Rinkų apžvalga 2020-11-03

2020-11-03

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+2,14%
Mini S&P 500+1,84%
Mini Nasdaq 100+1,61%
Mini Russell 2000+1,92%

Viso pasaulio dėmesio centre – šiandien JAV vykstantys 46-ojo šalies prezidento rinkimai, kurie nulems kur toliau kryps didžiausia pasaulyje ekonomika. J. Bidenas žadėjo daugiau atsigręžti į tarptautinius santykius, bendradarbiavimą su pagrindiniais JAV partneriais, tuo tarpu dabartinio JAV prezidento D. Trumpo retorika kitų valstybių, net ir sąjungininkių, atžvilgiu turėtų išlikti tokia pati, kaip buvo ir per pirmąją prezidento kadenciją – griežta ir nelinkusi eiti į kompromisus. Remiantis paskutiniais NBC News/ Wall Street Journal apklausų duomenimis, buvusį JAV vice prezidentą J. Bideną šiuose rinkimuose turėtų palaikyti 52% balsuotojų, o už D. Trumpą balsuotų 42% rinkėjų. Išankstiniuose rinkimuose jau dalyvavo daugiau nei 92 mln. amerikiečių. Tai rekordiškai daug. Per praėjusius rinkimus 92 mln. sudarė 66,8% visų balsavusių rinkimuose.

Akcijų rinkose po vakarykštės savaitės išsipardavimo vyrauja neblogos nuotaikos. Pagrindiniai indeksai nusidažę žaliai. Per praėjusią savaitę Dow Jones reikšmė krito net 6,47%, S&P 500 vertė sumažėjo 5,64%, o Nasdaq 100 fiksavo 5,47% siekiantį neigiamą pokytį. Nuo metų pradžios pagrindinio JAV akcijų indekso S&P 500 prieaugis siekia 3,41%, Dow Jones reikšmė kritusi 4,59%, o Nasdaq 100 teigiamas pokytis sudaro net 27,45%.

JAV akcijų indeksų pokyčiai. Šaltinis: CNBC

Ketvirčio rezultatai

Iki praėjusio penktadienio ketvirčio rezultatus jau buvo pranešę 64% kompanijų, kurių akcijos yra įtrauktos į S&P 500 indeksą. Iš jų 86% pranešti pelno akcijai rezultatai pranoko analitikų lūkesčius, pajamų atžvilgiu šis rodiklis siekė 81%. Jeigu 86% siekiantis prognozių viršijimo rodiklis nesikeis rezultatus pranešus ir likusioms bendrovėms, tai bus geriausias rezultatas nuo 2008 metų, kai šią statistiką pradėjo sekti analitikos bendrovė FactSet. Nepaisant analitikų lūkesčius pranokstančių prognozių, kompanijų pelnai, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, yra vidutiniškai kritę 9,8%. Visgi tai gerokai mažesnis nei nuosmukis, nei tikėtasi, todėl rezultatas nuteikia pozityviai. Rugsėjo 30 dieną, analitikai prognozavo, jog S&P 500 kompanijų pelnų nuosmukis vidutiniškai sudarys net 21,1%. Pajamos vidutiniškai sumenkusios 2,1%, kai tikėtasi, jog pardavimų nuosmukis sudarys 3,6%.

S&P 500 kompanijų pelno rezultatai, lyginant su analitikų lūkesčiais. Šaltinis: FactSet
S&P 500 kompanijų pajamų rezultatai, lyginant su analitikų lūkesčiais. Šaltinis: FactSet
S&P 500 kompanijų pelno rezultatai, lyginant su praėjusiais metais. Šaltinis: FactSet
S&P 500 kompanijų pajamų rezultatai, lyginant su praėjusiais metais. Šaltinis: FactSet

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+1,92%
DAX (Vokietija)+1,90%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+2,21%
CAC 40 (Prancūzija)+1,99%

Europos investuotojai taip pat stebi įvykus JAV. Indeksai kyla į viršų. 2016 metais po netikėtos D. Trumpo pergalės Europos akcijos stipriau krito, tačiau per sekusius šešis mėnesius nuosekliai kilo į viršų. Daugelio analitikų vertinimu, Europai ir šio regiono valstybėms geresnis kandidatas būtų J. Bidenas, kuris žada stiprinti bendradarbiavimą su pagrindinėmis savo partnerėmis. Tiesa, Demokratų kandidato pažadai kelti mokesčius verslams paliestų ne tik JAV įmones, bet ir didžiąsias Europos bendroves, kurių padalinai veikia JAV.

Svarbių makroekonominių rodiklių šiandien Europoje neskelbiama, daugiau dėmesio tenka rezultatus skelbiančioms regiono bendrovėms. Juos pranešė Prancūzijos bankas BNP Paribas. Banko pajamos praėjusį ketvirtį sudarė 10,88 mlrd. EUR. Tai vos 0,1% mažiau nei per tą patį laikotarpį prieš metus. Uždirbta 1,89 mlrd. EUR gryno pelno, kai analitikai vidutiniškai prognozavo, kad pelnas sieks 1,6 mlrd. EUR. Bankas 3,8% sumažino veiklos išlaidas. BNP Paribas akcijos stipriau brangsta, tiesa, nuo metų pradžios jų kaina kritusi 42%.

BNP Paribas akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Bloomberg Markets

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,68-0,30%
EUR/USD1,1700+0,22%
Nafta (WTI)35,92-0,72%
Auksas1 888,20+1,11%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
18:00JAV rugsėjo mėn. gamyklų užsakymai (mėn./mėn.)1,0%0,7%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Humana Inc.2,86
Ferrari N.V.0,88
Emerson Electric Company0,95
Exelon Corporation0,87
Thomson Reuters Corp0,37
Eversource Energy1,02

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV paslaugų sektoriaus PMI indeksas, ADP prognozė dėl JAV spalio mėnesį sukurtų naujų darbo vietų. Ketvirtadienį sprendimus dėl palūkanų ir monetarinės politikos priims FED ir Anglijos centrinis bankas. Taip pat galėsime įvertinti JAV bedarbių paraiškas, euro zonos mažmenininkų pardavimus. Galiausiai savaitės pabaigoje sulauksime svarbių JAV darbo rinkos rodiklių.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu