Rinkų apžvalga 2020-11-04

2020-11-04

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,49%
Mini S&P 500+1,71%
Mini Nasdaq 100+3,64%
Mini Russell 2000-1,13%

Viso pasaulio dėmesio centre – JAV prezidento rinkimai. Nugalėtojas kol kas nėra aiškus šešiose valstijose – Džiordžijoje, Mičigane, Nevadoje, Š. Karolinoje, Pensilvanijoje ir Viskonsine. Kai kuriose valstijose skirtumai tarp kandidatų siekia vos kelis ar kelias dešimtis tūkstančių, todėl likusi nesuskaičiuotų balsų dalis bus lemiama. J. Bideno pergalei užtektų iškovoti pergalę bent trijose iš šių paminėtų valstijų, tuo tarpu D. Trumpui norint būti perrinktam reikia J. Bideną aplenkti bent 4-iose valstijose. Rinkimuose kol kas pirmauja J. Bidenas, kuris yra užsitikrinęs 238 rinkikų balsus. D. Trumpui kol kas priklauso 213 balsų. Norint laimėti prezidento rinkimus, kandidatui būtina užsitikrinti 270-ies rinkikų balsus.

JAV prezidento rinkimų tarpiniai rezultatai. Šaltinis: The Associated Press

Susumavus suskaičiuotų balsų rezultatus, bendrai už Demokratų kandidatą J. Bideną balsą atidavė 69,28 mln. amerikiečių, o už D. Trumpą balsavo 66,96 mln.

D. Trumpo pergalė labiausiai tikėtina, jeigu jam pavyks laimėti Pensilvanijos valstijoje, kuriai yra skirta 20 rinkikų. Pensilvanijoje kol kas suskaičiuota apie 75% balsų. D. Trumpas pirmauja pakankamai užtikrintai. Už jį balsą atidavė 55%, o už J. Bideną – 43%. Tiesa, daug žmonių šioje valstijoje balsavo paštu, todėl galutiniai rezultatai galimai paaiškės tik penktadienį.

Svarbiausios likusios JAV valstijos prezidento rinkimuose. Šaltinis: The Associated Press

Visgi be pergalės Pensilvanijoje, D. Trumpui reikėtų laimėti dar bent trijose valstijose. Kol kas jis pakankamai nemenka persvara pirmauja ir Š. Karolinoje bei Džiordžijoje. Tuo tarpu Mičigane kandidatus skiria mažiau nei 10 tūkst. balsų ir kol kas suskaičiuota 94% balsų.

Šalies akcijų rinkose vyrauja žalia spalva. Tarp pagrindinių indeksų pokyčių kol kas pastebimas nemenkas atotrūkis. Technologijų bendrovių vedamas Nasdaq 100 stipriau šoktelėjęs į viršų, tuo tarpu Dow Jones teigiamas pokytis nežymus, o daugiausiai iš mažesnės kapitalizacijos sudarytas Russell 2000 stipriau krenta žemyn.

Stipriau brangsta pavėžėjimo paslaugų platformas valdančių bendrovių Uber ir Lyft akcijos. Kalifornijos valstijoje nuspręsta, jog šių bendrovių platforma besinaudojantiems vairuotojams ir kitas paslaugas teikiantiems vartotojams nebus reikalavimo tapti šių kompanijų darbuotojais ir dirbti pagal darbo sutartis. Kitu atveju kompanijos būtų priverstos įdarbinti pavėžėjimo ir pristatymo paslaugas teikiančius vairuotojus, suteikti sveikatos, nedarbo draudimą ir kitas sąlygas. Tai Uber, Lyft ir kitoms tokio tipo kompanijos itin stipriai padidintų veiklos sąnaudas. Uber akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios 20,28%, o Lyft vertybinių popierių kaina kritusi 39%. Šiandien abiejų kompanijų akcijos brango ir po daugiau nei 15%.

UBER Uber Technologies, Inc. daily Stock Chart
Uber akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com
LYFT Lyft, Inc. daily Stock Chart
Lyft akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+0,70%
DAX (Vokietija)+0,71%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+0,88%
CAC 40 (Prancūzija)+1,13%

Europos biržose šiandien taip pat vyrauja žalia spalva. Daugiausiai dėmesio tenka JAV rinkimams, tiesa, taip pat paskelbti nemažai ekonominių rodiklių. Svarbiausi iš jų – IHS Markit paskelbti galutiniai euro zonos ir regionui priklausančių valstybių spalio mėnesio paslaugų sektoriaus PMI indeksai. Apibendrinus, situacija nekelia gerų emocijų. Nors rezultatai kiek geresni, lyginant su išankstiniais duomenimis, paslaugų sektorius praėjusį mėnesį traukėsi. Žinoma, tai yra plintančio viruso įtaka ir valstybių sprendimai griežtinti gyvenimo sąlygas bei įvesti karantiną. Euro zonos PMI indekso reikšmė praėjusį mėnesį sudarė 46,9 punkto. Tai kiek daugiau nei išankstinis rezultatas (46,2), tačiau prasčiau nei rugsėjo mėnesį (48,0). Paslaugų sektoriaus prastą situaciją atsvėrė aktyvumas regione gamybos sektoriuje. Bendras abiejų sektoriaus indekso rezultatas (Composite index) siekė 50,0 punktų. Visgi nemažai valstybių pastarosiomis dienomis paskelbė apie įvedamą karantiną, tai turėtų gerokai apriboti paslaugų sektoriaus veiklą, tad lapkričio mėnesio duomenys galimai bus itin prasti. Balandžio mėnesį euro zonos paslaugų sektoriaus PMI indekso reikšmė buvo kritusi į visų laikų žemumas ir siekė 12 punktų.

Euro zonos sudėtinio PMI indekso ir BVP pokyčiai. Šaltinis: Eurostat ir IHS Markit

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,50-0,06%
EUR/USD1,1712+0,01%
Nafta (WTI)38,54+2,31%
Auksas1 906,85-0,17%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:15JAV spalio mėn. ADP prognozė dėl JAV sukurtų darbo vietų, išsk. viešąjį sektorių365 tūkst. 650 tūkst.753 tūkst.
17:00JAV spalio mėn. ISM paslaugų sektoriaus PMI indeksas57,457,8
17:30JAV naftos atsargų pokyčiai per praėjusią savaitę0,3 mln.4,3 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
QUALCOMM Incorporated1,02
MercadoLibre, Inc.0,08
Public Storage2,60
MetLife, Inc.1,65
Hilton Worldwide Holdings Inc.-0,09
Wynn Resorts, Limited-3,19

Savaitės įvykiai

Rytoj sprendimus dėl palūkanų ir monetarinės politikos priims FED ir Anglijos centrinis bankas. Taip pat galėsime įvertinti JAV bedarbių paraiškas, euro zonos mažmenininkų pardavimus. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos rodiklių.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu