Rinkų apžvalga 2020-09-21

2020-09-21

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones-2,36%
Mini S&P 500-1,96%
Mini Nasdaq 100-1,70%
Mini Russell 2000-2,81%

JAV akcijos šiandien stipriai smunka. Praėjusią savaitę taip pat buvo fiksuotas nuosmukis. Dow Jones krito 0,03%, S&P 500 ir Nasdsaq Composite indeksų reikšmės sumenko 0,6%. Tuo tarpu iš mažesnės kapitalizacijos bendrovių sudarytas Russell 2000 fiksavo 2,6% prieaugį.

Beveik 30% pinga elektra varomų sunkvežimių gamintojos Nikola Corporation akcijos. Bendrovės įkūrėjas ir vadovas T. Miltonas šiandien pranešė apie atsistatydinimą. Nikola pastarąsias savaites purto skandalai. Rugsėjo 8 dieną kompanijos akcijos brango daugiau nei 40% po paskelbto milijardinio sandorio su General Motors. Tiesa, rugsėjo 10 – 11 dienomis akcijų kaina dar stipriau nukrito. Hinderburg Research išplatino pranešimą ir ataskaitą apie tai, kaip Nikola apgavo investuotojus. Reklaminiame kompanijos video klipe buvo pristatytas kompanijos elektra varomas sunkvežimis. Pasak Hinderburg Research, kompanija nufilmavo važiuojantį sunkvežimį ne sava eiga, o riedantį nuo nuokalnės. Nikola pranešė, jog video kompanijoje ir nebuvo teigta, jog sunkvežimis važiuoja savo eiga. Rugsėjo 14 dieną Bloomberg News paskelbė, jog JAV vertybinių popierių ir biržų komisija (SEC) pradėjo Nikola tyrimą. Akcijos stipriau pigo. Tiesa, Nikola tokį SEC tyrimą pavadino sveikintinu. Visgi T. Miltono atsistatydinimas savo noru kelia dar didesnį klausimą ir susirūpinimą dėl bendrovės ateities. Nepaisant naujienų, Nikola akcijų kaina nuo metų pradžios iki šiandien yra pakilusi 231,3%.

NKLA Nikola Corporation daily Stock Chart
NIkola Corporation akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: finviz.com

Penktadienį JAV mirė Aukščiausio Tesimo teisėja Ruth Bader Ginsburg. Ją teisėja dar 1993 metais paskyrė prezidentas B. Clintonas. Aukščiausio teismo teisėjai JAV skiriami visam gyvenimui. D. Trumpas pranešė, jog netrukus paskelbs apie nauja kandidatą, kai Demokratai pareiškė, jog naująjį teisėją turėtų paskirti lapkričio mėnesį išrinktas naujas JAV prezidentas. Tai gali dar labiau padidinti ir taip jau didelę priešpriešą tarp Demokratų ir Respublikonų. Tokiu atveju susitarimui dėl fiskalinio ekonomikos skatinimo plano kiltų grėsmė būti dar labiau nukeltam.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-2,89%
DAX (Vokietija)-3,16%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-3,07%
CAC 40 (Prancūzija)-2,91%

Europos akcijų biržose – stiprus išsipardavimas. Daugiausiai dėmesio susilaukė naujienos apie galimus didžiulio masto Europos ir kitų valstybių gerai pasaulyje žinomų bankų, kaip JP Morgan, HSBC, Deutsche Bank, Bank of New York Mellon, Standar Chartered Bank, neteisėtus pervedimus ir pinigų plovimą. Iš JAV iždo departamento finansinių nusikaltimų tyrimo institucijos buvo nutekinta informacija, kurioje apibrėžiamas 2000 – 2017 metų laikotarpis, per kurį sudarytų nelegalių sandorių vertė gali siekti apie 2 trln. USD. Tiesa, pranešama, kad tai tik nedidelė dalis viso tyrimo dokumentų. Deutsche Bank akcijos pinga daugiau nei 7%, HSBC – daugiau nei 5%. Didžiausia dalis kaltinimų tenka Deutsche Bank.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)93,47+0,58%
EUR/USD1,1757-0,67%
Nafta (WTI)40,03-3,12%
Auksas1 918,85-2,21%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
17:00FED vadovo J. Powello pranešimas

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė

Savaitės įvykiai

Rytoj bus skelbiami JAV naujų namų pardavimai, Ričmondo gamybos sektoriaus indeksas. Savaitės viduryje daugiausiai dėmesio sulauks išankstiniai euro zonos, Jungtinės Karalystės, JAV gamybos ir paslaugų sektorių PMI indeksai, taip pat JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį dar kartą kalbės J. Powellas, pranešimą pristatys ir JAV iždo sekretorius S. Mnuchinas. Bus skelbiamos JAV bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės viduryje bus paviešinti JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu