Prekyba JAV ETF fondais

2018-01-12

Pastarosiomis dienomis sulaukėme didžiulio investuotojų susidomėjimo dėl JAV biržose prekiaujamų ETF fondų. Įsigaliojus Europos Parlamento ir Tarybos reglamentui Nr. 1286/2014 dėl mažmeninių investicinių produktų paketų ir draudimo principu pagrįstų investicinių produktų (MIPP ir DIP), neprofesionaliems investuotojams tapo neprieinami daugelis svarbių ETF fondų. Prekyba tomis priemonėmis, kurioms nėra parengtas KID (pagrindinės informacijos dokumentas – key information document), tapo neprieinama per Europos tarpininkus, kuriems galioja PRIIPs reglamentas. Tokie investuotojai neteko prieigos prie itin populiarių JAV biržose kotiruojamų ETF fondų.

Savo ruožtu informuojame, jog mūsų partneris iš JAV Interactive Brokers mus patikinimo, kad artimiausiu metu neketina uždrausti prekybos minėtais instrumentais. Taigi, jei jaučiatės turintys pakankamai žinių ir patirties savarankiškai įvertinti atitinkamo instrumento rizikos laipsnį ir kitas technines charakteristikas, tuomet galimybę prekiauti šiais produktais per šį mūsų partnerį turite.

Kitas mūsų partneris Saxo Bankas šiuo momentu, kaip ir kiti Europos tarpininkai, deja, susiduria su analogiškomis problemomis ir galimybių prekiauti ETF fondais, neturinčiais parengto KID, nesudaro.

Atkreiptinas dėmesys, jog prekiauti minėtų instrumentų kainų skirtumo kontraktais (Contracts for difference) galima tiek per Interactive Brokers, tiek ir per Saxo Banką, kadangi šių produktų KID yra parengti.

Jums taip pat gali būti įdomu