JAV rinkų priešprekybinė apžvalga 2019-07-15

2019-07-15

Investuotojų akiratyje – įmonių rezultatų skelbimo pradžia ir Kinijos ekonominiai duomenys. JAV akcijų indeksų ateities sandoriai kyla į viršų.

JAV akcijų indeksai penktadienį fiksavo prieaugius ir dar kartą pasiekė rekordines aukštumas. Šiandienos priešprekybinėje sesijoje akcijos toliau linkusios brangti. Praėjusio ketvirčio rezultatus paskelbė bankas Citigroup. Jie pranoko analitikų lūkesčius. Banko pajamos per ketvirtį sudarė 18,76 mlrd. USD. Uždirbta 4,79 mln. USD pelno, arba 1,95 USD akcijai. Analitikai prognozavo 1,81 USD. Pajamos, lyginant su praėjusiais metais, augo 2%, o pelnas buvo didesnis net 20%. Nuo metų pradžios Citigroup akcijos iki šiandien buvo pabrangusios 38%. Remiantis Reuters duomenimis, iš 28 Citigroup sekančių analitikų, 12 rekomendacija yra „pirkti“, 12 – „pralenks rinką“, 3 – „laikyti“, 1 „nepralenks rinkos“. Citigroup yra pirmas iš didžiųjų JAV bankų skelbiantis antrojo ketvirčio rezultatus. Rytoj tą padarys Wells Fargo, JP Morgan Chase, Goldman Sachs bankai, o trečiadienį juos viešins Bank of America. Remiantis S&P Global Market Intelligence duomenimis, analitikai prognozuoja, kad didžiausią pelno, tenkančio vienai akcijai, augimą pademonstruos būtent finansų sektorius ir jam priklausantys bankai. Tikimasi, kad pelno akcijai (EPS), lyginant su tuo pačiu ketvirčiu praėjusiais metais, augimas sudarys 4,3%.

Azijos regiono investuotojų nuotaikos šiandien buvo permainingos. Regiono indeksai nerado bendros krypties. Japonijoje akcijos biržos dėl minimos šventės buvo uždarytos. Kinijoje daugiausiai dėmesio sulaukė paskelbti ekonominiai rodikliai. Šalies ekonomikos augimas antrą šių metų ketvirtį, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, siekė 6,2%. Pasak Reuters, tai lėčiausias Kinijos BVP rodiklio augimas nuo 1992 metų pirmo ketvirčio, kai tokio tipo oficialūs duomenys buvo pradėti skelbti. Tiesa, tokie rezultatai atitiko ekonomistų prognozes. Per pirmą ketvirtį Kinijos ekonomika augo 6,4% tempu. Kiek pozityviau nuteikė birželio mėnesio mažmenininkų pardavimų rezultatai. Jų apimtys, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, augo 9,8%. Analitikai prognozavo 8,5% sieksiantį augimą. Taip pat lūkesčius pranoko ir pramonės produkcijos apimtys. Jos praėjusį mėnesį, lyginant su praėjusiais metais, augo 6,3%. Ekonomistai prognozavo 5,2% sieksiantį augimą. Į šiuos rodiklius labiau sureagavo ir akcijų indeksai, kurie fiksavo nedidelius prieaugius. Šanchajuje akcijos bendrai brango 0,4%, o Honkongo akcijų indeksas kilo į viršų 0,29%.  

Europos akcijų biržose šiandien vyrauja daugiau žalios spalvos. Svarbių makroekonomikos rodiklių neskelbiama. Investuotojai daugiausiai dėmesio skiria su pavienėmis bendrovėmis susijusioms naujienoms. Brangsta kalnakasybos bendrovės Antofagasta akcijos. Bendrovei kartu su jos partnere Barrick Gold buvo priteista 5,84 mlrd. USD nuostolių atlyginimo. Stipriai krenta sporto prekių mažmenininkės Sports Direct vertybinių popierių kaina. Bendrovė atidėjo planuotą rezultatų skelbimą dėl užsitęsusių audito procedūrų ir kilusių sunkumų dėl neseniai įsigytos bendrovės House of Fraser integravimo į kompanijos veiklą. Sports Direct bendrovės auditą atlieka Grant Thornton. Stipriai Brangsta Belgijos farmacijos bendrovės Galapagos akcijos. JAV biotechologijų kompanija Gilead Sciences paskelbė apie 5,1 mlrd. USD dydžio investiciją į Danijos bendrovę.

Rytoj Jungtinė Karalystė skelbs darbo rinkos rodiklius, Vokietijoje bus paviešintas ZEW pasitikėjimo ekonomika indeksas, o JAV pasidalint mažmenininkų pardavimų rezultatais. Savaitės pradžioje bus skelbiami JK infliacijos ir JAV NT rinkos rodikliai bei praėjusios savaitės JAV naftos atsargų pokyčiai. Ketvirtadienį galėsime įvertinti JK mažmenininkų pardavimus, JAV bedarbių paraiškų skaičių ir Filadelfijos gamybos sektoriaus indeksą. Galiausiai penktadienį daugiausiai dėmesio sulauks preliminarus Mičigano universiteto rengiamas vartotojų pasitikėjimo indeksas.

Jums taip pat gali būti įdomu