Rinkų apžvalga 2020-10-02

2020-10-02

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones-1,65%
Mini S&P 500-1,70%
Mini Nasdaq 100-2,23%
Mini Russell 2000-1,96%

JAV akcijos šiandien stipriai pinga. JAV prezidentas D. Trumpas pranešė, jog jų kartu su žmona M. Trump testai dėl Covid-19 buvo teigiami. Abu jie nedelsiant karantinavosi. JAV prezidentas bus priverstas laikytis karantino iki prezidento rinkimų likus tik mėnesiui. Tai neabejotinai turės įtakos rinkimams ir priešrinkiminei kampanijai. Kelia nerimo ir tai, jog JAV prezidentas patenka į Covid-19 rizikos grupę. D. Trumpui susidūrus su rimtesnėmis sveikatos problemomis JAV krizė ir neramumai galimai dar labiau padidėtų. Kol kas pranešama, kad JAV prezidentas ir žmona serga nesunkiai, o D. Trumpas savo pareigas galės vykdyti be didesnių sutrikdymų.

Prie nuosmukio akcijų rinkose prisideda ir paskelbti su lūkesčiais prasilenkę praėjusio mėnesio šalies darbo rinkos rodikliai, kurie yra vieni realiausiai ekonomikos būklę atspindinčių duomenų. JAV rugsėjį buvo sukurta 661 tūkst. naujų darbo vietų, kai ekonomistai prognozavo 900 tūkst. Vidutinio darbo užmokesčio augimas, lyginant su rugpjūčiu, siekė 0,1%. Tai gerokai mažiau nei tikėtasi, buvo prognozuojamas 0,5% sieksiantis augimas. Kiek pozityvo suteikė tai, jog bendras nedarbo lygis JAV praėjusį mėnesį krito iki 7,9% nuo 8,4% rugpjūčio mėnesį. Tai mažiausias nedarbas nuo pandemijos pradžios.

United States Unemployment Rate
JAV nedarbo lygis. Šaltinis: tradingeconomics.com
United States Non Farm Payrolls
JAV sukurtos darbo vietos, išsk. žemės ūkio sektorių. Šaltinis: tradingeconomics.com

Išsiskiria stipriau brangstančios debesų kompiuterijos paslaugas teikiančios bendrovės Twilio akcijos. Kompanija pranešė, jog tikisi, kad didesnių trečio ketvirčio pajamų nei buvo skelbiama anksčiau (401 – 406 mln. USD). Refinitiv analitikai, prognozuoja, kad Twilio pardavimai trečią ketvirtį siekė 407,9 mln. USD. Daugelis debesų kompiuterijos paslaugas teikiančių bendrovių šiais metais stiprokai augino pardavimus, privačiam ir viešajam sektoriui daugeliu atveju perėjus prie nuotolinės veiklos. Twilio akcijos nuo metų pradžios iki šiandien buvo pabrangusios net 161,5%, o šiandien jų kaina vienu metu buvo šoktelėjusi dar 10%.

TWLO Twilio Inc. daily Stock Chart
Twilio akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-0,96%
DAX (Vokietija)-1,11%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-0,70%
CAC 40 (Prancūzija)-0,91%

Nuotaikos JAV atsispindi ir Europos akcijų biržose. Regiono valstybių akcijų indeksai nusidažę raudonai. Euras JAV dolerio atžvilgiu šiandien silpnėja (1,17).

Stipriau pinga Londono akcijų biržoje listinguotos aukso kasybos bendrovės Centamin akcijos. Bendrovė prablogino veiklos rezultatų prognozes. Pasak Centamin, preliminariais duomenimis ketvirtą ketvirtį kompanijos iškasto aukso apimtys turėtų kristi iki 70 tūkst. uncijų. Centamin buvo priversta sustabdyti veiklą Sukari kasykloje Egipte dėl užfiksuoto judėjimo netoliese esančioje lokalizuotoje kanalizacijos zonoje.

Tuo tarpu Ispanijos statybų gigantės ACS vertybinių popierių kaina šoktelėjo daugiau nei 20% po to, kai paskelbta, jog Prancūzijos bendrovė Vinci pateikė pasiūlymą dėl dalies ACS verslo (vėjo, saulės jėgainių projektavimas) įsigijimo už 5,2 mlrd. EUR.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,83+0,13%
EUR/USD1,1768-0,41%
Nafta (WTI)36,98-4,52%
Auksas1 913,90-0,15%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
12:00Euro zonos rugsėjo mėn. vartotojų kainų indeksas (mėn./mėn.)-0,3%-0,1%-0,2%
15:30JAV rugsėjo mėn. vidutinio darbo užmokesčio augimas (mėn./mėn.)0,1%0,5%0,3%
15:30JAV rugsėjo mėn. sukurtų darbo vietų skaičius, išsk. žemės ūkio sektorių661 tūkst.900 tūkst.1,48 mln.
15:30JAV rugsėjo mėn. nedarbo lygis7,9%8,2%8,4%
17:00Patikslintas JAV rugsėjo mėn. Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas78,978,9

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė

Kitos savaitės įvykiai

Kitos savaitės pradžioje bus skelbiami euro zonos mažmenininkų pardavimai, JAV ISM ne gamybos sektoriaus PMI indeksas. Antradienį vyks Australijos centrinio banko posėdis dėl palūkanų. Savaitės viduryje bus paviešinta paskutinio FED posėdžio ataskaita, taip pat galėsime įvertinti Vokietijos pramonės aktyvumo rodiklį, JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį bus skelbiama ECB posėdžio ataskaita, JAV naujų registruotų bedarbių paraiškų skaičius. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks Jungtinės Karalystės BVP, gamybos sektoriaus duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu