Rinkų apžvalga 2020-11-26

2020-11-26

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiReikšmėPokytis
Mini Dow Jones29 817,0-0,04%
Mini S&P 5003 629,0+0,06%
Mini Nasdaq 10012 200,5+0,40%
Mini Russell 20001 839,8-0,21%
S&P 500 VIX22,83+0,91%

Šiandien JAV švenčiama Padėkos diena, prekyba šalies akcijų biržose nevyksta. JAV ši šventė švenčiama ketvirtąjį lapkričio ketvirtadienį. Padėkos diena taip pat švenčiama Kanadoje, tiesa, kitu laikotarpiu – antrąjį spalio pirmadienį. Šia švente pradedamas šventinis laikotarpis, kuris tęsiasi iki Naujųjų metų. Padėkos diena Š. Amerikoje buvo pradėta švęsti septynioliktame amžiuje. Šventė turėjo religinę reikšmę, tačiau ilgainiui tapo bendra pilietine švente.

Po Padėkos dienos vyksta ir Juodasis penktadienis (angl. Black friday) – išpardavimas fizinėse ir internetinėse parduotuvėse. Prognozuojama, kad šiais metais prekybos apimčių augimas bus didesnis nei įprastai. JAV nacionalinė mažmeninės prekybos federacija skaičiuoja, jog šventinio laikotarpiu mažmeninės prekybos apimtys, lyginant su praėjusiais metais, bus išaugusios 3,6% – 5,2%. Per paskutinius keletą metų augimas vidutiniškai siekia 3,5%. Prognozuojamas itin stiprus internetinės prekybos augimas. Skaičiuojama, kad prekybos internetu apimtys augs 20 – 30%.

Nors rytojaus prekybos sesija JAV rinkose ir bus sutrumpinta (Prekyba Niujorko (NYSE), Nasdaq akcijų biržose vyks iki 20 val. Lietuvos laiku), galima prognozuoti aktyvesnę prekybą pagrindinių JAV mažmenininkių akcijomis. Kompanijoms šiais metais išties gerai sekasi vertybinių popierių kainos prieaugio atžvilgiu. Amazon vertybiniai popieriai nuo metų pradžios pabrangę 72,37%, Walmart – 27,76%, Target 40,25%, Costco – 31,92%, Gap – 22,17%, Best Buy – 29,73%, o Etsy – net 227,52%.

AMZN Amazon.com, Inc. daily Stock Chart
Amazon akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
WMT Walmart Inc. daily Stock Chart
Walmart akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
TGT Target Corporation daily Stock Chart
Target akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
COST Costco Wholesale Corporation daily Stock Chart
Costco akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
GPS The Gap, Inc. daily Stock Chart
Gap akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
ETSY Etsy, Inc. daily Stock Chart
Etsy akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Indeksų ateities sandoriais šiandien prekiaujama. Didesnį teigiamą pokytį demonstruoja Nasdaq 100 indekso kontraktai. S&P 500 ir Dow Jones be didesnių pokyčių. Vakar situacija buvo panaši. Nasdaq 100 fiksavo 0,60% prieaugį, o S&P 500 ir Dow Jones smuktelėjo. Nuo metų pradžios Nasdaq 100 reikšmė ūgtelėjusi net 39,15%. Dow Jones indekso prieaugis siekia 4,67%, o pagrindinio JAV akcijų indekso teigiamas šių metų pokytis siekia 12,35%.

Nasdaq 100, S&P 500, Dow Jones indeksų pokyčiai. Šaltinis: Bloomberg Markets

Vakar itin stipriai šoktelėjo Slack Technologies akcijų kaina. Kainos prieaugis siekė net 37,59%. Wall Street Journal pranešė, jog dėl bendrovės įsigijimo derasi kompanija Salesforce.com. Pastarosios vertybiniai popieriai vakar pigo. Slack Technologies akcijos nuo metų pradžios pabrangusios 81%. Bendrovei buvo itin palanki situacija dėl pandemijos ir suvaržymų. Tai paskatino darbuotojus dirbti iš namų, daugiau bendrauti internetu. Slack verslui siūlo tarpusavio bendravimo platformą, kaip pvz. Google Hangouts ir kt. 2016 metais kompaniją bandė įsigyti ir pati Microsft, kuri vėliau pristatė savo produktą – Microsoft Teams. Tai šiuo metu pagrindinis Slack konkurentas, kuris atėmė nemažą rinkos dalį. Salesforce.com siūlo įvairią programinę įrangą, specializuojasi klientų valdymo sistemose. Bendrovė pakankamai dažnai vykdo įsigijimus. Paskutinis jos įsigijimas įvyko praėjusiais metais. Tuomet už 15,7 mlrd. USD buvo įsigyta kompanija Tableu Software. Salesforce.com akcijos nuo metų pradžios pabrangusios 51,76%.

WORK Slack Technologies, Inc. daily Stock Chart
Slack Technologies akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
CRM salesforce.com, inc. daily Stock Chart
Salesforce.com akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiReikšmėPokytis
Euro Stoxx 503 518,7+0,19%
DAX (Vokietija)13 308,9+0,14%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)6 372,0-0,29%
CAC 40 (Prancūzija)5 570,5-0,01%

Europos biržos, nors ir atidarytos, tačiau prekyba šiandien jose vyksta itin vangiai. Pagrindinių regiono akcijų indeksų pokyčiai nedideli, indeksai krypsta į skirtingas puses. Investuotojai jau senokai apsiprato su antrąja pandemijos banga, tačiau ji nesitraukia. Vakar Vokietijoje registruota 32 tūkst. naujų Covid-19 atvejų. Tai vienas didžiausių nustatyų užsikrėtimų skaičius per visą pandemiją. Vakar A. Merkel paskelbė, jog šalyje įvesti suvaržymai dėl koronaviruso bus pratęsti iki sausios pradžios.

Vokietijoje fiksuojami Covid-19 užsikrėtimai. Šaltinis: Johns Hopkins university

Didžiausias Vokietijos bankas atnaujino savo ekonomines prognozes. Banko ekonomistai prognozuoja, kad kitais metais JAV ekonomika augs 4%, euro zonos – 5,6%, o Kinijos bendrasis vidaus produktas šoktels net 9,5%. Pasak Deutsche Bank vyr. ekonomisto D. Folkerts-Landau, tikėtina, kad pasaulio BVP grįš į prieš pandeminį lygį jau per antrą kitų metų ketvirtį, tiesa, yra keletas rizikų, dėl kurių prognozės galėtų ir neišsipildyti. Pirmoji – tikimybė susidurti su vakcinos gamybos, distribucijos ir visuomenės priėmimo problemomis. Antroji – galimas finansinės sistemos sutrikimas/ krizė. Centriniai bankai ir vyriausybių finansinės institucijos itin agresyviai ėmėsi skatinamųjų veiksmų, norėdamos išvengti ekonomikos krizės. Dėl to stipriai išaugo valstybių skolos lygiai, išsipūtė finansinio turto kainos. Perėjimas nuo tokios laisvos fiskalinės ir monetarinės politikos prie jos griežtinimo kažkada turės būti padarytas, o tai dažnai prisideda ir prie finansinės krizės. Tiesa, didesnio politikos griežtinimo Deutsche Bank neprognozuoja bent keletą artimiausių metų.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,10-0,14%
EUR/USD1,1911+0,19%
Nafta (WTI)45,54+1,42%
Auksas1 811,05+0,37%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Vokietijos lapkričio mėn. GfK vartotojų pasitikėjimo indeksas-6,7-4,9-3,2

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Weibo Corporation0,54
Relay Therapeutics, Inc.-0,32
Sina Corporation0,23

Savaitės įvykiai

Rytoj bus skelbiamos ECB ir Anglijos centrinių bankų posėdžių ataskaitos. Penktadienį bus įdomu įvertinti preliminarius Prancūzijos BVP ir infliacijos duomenis.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu