Rinkų apžvalga 2020-09-10

2020-09-10

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,28%
Mini S&P 500+0,41%
Mini Nasdaq 100+0,94%
Mini Russell 2000+0,68%

JAV pranešta, jog praėjusią savaitę šalyje registruotų naujų bedarbių paraiškų skaičius siekė 884 tūkst. Tai beveik 50 tūkst. daugiau nei prognozavo ekonomistai, tačiau jau antrą savaitę iš eilės registruojamų naujai darbo netekusių žmonių skaičius laikosi žemiau 1 mln. ribos.

United States Initial Jobless Claims
JAV naujų bedarbių paraiškos. Šaltinis: Trading Economics

Vakar atšokę akcijų indeksai šiandien taip pat nusidažę žaliai, prekyba šiandien kiek mažiau volatili. Kintamumas pastaruoju metu buvo itin išaugęs, tiesa, neverta tikėtis, kad matysime kintamumo mažėjimą. Artėja JAV rinkimai, gripo sezonas, toliau laukiama naujienų dėl vakcinos, todėl tarp investuotojų vyrauja išties didelė įtampa. Tą parodo ir paskutinė staigi korekcija. Nasdaq per penkias prekybos sesijas krito daugiau nei 10%. Tai stiprus ir staigus nuosmukis, tiesa, vertinant bendrą vaizdą, kurį matėme pastaruosius penkis mėnesius, tai tik nedidelė dalis ralio. Nasdaq 100 indekso reikšmė nuo kovo mėnesio žemumų per penkis mėnesis kilo daugiau nei 80%.

S&P 500 ir Nasdaq 100 indeksų pokyčiai. Šaltinis: Trading Economics

Ketvirčio rezultatai

Šiandien pasibaigus oficialiam prekybos laikui JAV akcijų biržose ketvirčio rezultatus praneš bendrovė Oracle. Analitikai prognozuoja, kad pelnas akcijai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, bus išaugęs 6,2% ir sieks 0,86 USD. Pajamos turėtų išlikti beveik identiškame lygyje, kaip praėjusiais metais, ir sudaryti 9,1 mlrd. USD. Per paskutinius du metus, kai Oracle skelbdavo ketvirčio rezultatus visus kartus pelnas akcijai viršydavo analitikų prognozes. Oracle akcijos nuo metų pradžios yra pabrangusios 7,5%.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+0,10%
DAX (Vokietija)+0,27%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+0,10%
CAC 40 (Prancūzija)+0,12%

ECB, kaip ir prognozuota, nepristatė monetarinės politikos posėdžių ir nekeitė palūkanų. Bazinė palūkanų norma išlieka 0%, ribinio skolinimosi taip pat nekinta ir sieks 0,25%, o už ECB komercinių bankų laikomus indėlius toliau bus taikoma -0,50% palūkanų norma. Kita monetarinės politikos sprendimai taip pat išlieka be pokyčių. Toliau bus tęsiama pandemijos padariniams suvaldyti skirta turto supirkimo programa, kurios dydis sudaro iki 1,35 trln. EUR. ECB vadovė C. Lagarde surengtoje spaudos konferencijoje atkreipė dėmesį į pastaruoju metu sustiprėjusį kursą. Pasak C. Lagarde, stiprėjantis euras turi sukelia spaudimą kainoms, ECB euro pokyčius ir to įtaką atidžiai stebi. Euro kursas JAV dolerio atvžilgiu šiandien stipriau šoktelėjęs į viršų.

EURUSD pokyčiai. Šaltinis: Trading Economics

ECB taip pat pristatė atnaujintas euro zonos infliacijos ir ekonomikos augimo prognozes. Prognozuojama, kad euro zonos BVP šiais metais trauksis 8%, kai birželio mėnesio prognozėje buvo prognozuojamas 8,7% sieksiantis nuosmukis. Metinė vidutinė infliacija šiais metais regione turėtų siekti vos 0,3%, tiesa, jau kitais metais prognozuojamas augimas iki 1%. Tuo tarpu euro zonos BVP 2021 metais turėtų ūgtelti 5% (birželio mėn. buvo prognozuojama 5,2% augimas).

Image
ECB prognozės. Šaltinis: Trading Economics

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,83-0,46%
EUR/USD1,1892+0,75%
Nafta (WTI)37,52-1,34%
Auksas1 964,55+0,52%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:30JAV rugpjūčio mėn. gamintojų kainų indeksas (mėn./mėn.)0,4%0,2%0,5%
15:30JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę884 tūkst.838 tūkst.884 tūkst.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Oracle Corporation00,75
Chewy, Inc.-0,15
Peloton Interactive, Inc.0,10
National Beverage Corp.0,95

Savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV infliacijos duomenys.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu