Rinkų apžvalga 2020-06-23

2020-06-23

Rinkose ir šiandien vyrauja pozityvios nuotaikos. Lūkesčius pranoko ekonominiai duomenys. Daugiau nei 50% į viršų šoktelėjo bendrovės Translate Bio akcijos.

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones+0,59%
Mini S&P 500+0,65%
Mini Nasdaq 100+1,11%
Mini Russell 2000+0,86%

Vakar JAV akcijų indeksai fiksavo nemenkus prieaugius. Didžiausią teigiamą pokytį demonstravo Nasdaq. Šalies akcijų biržose ir šiandien vyrauja žalia spalva. Nors anksti ryte indeksų ateities sandoriai ir buvo stipriau smuktelėję. Tokią situaciją rinkoje išprovokavo vakar dienos vėlyvas Baltųjų Rūmų patarėjo prekybos klausimais P. Navarro komentaras. Jis interviu su Fox News metu teigė, jog su Kinija sausio mėnesį pasirašytas susitarimas su Kinija yra nutrauktas. Tiesa, vėliau pats P. Navarro teigė, jog susitarimas galioja, o jo teiginiai buvo ne taip suprasti. Susitarimo galiojimą patvirtino ir pats D. Trumpas. Daugiau nei 50% į viršų šiandien šoktelėjo biotechnologijų bendrovės Translate Bio akcijos. Bendrovė pasiekė preliminarų 2 mlrd. USD vertės susitarimą su Prancūzijos vaistų gamybos milžine Sanofi. Kompanijos plės partnerystę vakcinų gamyboje. Kiek stipriau pinga biržų operatorės Cboe Global Markets vertybiniai popieriai Investicinio banko Goldman Sachs analitikai pablogino savo rekomendaciją kompanijos akcijų atžvilgiu į „parduoti”. Nustatyta tikslinė akcijos kaina – 88 USD. Vakar uždarymo metu už vieną akciją buvo mokama 102,39 USD. Cboe akcijos per pastaruosius tris mėnesius pabrango 26%.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50+2,16%
DAX (Vokietija)+2,53%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+1,30%
CAC 40 (Prancūzija)+1,74%

Europos akcijos šiandien stipriau brangsta. Pozityvo rinkos dalyviams suteikė paskelbti ekonominiai duomenys. Šio mėnesio euro zonos tiek gamybos, tiek paslaugų sektoriaus PMI indeksai pranoko ekonomistų lūkesčius. Nors abiejuose sektoriuose toliau jaučiamos prastėjančios sąlygos, tačiau indeksų reikšmės gerokai ūgtelėjo, lyginant su geguže, ir artėja prie neutralios 50 punktų indekso ribos. Kai kuriose regiono valstybėse sąlygos ir gerėja. Prancūzijoje tiek paslaugų, tiek gamybos sektoriaus indeksų reikšmės viršijo 50 punktų ribą. Tai indikacija apie sektoriaus plėtrą. Jungtinės Karalystės gamybos sektoriaus indeksas, nors ir nežymiai, bet taip pat viršijo 50 punktų ribą. Euro kursas JAV dolerio šiandien stipriau šoktelėjo aukštyn. Rinkos dalyviai toliau seka naujienas su skandalų purtoma Vokietijos mokėjimų bendrove Wirecard. Pranešta, jog šiandien buvo sulaikytas buvęs kompanijos vadovas M. Braunas, kuris penktadienį atsistatydino iš pareigų. Wirecard vertybinių popierių kaina šiandien šoktelėjusi daugiau nei 20%. Stipriau brangsta ir Olandijos gyvybės draudimo kompanijos Aegon akcijos. Investicinės bendrovės Berenberg analitikai suteikė Aegon akcijoms reitingą „pirkti”. Aktyviau prekiaujama ir Vokietijos chemijos pramonės gigantės Bayer akcijomis. Skelbiama, jog bendrovė yra arti susitarimo kompanijai iškeltose bylose dėl kompanijos pardavinėto cheminio produkto, kuris sukėlė vartotojams vėžį. Tariamasi dėl 8 – 10 mlrd. USD kompensacijų.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)96,60-0,346
EUR/USD1,1328+0,62%
Nafta (WTI)41,05+0,74%
Auksas1 770,10+0,69%

Ekonominiai rodikliai ir kiti įvykiai

LaikasRodiklisFaktasPrognozėAnkstesnis
16:45JAV birželio mėn. gamybos sektoriaus PMI indeksas50,139,8
16:45JAV birželio mėn. paslaugų sektoriaus PMI indeksas47,039,1

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
IHS Markit Ltd.0 0,55
AeroVironment, Inc.0,69
La-Z-Boy Incorporated0,31

Savaitės įvykiai

Rytoj galėsime įvertinti Vokietijos Ifo verslo pasitikėjimo indeksą, JAV naftos atsargų pokyčius. Ketvirtadienį daugiausiai dėmesio sulauks JAV ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, patikslinti I ketv. BVP duomenys, bedarbių paraiškos. Galiausiai savaitės pabaigoje JAV bus skelbiami šalies vartotojų pajamų, išlaidų pokyčiai, taip pat patikslintas Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu