Rinkų apžvalga 2020-10-26

2020-10-26

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones-1,26%
Mini S&P 500-0,84%
Mini Nasdaq 100-0,14%
Mini Russell 2000-1,34%

JAV akcijų rinkoje – nuosmukis. Daug nerimo kelia stiprėjanti antroji viruso plitimo banga, kuri auga ne tik Europoje, bet ir JAV. JAV fiksuojami naujų užsikrėtimų atvejų antirekordai. Penktadienį užsikrėtimų atvejų skaičius siekė 83,7 tūkst. Tai didžiausias užsikrėtimų skaičius per visą pandemiją. Liepos 16-ą dieną naujų infekcijų JAV buvo registruota 77,6 tūkst.

Atkreipiame dėmesį, kad sekmadienį Europoje ir Lietuvoje buvo atšauktas vasaros laikas, t.y. laikas buvo persukamas viena valanda atgal. JAV laikrodį persuks tik lapkričio 1 dieną, todėl visą šią savaitę prekyba JAV vyks neįprastu Lietuvos investuotojams laiku. Prekyba Lietuvos laiku JAV biržose prasidės 15:30 val. ir baigsis 22:00 val.

Nuvylė paskelbti naujų gyvenamųjų namų pardavimai. Rugsėjo mėnesį JAV parduota 959 tūkst. naujų vienai šeimai skirtų gyvenamųjų namų. Tai sumetintas, t.y. padaugintas iš 12, skaičius. Analitikai prognozavo, kad pardavimai sudarys 1025 tūkst.

United States New Home Sales
Naujų namų pardavimai JAV (sumetinta x12). Šaltinis: tradingeconomics.com

Daugiau nei 15% į viršų šoktelėjo Dunkin Brands Group akcijų kaina. New York Times paskelbė, jog artėjama prie bendrovės įsigijimo, kurį atliktų privati kompanija Inspire Brands. Apie derybas patvirtino ir Dunkin Brands Group. Šiai kompanijai priklauso tokie puikiai žinomi JAV greito maisto restoranų tinklai: Dunkin Donuts ir Baskin-Robbins. Sandorio dydis galėtų siekti 8,8 mlrd. USD arba 106,50 USD už akciją. Tai 20% daugiau nei penktadienio uždarymo kaina, kuri siekė 88,79 USD. Šiandien biržos atidarymo metu akcijos kaina siekė 104,63 USD.

DNKN Dunkin' Brands Group, Inc. daily Stock Chart
Dunkin Brands Group akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-1,99%
DAX (Vokietija)-2,67%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-0,15%
CAC 40 (Prancūzija)-1,02%

Europos biržose šiandien taip pat vyrauja raudona spalva. Daugiausiai dėmesio sulaukė didžiausios regiono technologijų kompanijos SAP paskelbti rezultatai ir prognozės. Jie prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Pranešus naujienas SAP akcijos krito daugiau nei 20%. Tai didžiausias dienos nuosmukis SAP akcijoms per pastaruosius dvylika metų. Kompanijos rinkos kapitalizacija sumažėjo nuo 147 mlrd. EUR iki 118 mlrd. EUR.

SAP pajamos praėjusį ketvirtį buvo 4% mažesnės nei per tą ketvirtį prieš metus. Veiklos pelno nuosmukis per tą patį laikotarpį siekė 12%. Trečio ketvirčio rezultatai prasilenkė dar ir su analitikų prognozėmis. Pajamos buvo 5%, o veiklos pelnas 12% mažesnis nei tikėtasi. JP Morgan analitikai sumažino tikslinę rekomenduojamą SAP akcijos kainą nuo 160 iki 120 EUR. Rekomendacija pabloginta iš „pralenks rinką” į „neutrali”.

SAP SAP SE daily Stock Chart
SAP SE akcijų kainos pokyčiai NYSE biržoje. Šaltinis: finviz.com

Paskelbtas Vokietijos Ifo indeksas. Jo reikšmė šį mėnesį krito iki 92,7 punkto, kai rugsėjį sudarė 93,2 punkto. Rezultatas taip pat prasilenkė su analitikų lūkesčiais. Indeksas yra sudaromas apklausiant 9 tūkst. Vokietijoje veikiančių kompanijų vadovų, norint išsiaiškinti jų nuomonę apie dabartines verslo aplinkos sąlygas ir jų prognozes ateinančiam pusmečiui. Indekso nuosmukiui daugiausiai įtakos turėjo stipriai augantys infekcijoms plitimo duomenys.

Germany Ifo Business Climate Index
Vokietijos Ifo indeksas. Šaltinis: tradingeconomics.com

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,04+0,30%
EUR/USD1,1816-0,36%
Nafta (WTI)39,03-2,01%
Auksas1 903,85-0,07%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
12:00Vokietijos spalio mėn. verslo pasitikėjimo indeksas92,793,193,2
16:00JAV spalio mėn. naujų namų pardavimai (sumetinta x12)959 tūkst.1,02 mln.1,01 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Twilio Inc.-0,46
Alexandria Real Estate Equities, Inc.1,83
NXP Semiconductors N.V.1,26

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Ričmondo gamybos sektoriaus indeksai. Savaitės viduryje Kanados centrinis bankas priims sprendimą dėl palūkanų, JAV bus skelbiami naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį vyks Japonijos ir Europos centrinių bankų posėdžiai. Itin įdomu įvertinti bus JAV skelbiamus BVP duomenis, bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, nedarbo lygis ir BVP rodiklis. JAV bus viešinami vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, taip pat Čikagos PMI ir patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu