Rinkų apžvalga 2020-08-06

2020-08-06

Rinkos dalyvių dėmesio centre – ekonominiai duomenys, centriniai bankai. Laukiama Uber, Booking rezultatų.

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,64%
Mini S&P 500-0,05%
Mini Nasdaq 100+0,06%
Mini Russell 2000+0,06%

Praėjusią savaitę registruotų naujų bedarbių paraiškų skaičius JAV siekė 1,186 mln. Tai mažiau nei savaitę prieš ir nei prognozavo ekonomistai, kurie tikėjosi 1,41 mln. paraiškų.

JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę. Šaltinis: Trading Economics

JAV akcijų indeksai kol kas laikosi be didelių pokyčių. Vakar buvo nemenki prieaugiai. Nasdaq Composite 31-ą kartą šiais metais užsidarė rekordinėse aukštumose. S&P 500 trūksta vos 1,7% nuo vasario 19 dieną pasiektų aukštumų. Šalies vyriausybėje Republikonai ir Demokratai toliau nesutaria dėl ekonomikos gelbėjimo paketo. Artėja ir pačių partijų numatyta galutinė termino diena, t.y. penktadienis. Bendras Covid-19 užsikrėtimų skaičius artėja prie 19 mln. Pasveikusių nuo viruso žmonių skaičius siekia 11,3 mln.  JAV vakar fiksuota apie 52 tūkst. naujų atvejų.

Ketvirčio rezultatai

Pasibaigus oficialioms prekybos sesijos valandoms rezultatus skelbs Uber. Prognozuojama, kad ketvirčio nuostoliai akcijai sieks 0,78 USD. Tai 33,3% daugiau nei prieš metus. Pajamų nuosmukis turėtų siekti 30,3% ir sudaryti 2,21 mlrd. USD. Analitikai skaičiuoja, kad bendros per UBER platformą priimtų užsakymų apimtys sieks 10,50 mlrd. USD, o aktyvių vartotojų skaičius sudarys 82 mln.

Uber akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Trading Economics

Rezultatus taip pat skelbs Booking Holdings. Bendrovei prognozuojami ketvirčio nuostoliai sieksiantys 11,58 USD akcijai. Prieš metus ketvirčio pelnas akcijai siekė 2,36 USD. Skaičiuojama, kad pajamos, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, turėtų būti susitraukusios 84,4% ir siekti 592,94 mln. USD. Pirmą ketvirtį bendrovė sugebėjo dirbti pelningai, pelnas akcijai sudarė 0,37 USD. Nepaisant taip stipriai smukusių finansinių rezultatų, kompanijos akcijos nuo kovo mėnesį pasiektų žemumų stipriai atšokusios ir nuo metų pradžios akcijų kaina kritusi vos 16%.

Booking Holdings ketvirčio pelnas akcijai. Šaltinis: Trading Economics

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-0,48%
DAX (Vokietija)-0,40%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-1,49%
CAC 40 (Prancūzija)-0,82%

Europos akcijų indeksai smunka žemyn. Anglijos centrinis bankas, kaip ir prognozuoja, nepakeitė palūkanų ir paliko jas ties 0,10% lygiu. Buvo atnaujinta prognozė dėl šalies prognozuojamo šalies ekonomikos nuosmukio. Jis šiais metais neturėtų būti toks stiprus, kaip buvo tikėtasi anksčiau. Anglijos centrinio banko ekonomistai skaičiuoja, kad Jungtinės Karalystės BVP šiais metais trauksis 9,5%, kai anksčiau skaičiuotas 14% nuosmukis. Tiesa, ekonomikos atsigavimas neturėtų būti toks greitas, kaip tikimasi. Prognozuojama, kad ekonomika į prieškrizinį lygį grįš 2021 metų pabaigoje. Jungtinės Karalystės svaras tiek euro, tiek JAV dolerio atvžilgiu šiandien stipriau brangsta.

Jungtinės Karalystės bendrasis vidaus produktas. Šaltinis: Trading Economics

Rezultatus pranešė Vokietijos oro linijų bendrovė Deutsche Lufthansa.  Praėjęs ketvirtis kompanijai buvo prasčiausias per jos 65 metų istoriją. Lufthansa per antrą šių metų ketvirtį patyrė 1,7 mlrd. EUR veiklos nuostolių. Tiesa, tai mažiau nei vidutiniškai prognozavo analitikai, kurie tikėjosi 300 mln. EUR daugiau nuostolių. Ketvirčio pajamos, lyginant su tuo pačiu ketvirčiu prieš metus, sumažėjo 80% iki 1,9 mlrd. EUR.  Dėl pandemijos ir karantino keleivių skaičius balandžio – birželio mėn. laikotarpiu susitraukė net 96%. Lufthansa vadovas C. Spohr nesitiki,  jog paklausa grįš į prieškrizininius lygius bent iki 2024 metų. Bendrovės akcijos nuo metų pradžios atpigusios 51,15%.

Deutsche Lufthansa akcijų kainos pokyčiai. Šaltinis: Trading Economics

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)92,86-0,01%
EUR/USD1,1852-0,07%
Nafta (WTI)42,33+0,26%
Auksas2 056,00+0,93%

Į viršų toliau kyla sidabro kaina. Vien per šią savaitę mėnulio metalu vadinamas sidabras pabrango beveik 14%, o nuo kovo mėnesį pasiektų žemumų kaina šoktelėjusi 125%.

Sidabro kainos pokyčiai. Šaltinis: Trading Economics

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
15:30JAV bedarbių paraiškos per praėjusią savaitę1,18 mln.1,41 mln.1,43 mln.

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Bristol-Myers Squibb Company01,46
T-Mobile US, Inc.0,11
Booking Holdings Inc.-11,83
Uber Technologies, Inc.-0,78
Republic Services, Inc.0,60

Savaitės įvykiai

Rytoj sulauksime svarbių JAV liepos mėnesio darbo rinkos rodiklių.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu