Rinkų apžvalga 2020-10-06

2020-10-06

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,16%
Mini S&P 500+0,04%
Mini Nasdaq 100-0,26%
Mini Russell 2000+0,43%

JAV prezidentas D. Trumpas vakar vėlai vakare buvo išleistas iš ligoninės ir grįžo į Baltuosius Rūmus. Pasak gydytojų, JAV prezidentas dar nėra pilnai pasveikęs, tačiau jo būklę yra stipriai pagerėjusi.

Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi pranešė, jog derybos dėl fiskalinio pagalbos paketo su JAV iždo sekretoriumi vyksta labai lėtai. Šiandien jos bus toliau tęsiamos. Taip pat laukiama FED vadovo J. Powello pranešimo apie ekonomikos perspektyvas. Turėtų būti paliestas ir vyriausybės ekonomikos skatinimo paketo klausimas.

Paskelbtas JAV rugpjūčio mėnesio tarptautinės prekių ir paslaugų prekybos balansas. JAV prekybos deficitas sudarė 67,1 mlrd. USD. Tai 3,7 mlrd. USD daugiau nei liepos mėnesį. Rugpjūtį šalies importo apimtys, lyginant su liepa, išaugo 7,4 mlrd. USD ir siekė 239 mlrd. USD. Eksportas ūgtelėjo 3,6 mlrd. USD iki 171,9 mlrd. USD. Tai didžiausias JAV tarptautinės prekybos deficitas nuo 2006 metų rugpjūčio mėnesio. JAV prekybos deficitas su Kinija traukėsi 6,7% iki 26,4 mlrd. USD. Prie to prisidėjo augusios sojos pupelių eksporto į Kiniją apimtys.

United States Balance of Trade
JAV tarptauinės prekybos balansas. Šaltinis: Tradingeconomics.com

Daugiau nei 15% pinga biotechnologijų bendrovės Iovance Biotherapautics akcijos. Kompanija pranešė, jog bent iki 2021 metų nesikreips į JAV maisto ir vaistų administraciją (FDA) dėl bendrovės vystymo vaisto nuo odos vėžio patvirtinimui.

IOVA Iovance Biotherapeutics, Inc. daily Stock Chart
Iovance Biotheraupetics akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+0,75%
DAX (Vokietija)+0,85%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+0,39%
CAC 40 (Prancūzija)+0,93%

Europos biržose ir šiandien vyrauja žalia spalva. Euras JAV dolerio stiprėja, šiandien buvo pasiektas 1,18 lygis. Šiandien Wall Street Journal rengiamoje konferencijoje kalbėjo ECB prezidentė C. Lagarde. Pasak C. Lagarde, ECB yra pasiruošęs naujam ekonomikos skatinimo etapui, įskaitai galimą tolimesnį jau ir taip neigiamų palūkanų mažinimą. Banko vadovė įspėjo, jog dėl antros pandemijos bangos Europos ekonomikos atsigavimo perspektyvos, ypatingai Prancūzijoje ir Ispanijoje, atrodo kiek labiau miglotos. Regiono ekonomika turėtų grįžti į priešpandeminį lygį ne anksčiau kaip 2022 metų pabaiga, o centriniai bankai turės skatinti ekonomiką kartu su valstybių išlaidomis.

EURUSD pokyčiai. Šaltinis: tradingeconomics.com

Pozityviai nuteikia paskelbti Vokietijos gamyklų užsakymai. Jų apimtys rugpjūčio mėnesį, lyginant su liepa, augo 4,5%, kai ekonomistai prognozavo 3% sieksiantį augimą. Tai jau ketvirtas mėnesis iš eilės, kai didžiausioje Europos ekonomikoje auga gamyklų užsakymų apimtys, tiesa, lyginant su praėjusių metų rugpjūčio mėnesiu, užsakymai mažesni 2,2%, o priešpandeminis lygis kol kas dar nepasiektas.

Vokietijos gamyklų užsakymai. Šaltinis: Destatis

Pinga sportinių prekių gamintojos Puma vertybiniai popieriai. Prabangos prekių gamintoja Kering pardavė 5,9% turėtų Puma akcijų už 655,6 mln. EUR.

Daugiau nei 18% brangsta inžinerijos kompanijos Rolls-Royce akcijos. Bendrovė pranešė, jog pasirašė sutartį su Indijos kompanija Dhamra LNG Terminal Pvt dėl 29MW galios dujų jėgainės projekto.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,44-0,08%
EUR/USD1,1793+0,09%
Nafta (WTI)40,27+2,75%
Auksas1 922,70+0,14%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Paychex, Inc.0,56
Levi Strauss & Co-0,27

Savaitės įvykiai

Rytoj bus paviešinta paskutinio FED posėdžio ataskaita, taip pat galėsime įvertinti Vokietijos pramonės aktyvumo rodiklį, JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį bus skelbiama ECB posėdžio ataskaita, JAV naujų registruotų bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks Jungtinės Karalystės BVP, gamybos sektoriaus duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu