Rinkų apžvalga 2020-11-09

2020-11-09

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+6,13%
Mini S&P 500+4,63%
Mini Nasdaq 100+1,54%
Mini Russell 2000+7,03%

Rinkose šiandien vyrauja itin pozityvios nuotaikos. JAV akcijų indeksai stipriai šoktelėję aukštyn. JAV farmacijos gigantė Pfizer kartu su Vokietijos biotechnologijų bendrove BioNTech paskelbė, jog jų kuriama vakcina yra daugiau nei 90% atvejų efektyvi. Tai reiškia, jog gavus leidimą iš prižiūrinčių institucijų, vakcina gali būti prieinama visuomenei jau šiemet. Vakcinos efektyvumas patvirtintas atliktų klinikinių tyrimų, kurių metu vakcina buvo naudojama daugiau nei 43 tūkst. savanorių. Tyrimai parodė, jog koronavirusu susirgo tik nedidelė dalis dalyvavusių tyrimuose, o tai leido daryti prielaidą, kad vakcinos veiksnumas yra itin efektyvus. Kai kurie sveikatos apsaugos specialistai kiek anksčiau buvo teigę, jog vakciną būtų galima naudoti ir esant bent 50% ar 60% efektyvumui. 50% minimalaus efektyvumo reikalauja ir JAV maisto ir vaistų administracija.

Pfizer ir BioNTech kompanijos jau turi sudariusios 1,95 mlrd. USD dydžio kontraktą su JAV vyriausybe dėl 100 mln. vakcinų pristatymo. Taip pat sudaryti susitarimai ir Europos Sąjunga, Jungtine Karalyste, Kanada, Japonija. Taupydamos laiką kompanijos jau prieš ištirdamos vakcinos efektyvumą, pradėjo jų gamybą. Pfizer prognozuoja, kad šiais metais pagamins iki 50 mln. vakcinos dozių, o kitais metais gamyba sieks iki 1,3 mlrd. Norėdamas sumažinti visuomenės nuogąstavimus dėl vakcinos nesaugumo, Pfizer vadovas A. Bourla teigė, jog bus tarp pirmųjų pacientų, kuris savanoriškai išbandys vakciną. Pfizer ir BioNTech akcijos šiandien stipriai brangsta.

PFE Pfizer Inc. daily Stock Chart
Pfizer akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
BNTX BioNTech SE daily Stock Chart
BioNTech akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Baigėsi ir neaiškumai dėl JAV prezidento rinkimų baigties, nors galutiniai rezultatai dar nėra paskelbti. Demokratų kandidatas J. Bidenas įtemptoje kovoje nugalėjo D. Trumpą. J. Bidenas užsitikrino 290 rinkikų balsų, D. Trumpas – 214. Bendrai už Demokratų kandidatą balsą atidavė 75,47 mln. rinkėjų (50,70% balsavusių), už D. Trumpo perrinkimą balsavo 70,90mln. (47,70% balsavusių). Rinkimus nugalėti reikėjo užsitikrinti bent 270 rinkikų balsus. Rinkikų balsavimas vyks gruodžio 14 dieną. Šie balsai bus skaičiuojami kitų metų sausio 6 dieną Atstovų Rūmų ir Senato sesijoje. Joje paaiškės galutiniai rinkimų rezultatai. Sausio 20 dieną vyks naujojo prezidento inauguracija.

JAV prezidento rinkimų rezultatai. Šaltinis: The Associated Press

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+6,60%
DAX (Vokietija)+5,87%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+5,85%
CAC 40 (Prancūzija)+7,63%

Europos akcijų biržose taip pat matomi įspūdingi šuoliai į viršų. Itin stipriai brangsta su kelionių sektorių susijusių bendrovių akcijos. Vietiniai investuotojai palankiai vertina ir J. Bideno pergalę rinkimuose. Demokratų lyderį pasveikino Vokietijos kanclerė A. Merkel, Prancūzijos prezidentas E. Macronas, Italijos premjeras C. Conte, Europos Komisijos prezidentė U. von der Leyen ir kiti regiono valstybių lyderiai. Daugelis tikisi, jog dėl J. Bideno pergalės Europos santykiai ir bendradarbiavimas su JAV pagerės. Regiono lyderiams bendrauti su D. Trumpu pastaruosius keturis metus sekėsi pakankamai sunkiai. J. Bidenas sveikinimų kol kas nesulaukė iš Rusijos. Kremliaus atstovai pranešė, jog bus laukiama oficialių rinkimų rezultatų paskelbimo. Pasak kai kurių analitikų, tokiu būdu Rusija nori parodyti, jog jai nerūpi kas vyksta JAV ir tokiu būdu šalis stovi lyg aukščiau JAV. Tiesa, tai gali kelti šypseną, ypač po 2016 metų rinkimų, kai Rusija kišosi į JAV rinkimus. J. Bideno išrinkimas tikrai nėra geros naujienos Kremliui. Demokratų kandidatas visos savo rinkiminės kampanijos metu akcentavo bendradarbiavimo stiprinimą su partnerėmis, NATO ir kitomis organizacijomis.

Makroekonominių rodiklių fronte – itin svarbių naujienų nepaskelbta. Lūkesčius pranoko rugsėjo mėnesio Vokietijos eksporto apimtys. Eksportas, lyginant su rugpjūčiu, augo 2,3%, kai ekonomistai prognozavo, jog augimas sieks 1,4%. Tuo tarpu importas per tą patį laikotarpį smuko 0,1%, nors buvo lauktas 1,4% augimas. Bendro didžiausios Europos ekonomikos prekybos balanso perviršis rugsėjį siekė 17,8 mlrd. EUR. Tai 2,4 mlrd. EUR daugiau nei rugpjūtį, tačiau 0,4 mlrd. EUR mažiau nei prognozuota. Lyginant su 2019 metų rugsėju, Vokietijos eksporto apimtys yra sumažėjusios 3,8%, o importas kritęs 4,3%.

Vokietijos prekybos duomenys. Šaltinis: Destatis

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,37+0,17%
EUR/USD1,1890+0,15%
Nafta (WTI)40,61+9,34%
Auksas1 911,10-2,05%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
McDonald’s Corporation1,93
Ringcentral, Inc.-0,20
XP Inc.0,17
Wheaton Precious Metals Corp.0,34
Occidental Petroleum Corporation-0,70
Simon Property Group, Inc.2,25
Beyond Meat, Inc.0,03

Savaitės įvykiai

Rytoj galėsime įvertinti Jungtinės Karalystės darbo rinkos duomenis, Vokietijos ZEW ekonomikos pasitikėjimo indeksą. Trečiadienį Australijos centrinis bankas priims sprendimus dėl monetarinės politikos. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks JAV infliacijos duomenys, bedarbių paraiškos ir naftos atsargų pokyčiai. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiamas euro zonos bendrasis vidaus produktas, prekybos balansas, JAV gamintojų kainų pokyčiai, preliminarus Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu