Rinkų apžvalga 2020-06-01

2020-06-01

Pasaulio akcijų biržose šiandien vyrauja permainingos nuotaikos. Investuotojai seka įvykius JAV, vertinami Europos valstybių ekonominiai duomenys.

JAV rinkos

Akcijų indeksų ateities sandoriaiPokytis
Mini Dow Jones-0,32%
Mini S&P 500-0,36%
Mini Nasdaq 100-0,48%
Mini Russell 2000+0,22%

JAV akcijų indeksų ateities sandoriai šiandien nusidažę raudonai. Dėl šalyje vykdančių protestų nemažai miestų įvesta komendanto valanda. Prieš rasizmą protestuojantys demonstrantai priešinasi policijai, daužo parduotuves, kitą turtą. Dėl susirėmimų netoli Baltųjų rūmų JAV prezidentas penktadienį net dalį laiko praleido požeminėje slėptuvėje. Baigėsi gegužės mėnesis, kuris akcijų rinkoms išties buvo neblogas. Dow Jones per mėnesį ūgtelėjo 4,26%, S&P 500 prieaugis siekė 4,53%, o Nasdaq net 6,75%. Visgi nemažai analitikų atsargiai vertina tokią situaciją akcijų rinkose, kurios, pasak daugelio, prasilenkia su realybe ekonomikoje. Pasak Citigroup investicinės bankininkystės vadovo M. Falco, rinkos yra toli atitrūkusios nuo realybės ir bankas  savo klientams rekomenduoja išeiti iš rinkos, kuri ,anot jų, šiuo metu pervertinta. Iki šiandien 97% į S&P 500 indeksą įtrauktų bendrovių paskelbė pirmo ketvirčio rezultatus. Bendra kompanijų pelnai vidutiniškai kritę 14,6%, lyginant su praėjusiais metais. Skaičiuojama, kad ateinančių 12 mėn. P/E (akcijos kainos ir pelno akcijai) santykis šiuo metu sudaro 21,5. Tai daugiau nei pastarųjų 5-ų (16,8) ir 10-ies (15,1) metų vidurkis. Paskutinį kartą aukštesnis nei 21 santykis buvo 2002 metais. Vasara investuotojams tikrai nebus įprasta. Liepos viduryje bendrovės pradės skelbti antro ketvirčio rezultatus, kuriems daugiausiai įtakos ir turės pandemija bei karantinas. Bus tikrai įdomu, nes didžioji dalis bendrovių pranešdamos pirmo ketvirčio ataskaitas, nesiryžo prognozuoti antrojo rezultatų. Tai nėra įprasta praktika.

Europos rinkos

Akcijų indeksaiPokytis
Euro Stoxx 50
DAX (Vokietija)
FTSE 100 (Jungtinė Karalystė)+0,74%
CAC 40 (Prancūzija)+1,06%

Europos biržose šiandien jaučiamas pakilimas, tiesa, nemažai šalių, tarp jų ir Vokietijos, akcijų biržos uždarytos dėl nedarbo dienos. Buvo paskelbti galutiniai euro zonos ir jai regionui priklausančių gamybos sektoriaus gegužės mėnesio PMI indeksai. Euro zonos indekso reikšmė praėjusį mėnesį pakilo iki 39,4 punkto, kai balandį siekė 33,4 punkto. Indekso reikšmė ūgtelėjo, tačiau įdomu tai, jog indeksas yra sudaromas apklausos būdu, norint išsiaiškinti, ar einamąjį mėnesį sąlygos sektoriuje buvo geresnės nei per praėjusį. Jeigu sąlygos per mėnesį gerėjo, teoriškai indekso reikšmė turėtų būti didesnė nei 50, o tai indikuotų apie sektoriaus augimą. Tuo tarpu iš dabartinių rezultatų galima daryti išvadą, kad situacija ir toliau prastėja, nors ekonomikos atveriamos, o indekso reikšmė auga. Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu šiandien kol kas nežymiai ūgtelėjęs, nors prieaugis ryte buvo didesnis.  Praėjusią savaitę euras prieš JAV dolerį bango net 1,97%.

Žaliavų ir valiutų rinkos

InstrumentasReikšmėPokytis
Dolerio indeksas (DXY)98,17-0,17%
EUR/USD1,1107+0,08%
Nafta (WTI)34,67-2,35%
Auksas1 732,2+0,17%

Tiek Brent, tiek WTI rūšių naftos ateities sandoriai šiandien pinga. Už Brent rugpjūčio mėnesio sandorio barelį šiuo metu mokama apie 37 USD, WTI – 34,5 USD. Žiniasklaida skelbia, jog OPEC ir Rusija artėja prie to, jog balandžio mėnesį priimtas susitarimas dėl gavybos mažinimo būtų pratęstas dar 1 – 2  mėnesiams. Balandį OPEC+ sutarė gavybos apimtis mažinti rekordiškai, net 9,7 mln. barelių per dieną. Tai apie 10% pasaulio naftos gavybos. Skelbiama, kad virtualus OPEC susitikimas galimai vyks birželio 4 dieną, nors anksčiau buvo kalbama apie birželio 9 -10 dienas.

Ekonominiai rodikliai

Laikas/ RodiklisFaktas//Prognozė// Ankstesnis
17:00JAV gegužės mėn. ISM gamybos sektoriaus PMI indeksas43,541,5

Įmonių ketvirčio rezultatai (pelnas akcijai)

Kompanija 0FaktasPrognozė
Autohome Inc.0 0,75
Tata Motors Ltd 
Enersys 1,25

Likusios savaitės įvykiai

Rytoj vyks Australijos centrinio banko posėdis. Savaitės viduryje posėdžiaus Kanados centrinis bankas. JAV bus skelbiama prognozė dėl šalyje prarastų darbo vietų, taip pat ISM ne gamybos sektoriaus indeksas bei šalies naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį monetarinės politikos sprendimus priims Europos centrinio bankas. Taip pat galėsime įvertinti euro zonos mažmenininkų pardavimus, JAV bedarbių paraiškas. Galiausiai savaitės pabaigoje daugiausiai dėmesio sulauks svarbūs gegužės mėnesio JAV darbo rinkos rodikliai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu