Rinkų apžvalga 2020-11-10

2020-11-10

JAV rinkos

Indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,49%
Mini S&P 500-0,36%
Mini Nasdaq 100-1,59%
Mini Russell 2000+1,59%
S&P 500 VIX-3,54%

Akcijų rinkose vyrauja permainingi vėjai. Antrą sesiją iš eilės stipriau smunka daug technologijų sektoriaus svorio turinis Nasdaq 100. Vakar indekso neigiamas pokytis siekė 2,16%, kai S&P 500 ir Dow Jones indeksai fiksavo nemenkus prieaugius. Teigiamos naujienos susijusios su Pfizer ir BioNTech vakcinos efektyvumu paskatino investuotojus paspartinti rotaciją į pandemijos labiausiai paveiktus sektorius (kelionės, energetika) iš šiuo metu žibėjusių technologijų bendrovių.

Į pabaigą artėja trečio ketvirčio rezultatų skelbimo sezonas. Iš rezultatus jau paskelbusių bendrovių, kurios sudaro 89% visų į S&P 500 įtrauktų kompanijų, 86% pelno akcijai rezultatai viršijo analitikų prognozes, 79% pranoko lūkesčius pajamų atžvilgiu.

Pelnų nuosmukis, lyginant su praėjusių metų trečiu ketvirčiu, vidutiniškai kol kas siekia 7,5%. Tai gerokai geresnis rezultatas nei buvo prognozuojama. Rugsėjo 30 dieną analitikai skaičiavo, jog vidutinis S&P 500 kompanijų penų kritimas turėtų sudaryti net 21,2%.

Geriausiai tarp pavienių sektorių sekėsi sveikatos apsaugos srityje dirbančioms bendrovėms. Jų pelno akcijai vidutinis augimas, lyginant su praėjusių metų trečiu ketvirčiu, siekė 12,8%. Prasčiausia situacija – energetikos sektoriuje. Šioje srityje dirbančioms bendrovėms ketvirtis buvo nuostolingas. Per metus jų pelnai vidutiniškai sumažėjo 108,3%.

S&P 500 kompanijų pelnų akcijų pokyčiai. Šaltinis: FactSet
S&P 500 kompanijų akcijų pajamų pokyčiai. Šaltinis: FactSet

Daugiau nei 20% pinga mėsos pakaitalų gamintojos Beyond Meat akcijos. Bendrovės paskelbti rezultatai gerokai prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Praėjusį ketvirtį kompanijos pajamos siekė 94,4 mln. USD, o nuostoliai sudarė 19,3 mln. USD arba 0,28 USD akcijai. Analitikai prognozuoja, kad bendrovės ketvirčio pardavimai sudarys 132,8 mln. USD, o nuostoliai – 0,05 USD akcijai. Praėjusiais metais tas pats ketvirtis kompanijai buvo pelningas, uždirbta 4,1 mln. USD pelno.

BYND Beyond Meat, Inc. daily Stock Chart
Beyond Meat akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+1,05%
DAX (Vokietija)+0,57%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+1,42%
CAC 40 (Prancūzija)+1,23%

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja žalia spalva. Tendencijos regione panašios į JAV. Technologijų sektoriaus atstovių akcijos smunka, kai bankų vertybinių popieriai linkę stipriau brangti. Daug dėmesio sulaukė šiandien Europos Sąjungos oficialiai pareiškė kaltinimus JAV bendrovei Amazon dėl piktnaudžiavimu užimama rinkos padėtimi, taip iškraipant konkurenciją. Amazon veiksmai laikomi Europos antimonopolinių taisyklių pažeidimu. Pasak už konkurenciją atsakingos Europos Komisijos narės Margrethe Vestager, Amazon ne pagal įstatymus naudojosi savo dominuojančia padėtimi Vokietijos ir Prancūzijos rinkose. Europos Komisija pranešė savo poziciją Amazon atžvilgiu ir tyrimas bus tęsiamas toliau. Amazon akcijos šiandien pinga.

AMZN Amazon.com, Inc. daily Stock Chart
Amazon akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Paskelbta nemažai ekonominių rodiklių. Jungtinėje Karalystėje liepos – rugsėjo mėn. laikotarpiu vidutinis nedarbo lygis siekė 4,8%. Tai daugiau ir nei buvo ketvirtį prieš (4,5%) ir nei buvo prognozuota (4,7%).

Stipriai pablogėjo Vokietijos institucinių investuotojų ir analitikų nuotaikos bei prognozės. Jas atspindinčio ZEW instituto pasitikėjimo ekonomika indekso reikšmė šį mėnesį smigo žemyn ik 39 punktų. Tai gerokai mažiau nei praėjusį mėnesį, kai reikšmė siekė 56,1 punkto. Analitikai prognozavo 41,7. Pasak ZEW instituto prezidento A. Wambacho, finansų rinkos dalyviai itin sunerimę dėl antrosios Covid-19 bangos poveikio ir jos padarinių ekonomikai. Šio mėnesio nuotaikos itin niūros, atsigavimas Vokietijoje sulėtėjo. Taip pat nerimauja ir dėl to, jog Vokietijos ekonomika vėl gali patekti į recesiją.

Vokietijos ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas. Šaltinis: ZEW

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,76+0,04%
EUR/USD1,1811-0,02%
Nafta (WTI)40,94+1,61%
Auksas1 878,15+1,29%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
09:00Jungtinės Karalystės liepos – rugsėjo mėn. nedarbo lygis4,8%4,7%4,5%
09:45Prancūzijos rugsėjo mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.)1,4%0,8%1,1%
11:00Italijos rugsėjo mėn. pramonės produkcijos indeksas (mėn./mėn.)-5,6%-1,9%7,4%
12:00Vokietijos spalio mėn. ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas32,843,352,3

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Rocket Companies, Inc.0,79
Alcon Inc.0,18
Datadog, Inc.-0,01
Rockwell Automation, Inc.1,77
D.R. Horton, Inc.1,76
Warner Music Group Corp.0,08
Fair Isaac Corporation1,47

Savaitės įvykiai

Rytoj Australijos centrinis bankas priims sprendimus dėl monetarinės politikos. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks JAV infliacijos duomenys, bedarbių paraiškos ir naftos atsargų pokyčiai. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiamas euro zonos bendrasis vidaus produktas, prekybos balansas, JAV gamintojų kainų pokyčiai, preliminarus Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu