTI)46,05+0,99%
Auksas1 860,75-0,75%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
17:00Kanados centrinio banko sprendimas dėl palūkanų0,25%0,25%
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę-0,9 mln.-0,7 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Campbell Soup Company0,91
RH5,37
Verint Systems Inc.0,54
Asana, Inc.-0,36
Greif, Inc.0,72

Savaitės įvykiai

Rytoj sprendimą dėl palūkanų ir monetarinės politikos priims ECB, taip pat bus skelbiamos JAV naujų bedarbių paraiškos, infliacijos duomenys. Galiausiai penktadienį sulauksime JAV gamintojų kainų indeksų pokyčių.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu