Rinkų apžvalga 2020-10-23

2020-10-23

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,32%
Mini S&P 500+0,34%
Mini Nasdaq 100+0,26%
Mini Russell 2000+0,55%

Investuotojai toliau seka Demokratų ir D. Trumpo administracijos derybas dėl fiskalinio pagalbos paketo ekonomikai. Demokratų atstovė N. Pelosi vakar teigė, jog diskusijos su JAV iždo sekretoriumi S. Mnuchinu, kuris atstovauja D. Trumpo pusę, artėja prie pabaigos, ne daug liko iki galutinių susitarimų klausimais, kurie kėlė daugiausiai nesutarimų. Visgi net ir pasiekus susitarimą tarp Demokratų ir D. Trumpo administracijos, neaišku kiek užtruktų susitarimo pristatymas Kongrese ir pats balsavimas. Kuo toliau, tuo mažėja tikimybė, jog stimulo paketas gali būti patvirtintas iki prezidento rinkimų, kurie vyks lapkričio 3 dieną.

Vakar tarp Demokratų kandidato J. Bideno ir JAV prezidento D. Trumpo įvyko antri ir paskutiniai debatai. Didelio triukšmo jie nesukėlė, taip pat kaip ir didesnių pokyčių ar kintamumo rinkose. Remiantis apklausų duomenimis, vis dar pirmauja J. Bidenas, tačiau jo atotrūkis nuo D. Trumpo nežymiai mažėja. JAV akcijos šiandien linkusios brangti. Vakar taip pat fiksuoti nedideli prieaugiai. Bendrai per šią savaitę iki šiandien Dow Jones ir S&P 500 indeksų reikšmės yra kritusios 0,9%, Nasdaq 100 indeksas praradęs 1,4% vertės.

Rinkos dalyviams optimizmo gali suteikti naujienos susijusios su Covid-19 gydymu. JAV maisto ir vaistų administracija (FDA) patvirtino biotechnologijų kompanijos Gilead Sciences Veklury, kuris anksčiau buvo vadinamas Remdesivir, hospitalizuotų pacientų dėl Covid-19 viruso gydymui. Tai pirmas FDA pilnai patvirtintas Covid-19 gydymui skirtas vaistas. Gilead Sciences akcijos šiandien brangsta.

GILD Gilead Sciences, Inc. daily Stock Chart
Gilead Sciences akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Atkreipiame dėmesį, kad sekmadienį Europoje ir Lietuvoje bus atšaukiamas vasaros laikas, t.y. laikas bus persukamas viena valanda atgal. JAV laikrodį persuks tik lapkričio 1 dieną, todėl visą kitą savaitę prekyba JAV vyks neįprastu Lietuvos investuotojams laiku. Prekyba Lietuvos laiku JAV biržose prasidės 15:30 val. ir baigisis 22:00 val.

Ketvirčio rezultatai

Stipriau pinga mikroprocesorių gamintojos Intel akcijos. Vakar vėlai vakare bendrovės paskelbti rezultatai ir visų metų prognozės kiek nuvylė. Intel per ketvirtį uždirbo 4,3 mlrd. USD pelno arba 1,11 pakoreguoto pelno akcijai. Tai 28% daugiau nei per tą patį ketvirtį prieš metus. Pajamos sumažėjo 0,89 mlrd. USD ir sudarė 18,3 mlrd. USD. Intel prognozuoja, kad šių metų pelnas akcijai sieks 4,90 USD, o pajamos sudarys 75,3 mlrd. USD. Nuo metų pradžios iki šiandien buvo atpigusios 9,94%, tiesa, jau priešprekybinėje sesijoje jų kaina kritusi dar daugiau nei 10%.

INTC Intel Corporation daily Stock Chart
Intel akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+1,35%
DAX (Vokietija)+1,24%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+1,49%
CAC 40 (Prancūzija)+1,33%

Europos biržose šiandien vyrauja pozityvios nuotaikos. Indeksai krypsta į viršų.

Bendrovė IHS Markit paskelbė išankstinius euro zonos spalio mėnesio gamybos bei paslaugų sektorių PMI indeksus. Regiono gamybos sektoriuje aktyvumas toliau auga, o indekso reikšmė (54,4) viršijo ir analitikų prognozes (53,0). Gerokai prastesnė situacija pastebima paslaugų sektoriuje, kuriam ir vėl didžiulę įtaką daro stipriai plintanti infekcija bei vėl įvedami nauji apribojimai daugelyje Europos valstybių. Paslaugų sektoriaus indekso reikšmė smunka trečią mėnesį iš eilės ir spalį krito žemiau 50 punktų ribos (46,2). Tai indikuoja apie sektoriaus traukimąsi. Rezultatas taip pat prasilenkė ir su ekonomistų lūkesčiais (47,1). Bendro abiejų sektorių sudėtinio Composite indekso reikšmė taip pat krito žemiau 50 punktų ribos ir pasiekė pastarųjų 4-ių mėnesių žemumas (49,4).

Composite PMI indekso ir euro zonos BVP pokyčiai. Šaltinis: IHS Markit, Eurostat

Trečio ketvirčio rezultatus paskelbė Jungtinės Karalystės bankas Barclays. Banko pajamos, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, smuktelėjo 6% iki 5,2 mlrd. GBP (6,8 mlrd. USD). Tuo tarpu pelnas prieš mokesčius šoktelėjo daugiau nei 350% ir siekė 1,1 mlrd. GBP. Tai daugiau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 4,8 mlrd. GBP sieksiančių pajamų ir 507 mln. GBP ikimokestinio pelno. Barclays papildomai suformavo 608 mln. GBP atidėjinių. Tai taip pat mažiau nei prognozavo analitikai, kurie tikėjosi, kad atidėjiniai sieks 1 mlrd. GBP. Barclays akcijos šiandien stipriau brangsta. Nuo metų pradžios iki šiandien NYSE biržoje akcijų kaina buvo kritusi kiek daugiau nei 42%.

BCS Barclays PLC daily Stock Chart
Barclays akcijų kainos pokyčiai NYSE biržoje. Šaltinis: finviz.com

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,72-0,24%
EUR/USD1,1853+0,31%
Nafta (WTI)40,77+0,32%
Auksas1 913,40+0,46%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
11:00Euro zonos spalio mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas54,453,056,4
11:00Euro zonos spalio mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas52,353,456,1
16:45JAV spalio mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas53,553,2
16:45JAV spalio mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas54,754,6

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
American Express Company1,39
Illinois Tool Works Inc.1,45
ABB Ltd0,21
Southern Copper Corporation0,49
Ventas, Inc.0,72

Kitos savaitės įvykiai

Kitos savaitės pradžioje bus skelbiami JAV naujų namų pardavimai. Antradienį daugiausiai dėmesio sulauks JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, Conference Board vartotojų pasitikėjimo ir Ričmondo gamybos sektoriaus indeksai. Savaitės viduryje Kanados centrinis bankas priims sprendimą dėl palūkanų, JAV bus skelbiami naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį vyks Japonijos ir Europos centrinių bankų posėdžiai. Itin įdomu įvertinti bus JAV skelbiamus BVP duomenis, bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje bus skelbiami išankstiniai euro zonos infliacijos duomenys, nedarbo lygis ir BVP rodiklis. JAV bus viešinami vartotojų pajamų ir išlaidų pokyčiai, taip pat Čikagos PMI ir patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu