Rinkų apžvalga 2020-06-09

2020-06-09

Pasaulio akcijų rinkų indeksai nusidažę raudona spalva. Investuotojai vertina tolimesnio akcijų ralio perspektyvas.

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones-0,82%
Mini S&P 500-0,74%
Mini Nasdaq 100-0,33%
Mini Russell 2000-1,44%

JAV akcijų biržose šiandien vyrauja nuosmukis. Vakar Nasdaq indeksas užsidarė rekordinėse aukštumose. Dow Jones ir S&P 500 fiksavo nemenkus prieaugius. Dow Jones nuo vasario 12 dieną pasiektų istorinių aukštumų trūksta 7%, o S&P 500 indeksui iki vasario 19 dienos rekordo beliko vos 4,5%. Kol kas finansų rinkos indikuoja, kad ekonomikos atsigavimas galimai bus daug greitesnis nei prognozuoja didžioji dalis ekonomistų. Tokią prielaidą galime daryti atsižvelgę į pastarųjų mėnesių atšokimą, nors, žinoma, akcijų rinkų ir realios ekonomikos keliai retkarčiais išsiskiria. S&P 500 ir Dow Jones nuo kovo mėnesį pasiektų žemumų šoktelėjo daugiau nei po 43%, Nasdaq prieaugis viršija 45%. Šį akcijų ralį praleido nemažai legendinių investuotojų, kuriems atrodo, kad akcijos šiuo metu yra pervertintos. Vienas iš tokių investuotojų – Stanley Druckenmilleris, kuris 1992 metais kartu su kitu garsu investicinių fondų valdytojų G. Sorosu, parklupdė Anglijos centrinį banką parduodami svarą ir tikėdamiesi jo kritimo. Pasak S. Druckenmillerio, jo portfelio prieaugis per šį laikotarpį nuo kovo mėnesio žemumų siekė vos 3%, o akcijų rizikos ir pelno santykis šiuo metu yra prasčiausias per jo karjerą. Visgi atsižvelgus į tokią FED pagalbą ir rinkų palaikymą, nėra išmintinga rinktis statyba prieš FED ir rinką.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50-1,27%
DAX (Vokietija)-1,69%
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)-1,87%
CAC 40 (Prancūzija)-1,56%

Europos biržose akcijos taip pat linkusios pigti. Investuotojai ieško naujo katalizatoriaus tolimesniam akcijų rinkų raliui. Paskelbta nemažai makroekonominių rodiklių. Remiantis patikslintais Eurostat duomenimis, euro zonos I ketv. bendrasis vidaus produktas, lyginant su praėjusių metų paskutiniu ketvirčiu, krito 3,6%. Buvo prognozuojamas 3,8% sieksiantis nuosmukis. Lyginant su tuo pačiu 2019 metų ketvirčiu, ekonomika traukėsi 3,1%. Tai stipriausiai kritimas nuo 2009 metų IV ketvirčio, kai ekonomika traukėsi 4,5%. Drastiškai traukėsi Vokietijos prekybos balanso apimtys. Šalies eksporto apimtys balandį siekė 75,7 mlrd. EUR. Tai 31,1% mažiau nei prieš metus. Importas mažėjo 21,6% iki 72,2 mlrd. EUR. Prekybos balanso perviršis sudarė 3,5 mlrd. EUR. Tai gerokai mažiau nei prognozuota. Buvo tikimasi 11,9 mlrd.. EUR. Kovo mėnesį perviršis sudarė 12,8 mlrd. EUR. Atitinkamus duomenis paskelbė ir Prancūzija. Balandį šalies prekybos deficitas ūgtelėjo drastiškai iki 5 mlrd. EUR. Kovo mėnesį deficitas siekė 3,2 mlrd. EUR. Šalies eksporto apimtys traukėsi labiau nei importo. Euras JAV dolerio atžvilgiu šiandien stiprėja.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)96,69+0,07%
EUR/USD1,1317+0,23%
Nafta (WTI)37,91-0,74%
Auksas1 722,2+1,03%

Ekonominiai rodikliai

Laikas/ RodiklisFaktas//Prognozė// Ankstesnis
12:00Patikslintas euro zonos I ketv. bendrasis vidaus produktas (ketv./ketv.)-3,6%-3,8%-3,8%

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Chewy, Inc.0 -0,11
Tiffany & Co. 0,28
Five Below, Inc.-0,30

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu