Rinkų apžvalga 2020-10-27

2020-10-27

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,04%
Mini S&P 500+0,16%
Mini Nasdaq 100+0,36%
Mini Russell 2000-0,02%

JAV akcijos šiandien nežymiai kyla į viršų po vakarykščio stipresnio išsipardavimo. Vakar Dow Jones neigiamas pokytis buvo didžiausias nuo rugsėjo mėnesio pradžios. Prie to prisidėjo neigiamos nuotaikos dėl toliau stipriai JAV augančių Covid-19 užsikrėtimo atvejų, vis labiau prarandama viltis dėl tikimybės pasiekti ekonomikos stimulo paketą prieš rinkimus. Jie vyks jau kitą savaitę. Dėl pandemijos išankstiniuose prezidento rinkimuose JAV jau dalyvavo rekordinis rinkėjų skaičius.

Dow Jones indekso dienos pokyčiai 2020 m. spalio mėn. Šaltinis: CNBC

Remiantis Johns Hopkins University duomenimis, Penktadienį ir šeštadienį JAV patvirtintų dienos užsikrėtimų skaičius viršijo 83 tūkst. Sekmadienį paskelbta, jog per paskutines septynias dienas šalyje vidutiniškai registruota 68,7 tūkst. naujų atvejų. Tai rekordiškai daug. Taip stipriai plintančios pandemijos nematėme ir pavasarį.

Ketvirčio rezultatai

Pasibaigus oficialioms prekybos valandoms JAV biržose rezultatus skelbs Microsoft. Analitikai prognozuoja, kad bendrovės ketvirčio pelnas akcijai bus 12,3% didesnis nei prieš metus ir sudarys 1,53 USD. Skaičiuojama, kad pajamos turėtų būti išaugusios 8,1% iki 35,78 mlrd. USD. Per paskutinius du metus Microsoft paskelbti ketvirčio pelno akcijai rezultatai visus kartus pranokdavo analitikų lūkesčius. Kompanijos akcijos kol kas nežymiai brangsta, nuo metų pradžios jų kaina iki šiandien buvo pakilusi 33,21%.

MSFT Microsoft Corporation daily Stock Chart
Microsoft akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-0,56%
DAX (Vokietija)-0,46%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-0,34%
CAC 40 (Prancūzija)-1,10%

Europos biržose šiandien ir vėl vyrauja nuosmukis. Regiono valstybėse toliau fiksuojami antirekordiniai Covid-19 užsikrėtimų atvejai. Virusu užsikrečia ir vis daugiau svarbias pareigas užimančių politikų. Šiandien apie susirgimą pranešė Europos Komisijos vice prezidentas M Schinas. Kiek anksčiau skelbta, jog dėl kontakto su sergančiu Covid-19, izoliuojasi ir pati EK prezidentė Ursula von der bei Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Ch. Michelis. Tokia situacija apsunkina ir sprendimų priėmimą, skirtą valdyti pandemiją bei mažinti jos padarinius regiono ekonomikai. Vokietijos kanclerė A. Merkel šiandien pripažino, kad Vokietija yra arti to, kad viruso protrūkis taptų nebevaldomas.

Makroekonominių rodiklių fronte – itin svarbių naujienų nepaskelbta. Praneštas kiek didesnis nei tikėtasi nedarbo lygis Ispanijoje. Praėjusį ketvirtį Ispanijoje nedarbas, lyginant su antru ketvirčiu, išaugo 1 procentiniu punktu iki 16,3%. Ekonomistai prognozavo, kad nedarbas sieks 16%. Nedarbo lygis Ispanijoje pasiekė pastarųjų dviejų metų aukštumas.

Spain Unemployment Rate
Nedarbo lygis Ispanijoje. Šaltinis: tradingeconomics.com

Rezultatus pranešė bankininkystės milžinas HSBC. Banko ikimokestinis pelnas praėjusį ketvirtį, lyginant su laikotarpiu prieš metus, krito 36% iki 3,1 mlrd. USD. Tiesa, rezultatas vis tiek gerokai viršijo analitikų prognozes, kurie tikėjosi 2,1 mlrd. USD sieksiančio pelno. HSBC taip pat užsiminė apie galimybes už 2020 metus išmokėti dividendus. Banko akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo atpigusios 46,97%.

HSBC HSBC Holdings plc daily Stock Chart
HSBC akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,93-0,12%
EUR/USD1,1829+0,17%
Nafta (WTI)38,59+0,05%
Auksas1 906,95+0,07%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
14:30JAV rugsėjo mėn. ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai (mėn./mėn.)1,9%0,5%0,5%
16:00JAV spalio mėn. Conference Board pasitikėjimo indeksas102,1101,8
16:00JAV spalio mėn. Čikagos gamybos sektoriaus indeksas18,021,0

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Microsoft Corporation1,53
Pfizer, Inc.0,70
Merck & Company, Inc.1,44
Novartis AG1,42
Eli Lilly and Company1,76
3M Company2,25
Advanced Micro Devices, Inc.0,31
Raytheon Technologies Corporation0,48
Caterpillar, Inc.1,15

Savaitės įvykiai

Rytoj vyks Kanados centrinio banko posėdis dėl palūkanų, JAV bus skelbiami naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį vyks Japonijos ir Europos centrinių bankų posėdžiai. Itin įdomu įvertinti bus JAV skelbiamus BVP duomenis, bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, nedarbo lygis ir BVP rodiklis. JAV bus viešinami vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, taip pat Čikagos PMI ir patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu