Rekordiniai IPO rinkos metai

2021-11-23

Praėjusių metų lapkričio mėnesį apžvelgiant 2020 metų įvykius IPO rinkoje, kuri pagal tiek įvykusių IPO skaičių, tiek pagal pritrauktas investicijas buvo aktyviausia istorijoje, galėjome prognozuoti ir tolimesnį aktyvų įmonių žygį į akcijų biržas. Tiesa, turbūt mažai kas galėjo tikėtis dar stipriau išaugsiančio ir taip jau didžiulio susidomėjimą viešojo kapitalo rinkomis. Per viešus akcijų siūlymus šiais metais jau pritraukta rekordiškai daug investicijų.

IPO rinkos aktyvumas

Šiais metais JAV akcijų biržose jau įvyko 388 bendrovių pirminiai viešieji akcijų siūlymai (Nasdaq duomenys). Praėjusiais metais JAV buvo listinguota mažiau kompanijų, t.y. 320. 2019 m. per visus metus IPO skaičius šiose biržose siekė 231, o 2018 m. – 258. Remiantis „Renaissance Capital“ duomenimis, bendra per jau šiais metais įvykdytus priminius akcijų platinimus pritraukta investicijų suma jau siekia 310 mlrd. JAV dolerių (duomenys iki lapkričio mėnesio), kai per visus praėjusius metus jų apimtys sudarė 167 mlrd. JAV dolerių.

IPO apimtys JAV (mlrd. JAV dolerių). Šaltinis: (Renaissance Capital)

Statistika pakankamai įspūdinga, ypač atsižvelgus į dabartinę situaciją realioje ekonomikoje. Investuotojams tikrai yra iš ko rinktis, o pačios kompanijos, kol akcijų indeksai vis dar laikosi aukštumose, skuba pasinaudoti rinkos galimybėmis. Verta atkreipti dėmesį, jog Nasdaq biržose listinguojamos ne tik JAV kompanijos, bet ir kitų valstybių bendrovės. Priklausomai nuo biržos, kurioje kotiruojamos akcijos, įmonei keliami aukštesni reikalavimai (finansiniai, įmonės valdymo, likvidumo ir kt.). Aukščiausi reikalavimai keliami, norint akcijas listinguoti Nasdaq Global Select ir NYSE biržose.

Įsimintiniausi JAV kompanijų debiutai

„Rivian Automotive, Inc.“ (RIVN). Didžiausią pirminį viešąjį akcijų siūlymą šiais metais įvykdė elektra varomų transporto priemonių „gamintoja“ JAV kompanija „Rivian Automotove“. Bendrovės akcijos buvo išplatintos po 78 JAV dolerius. Tai gerokai daugiau nei skelbtas priminis IPO platinimo rėžis, kuris iš pat pradžių siekė 57 – 62 JAV dolerius. Akcijas išplatinus po 78 JAV dolerius, visa įmonė įkainota net 77 mlrd. JAV dolerių. Prekyba biržoje buvo pradėta lapkričio 10 dieną. Jau pirmą prekybos sesiją kompanijos akcijų kaina šovė į viršų ir užbaigė prekybos dieną su 29,1% siekiančiu prieaugiu ties 100,73 JAV dolerių kainos atžyma. Tolimesnis kainos judėjimas buvo dar įspūdingesnis. Lapkričio 16 dieną akcijų kaina buvo pasiekusi 172 JAV dolerius, t.y. 120,5% viršijo IPO kainą. Visgi burbulas vėliau kiek išbliuško. Galbūt investuotojai prisiminė, jog bendrovė per praėjusius ketvirčius nesugeneravo jokių rimtesnių pardavimų, o per praėjusius tris mėnesius patyrė apie 1,2 mlrd. JAV dolerių nuostolių. Nepaisant švelniai tariant prastokų dabartinių rezultatų, bendrovė rinkoje toliau yra vertinama apie 100 mlrd. JAV dolerių. Tai daugiau nei 130,9 mlrd. JAV dolerių pardavimus per  metus sugeneruojančios JAV automobilių gamintojos „General Motors“ rinkos kapitalizacija. Tokį „Rivian“ populiarumą galima susieti ir su vienais iš pagrindinių bendrovės akcininkų. Į kompaniją yra investavusios kompanijos „Ford“ ir „Amazon“. Pastarajai priklauso beveik 19% “Rivian” akcijų paketo dalis. Nuo 2019 metų iki IPO bendrovė buvo pritraukusi 10,5 mlrd. JAV dolerių investicijų. Paskutinis finansavimo etapas buvo įvykdytas šių metų liepą – tuomet pritraukta 2,5 mlrd. JAV dolerių. „Rivian“ planuoja gaminti elektrinius furgonus „Amazon“ ir JAV išvystyti savo baterijų įkrovimo tinklą. Bendrovė šiandien yra sulaukusi 55,4 tūkst. išankstinių užsakymų „Rivian“ R1T ir R1S kuriamiems modeliams. „Amazon“ yra užsakiusi 100 tūkst. elektra varomų furgonų.

JAV automobilių gamintojų rinkos vertė ir pajamos (Lapkričio 19 d. duomenys)

„Coinbase Global Inc.“ (COIN). Balandį į viešą kapitalo rinką žengė didžiausios JAV kriptovaliutų biržos operatorė „Coinbase“. Ji šiais metais buvo viena laukiamiausių kompanijų biržoje. „Coinbase“ akcijos buvo listinguotos Nasdaq biržoje su trumpiniu „COIN“. Bendrovės akcijų listingavimas vyko ne įprastu pirminio viešojo siūlymo būdu, o tiesioginiu akcijų listingavimu (angl. direct listing). Nauja akcijų emisija nebuvo platinama, o biržoje viešai užregistruotos jau išleistos akcijos. „Coinbase“ nesinaudojo ir investicinių bankų, kaip platintojų, paslaugomis. Toks būdas leido bendrovei sutaupyti nemažai lėšų, reikalingų vykdant tradicinį IPO. Be to, esami akcininkai be akcijų pardavimo užrakinimo laikotarpio (angl. lock period) įsipareigojimų galėjo laisvai disponuoti savo akcijomis. „Coinbase“ akcijos biržoje debiutavo sudarytu pirmu sandoriu po 381 JAV dolerius už akciją. Nasdaq birža prieš prasidedant prekybai buvo numačiusi orientacinę pradinę 250 JAV dolerių kainą. Pirmosios prekybos sesijos metu akcijų kaina buvo pasiekusi net 429,54 JAV dolerių. Tai iki šiol aukščiausia kaina trumpoje bendrovės prekybos istorijoje, iki kurios lygio nuo įvykdyto IPO dar nebuvo sugrįžta. Investuotojai įsigiję vertybinių popierių už šią kainą vis dar skaičiuoja nuostolius – lapkričio 19 dieną biržos uždarymo metu už akciją buvo mokama 332,55 JAV dolerių. Coinbase rezultatai ir akcijos kainos pokyčiai pakankamai nemenkai koreliuoja su situacija kriptovaliutų rinkoje. Bendrovė daugiausiai uždirba iš aktyvios klientų prekybos bitkoinu, ethereum ir kitomis kripotvaliutomis. Apskritai, „Coinbase“ finansiniai rezultatai ir santykiniai įverčiai tikrai atrodo išties gerai, palyginus juos su kitomis šiais metais į biržą atėjusiomis kompanijomis. „Coinbase“ labiausiai išsiskiria iš straipsnyje aptariamų kompanijų uždirbamo pelno kiekiu. Bendrovė per trečią ketvirtį sugeneravo 1,23 mlrd. JAV dolerių siekiančius pardavimus ir uždirbo 406 mln. JAV dolerių grynojo pelno.

„Coinbase Gobal” akcijų kainos pokyčiai

„Robinhood Markets, Inc.“ (HOOD). Ko gero populiariausia tarp mažmeninių investuotojų JAV prekybos ir investicijų valdymo platforma „Robinhood“ per liepos mėnesio pabaigoje įvykusį platinimą išplatino akcijas po 38 JAV dolerius. Platinimo kainos rėžis sudarė 38 – 42 JAV dolerius. Iš viso buvo pasiūlyta 55 mln. akcijų. Tokiu būdu bendrovė pritraukė 1,89 mlrd. JAV dolerių investicijų. Bendrai „Robinhood“ įkainotas 26,74 mlrd. JAV dolerių rinkos kapitalizacija. Tai daugiau nei dvigubai daugiau nei per paskutinį privataus kapitalo finansavimo etapą, kurio metu kompanijos vertė siekė 12 mlrd. JAV dolerių. „Robinhood“ įkūrėjai V. Tenev ir B. Batt pasinaudojo galimybe ir per IPO pardavė po 1,25 mln. jiems priklausančių akcijų. Kompanijos akcijos buvo listinguotos Nasdaq biržoje. Pirma prekybos diena biržoje nebuvo sėkminga. Biržos uždarymo metu akcijų kaina buvo 8,37% mažesnė nei IPO kaina ir siekė 34,82 JAV dolerių. Nors vėliau rugpjūčio pirmąją savaitę akcijų kaina buvo šoktelėjusi net iki 85 JAV dolerių (anot kai kurių analitikų, „Reddit“ bendruomenės dėka), šiuo metu jos ir toliau yra žemiau pirminio platinimo lygio – investavę per IPO šiuo metu turi 23,7% nuostolį. Investuotojus nuvylė paskelbti trečio ketvirčio “Robinhood” finansiniai rezultatai. Kompanija per ketvirtį sugeneravo 365 mln. JAV dolerių siekiančius pardavimus, nors analitikai prognozavo, kad jie sudarys 431,5 mln. JAV dolerių. Tai taip pat gerokai mažiau nei per antrą ketvirtį, kuomet bendros pajamos dėl stipriai suaktyvėjusios klientų prekybos kriptovaliutomis buvo pasiekusios 565 mln. JAV dolerių. Per ketvirtį bendrovė patyrė 1,32 mlrd. JAV dolerių nuostolių. “Robinhood” klientai turi apie 22,4 mln. atidarytų aktyvių klientų sąskaitų. Remiantis „Brokerchooser duomenimis, vidutinis kompanijos klientų sąskaitoje saugomo turto dydis yra ženkliai mažesnis nei kitų brokerių rinkos „senbuvių. Skaičiuojama, kad klientai vidutiniškai valdo apie 3 tūkst. JAV dolerių investicinius portfelius jiems priklausančiose „Robinhood“ sąskaitose. Palyginimui, didžiųjų JAV brokerių, t.y. tokių kaip „Charles Schwab“, „Fidelity“, „Interactive Brokers“, vidutinis kliento sąskaitos dydis saugomo turto atžvilgiu viršija 200 tūkst. JAV dolerių.

„Roblox Corporation“ (RBLX). Visai kitokią grąžą nei „Robinhood“ atveju skaičiuotume, jeigu būtume nusipirkę „Roblox“ kompanijos akcijų pirmąją jų prekybos dieną biržoje. Kaip ir „Coinbase“, „Roblox“ nesirinko tradicinio IPO būdo išplatinti akcijas, o pasinaudojo galimybe surengti aukcioną ir tiesiogiai listinguoti vertybinius popierius Niujorko akcijų biržoje. „Roblox“ vertybiniais popieriais buvo pradėta prekiauti kovo 10 dieną. Prekyba akcijomis prasidėjo ties 64,50 JAV dolerių kainos lygiu ir sesiją užbaigė ties 69,50 JAV dolerių riba, kuri kompanijai suteikė 38,26 mlrd. JAV dolerių rinkos vertę. Per paskutinį sausio mėnesį įvykusį privataus kapitalo finansavimo etapą „Roblox“ akcijos buvo įvertintos po 45 JAV dolerius. Per visą laikotarpį nuo prekybos pradžios didesnio nuosmukio „Roblox“ vertybiniai popieriai nepatyrė, o lapkričio mėnesį gerokai šoktelėjo į viršų po lūkesčius pranokusių trečio ketvirčio rezultatų. Per ketvirtį bendrovės sugeneruotos pajamos sekė 509,3 mln. JAV dolerių. Tai 102% daugiau nei prieš metus. Bendrovės programėlė „Apple“ ir „Google“ parduotuvėse itin išpopuliarėjo per pandemiją ir toliau išlieka viena populiariausių sąraše. Tai atsispindi ir finansiniuose rezultatuose. Vis dėlto, nepaisant stipraus pajamų augimo, bendrovė vis dar dirbo nuostolingai, o nuostoliai ir per metus ir išaugo. Per ketvirtį patirta 74 mln. JAV dolerių nuostolių. „Roblox“ spalio pabaigoje skaičiavo turinti apie 47,3 mln. aktyvių dienos vartotojų. Tai 31% daugiau nei prieš metus. Didžiausia jų dalį, žinoma, sudaro nepilnamečiai. Gali atrodyti kiek komiška, tačiau kai kurie vaikai aktyviai naudodamiesi „Roblox“ platforma priverčia savo tėvus investuoti į pačios kompanijos akcijas, kurių kainų pokyčiai tikrai neturėjo nuvilti. Nuo pirmos prekybos dienos iki lapkričio vidurio kompanijos akcijos pabrango jau kiek daugiau nei 93%.

„Roblox” akcijų kainos pokyčiai

P. Korėja ir Kinija Niujorke

„Coupang“ (CPNG). P. Korėjos bendrovė per kovo mėnesį įvykdytą akcijų siūlymą pardavė 130 mln. akcijų po 35 JAV dolerius.Iš visopritraukta 4,55 mlrd. JAV dolerių investicijų, o visa įmonė įvertinta 60 mlrd. JAV dolerių. Niujorko biržoje kompanijos akcijomis prekyba prasidėjo kovo 11 dieną. Prekybos pradžioje akcijų kaina šoktelėjo iki 63,50 JAV dolerių, o sesijos pabaigoje krito ir užsidarė ties 49,25 JAV dolerių riba. Tai suteikė bendrovei 84,47 mlrd. JAV dolerių rinkos kapitalizaciją. Deja, bet po debiuto biržoje akcijų kryptis patraukė į pietus ir straipsnio rengimo metu yra gerokai žemiau nei IPO platinimo kaina. Lapkričio 19 dienos uždarymo kaina buvo 27,16 JAV dolerio. Tai didesnis nei 20% nuosmukis per ilgiau nei pusmetį. Pati bendrovė vis dar dirba nuostolingai, tačiau toliau stipriai auga. Korėjietiška „Amazon“ vadinama kompanija per trečią ketvirtį sugeneravo 4,6 mlrd. JAV dolerių siekiančius pardavimus. Tai 48% daugiau nei per metus. Ketvirčio nuostoliai padidėjo 87% iki 323,97 mln. JAV dolerių.

„DiDI Global“ (DIDI). Itin daug dėmesio sulaukė ir Kinijos pavėžėjimo platformos„Didi“ IPO, įvykęs Niujorko biržoje birželio mėnesį. Jis tapo didžiausiu Kinijos kompanijos akcijų platinimu JAV nuo „Alibaba“ laikų. „Didi‘ išplatino 316,8 mln. amerikietiškų depozitoriumo pakvitavimų (ADR) po 14 JAV dolerių, taip iš viso pritraukiant 4,4 mlrd. JAV dolerių. Visa įmonė tuomet įvertinta 68 mlrd. JAV dolerių. Nors IPO buvo galima laikyti sėkmingu, tačiau viską po įvykusio debiuto biržoje „sugadino“ Kinijos reguliatorius, kuris liepos pradžioje praėjus savaitei po IPO nurodė kompanijai stabdyti programėlės platinimą išmaniesiems telefonas šalies rinkoje. Reguliatorius nustatė, jog „DiDi“ neteisėtai rinko vartotojų asmeninius duomenis. Po tokių naujienų kompanijos akcijų kaina smigo žemyn ir liepos pabaigoje buvo beveik 50% mažesnė nei priminio siūlymo metu.

Didi ir Coupang akcijų kainų pokyčiai po IPO

Rekordiniai metai ir Europoje

Europos rinkose, kaip ir JAV, šie metai į biržas atėjusių naujų kompanijų ir jų pritrauktų investicijų atžvilgiu buvo istoriniai. Didžiausias aktyvumas buvo fiksuotas Amsterdamo ir Londono akcijų biržose. Tiesa, vienas didžiausių platinimų buvo įvykdytas ne šiose, o Stokholmo biržoje. Spalio pabaigoje buvo listinguoti automobilių gamintojos „Volvo Cars“ vertybiniai popieriai. Bendrovė per IPO pritraukė 20 mlrd. Švedijos kronų (apie 1,98 mlrd. EUR), akcijas išplatinus po 53 kronas. Automobilių gamintoja tokiu būdu įvertinta 158 mlrd. kronų (apie 15,64 mlrd. EUR). „Volvo Cars“ IPO tapo didžiausiu tokio tipo sandoriu Švedijoje nuo 2000 metų, kai biržoje buvo listinguotos telekomunikacijų bendrovės „Telia“ akcijos. „Volvo Cars“ IPO buvo planuotas dar 2018 metais, tiesa, tuomet planai buvo atidėti dėl vyravusių prekybos nesutarimų bei nuosmukio automobilių gamintojų akcijų kainų atžvilgiu. Kaip ir daugelis kitų gamintojų, „Volvo Cars“ pristatė planus iki 2030 metų visiškai pereiti prie elektra varomų automobilių gamybos. Elektromobilių pardavimai turėtų pasiekti 50% visų bendrovės parduodamų lengvųjų automobilių dalį jau 2025 metais. „Volvo Cars“ akcijos nuo IPO kainos yra pabrangusios 45,1% (iki lapkričio 19 d.).

Taip pat nemažai investuotojų dėmesio sulaukė rugsėjo 21 dieną Amsterdamo akcijų biržoje debiutavusi didžiausia muzikos įrašų bendrovė pasaulyje muzikos įrašų kompanija „Universal Music Group“. Bendrovė nevykdė IPO, o akcijas listingavo tiesioginiu būdu. Biržos operatorė „Euronext“ prieš prekybos pradžią buvo paskelbusi, jog pirminė numatyta orientacinė kaina siekia 18,50 EUR. Tiesa, per pirmąją prekybos sesiją akcijų kaina buvo šoktelėjusi iki 26,45 EUR. Lapkričio 19 dieną kaina siekė 25,03 EUR, tad didelio pokyčio per įmonės trumpą istoriją biržoje neišvydome. „Universal Music Group“ rinkos vertė siekia 51,34 mlrd. EUR. JAV banko „JPMorgan“ analitikai įvardijo šią kompaniją, kaip „privalomą” turėti portfely. „JPMorgan“ nustatė ir tikslinę rekomendacinę akcijos kaina, kuri siekia 28 EUR. „Univeral Music Group“ veikia daugiau nei 60 pasaulio valstybių. Kompanija dirba su tokiais atlikėjais, kaip Ariana Grande, Taylor Swift, Bob Dylan, Kendric Lamar, Alicia Keys, Justin Bieber ir kt.

Nepamirštos Baltijos biržos

Baltijos biržos po praėjusiais metais įvykusio didžiausio Baltijos šalyse pirminio viešojo „Ignitis grupė“ akcijų platinimo taip pat nebuvo aplenktos naujai į biržą atėjusių kompanijų. Šiais metais didžiausią IPO Baltijos šalyse įgyvendino Estijos atsinaujinančios energetikos bendrovė „Enefit Green“. Per IPO buvo parduota 60,35 mln. akcijų po 2,9 EUR. „Enefit Green“ iš viso pritraukė 175 mln. EUR, o visa bendrovė įvertinta 766,4 mln. EUR. Estijos kompanijos platinimas išsiskyrė itin didžiuliu jame dalyvavusių mažmeninių investuotojų skaičiumi, kuris siekė 60,33 tūkst. Tai daugiausiai per visus iki šiol Baltijos biržose įvykusius viešus platinimus. 55% pasiūlytų akcijų atiteko būtent mažmeniniams investuotojams, likusi dalis buvo patikėta instituciniams rinkos dalyviams. Per IPO investuotojų paklausa akcijų pasiūlą viršijo net 4 kartus. Dėl didžiulio susidomėjimo jau pirmąją prekybos sesiją biržoje akcijų kaina šoktelėjo apie 20% iki 3,49 EUR. Straipsnio rengimu metu paskutinės sesijos (lapkričio 19 d.) uždarymo kaina buvo 4,18 EUR. Tad, IPO dalyviai dar nepardavę savo akcijų turi 44% kainos prieaugį. Deja, bet to paties negalima pasakyti apie „Ignitį“. Net ir praėjus daugiau nei metams Lietuvos energetikos pasididžiavimo akcijų kaina (ir įskaičius per metus gautus dividendus) vis dar laikosi žemiau IPO kainos (22,5 EUR). „Ignitis grupė“ per siūlymą išplatino 20 mln. akcijų po 22,5 EUR. kaina grupė buvo įvertinta 1,67 mlrd. EUR, o per IPO pritraukė 450 mln. EUR. Susidomėjimas, lyginant su estų IPO, buvo nesulyginimas – IPO dalyvavo tik apie 6,83 tūkst mažmeninių investuotojų.

Ignitis Grupė ir Enefit Green akcijų kainų pokyčiai po IPO

Į pagrindinį Baltijos biržos akcijų sąrašą šiais metais taip pat įsirašė ir Latvijos finansinių paslaugų kompanija „DelfinGroup“. Bendrovės įvykdytas IPO tapo antru pagal dydį po „Enefit Green“, tiesa, visais parametrais gerokai nusileido Estijos kompanijai. Latvijos įmonė išplatino 5,32 mln. akcijų po 1,52 EUR. Iš viso pritraukta 8,09 mln. EUR kapitalo, o bendrovė įvertinta 68,89 mln. EUR. „DelfinGroup“ akcijų siūlyme dalyvavo 5,9 tūkst. investuotojų, tarp kurių buvo 10 institucinių rinkos dalyvių. Didžiausią dalį mažmeninių investuotojų sudarė Estijos gyventojai, kurių dalis visų investuotojų tarpe siekė net 77,3%. Tiek latviams, tiek lietuviams šiuo atžvilgiu reikėtų gerokai pasitempti. Tiesa, ne viskas prie ko prisiliečia mūsų kaimynai iš Estijos pavirsta auksu. Nuo IPO kainos „DelfinGroup“ akcijos (iki lapkričio 20 d.) atpigo 11,31%.

Investavimo platformos

fxcm

„Myriad capital“ yra užmezgusi santykius su „Saxo bank“ ir „Interactive Brokers“ įmonių grupe ir yra jų sukurtų technologinių sprendimų – investavimo platformų – pristatantysis tarpininkas (angl. – Introducing Broker). Klientai, pasirinkę naudotis investavimo platforma, turi galimybę gauti nuolatinę pagalbą ir reikiamas konsultacijas, kurias „Myriad capital“ teikia panaudodama savo patirtį, sukauptą bendraujant su platformų kūrėjais:

Prisijungę prie atitinkamos investavimo platformos, galėsite: sužinoti vertybinių popierių kainas ir rinkos tendencijas, skaityti užsienio rinkų ir biržų naujienas, apžvalgas, įmonių tyrimus, matyti ir analizuoti informaciją apie visus savo turimus vertybinius popierius.

Investavimo platformos suteikia ne tik prieigą prie tradicinių finansinių instrumentų (įvairių valstybių emitentų akcijų ir obligacijų), tačiau ir prie valiutų rinkos bei išvestinių finansinių priemonių. Yra galimybė valdyti riziką ateities sandoriais, sudaryti sandorius ne tik biržoje prekiaujamais instrumentais, pasiekti pasirinkimo sandorius, pinigų srautų skirtingas valiutų rizikas galima valdyti išankstiniais sandoriais. Jeigu turite poreikį naudotis finansiniu svertu arba savo investicijų valdymui norite pasitelkti papildomus instrumentus, galite pasidomėti CFD* kontraktų (contracts for difference) teikiamomis savybėmis.

Dėl papildomos informacijos kreipkitės el. paštu: info@myriadcapital.lt arba tel. nr.: +370 645 30 102.

Straipsnis buvo spausdintas gruodžio mėnesio žurnalo „Investuok“ Nr. 12 numeryje.

Šis rinkodaros pranešimas parengtas, remiantis marketwatch.com, reuters.com, finance.yahoo.com, bloomberg.com, investing.com, forexfactory.com, investopedia.com, cnn.com, forbes.com pateikta informacija. MC neatliko informacijos patikrinimo, todėl negarantuoja jos teisingumo, išsamumo ir pan. Tai nėra asmeninio pobūdžio investavimo rekomendacija, nes rinkodaros pranešimas parengtas, nevertinant konkretaus asmens investavimo tikslų, rizikos tolerancijos, finansinės būklės ir pan. Informacija atspindi MC nuomonę jos pateikimo momentu ir gali bet kada pasikeisti. MC neįsipareigoja atnaujinti rinkodaros pranešime pateiktos informacijos. Rekomenduojame prieš pasinaudojant rinkodaros pranešime pateikta informacija pasitarti su nepriklausomais finansiniais patarėjais. Ši informacija yra skirta potencialiems investuotojams, kuriems priimtina aukšta rizika, jie gali prarasti 100% investuoto kapitalo ir tai neturės reikšmingos įtakos investuotojo (jo šeimos) įprastam gyvenimui. Investuotojui, siekiančiam aukštesnės grąžos, turi būti priimtinas aukštas finansinės priemonės kainos svyravimas. Ši informacija neskirta asmenims, kurie siekia investuotos sumos apsaugos, garantuotos ir/ar aiškiai numatomos investicijų grąžos.

Jums taip pat gali būti įdomu