Rinkų apžvalga 2020-05-27

2020-05-27

Akcijų rinkose ir šiandien vyrauja pozityvios nuotaikos. Investuotojai vertina Europos ekonomikos gaivinimo planus.

JAV rinkos

JAV akcijų indeksai vakar užbaigė sesiją fiksuodami nemenkus prieaugius. Didžiausią prieaugį fiksavo Dow Jones (2,17%), prasčiausiai sekėsi daugiausiai iš technologijų bendrovių sudarytam Nasdaq (0,17%). Šiandien situacija išlieka panaši į vakarykštę. Investuotojams pozityvumo suteikia toliau atsiveriančios valstybių ekonomikos, auga tikėjimas, kad blogiausia pandemijos dalis jau praeityje. Tiesa, vis didesnė dalis nebetiki V formos ekonomikos atsigavimu, tačiau prognozuoja, kad ši recesija bus viena trumpiausių istorijoje ir ją matuosime ne metais, o mėnesiais. Aktyviau prekiaujama socialinius tinklus valdančių bendrovių akcijomis. JAV prezidentas D. Trumpas šiandien pagrasino pradėsiantis reguliuoti arba net apskritai ribosiantis tokių kompanijų veiklą po to, kai Twitter po vienu iš D. Trumpo pranešimų šiame socialiniame tinkle uždėjo įspėjimą, kuris įspėja vartotojus, kad prezidento komentarai ir teiginiai yra nepagrįsti. Investuotojų dėmesio sulaukė ir Tesla. Bendrovė paskelbė Š. Amerikos rinkoje mažinanti automobilių kainas. Tai atsakas į stipriai bendrai kritusius šalies automobilių rinkos pardavimus. Bendrovės Wedbush analitikai šiandien pagerino tikslinę rekomenduojamą Tesla akcijos kainą iki 800 USD. Pasak analitikų, Kinijoje Tesla gaminamo Model 3 paklausa išlieka stipri, taip turėtų būti ir birželį. Tiesa, tikslinė rekomenduojama kaina yra mažesnė nei šiuo metu rinkoje. Vakar uždarymo metu už vieną Tesla akciją buvo mokama 818,87 USD. Tesla akcijos nuo metų pradžios yra pabrangusios net 95,8%.

Europos rinkos

Europos akcijų biržose trečią sesiją iš eilės akcijos brangsta. Svarbių makroekonominių rodiklių regione šiandien neskelbiama. Europos Komisija šiandien paskelbė apie 750 mlrd. EUR pasiūlymą regiono ekonomikai gavinti. Pinigai būtų dalijami tiek dotacijomis, tiek paskolomis. Šis pasiūlymas dar turi būti patvirtintas. Tikėtina, kad galutinis susitarimas turėtų būti pasiektas kitame Europos Sąjungos Tarybos susitikime birželio mėnesį. Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu toliau kyla į viešų ir šiandien viršijo psichologiškai svarbų 1,10 lygį. Europos Centrinio Banko vadovė C. Lagarde šiandien įspėjo, jog euro zonos ekonomika šiais metais galimai trauksis 8 – 12%. Tai daugiau nei prognozuota anksčiau. Toks ECB vadovės komentaras analitikams pasirodė kaip signalas, jog ECB ketina dar didinti ekonomikos skatinimo priemones. Kitas ECB posėdis vyks kitą savaitę. Išsiskiria stipriai brangstantys bankų (Banco Santander, UniCredit) ir oro skrydžių bendrovių (easyJet, Deutsche Lufthansa, International Airlines Group) vertybiniai popieriai.

Likusios savaitės įvykiai

Rytoj daugiausiai dėmesio sulauks JAV bendrasis vidaus produktas, ilgalaikio vartojimo prekių užsakymai, bedarbių paraiškos, naftos atsargų pokyčiai. Penktadienį bus įdomu vertinti išankstinius euro zonos infliacijos duomenis, Čikagos pirkimų vadybininkų ir Mičigano universiteto vartotojų pasitikėjimo indeksai, taip pat JAV gyventojų pajamų ir išlaidų pokyčiai.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu