Investiciniai sprendimai neramumų finansų rinkose metu

2020-04-09
Video
00:00
00:00
1:46:33

[00:00:01] Karas dar kartelį visiems.

[00:00:05] Šiandien pakalbėsime vėl bendrai kadangi situacija pas mus labai nepasikeitė.

[00:00:14] Per tas savaites nuo praeito trečiadienio. Nuo praeito V. Toliau bendrauja. Makleriai su žmonėmis aš su jumis su savo klientais ir iš tikrųjų vis kalbame apie tą neramų situaciją kas bus toliau rinkoje ir kur stoti.

[00:00:42] Tai aš šiandien tokį. Tokia tema susitarėme su makleris milijardo kad pakalbėsime apie tokį variantą kur kur. Kol kas tokiuose neremia tose rinkose kurių sunku priimti sprendimus. Daug nežinomųjų daug naujienų į skirtingas puses. Kur galima žvalgytis kol kas tai kalbėsimės šiandien apie akcijas pakalbėsime apie obligacijas ir auksą nes būtent nuo ypač auksas pas mus.

[00:01:19] Kažkodėl Lietuvoje žmonės daug labai į auksą žvalgosi obligacijas mažiau nors aš asmeniškai turbūt rimčiausiai žiūrėčiau kulkas į obligacijas antrinėje rinkoje aišku ne pirminiai. Iš ten daugiausia į antrinę rinką žiūriu tai šen ir pasižiūrėsime. Aš turiu iš seniau labai daug žmonių naujų beveik visi nauji žmonės yra gal dešimt žmonių kurie daugelį mano giminaičių jau matė tai visi kiti nauji vardai tai pagal peržiūras. VIDEO matau irgi kad nežiūrėjau ten bet apie auksą sudaręs apie obligacijas tai yra atskiras kanalas. Taip gal bus nuorodos atsiųstos bet tai iš tikrųjų galėsite susirasti pilnus video o šen truputėlį taip. Papildomai po kalbėsiu apie tos tavim apie tavo galimybes kaip investuoti į auksą į obligacijas.

[00:02:34] Jau kyla jums klausimų kaip įsigyti obligacijų sakykim kaip kokie pavadinimai tų obligacijų platformose.

[00:02:43] Tai jums makleriai visada padės išsiaiškinti.

[00:02:48] Tarkim apie tai labai daug nereikės šnekėti apie tai kaip elgiasi tokiais neapibrėžtumo laikais. Skirtingi instrumentai. Taip ir apie dabartinę situaciją taip apie istoriją.

[00:03:05] Būtent tų sunkmečiu tokių kur daug neapibrėžtumo kalbėsime. Taip matau dabar klausimus.

[00:03:16] Kuo skiriasi pirminio ir antrinio obligacijų rinka. Pirminė rinka tai kai tik yra išleidžiamos obligacijos tarkim Vyriausybė iš emisiją naujo išleidžiamos dešimties metų ar trisdešimties metų obligacijų. Tai tada yra pirminė rinka dažniausiai ten negali nusipirkti už tūkstantį ar du šimtai ten dolerių. Tos obligacijos kaip privatus investuotojas toks mažmenininkai. Tas obligacijas dažniausiai superka institucijos ir po to tos obligacijos prekiavusi antrinėje rinkoje tai gali jas įsigyti už mažesnes sumas. Bet kas tai dažniausiai kai mes žiūrime.

[00:04:05] Kai mes žiūrime tarkim to aš iš jungčių kokį. Dešimties metų pavyzdžiui. JAV obligacijų.

[00:04:19] Čia kaip dabar aš aišku dariau galima atsidaryti.

[00:04:24] Kainą ir taršą atidaręs nežiūrėti į reklamas kažkas jums siūlo čia labai greitai užsidirbti. Tačiau šone išjungė reklamą. Nieko ne reklamoje. Tiesiog meta man šitas puslapis reklama.

[00:04:40] Šone tai nekreipti dėmesio ten kažkoks keistas ir pavojingas pasiūlymas investuoti. Man pasirodė jau pamačiau šen tai čia nekreipti dėmesio ir nustokite. Tai dabar aš žiūriu į dešimties metų obligacijų kainą. Taip būtent ją. Ir čia mes jau esame antrinėje rinkoje dažniausiai jūs darysite grafikus ten galite susirasti Vokietijos obligacijų kainą Ispanijos Italijos viso pasaulio kiek JAV ir taip toliau. Jūs matysite arba kainą arba pajamingumas jau antrinėje rinkoje kokia šiuo metu yra kaina arba pajamingumas tų obligacijų antrinėje rinkoje kai pirminėje rinkoje išleidžiamos obligacijos. Jos sakykime yra fiksuotos pavyzdžiui ten už 3 procentus skolinasi sakykim taip Lietuva. Taip bus mokamos metinės ten kuponas 3 proc. trijų procentų ir kaina tos sakykim obligacijos tūkstantis. Aišku reikia paketą išpirkti tų obligacijų ten tarkim už šimtą tūkstančių minimaliai. Pirminėje rinkoje tarkime reikia nusipirkti dar ne tai. Bet bendrai tai yra va toks dalykas pirminėje rinkoje pasiduoda. O po to jau atsižvelgiant į situaciją ekonomikoje gali keistis. Antrinėje rinkoje ir kaina ir pajamingumas taip tai tas proc. 3 proc. gali išaugti iki penkių dienų metu arba kaip tik nukristi iki vieno ar dviejų arba iki nulio kaip dabar pas mus ar minus yra taip ir šitoj vietoj jau antrinėje rinkoje tą prekybą vykdo. Vykdoma yra nuo ko priklauso to tie pokyčiai tai nuo lūkesčių koks bus ateityje palūkanų normos taip kokia situacija yra apibrėžta masė yra ar neapibrėžtumas rinkose. Taip nes viskas vėliau priklauso nuo paklausos ir pasiūlos.

[00:06:41] Jeigu labai didelė pasiūla yra nieks nenori laikyti arba sakykim daug daugiau žmonių nori parduoti obligacijas negu tų žmonių yra kurie nori nupirkti tada obligacijų kaina mažėja o pajamingumas auga. Ką reiškia. Aš dar galvoju ar man apsimoka pirkti ten obligacijų už už už tuos išrinks iš savo užrašus. Sakykime atsirado obligacijų pirminėje rinkoje. Taip pat pradėjo prekiauti. Ir dabar aš galvoju kad greičiausiai ekonomika atsigaus. Palūkanos greičiausiai auksinės infliacija. Tarkim mano toks požiūris kad viskas ekonomika atsigaus nes ir aš dabar galvoju ar man į akcijas investuoti ar man į obligacijas investuoti ar ne pasidėti pinigus. Tai jeigu aš galvoju kad galbūt netgi akcijų yra dabar kaip ir geras pasirinkimas tai mane suviliojo investicija į obligacijas tik tuo atveju jeigu jos pajamingumas pavyzdžiui nuo trijų iki keturių ten proc. padidės arba iki penkių. Ir kuo daugiau tokių žmonių kaip aš kurie labiau linkę į akcijas žiūrėti tuo mažiau paklausa mažesnė paklausa. Taip galbūt ir tie kurie jau turi obligacijas jie linkę pasiduoti tas obligacijas taip reiškia.

[00:08:11] Tokiu atveju atsiprašau kad parduotų tas žmogus kuris turi obligacijas. Tokių obligacijų privalo mažinti kainą kad iš jo kažkas nupirktų. Kai kaina sumažėjo nuo tūkstančio iki devynių šimtų taip pajamingumas pakilo nes tas žmogus kuris ar apskritai aš norėčiau paklausti ar aš čia ne veltui aiškinu šitą dalyką ar žinot kaip sąveikauja tarpusavyje kaip tarpusavyje sąveikauja pajamingumas ir kaina obligacijos.

[00:08:53] Parašykite matau jų kai kurie rašo. Parašykite kuo šioms skiltį. Kol kas matau taip kaip mirusį. Atsiranda.

[00:09:06] Gerai tai yra. Yra tokių kurie žino ne vienas iš tikrųjų bet daugiau nei žinančių.

[00:09:17] Jau yra kam viskas. Bet aš trumpai trumpai gal pakalbėsime. Tada čia sustoja vaizdas žiūriu jums.

[00:09:32] Dabar turėtų atsigauti vaizdas. žodžiu kai jūs kaip mokėti tūkstantį tarkim arba tas pirmas kas investavo obligacijos tūkstantį Jisai gavo nuo tūkstančio 30 dolerių. Tai metinis jo buvo metinis kuponas. Taip skirtas būtent tai obligacijų kai jūs antrinėje rinkoje sugebate nusipirkti reiškęs už devynis šimtus nes buvo mažesnė paklausa kaip ir kaina mažėja. Taip nes niekas po tūkstantį nepirko. Atsirado pirkėjų tik po devynis šimtus. Taip to tos obligacijos tai kuponas tai lieka tas pats 30 dolerių taip reiškia tą kuponą. Tai skaičiuoja nuo pirminės obligacijos taip pajamingumo. O jūs nusiperka už devynis šimtus tai dabar trisdešimt reiškęs dolerių nuo tūkstančio dolerių yra trys procentai o nuo 900 jau bus daugiau. Ne. Tai vat kai obligacijų dažniausiai aiškina tai reiškia. čia yra pavyzdžiui Valdas pajamingumas o čia kaina praeis ar ne. Jeigu kaina kyla jūs perkate po tūkstantį šimtą. Tai pajamingumas krenta nes tas kuponas lieka toks pats o perka obligacijų brangiau ir į kitą pusę gali svyruoti reiškęs visada priešingai juodą kainą ir ir pajamingumas visada juda priešinga kryptimi ir prekiauja būtent ant lūkesčių ant prognozių kas bus ateityje.

[00:11:15] Tai kokie lūkesčiai dėl ateities artimiausius. Tai šitoje vietoje mes dar grįšime šiek tiek prie obligacijų pakalbėsime tvarkoje apie saugų prieglobstį.

[00:11:28] Labai trumpai drūtai čia parašiau tai iš tikrųjų saugus prieglobstis tai tokios investicijos kurios sakykime per tokius neapibrėžtumo kupinus laikus atneša kažkokį pelną arba bent jau išsaugo saugo jūsų pinigus. Taip nes akcijų. Kalbant apie akcijas mes daugiausia jomis kalbame apie akcijas dažniausiai tai kai akcijų vertė nukrenta. Matyt turbūt dabar daug rašo ir Verslo žinios ir šiaip atskirai daug kas ten skelbia apie pirmą ketvirtį. Tai yra tokių rinkų kur ten beveik po 40 proc. viskas nukrito taip akcijų rinkų kalbų tikrai taip stipriai pinga vertybiniai popieriai. Būtent įmonių akcijos konkrečiai tai reikia kažkur pabėgti apsisaugoti dažniausiai tai būna arba auksas. Daug kas mėgsta pas mus arba būtent obligacijos. Taip bet kiekviena krizė ir kiekvienas tas sukrėtimas taip yra skirtingas dėl to gali skirtingai elgtis ir tas auksas. Obligacijos gali ne visada elgtis taip kaip mes sakykim pripratę matyti. Bet faktas tas kad pavyzdžiui jeigu jūs būtumėt dabar kai prasidėjo panika dėl ko susiveda į obligacijas jų vertė būtų pakilusi ir netgi nežiūrint į tai kad sakykim obligacijų pajamingumas ten buvo taip arti nulio. Arba jeigu Europa paimsime ten kokius vokiečius tai minus senis minusinė pajamingumas tai jų kaina išaugtų nes neapibrėžtumas neapibrėžtumas dar labiau sumažėjo reiškia padidėjo neapibrėžtumas atsiprašau taip kad padidėjo neapibrėžtumas niekas nežino kiek čia iš tikrųjų tęsis ir koks bus neigiamas poveikis kronos virusą. Tai neapibrėžtumas padidėja. Tuo pat metu to skatindamas vis daugiau investuotų į obligacijas sakykim bėgti. Paklausa didėjo pajamingumas. mažėja jeigu buvo pavyzdžiui 1 proc. jis galėjo iki nulio sumažėti pajamingumas ar iki minus ten 0 5 ar dar daugiau. čia reikėtų žiūrėti atskirai šalių obligacijos taip galėsime pažiūrėti JAV daugiau šen taip o kaina tų obligacijų šovė į viršų kaina šovė į viršų ir mes galėjom uždirbti būtent iš tos obligacijos kainos prieaugio.

[00:14:03] Taip kainą kainų obligacijos išaugo ir mes ne lauksime tokių ponų jokio galbūt mes palaikysime mėnesį 2 3 kol pasibaigs mums paaiškės kas vyko su Kronos virusu kad čia viskas atsistato stimulų ten labai daug davė šalys ir mes nuspręsime kad laikas pigiausias akcijos vėl bėgti nes uždirbti galime iš to arba kaip minimum neprarasti pinigų. Iš to kad obligacijos būtent jų kaina pabrango. Jos kainavo kaip rodžiau ten tūkstantis šimtas. Kadangi neapibrėžtumo daug paklausa padidėjo obligacijų pajamingumas krito. Iš tūkstančio šimtas dabar kaip prekiavusi tūkstantis ten du šimtai. Tos obligacijos ir mes šitoje vietoje netgi uždirbo. Taip aišku pačioje pradžioje dažniausiai būna taip.

[00:14:55] Šį kartą buvo ypač akivaizdu kaip prasidėjo dabar tą kronos situacija visą plisti pradėjo visur panika prasidėjo rinkose vienu metu. Tai buvo labai stiprus sukrėtimas finansų rinkoms ten ir po tas Markets ar nebuvo sukrėstas.

[00:15:18] Nors jisai buvo ir iki tol šiek tiek su problemomis jau susidūręs. Taip ir buvo. Situacija tokia kad auksas vienu metu pradėjo pigti kai visi tikėjosi kad reikia bėgti į auksą akcijos pradėjo kristi.

[00:15:33] Aukso kaina pradėjo kristi kartu su auksu. Tai šitoje vietoje visada reikėtų žinoti kad kaip tik pati pradžia pats toks nei sakykim bėgimas iš visokių rizikingų investicijų prasideda.

[00:15:51] Ir ta panika pati didžiausia. Dar niekas nežino kur čia kiek čia kris. Tai prisijungė ten dabar jau ir algoritmai labai daug prekiauja. Tai gali būti visokių ištiko reguliavimu. įprastai tarkim obligacijų kaina auga kai akcijų biržose stipriai akcijų biržos stipriai pinga. Tai atvirkščiai koreliuoja ryškis dėl to kad pingant akcijoms labiau visi bėga į saugesni. į obligacijas o čia buvo vienu metu netgi obligacijas. Ten dvi dienas berods buvo tokia situacija kad nepaisant to kad akcijos pinga tai dar ir obligacijos pradėjo durnių. Taip taip pat buvo ir auksas pradedant nuo pavyzdžiui.

[00:16:40] Buvo vienu metu aišku tokius didelius grafikus. Bet buvo vienu metu ir auksas. čia labai gerai matosi praeitą kartą kalbėjom šiek tiek nežinau kiek iš jų sudalyvavo. Kodėl taip atsitiko matote čia prasidėjo aukso kritimas. Tuo pat metu čia buvo. Dešimta diena taip dešimta diena jeigu mes pažiūrėsime pavyzdžiui spalvų.

[00:17:12] Marc ten va čia jau netgi jų krito. Jau buvo prasidėjęs kritimas akcijų biržose jau gerokai pakitę buvo ir dar toliau. Dešimtą dieną tačiau neturime dešimtą dieną toliau.

[00:17:27] Akcijų kaina krenta ir auksas krenta akcijų vertė krenta ir čia atvyko tokia nestandartinis situaciją nestandartinių situacijų būtent vertos panikos priepuolius investuotojų atsitinka labai dažnai bet jie vėliau susitvarko nes įsikišo institucijos įsikišo centriniai bankai dažniausiai taip reguliuoja.

[00:17:50] Dažniausiai tai priklauso nuo to kad kadangi atsitiko tokia sakykim ekstra dalykai kaip ekstra įvykiai kurie iš esmės gali visą finansų sektorių paveikti tai dažniausiai kažkas būna išsigandęs. Tarkime ne skolina pinigų vieni kitiems.

[00:18:12] Tai tas pats repo Markets ar ne. Arba kažkokias kažkokie trikdžiai bankinės sistemos ir taip toliau tai automatiškai turi įsikišti centrinis bankas ir viską sureguliuoti o kai ta panika truputėlį aprims viskas atsistato.

[00:18:30] Tai netgi didžiausi fondai didžiausi ten maistas dalijo taip Sodroje sausį. Fondas vienu metu buvo jo portfelis sumažėjęs dvidešimčia proc.. įprastai būtent dėl to kad tas fondas Fondas susirgęs tavęs labai plačiai.

[00:18:51] Labai daug daug šalių apima taip skirtingus ir besivystančios ir išsivysčiusiose šalyse stovi investuojama ir į auksą investuojama yra ir akcijas ir obligacijas ir išvystytas finansines priemones visokio tipo ten ir jų čia reikia ir ir yra aukcionai ir taip toliau. žodžiu labai gerai apskaičiuota ten aukštasis pilotažo. Ten dirba ne vienas ir ne penki žmonės ten daug žmonių dirba ties tuo kad sudėlioti visą portfelį ir jį pastoviai prižiūrėti.

[00:19:26] Net algoritmai sukurti kurie atitinkamai koreguoja portfelio. Tarkime kiek portfelyje bus vienokių ar kitokių akcijų ir obligacijų ar kitų įrankių vis tiek nesugebėjo apsisaugoti nuo įprastai.

[00:19:39] Fondai yra tas kaip draudimas ar ne toksai lietuviškai jeigu tai jie ir vadinasi fondais kadangi jie nebijo arba yra pasiruošę pozicijoje taip viską stato kad netgi krentant akcijų biržos kurios tokias jautriausias yra taip akcijos viena jautriausias turbūt. Vertybinius popierius yra arba vienas iš jautriausių kuris stipriai vertę keičia ir greitai.

[00:20:13] Panikos metu tai kad kompensuotų kiti sunkiai arba dalinai arba pilnai netgi dalijo ten 2018 metais kai mes turėjome tą kritimą kaip turėjome prekybos karus prasidėjusios tarp JAV ir Kinijos.

[00:20:31] Taip Trampas ten pradėjo tada mes turėjome Federalinių rezervų bankas buvo pradėjęs mažinti likvidumą. Tai reiškia balansas savo mažino pinigų kiekį. Grubiai ekonomikai taip sakykim siurbia iš ekonomikos pinigus nebe spausdino ir dalyvauja nebe supirkinėti obligacijas o jau kaip ir tas kurias buvo pasiekęs iš komercinių institucijų.

[00:21:04] Taip jiems grąžindavo ir pasiimdavo pinigus taip mažindami mažino likvidumo ir dar palūkanų normos kėlė tai sukėlė tam tikrą paniką ir likvidumas mažėjo ir palūkanų normos kyla tai pinigų tampa mažiau jie tampa brangesni žmonėms ir įmonėms tai yra blogai tada Gavosi situacija kad prekybos karai tai didelis neapibrėžtumas ten skaičiavo milijardais šimtais milijardų kiek čia gali kainuoti visi šitie Trampo karai ekonomika JAV ir pasaulio be abejo ir automatiškai tuo metu ir akcijos krito stipriai ir tuo metu aš dabar bijau pasakyti tikslius skaičius aš neprisimenu bet man atrodo dviženklis skaičius buvo Už uždirbtas būtent britų vadovo sausį dalijo fondo.

[00:21:54] Būtent to neapibrėžtumo laikotarpiu nes ten kažkokių didelių nebuvo.

[00:22:02] Sakykime nepalietė finansų institucijų finansinių institucijų taip stipriai. Taip. O šį kartą Corona virusas už. Ekonomikos truputėlį buvo kitaip jau buvo pribrendo герой.

[00:22:16] Tas ta problema man atrodo nuo 19 metų rugsėjo mėnesio ten turėjo problemų būtent tarp tarp institucinių to skolinimosi rinka. Būtent aš ir. Ir gavosi toks baisus kritimas kaip buvo dabar. Buvo pradėtas stimuliuoti iš visų pusių. Visos šalys beveik visi centriniai visų pirma bankai įsitraukė į tą kad palaikyti normalią veiklą finansų institucijų įsitraukia centriniai bankai paleido tinklus ir gavosi taip kad pradėjo.

[00:22:56] Visi žiūrėti pradėjo į tai kad doleris turi kristi. Nežinau kodėl tokia yra apskritai.

[00:23:07] Nuomonė bet čia aš daug kur girdžiu daug kas su valiutomis kas prekiauja. Jeigu Federalinis rezervų bankas pradėjo spausdinti pinigus nuotakų ateitis ydinga daryti taip likvidumą didinti. Tai visi pradeda galvoti arba dauguma nei visi bendri dauguma pradeda galvoti žmonių kurie ypač valiutomis prekiauja kad turi doleriais būtinai pykti bet nepagalvoja apie tai kad ten dar visas pasaulis aplinkui pradėjo taip pat didinti likvidumą.

[00:23:40] O visa viskas kas prekiaus rinkose sakykim žaliavos taip visos taip pat turi būti sudaromi visokie rezervai ir taip toliau viskas doleriais.

[00:23:55] Ir kaip ir nepaisant ir jeigu bendrai paėmus kiek kokių stimulų. Federalinis rezervų bankas JAV pradėjo daryti ir kokius tyrimus bendrai visos kitos šalys pradėjo daryti net neatkreipė dėmesio kad tas Federalinio rezervų bankas mažiau.

[00:24:12] To likvidumo išleis arba spausdina kabutėse pinigų negu visas likęs pasaulis. O kadangi pagrindinė rezervinė pasaulio valiuta yra doleris tai kaip tik paklausa doleriui padidėja. Nėra skirtumo kad tas Federalinis rezervų bankas pradėjo jį.

[00:24:33] Jeigu jis vienintelis centrinis bankas būtų kuris pradėtų tą į programą pradėtų didinti likvidumą tada taip pasiūlą doleriu padidėtų ir dolerio vertė greičiausiai kristų. Bet dabar kai yra situacija kad visi tą likvidumo didina. Tas JAV centrinis bankas nėra daugiausiai kad visus visą pasaulį perspėjo ir perspėjo. Ir kaip tai atsitiko. Daug kas nesitikėjo. Ir įvyko tas iš Levo koreliacija sapne ir dėl to. Auksas pradėjo šioje vietoje vienu metu pykti nes dolerio vertė pradėjo kilti iš tikrųjų ne tik auksas pradėjo pykti į daugelį žaliavų tuo momentu. Taip nes dolerio vertė pradėjo augti stipriai. Ir jeigu mes pažiūrėsime sidabrą tai sidabras. Tuo aš taip įvykdžiau. Man atrodo pūva sidabras buvo nukritęs. Bene daugiausiai. Bent jau labai stiprus stiprus juntamos kritimas buvo sidabro dabar jis po truputį atsistato. Taip nes atsirado toks dolerių trūkumas. Dolerių trūkumas pasaulyje ir gavosi toks keliavimas tai ką aš noriu viso šito. Aš kažkada jau esu kalbėjęs apie šituos dalykus ką aš noriu pasakyti kad pačio pačios panikos įkarštyje būtent kai vyksta nežinia kas rinkose kai visi panikuoti pradeda bėgioti atsirasti gali visokių VAT tokių sisteminių klaidų kurias suskubo taisyti centriniai bankai. Dažniausiai vėliau ten pasirašytos sutartys buvo tarp šalių ir viskas susitvarkė. Plius Minus dabar likvidumo to dolerio bus pakankamai. Reiškia jei jau kažkokiai šaliai į kažkokias šalies centriniam bankui reikia JAV dolerių tai tie centriniai bankai iš karto tiesiogiai kreipėsi į Federalinių rezervų banko yra sudaromi tie kanalai apsikeitimo taip sandorių ir doleris yra aprūpinami visi kam reikia doleris yra aprūpinami. Bet tuo metu jeigu jūs būtumėt investavę į auksą ir sidabrą būtumėte patyrė stresą. Tai reikia žinoti kad nėra taip. Ne visada yra taip kad viskas labai koreliuoja ir aš jeigu esu pasidaręs pozicijas ten turiu ir pozicijų auksą kažkiek.

[00:27:29] Obligacijos yra akcijose tai būtinai aš kažkuri pozicija man būtinai uždirbs. Bus panika tarkim kris akcijų biržos būna kad vienu metu stresas būna visiems visoje sistemoje ir gaunasi. Tokie dalykai kaip čia auksas ir sidabras obligacijos. Mes galime pasižiūrėti į apačią ten dešimtą dieną obligacijos.

[00:27:57] Taip obligacijas galime pasižiūrėti jeigu mes surasime dešimtą dieną dešimta diena. Taip reiškia ką mes turime. Akcijų rinka krenta 10 d. balta raudono žvakių. Aukso kaina. Aut. tai krenta. Obligacijų kaina krenta.

[00:28:22] Taip tai.

[00:28:24] Štai čia tokios situacijos. Jos trumpos pakankamai nu kaip jeigu pasižiūrėtume į auksą ir obligacijas jos atsistatė kažkur tai per aštuonias dienas ne atsistatė visiškai bet pradėjo grįžti atgal ir auksas ir obligacijos pradėjo grįžti atgal po to streso taip kaip buvo centriniai bankai priėmė atitinkamus sprendimus. O akcijos ir iki tol krito ir po to dar krito kurį laiką ir visko neatsigavo. Ten 50 60 proc. turbūt irgi dar neatsigavo. Pinokis dabar ar 30 nuodugnų savo pasiektų. Tai šitoj vietoj aš tiesiog kitą kartą per savo gyvenimą manau bus visokių dar dalykų mes čia su jumis pamatysime kad vistiek eiliškumas yra jeigu ne vienokia krizė mes matom. Niekas nesitikėjo kad bus būtent ne su finansais arba su kokių burbulų akcijų susijusi krizė o būtent su virusu. Tai bet vienaip ar kitaip kol kas išlieka tas tik eiliškumas šiek tiek užsitęsė ciklas ilgiau šitas. Krizė atėjo išvis iš kažkur netikėtai ir tai žinosite kad tiesiog nereikia panikuoti jeigu jūs turite obligacijos jeigu turite auksą savo portfelyje taip ir kai prasideda panika tai čia yra vis tiek šventas taip saugus prieglobstis. Ir dažniausiai šitos. šitie finansiniai instrumentai nuo aukso nepavadinsi finansinių instrumentų bet dažniausiai daugelis perka ne fizinį auksą o būtent per biržą. Tai vis tiek kažkokius finansinius instrumentus to aukso įsigyja. Obligacijos jau bet kokiu atveju per finansinę reiškiasi per antrinę rinką įsigysite ir šitoj vietoj gausis taip kad vis tiek tie jūsų tos jūsų investicijos obligacijas ir auksą jūs greičiausiai per sunkmetį atsipirks arba bent jau nenutiks ir jūs iš jų juose laikydami pinigus bent jau už sausį telšiškis ant nulio išvysite pinigus. O jeigu aišku jūs laiku dar už ir suprasite kokie procesai vyksta ekonomikoje ir kodėl tos obligacijos ar tas auksas tas kelias dienas pigo tai galėsite Na iš tikrųjų dar ir užsidirbti.

[00:30:50] Ir greičiausiai dabar bent jau mano nuomone taip mano asmenine nuomone mes matysime turbūt kurį laiką dar neramumus su tokio Ronos virusu. Nežinau ar su manim sutinkate. Galite man aišku su manimi ir nesutikti bet aš tik savo savo nuomonę. Dabar aš sakau ką aš manau kas bus su. Surinkome artimiausiu metu. Matau atrodo klausimus.

[00:31:28] Kartais atrodo kad auksas vaikšto su akcijomis. Kai žemiau rašoma mažiau sunkvežimių. Bet žiūrint į grafiką ir 2008 aisiais jų grafikus pasižiūrėtume.

[00:31:42] Man čia reikia iki 2008 ųjų dar įsibrauti dieninių grafikų čia bus sunku. Iš tikrųjų panašiai buvo. Aš dabar matot 2008 metais dabar tų laimingų nematau bet buvo buvę. šiaip dažniausiai tai būna ilgesniu periodu tai vis tiek krizė.

[00:32:02] Iš krizės ką mums atnešė šita krizė kronos.

[00:32:08] Pagrindinis dalykas nuo aišku daug stimulų daug likvidumo. O iš tikrųjų tai atnešė žemas palūkanas tai palūkanų normos buvo mažinamos ir dabar iš krizės išeiti nėra taip paprasta. Taip mes viens du. Užsidarė visa ekonomika. O dabar atidaryti tą ekonomiką ir parodyti gerus rezultatus dabar kad visi patikėtų kad čia viskas gerai ir netikime stotyje kad infliacija pradėtų augti kad BVP pradėtų normaliai augti kad vėl palūkanų galima būtų didinti. Taip dažniausiai ateina su kritimas taip kaip ateina su kritimo laikotarpis jisai užsitęsė kol iš to mes išeiname ir gauname.

[00:32:51] Taip.

[00:32:53] Tai va šitoje vietoje prasideda ilgas atsigavimo laikotarpis yra visai dar būna toks nuo su kalneliais amerikietiškais tam tikrais taip reiškęs. Yra ir gerų signalų bet jau ten paslaugų sektorius pradėjo gerai atsigauti. Pavyzdžiui bet gamyba ten stringa ir taip toliau. Ir kuo ilgiau ir kuo daugiau tokių ant amerikietiškų kalnelių kad kur atsiranda kažkokių dar neapibrėžtumo kažkas ne atsigauna ekonomikoje yra palūkanų normos vis dar išlieka žemos. O gal vienu metu prasideda netgi tai kad lūkesčiai dėl palūkanų normų dar labiau pradeda sakykime prastėti nes vis dar mato kad ekonomika per silpnai atsigauna ir panašiai tas per ilgesnį laikotarpį sėdint obligacijomis jums obligacijas jums gali atnešti pelno. Taip kaltas neapibrėžtumas toks ilgas obligacijas į obligacijas įsidėti apsimoka ir nematote. Sakykime nuo 2008 metų taip iki 2009 metų vis tiek pajamos netgi netgi buvo čia piką pajamos 2/8 tais metais.

[00:34:07] 2009 m. pradžioje vis dar būtų ilgesnį laikotarpį pajamos. Obligacijų kaina čia kainą ne pajamingumas būtų išaugęs taip pajamingumas aišku krito kol tie kilimai įvyko.

[00:34:22] Kaip šioje vietoje tokia situacija po to taip pat ne tik tie lūkesčiai būtinai lems obligacijų kainos augimą.

[00:34:34] Tai reiškia kad aš galėsiu dabar tarkim šitoje situacijoje paimti nusipirkti obligacijas ir parduoti jas brangiau tikėtis ar ne. čia reikėtų nuskraidinti į dabartinę situaciją.

[00:34:48] Bet dar yra tokie dalykai kaip tarkime tie patys skatinimo kvotas ateity fizikas visas gali šiek tiek sudrumstė vandenį. Kai pradedama skatinti ekonomika kai pradedama didinti likvidumą kompanijos įmonės gauna pinigų. Kaip dabar žmonėms ten vyriausybė dalins JAV ten Honkonge dalina kur Vitalijui dar kiek naudos duos tų pinigų taip kaip atsiranda daug pinigų.

[00:35:17] Visi žino kad tie pinigai vistiek sėdynės tose kompanijose Korporacijos įmonėse taip. žodžiu kompanijos uždirbs daugiau. Rodikliai jų gerės. Aišku akcijų kaina turėtų augti ir automatiškai kai atsitinka toks vienu metu žmonės nusprendžia kad viskas dabar bus viskas gerai. Dabar yra pinigų vyriausybės centriniai bankai viskuo pasirūpino čia dabar turim investuoti į akcijas nes pinigų bus jie nusėda kompanijose. Tada. Tie žmonės kurie kuriam laikui buvo pabėgę į obligacijas.

[00:35:58] Jie pradeda tas obligacijas pardavinėti nes jie nori ištraukti pinigus iš obligacijų biržas. Taip iš obligacijų rinkos ir jas perdėti į akcijas kurios galbūt dar yra pakankamai patrauklios ne pervertintas gal jau nebėra dugno. Galbūt akcijos dar ne pačiame dugne prekiavusi gal jau šiek tiek. Kilimas prasidėjo. Bet tie pinigai iš obligacijų biržos rinkos pradeda keliauti į akcijų rinką. Taip arba gali būti nebūtinai tik į akcijas bet į kitus rizikingi Sinius ir rizikingus nes investicijos ne taip pat gali sąlygoti obligacijų kainos kritimą bet pats tas toksai neapibrėžtumo laikotarpis dažniausiai būna paženklintas obligacijų kainos kilimu. Vėlgi kad būtų taip šimtu procentų jums kad nusipirkęs šiandien obligacijų arba nusipirksiu 2008 metais obligacijų ir šimtu procentų jūs uždirbs tuomet labai ramiai. Kaip matote nebūtų taip laikotarpis būtų pakankamai banguotas būtų ir pakilimų ir nuosmukių. Tiesiog tie nuostoliai patirti iš obligacijų jie būtų mažesni. Kodėl nes matote pvz. Aukščiausias taškas obligacijos šimtas 130 buvo pasiektas toks maksimumas pats patys žemiausia kaina ten apie 112 taip nepilnų dolerių. Toksai. šitoje vietoje taip važinėjo atgal ir ten atgal ar ne. Jeigu pasiims akcijas 2008 metais galime pasiimti tą patį ir nerasime ten nesvarbus paiso fondų.

[00:37:47] Pasižiūrėkime čia kainos. 2008 ieji metai pikas. 157 ten kažkur tai ir 70 va čia yra didžiausias skirtumas.

[00:38:00] Taip jeigu jūs ir nė už dirbsite labai daug bet pabėgę į tas obligacijas jausitės ramiau.

[00:38:08] Tuo labiau jos aišku jausitės daug ramiau jeigu matysime kad iš tikrųjų į neapibrėžtumo tik daugėja jei ir jūs matote kad lūkesčiai dėl ateities sakykime yra prasti dantis.

[00:38:23] Pavyzdžiui dabar aš nežinau jeigu jūs žinot kas bus ateityje kaip čia su kurio nors vyrus. Aš labai abejoju asmeniškai kad bus labai paprasta čia išsisukti iš tos situacijos ir spragtelėkite pirštais kad ekonomika pradėtų važiuoti į viršų ir kad būtų viskas geriau ir geriau.

[00:38:41] Taip tai šitoj vietoj. Aš manau kad greičiausiai bus dar visokių tų amerikietiškų kalnelių ir gerų ir blogų naujienų ir ekonomika vistiek mes į ką patarčiau atsižvelgti tai ateina ataskaitų sezonas. Taip bus dar antras ketvirtis šių metų. Dabar už pirmą atsiskaitinėti bedarbiu. Antras ketvirtis bus paveiktas šių metų būtent Kronos viruso ir tuos du ketvirčius mes dar tiek naujienų gausime ir bus tiek teigiamų ir neigiamų naujienų.

[00:39:16] Aš asmeniškai manau kad dešimties metų obligacijų pajamingumas JAV pasieks minusą. Taip ir gali būti kad kurį laiką pasimelsti mes galėsime pažiūrėti į obligacijų pajamingumo nes kol kas iki tol žiūrėjome tik į pelną. Bet tokių atvejų ten sakykim bent jau išsaugoti savo kapitalą tikrai galima bus. Dabar mes sakome tu manęs klausia tai į akcijas dabar nei investuoti į akcijas galima investuoti bet labai reikia rinktis į kainos.

[00:39:46] Galima į viską investuoti per krizę ir akcijos kurios kyla. Taip gal apie akciją nekalbėsime.

[00:39:54] Kompanija prisidirbo taip. žodžiu kibernetinės saugos siekis ten rimtos matyt nebuvo. Bet sakykim yra tokia Netflix. Tai yra biotechnologijų kompanijos kurias labai labai neblogai laiko. šiuo metu.

[00:40:12] Garso nėra. O. Parašykite prašau ar yra garsus.

[00:40:23] Yra super. Kažkam ten nėra verslo. Jeigu.

[00:40:31] Gal atsiras dujų.

[00:40:33] Nes visiems yra turėtų būti viskas gerai kas parašė taip dabar. Kiek čia klausimų.

[00:40:42] Miškiniai perskrodė klausimu žiūriu kaip čia prisikaupė. Gerai tai aš dar grįšiu prie obligacijų prie visko. Dabar aš klausimus gal bėgsiu.

[00:40:59] Obligacijų pajamingumas gali būti minusinė. Taip gali būti minusinė obligacijų pajamingumas.

[00:41:06] Sakykime dabar Vokietijoje jau daug laiko. Taip palūkanų normos taigi pas mus Europai koks nusilpęs.

[00:41:16] Tai aišku mes kai sakykime skolinantis pinigus iš bankų mes nelabai galime kol kas dar už minusą pasiskolinti kaip fiziniai asmenys. Vokietijoje taip pat ten už fiziniai asmenys aišku nors ir minusinė.

[00:41:31] Ten palūkanos negali pasiskolinti pinigų į minusą bet už indėlius nemoka tai už indėlius dažniausiai arba moka per mažai o jau Vyriausybės skolinasi ir Lietuva yra įsiskolinusi kažkiek pinigų. Dabar aš nepasakysiu kiek tiksliai bet buvo viena misija kad Lietuva pasiskolino už minus ten 0,07 16 kažkas tokio procento. Tai natūralu žmonės yra ir ir šiaip institucijos investuotojai yra linkę skolinti pinigus.

[00:42:08] Yra neapibrėžtumas kažkoks kai pavyzdžiui akcijų biržose yra pigiausia. Visi galvoja kad bus arba yra jau per keitimas ekonomikos taip ir bijo investuoti į akcijas su auksu nežinia kas bus galbūt irgi ten kažkuriuo metu buvo ten pabrangęs arba neaktualu. Tuo metu dėl kažkokių priežasčių.

[00:42:31] Be to į aukso visko ten nesakyčiau taip nes auksas irgi pakankamai buvo tylūs visi gali ir greitai daug pabrangti bet ir jo kaina gali mažėti taip pat tai vėl gi į auksą niekas neinvestuoja visko ką rinktis geriau šilingas neinvestuoja į Super brangias akcijas nes jos gali per labai trumpą laiką nupirkti 20 30 proc.. Nes tai yra didelė rizika. Aš kol kas kol viskas man atrodo per brangu aš susiimti stosiu į obligacijas kurios sakykim minus pusę procento man atneš reiškęs aš gausiu mažiau negu investavę.

[00:43:09] Bet bus tik minus pusė procento o nebus minus 30 ar 40 proc.. Dar 20 ten sakykim su akcijomis ar neva logika šioje vietoje tokia mokėjimai. Tai kiek čia klausimų dabar aš čia kol atsakysiu gerai. Aš prieš tai rodžiau. čia klausimas apie dešimties metų obligacijų kainos kaip ten buvo grynai JAV iždo dešimties metų obligacijos.

[00:43:44] Toliau einame tuo indėliu. Iš skaičių. Ar galėtum pagrįsti kodėl manai kad virusas dar užsitęs ir įspėti ir spėti kiek maždaug laiko.

[00:44:07] Čia būtų tik spėjimas. čia Darius uždavė klausimą.

[00:44:11] Aš manau kad neapibrėžtumas tas virusas jis gali būti suvaldytas bet kiek jisai žalos padarys. čia yra didžiausias klausimas ir niekas negali dabar atsakyti taip.

[00:44:23] Kiek tęsis virusas čia gali būti iš tikrųjų kai daug kas pradėjo kalbėti kad gal ateina ir Lietuvoje kalba gal ateinanti savaitė čia kritinė bus ir čia po to bus tik geriau jeigu mes čia laikysimės to karantino dar savaitę ar ne ir ne važiuosime per Velykas ten pas kitus ten JAV.

[00:44:41] Šiandien irgi skaičiau kalbėjo kad kitą savaitę gali būti lūžio savaitė kai jau pradės vis mažėti ir mažėti tų susirgimų bet čia tik visur spėjimai niekas iš tikrųjų iki galo nežino. Taip gal greičiau pasibaigs gal minkštai tas Krono virusas bus greičiau suvaldytas gal ilgiau. Aš nežinau. Aš žinau viena kad labai daug klausimų kyla kada visi galės laisvai visiškai bendrauti ir vaikščioti nes vakcinos nėra. Tai gali būti vėl atsitiktinai kažkur į kažkokį židinyje to viruso atsirasti minėti ar ne. Ir užteks gal vieno ar kelių žmonių kažkokiam regione ten ar ten ją vystyti kokiam nors sapne kai vėl BAM išsibarstė. Ir vėl atsirastų židinys galiu ir vėl reikės viską tvarkytis Taigi šitoj vietoje kad būtų vakcina mes žinotume visus čia paskiepyta. Tie kurie susirgo pagimdo. Ir viskas pasibaigė istorijos čia kad gali būti visokių tokių antrinių vad. žiūrėkit dar Kinija tik šiandien ar vakar atsidarė Taivaną savo ar nežino teisingai įtariu taip 10 savaičių ir tai ten irgi yra visokių apribojimų. Tai per savaitę pavyzdžiui Lietuva pusę procento. Kai kurie praranda nuo BVP taip skaičiuoja analitikai. Potencialiai pusė procento nuo BVP. Kas savaitę savaitinis karantinas tiek kainuoja JAV buvo ir po procentą kas sakė kad viena savaitė procentą nuo BVP nurėžė JAV. Tai tik dėl to kalbų kad tikrai tų neapibrėžtumo dar ateityje bus pas mus kurie bus kurių priežastis bus virusas.

[00:46:36] Taip. Kiek tęsis aš nežinau. Taip pat aš sprendžiu iš daugelio praeitų krizių taip kad vien tiktai. Po Kristen sakykim 20 30 procentų kainai neužtenka reiškęs akcijų kainai.

[00:47:00] Dažniausiai būna atsigavimui kartais jie būna ir visai dideli ten netgi kaip 29. Ten Didžioji depresija buvo vienu metu akcijų biržos buvo nusistačiusios vos ne 50 proc. ir po to vėl nukrito iki žemesnių žemumų ir vėl pakilo.

[00:47:16] Kilo ir nuvažiavo į viršų.

[00:47:18] Aš manau kad greičiausiai greičiausiai pas mus gali būti bent jau gal nelabai ten kris nelabai kris akcijos į naujas žemumas galbūt nes labai didelį stimulą yra paduoti. Bet aš kažkaip nelabai tikiu kad tas bus kaip čia atsigavimas viešėjo pas tas vadinamas ar ne. Man atrodo kad pernelyg daug visokių čia pas mus nesklandumų dabar sukelia būtent virusas. Ekonomika stipriai nuskriaudė kad greičiausiai kur mes. Bus toks variantas kad mes ir nekris daugiau. Nors mano asmeninė nuomonė kad greičiausiai darbus bus kritimas bet čia tik mano nuomonė aš niekam nesu šokusi. čia tiesiog man aš dalinuosi. Bet aš žinau kad aš galiu klysti. Aš remiuosi praeities krizėmis praeities kai jau buvo tikros krizės o ne tik tie sakykim atskiri šokiai gyventojai kurie lėmė kad akcijos greitai atsistatė. Akcijų biržos greitai atsistatė. šiuo atveju aš manau toks išskirtinis vis tiek įvykis. Bet jeigu yra gaudynės aš labai abejoju kad važiuosime tokiu tempu ir į naujas rekordus.

[00:48:34] Kodėl turėtume taip važiuoti jeigu daug žmonių turės pradėti dirbti. Sakykime iš naujo kažkur mačiau lietuvius rašė tiesa dabar nepasakysiu kas kad įmonės. Daugelis įmonių 10 to 5 iki 10 proc. jų apyvartos pelnas yra metinis. Tai per šitą sakykim mėnesį daugiau laiko kai mes esame krantinė nedirba daug kas visą pelnus sakykim praras jeigu ir po to kai mus paleis iš karantino kai susitvarkysime su liga. Reiškia viskas pradės apgaudinėti. Bet juk pelno kai kurios kompanijos tiesiog nebesugeba uždirbti. Duok Dieve kad tik dirbtų jos ir išmokėtų darbuotojams atlyginimus sau ir palaikytų tą gyvą savo verslą. Ne. Tai va tokie. Aišku čia gali būti daug paskaičiavimus suprantat visiems. Kol kas tik preliminariai skaičiuoja bando preliminariai įvertinti. Aš netikiu kad kažkas galėtų šiuo metu įvertinti šimtu procentu. Gali būti visko. Tai čia tokia mano nuomonė. Aš gal šiek tiek pesimistiškai kalbu čia gal kam nepatinka. Nenoriu aš aišku. Prikišti jums savo nuomonės aš sakau tik savo kaip aš matau. Ne tikrai jeigu galvojate kitaip tai aš suprantu kad turi teisę tokia galvoti kitaip nes kiekvienas iš mūsų turi. Kokiais kriterijais remiantis šiuo metu formuotų ilgalaikių investicijų 10 metų plius portfelį. Kokiais kriterijais remiantis kol kas aš iš tikrųjų rinkčiausi. Asmeniškai aš rinkčiausi kompanijas kurios iš tikrųjų moka dividendus. Jeigu aš dabar imčiau ir stočių kažkas įvyko apie akcijas kalbėčiau. Taip tai aš turbūt žvalgyti žvalgytis į kokią Coca-Cola Džonsonas Thompson į tokias kompanijas kurios visų pirma.

[00:50:59] Krano blizgučių ir matyčiau kad jų produktas vistiek netgi krizės tokios karantino tuo metu buvo pakankamai paklausūs. Taip galutinai aišku viskam paklausa krito gal maistui buvo ne tai kad kokakolos vaistai dar irgi Džonsonas Džonsonas. Prašau tai vat žvalgybinius tokias kompanijas kurios istoriškai išlaiko dividendus kurios turi gerus balansas. Kai kurios gali palaukti ta karantino jų rezultatai sumažės bet jie turi kažko. Idealiausia atėjo kad tos kompanijos neturėtų skolinti ir įklimpo į skolas. Per šitą karantino ir poveikį jų veiklai dėl karantino aš matyčiau tiesiog kad kompanija VAT išsilaiko iš savo.

[00:51:49] Nu pavyzdžiui man patinka net feisbukas nors feisbukas nupirktas bet jis pas juos prieš vietos karantinas buvo iš tikrųjų.

[00:52:03] Apie šimtą milijardų kažko jeigu aš neklystu tas pats jau apie šimtą penkiasdešimt milijardų. Buvo. Taip aišku feisbukas nukrito bet feisbukas kitų problemų turi. šiaip visai su augimo problemomis susiduria taip ir buvo paskelbta kad per karantino naudojimas išaugo bet tas sumažėjo taip pajamos iš reklamos sumažėjo nes verslai sustojo nes reklamos. Bet pavyzdžiui tas pats kas į Seinų ir Seinų pigo taip jautriai ir į akciją nes nuo telefonų irgi turbūt mažiau perka tik šiuo atveju bet kompanija šimtą penkiasdešimt milijardų kažką turėjo va čia aš skaitau.

[00:52:51] Jeigu analizuosime balansą man patinka taip balansas. Tai man patinka kompanijos kurių galbūt balansas prastesnis jeigu kalbėsime mes galime pažiūrėti jeigu jums įdomu trumpai į šitą. Kokį didžiosios. Man įdomu kaip jisai Džonsonas. Man patinka. Taip pat man pavyzdžiui Džonsonas Džonsonas patinka. Aš žiūriu į trumpalaikį mokumą. Taip viskas labai gerai. Su juo rodikliai yra geri. Nėra super geri bet jie geri su trumpu graikiškas kompanija susiduria su didžiulėmis problemomis. Jeigu dar dviem ar dar keturioms savaitėms pratęs karantinas kompanija įsiskolinusi. Nelabai stipriai. Taip jau kalbėsime apie dividendus. Nu gal jie ne patys patraukliausia bet beveik trys procentai. 2,7. Puikiai kompanijos. Sunku dabar įvertinti kiek ten patirs nuostolių dėl būtent karantino ir kaip jų pardavimai keisis bet bent jau prieš tai buvo jų visai fainas. Jeigu mes pažiūrėsime ką per šį ar sakykim galime pasiskaityti kiek turėjome turėjo čia jau rodikliai. Aišku gali būti pakitę juos reikėtų tikslinti bet jie turi septynis dolerius 37 centus vienai akcijai. Taip. Keršto ir akcijų turi iš viso 2,6 2. Tai devyniolika milijardų kompanija turi cechą. Taip beveik be skolų. Balansas neblogas kraičio kainos čia taip greit peržiūrės. Taip. Plius žinome produktas vis vistiek paklausus ir plius dirbo su vakcina. Jie taip dirba dirba su vakcina kuri potencialiai aš nesiūlau nesu gi čia joks pasiūlymas pirkti Džonsonas Džonsonas. Gal jau įsivėlusi į kažkokį skandalą kaip su pudra buvo vaikų ten su asbestas. Aš nežinau šito. Bet bendrai kai mes buvome bendrai apie balansą ir šiaip šitoj vietoj tokio rinkčiausi žodžiu kriterijai pagrindiniai kad kompanija turėtų gerus balansą dabar nebūtų ten prasiskolinusi labai arba tokius sakau po kurių nuo kokakolos ir per krizes geria kaip ten sako ar ne. Tai vat tokia kaip kokakolos žiūrėčiau kurios ten paklausa vis tiek bus nemaža man įdomu kaip skolą čia. Nuo akcijos buvo gerai pigiausios iš tikrųjų ir dividendai pasitaisė nes vienu metu kai šešiasdešimt kainavo dividendai jau ne tokie patrauklūs. Virš trijų procentų. Bet jau subalansuotas kokakolos šiek tiek jau prašiau. Taip ir su skolomis bendrai. Bet jeigu žiūrėti ilgalaikėje perspektyvoje tai turbūt dėl įdomumo išsiuntėme kokio kovo 2. čia nebus rekordinis koks pigimas kokakolos.

[00:56:16] Čia buvo.

[00:56:20] 98 ieji metai.

[00:56:25] 2000 aisiais kai krito bet visa ekonomika krito nuo čia vadovo 98 metų krizė.

[00:56:32] Tada tada buvo tas didžiausias pikas pasiektas ir po ko ji nukrito o bet dabar greičiausias didžiausias kritimas iš tikrųjų tai kainavo po trisdešimt šešis aišku buvo labai patrauklus pirkinys dabar jau kainuoja 10 dolerių daugiau bet ilgalaikei perspektyvai įskaitant dividendus aš manau galima išsisukti ir su Coca-Cola nors man jos balansas iš tikrųjų nelabai.

[00:57:01] Tiesiog produktas pats prodiusuotas. žinome kad jie į Vartos taip gerai toliau galbūt keliaujame.

[00:57:16] Į prie klausimų.

[00:57:19] Akcijų pajamingumo kur stebėti pavyzdžiui tam tam pačiam Reading galite stebėti akcijų pajamingumo kai rašiau dabar žodžių jums dešimties metų obligacijų kaina taip USB arba 10 Y lazda. Taip. Tai jeigu jų o obligacijų pajamingumas yra ES 10 у. Pavyzdžiui arba trisdešimt vietoj 10 galite rašyti. Taip. Tai va šitoj vietoj pajamingumas tai dešimties metų pajamingumas. Jisai yra pas mus šiuo metu 0,7 3 3 proc. Tai čia dešimties metų JAV obligacijų pajamingumas toks ir matot nuoseklūs obligacijų pajamingumo kritimas. Bet dėl to kad vėlgi aikščių mėnesiniai grafikai net įjungęs. Jau vaikystėje didžiausi kritimui įvyko po to kai Federalinis rezervų bankas aišku pradėjo kirpti kirpti ir palūkanas. Ne nes turbūt vienas iš nedaugelio buvo sugebėjęs pakelti palūkanų normas šito augimo ciklo metu kai turiu omenyje akcijų augimo ciklo metu ekonominis augimas buvo be abejo ne tik akcijos brango bet ir požiūrio o centrinis bankas nedidina palūkanų normų ir lubų iš tiesų labai daug rekordiškai daug metų tai rimtas nulinės emisijos palūkanos.

[00:59:07] Ar taip toliau ir pasižiūrėsime.

[00:59:13] Klausimus ar gali akcijos metais klysti iki buvusių žymių ar jų net neįmanomas toks nuosmukis.

[00:59:24] Ar gali kristi akcijos iki buvusių žemių. Jūs turite omenyje iki žemių kurios buvo pasiektas dar kovo. čia klausimas būtų Ar jūs turite omenyje tas žemes kurios ten kur nors 2008 aisiais buvo. Bet čia norėčiau patikslinti savo poziciją. Aš manau dabar kad galėjo kristi kur dabar buvo ačiū už siūlymą. Aš manau kad gali kristi ten F ir akcijos bet greičiausiai ne visos dabar truputėlį bus atsižvelgta puota filtruoja ir. Laikas bėga visi mato kokie sektoriai kokios kompanijos kokias industrijos bus paveiktos stipriausi to karantino gal dar atsiras kažkokių žinučių kada jau čia tas iš karantino išeitinės. Aš manau dabar bus truputėlį kitaip negu buvo kai kurios akcijos kris mažiau negu nepasieks to dugnu. Taip o kai kurios akcijos kurios tikrai silpnosios gali kristi dar žemiau negu buvo. Tai bene stipriausiai išsilaikė Nasdaq минуту Jeffas tas kokių jisai ir procentinė išraiška mažiau nukrito negu jūs matote 2018 m. Dugnas ir kiek nukrito Nasdaq šimtas technologijų taip JAV technologijų įmonių labiau įtemptos. O pas mus į Jeffas penkių šimtų visi padaro žemesnę žemos. Tai aš manau kad pavyzdžiui tokios bus labai trūksta. Kokias technologijų kompanijas geriau laikysis. Taip ir bus tokių kompanijų kurios krito pradžioje kai prasidėjo kuro nuo dabar kils ir galbūt muša rekordus bet bus tokių silpnesnių kurios kris dar žemiau. Mano toksai. Mano tokia įžvalga. Taip taip tą akciją atsainus vėliau šiek tiek užmesti akį iš tikrųjų gerai bet be problemų galėsim pažiūrėti tuo dar tik klausimas dar perbėgo iki galo jų nedaug liko.

[01:02:03] Ar protingai investavus pinigus į akcijas ar obligacijas joms kritus tiesiog laukti kol jos vėl atgaus savo vertę.

[01:02:13] Dabar jis jeigu kalbama apie atskirų kompanijų akcijas tai tiesą sakant toks dalykas labai pavojingas. Labai priklauso kokią jos akcijų nupirko. Jeigu Jūs nusipirkote galbūt kompaniją. Galiu pasakyti pavyzdį ten koks nors General Electric karinė kompanija kuri kažkada buvo didžiulė Amerikos pasididžiavimas dabar kainuoja labai pigiai ir turi daug problemų. Tai vadyba tiems bloga buvo ir panašiai. Atrodo šitaip kažkur ne žiūrėkit čia 8 metų krizė po to atsigavo ir dabar ne tik dėl dabartinės situacijos o bendrai kompanija turi daug problemų kirto dividendus beveik nemoka vieno cento mums atrodo simboliškai po vieną centą moka. žodžiu viskas blogai stop. Tai tokia kompanija gali ir atsigauti jau iki senų aukštumų ar ne priklauso dar kur nupirko Audi nupirko akcijas. čia jos pabrango ir nukrito. Ar jus nupirko akcijos čia jos nukrito tiek ir į klausimus. Toje vietoje kur pirko bet kas per kompaniją ir taip toliau. Jau kalbant bendrai apie rinkos akcijas indeksus kurių geriausius kompanijos sakykime bandoma tą indeksą tik įtraukti. čia aišku tiesos jungia tai tokius sakykim tokias investicijas aš laikau aš pats investuoja tik į Europoje kotiruojama penkių šimtų fondą taip kuris fondus seka 5 šimtus įrašų. Po šito kritimo laikau ir laukiu laiko nusipirkti dar kadangi kaip sakiau mano asmeninė nuomonė yra kad turbūt dar bandysite stoti kaip minimum dugnu. Aš nusiteikęs su nusipirkti kaip dėl krizės. Taip. Nu jeigu aš būsiu neteisus ir viskas kils teks pirkti man brangiau. Aš sakau aš galiu būti neteisus kad jis nenori jums įpiršti minties kad vėliau su kitąmet mums čia kalbinamas sakė Robertas. Krizė dar todėl aš pirkau ir praleido investiciją nieks nežino. Iš tikrųjų per daug visko sakykime per daug visko dar taip. Nežinomybė kabo kaip tai.

[01:04:51] Aš tikiu kad mes galbūt ir po metų pusantrų kalbėsime ir būsiu kur nors prie buvusių aukštumų. O gal užtruks tam tris ir keturis metus kol pasieks buvusias aukštumas bet aš kadangi periodiškai vykdau tą priekyje savimonė prekyba. Tai aš nuo 15 metų turkų periodiškai buvo labai labai gerai. Nuo 15 metų man papuolė 16 17. Ypač patiko. Po to buvo 19 metų labai geri. Aišku dabar didžiąją dalį grįžo tai reiškia mano investicijos. Nuo 15 metų jos beveik nuo aš turiu nupirkęs ir tose vietose kažkur tai ne pačiuose dugnas bet čia bent jau mano investicijos. Iš tikrųjų labiau minusą kulkas bet žiūrint į visų laikų ten mėnesinį grafiką paimsime čia mes dabar žiūrime į tiesą pažiūrėsime. Indeksą ką aš negaliu parašyti teisingai tai aš žiūriu tiesiog į istoriją ir matau kad kažkada ten kainavo ir po 11 ar po mažiau kainavo ir po šimtą kainavo ir po tris šimtus ir taip toliau. Ir iš esmės aš tikiu kad su laiku bus viskas gerai. Investuojant į portfelius tokius saugesnių kompanijų ir rimtesnių. Aš manau kad galima taip tikėtis ir aš taip darau. Bet čia tik netinka tiems kas sugalvoja pyko turėjo ten iš kažkur tai tarkim butą pardavė turėjau ten šimtą tūkstančių dolerių. Sugalvojo artimą kur sugalvojo viską investuoti į akcijas nusipirko žmogus kažkur pypkę ar prie pyko. Ir tada viskas nukrito aišku čia stresas galima plaukus rauti. Vietoje su panikuoti parduoti ir prakeikti akciją. Akcijų birža. Bet jeigu sakykim jūs kaip aš periodiškai perkate ar kyla ar krenta perkate nupirko viršūnėje. Po dviejų mėnesių trijų jau per dugne vėl prisipirko brangiai. Praėjo laikas ir vėl per pigiai nes kainos nukrito.

[01:07:14] Tai su laiku turint omenyje ilgalaikį tendenciją taip turint omeny kad visi siekia ekonomikos augimo pinigų vis daugiau ir daugiau po kiekvienos krizės pinigų tik daugiau atsiranda rinkose nes bankai prisijungė vyriausybės pasiskolino ir spindinti spindinti spindinti tai realiai žiūrint į šitą situaciją į tokį iš tokios perspektyvos tai labai teisinga. Obligacijos obligacijos iš tikrųjų kaip ilgalaikė investicija gali būti bet reikia išlaukti kad būtų pajamingumas jos jeigu ji kaip ilgalaikė investicija galvoja obligacijas. Turėtume orientuotis į tai ne kainą obligacijas.

[01:07:57] Kaip aš sakiau dabar per krizes tikėtina kad kaina gali išaugti obligacijų taip nes žmonės galbūt jeigu čia aštri situacija su mūsų karantino ir Corona virusu tai gal naujas dar prie to saugaus prieglobsčio prisiliesti bet žiūrėti jeigu žiūrėti į dešimties dvidešimties trisdešimties metų perspektyvą jūs norėtumėt. Aišku nei už minus 0 5 per metus susiimti sustoti ir negauti jokio pelno jūs norėtumėt surasti galimybę bent jau už kokius ten 3 procentus o ne kas dabar nelabai ten daug. Turbūt tokių variantų surasite. Galime pažiūrėti kiek trisdešimties metų obligacijos šiuo JAV.

[01:08:47] Bondo.

[01:08:51] O šiandien tas. Valdo.

[01:09:03] 1,3 nuolat. Dar 2019 metais galima buvo už 3 procentus susiimti. Taip Aldas buvo tai šitoj vietoj tada būtų visai gerai gal tuomet savo tris procentus ir viskas o dabar dabar nesinori sakykim vieno procento arba 1,3 3 9 ten užteks mums nes infliacija gali viską suvalgyti. Tai obligacijos dalį pinigų obligacijos yra gerai visada turėti kažkokią dalį kad kai atsitiks tokie dalykai kaip dabar pas mus akcijų rinkoje kad jūs galėtumėt. Turėtumėte iš ko prisipirkti daugiau bet iš pačių obligacijų kaip iš investicijos ilgalaikės.

[01:09:48] Jūs norite turėti virusinės palūkanos kad jums kompensuotų infliaciją ir kažkiek dar liktų.

[01:10:03] Toliau žiūrim.

[01:10:13] Kaip karaliai. Juos apie pavojingą klausiu ar ne kaip Bojanas ilgesnį perspektyvoje.

[01:10:20] Patikslinti ar aš teisingai supratau.

[01:10:25] Bet aš turiu akcijų pasižiūrėti. Bus apie ką pakalbėti.

[01:10:35] Kaip garsus man rašo kad pati platforma rašo kad garso nėra. Arba jūs blogai gyventi. Viskas super Edvardas aš.

[01:10:48] Puiku. Daugelis parašė kad gerai platforma mane perspėjo. Aš išsigandau kad gal jau manęs negirdi.

[01:10:55] Kurį laiką tai super. Ačiū visiems. Tai dabar dėl boulingo perspektyvų. Fantastinis kritimas boulingo. Bet gavosi taip kad kovingas pateko į tokią situaciją kad. Kompanija ir jau buvo su tais savo lėktuvais Boeing 7 3 7 Max man atrodo taip vadinasi jie prisidirbo ten. Daug daug pinigų neteko dėl to kai ir po to per visą biznį. Taip avialinijų atsisakė daug užsakymų kompanijų pristabdė gamybą neturi kam parduoti turi problemų su savo lėktuvais. Bet ilgoje perspektyvoje aš iš tikrųjų asmeniškai prisipažinsiu žmogaus į pavojingą kaip tiesiog dar papildomai investicija pasidaryti nes buvo. Yra kitas pasididžiavimas nes jas vos ne lobistų didžiausiu vadina šita. Trampo ir kompanija ji iš tikrųjų uždirba ne tik kad parduoda savo lėktuvus. Taip. O dar ji dirba su vyriausybės užsakymais ir visokiais visokio tipo laimėjo. Ten būna ir po 40 ir po 60 milijardų konkursus. Iš tikrųjų be konkurencijos ten. Vyriausybės užsakymas tik pavojingas gali pagaminti tarkim kariuomenei kažką ne taip. žodžiu šita kompanija vis tiek bus gelbėjimo. Jūs žinot kad paskelbė vyriausybė. JAV dujų kabelis dviejų trilijonų tik iš vyriausybės būtent paketas ir žmonių palaikymui mažų verslų ir didelė dalis eina būtent kruizinių laivų kompanijoms oro linijoms ir tame tarpe moliūgų ir kitokių ir dar yra keletas kompanijų kurias gelbės taip tai atseikėti nurašė skolas ir aišku jų aš nesitikiu kad Bojanas dabar ims ir grįš labai greitai. Iki keturių šimtų ten penkiasdešimt beveik be to aš manau kad kompanija iš tikrųjų turės. Turint omeny kiek kinai kiek kinai tų užsakymų vyriausybinių namų gauna kad jai nurašė skolas tiek padės jai visada ir kad su laiku ilgesniais perspektyvoje aš manau vėl visi aktyviai skraidys ir viskas bus gerai ir duok Dieve jie susitvarkys tą savo bangą nes 7 3 7 Max kad du žmonės daugiau nei beržų turi ir viskas būtų gerai nes tų lėktuvų pilna pasaulyje.

[01:14:04] Nemažai jų filmą gal būtų nemažai perspektyvų įsivaizduoja kad viskas bus neblogai. Iš tikrųjų tik jau nebe.

[01:14:14] Nebent vaikai ten trijų investicija bet kažkiek jo tikiuosi 20 40 50 su su su vaiku tokių kainų.

[01:14:29] Asmeninio iškilimo nesu pirkti nes gali būti kad ir 60 kainos. Gerai dabar priėjau prie tos akcijos kur norėjau pasižiūrėti. Tai iš grafiko aš daug nepasakysiu. Aš nelabai.

[01:14:47] Analizavo.

[01:14:51] Information Technology juos penkis šimtus kompanijų įeina kirminai tiksliau užsiėmę. Gal galite parašyti.

[01:15:16] Turiu pasakyti kad man teks.

[01:15:22] Aukso ir techno skulptūra.

[01:15:28] O. šiaip žiūrėdamas į šitą kompaniją ir iš. Bendrai matau kad kompanija neblogai atrodo. Jeigu.

[01:15:43] Kalbant apie tai kad technologijos vis tiek pas mus technologijų sektorius labai neblogai laikosi šiuo metu lyginant su sakykime kokia gamyba ir ar laimėtojais matau kad iš pirmo žvilgsnio subalansuota viskas gerai kompanija neturi jokių skolų. Kompanija su savo trumpalaikius įsipareigojimus susitvarko dividendus dar plius moka gal negalima sakyti kad ten būtinai ten pasieks greitu metu būtinai aukštumas bet iš tikrųjų aš šį tą teigiamai.

[01:16:26] Kampaniją vertinu labai teigiamai nes man patinka ką matau iš balanso jeigu rizikos visada yra bet tos rizikos manau labiau ribotos. Negu su kitomis akcijomis.

[01:16:40] Dabar tuo pačiu buvo netgi nes vis dar sumuojami ten bus reikalų vistiek ilguoju laikotarpiu galima žiūrėti pavojingą bet sakykim paimti trumpalaikį trumpalaikę perspektyvą. Su juo dar nėra visiškai aišku. O čia ir trumpalaikėje perspektyvoje toks patrauklus pasirinkimas. Kompanija tikrai neblogai atrodo. Būtent būtent iš to mokumo ir skolų neturi. Taip kad kompanija matau aštuonis dolerius turi visai nemažai turėjęs. 10 neturės bet kokius šešis septynis o ne šešis penkis milijardus kažką dar turi kažkur iš akies. Sprendžiant tai visai gerai. Tikrai.

[01:17:47] Dabar klausimas buvo toks kad aš sakiau kad renkasi renkasi stoti į obligacijas per neapibrėžtumą.

[01:17:59] Žmonės su pajamingumo obligacijų nulis minus 0 5.

[01:18:06] Ar nebūtų geriau tiesiog laikyti. Taip tai sakykime kur laikyti kažką. Jeigu jūs esate didelė institucija jums Kiaušas gulėjo sąskaitose bankuose didelis neapibrėžtumas finansiniai sukrėtimai visokia ar Jūs įsitikinęs būsite kad jūsų ten milijardų milijardai taip kaip dešimtys milijardų bus saugūs.

[01:18:35] Banke kuriam jūs laikote kad bankas tas ne bankrutuos ar panašiai tai tai visai kitas dalykas yra tikėtina monetarinė tos stimuliavimo kanalus. Pinigai tai centrinis bankas. Bankai sukūrė pinigus tai iš komercinių institucijų pasiėmė jau turimas sakykim turimus vertybinius popierius obligacijas ir duoda už tai ką rašo tam kad skatina kaip ir neverčia centrinis bankas jeigu nori jis gali priversti skolinti. Komerciniai instituciją. Taip vyriausybėms toliau ir šitoj vietoj privalo netgi paskolinti tai jūs. Mes kaip priteisti kaip mažmenininkai mes jums Galim rinktis ar kišenėje laikyti ar sąskaitoje laikyti nes ten turim šimtą tūkstančių draudimą bet niekas nedraudžia ten 10 milijardų kažkokiai institucijai taip pinigų be reikalo gulinčių taip. Tai va šitoje vietoje dažniausiai arba. Dažniausiai tai vyksta per centrinį banką ir finansines institucijas. Taip čia labai toksai grubus paveikslėlis bet visai kaip suprantamas. Arba tiesiog institucijos nori kažkur pasidėti pinigus. ūkiai dažniausiai jos yra skatinamos didelės institucijos skatins ten koks nors fondas. Jo ten ne paskatins fondus gali daryti ką laikyti Auksė ten Canon nuo atitinkantį aiškų reikalavimus. Bet ten kokius kontroliuojančios institucijos reikalavimus atitinkamus atitinkamai atitikti turi.

[01:20:21] Taip bet iš iš esmės ten kokie nors sugalvoja kad per kokį nors ten Bank of America Merrill Lynch Goldman seksą Morgan stende ir dar kelis investicinius bankus VAT vykdys tą ateitį fizines išvadas ir jie nelabai galėjo priešintis. Jeigu galėtų priversti bet visi ten nu ten visa sistema ten viskas surišta. Bet mes kaip žmonės mes galime laikyti tuos pinigus savo kišenėse.

[01:20:56] Aišku yra ir nesukti sau galvos boulingo rodiklius dar noriu kad kalbėčiau. Iš tikrųjų rodikliai boulingo nelabai gražūs ta prasme. Skolos yra super didelės mokumas yra mažas.

[01:21:15] Ta prasme kraičio šitas yra kiek iš tikrųjų galėtų jeigu dabar pareikalautų visi susimokėti arba reikėtų ten visas išlaidas namuose susimokėti. Tai trumpalaikis tai ne susimokėtų tik trečdalį trisdešimt procentų turi tam pinigų. Kalbant apie karą ryšio tai įskaičiuojant atsargas tai lėktuvus sakykime ir kaip ten variklius kokius parduoda ir panašiai tai net pardavus tas atsargas jisai vos sugebėtų atsiskaityti su visais jam su Kęstučiu dabar labai blogai.

[01:21:53] Iš tikrųjų kalbant apie pavojingą Bongo sakykim šiam momentui nematau kažko labai labai gero tas forward pjesė irgi pasikeis. Aš manau nes vis dar neaišku kaip bus iš tikrųjų kiek uždirbs ateityje tiksliai. Situacija pas mus dinamiškai keičiasi t. šiaip kalbant apie Bondą Iš fundamentinių pusės aš nelabai nelabai kažką gero matau vienintelį dalyką suprantu kad tai yra ta kompanija kuri ir toliau bus palaikoma vyriausybės.

[01:22:33] Į karą tikiuosi kainą ir dabar pakankamai pigiai aišku sakau gali būti kad po kurio laiko galės kažkas nusipirkti ir už 60 dolerių ir tik tada brangs kažkiek tai tas pavojingas. Bet aš dar neturiu akcijų plojimų bet šiaip užaugau užsiimant tokia įdomiais.

[01:22:51] Viena įdomesnių aš tikiu kad tas bangas visada bus stumiamas į priekį kad tik dirbtų nes rimta kompanija nuo ten visko labai daug ir čia nemanau kad jie paleis pernelyg rimtą kumpio kompaniją bet rodikliai tai tragiški.

[01:23:12] Nieko negaliu pasakyti. Taip toliau.

[01:23:29] Ne. Jeigu perkate obligacijas geras klausimas jeigu perkate obligacijas ir obligacijų pajamingumas tuo metu yra vienas jūs rašėte. 1. 0,7. 4. Taip nepilnas procentas tai jisai fiksuoja tas obligacijų pajamingumas. Taip dažniausiai ten yra pirmoji man atrodo reikia minimaliai dviejų tūkstančių kad jūs galėtumėt nusipirkti obligacijas. Taip jūs turite už du tūkstančius pirkti dažų dabar neprisimenu.

[01:24:00] Iš esmės obligacijomis nelabai prekiaujama bet man atrodo reikia maždaug už dviejų tūkstančių bet čia jau skirtingi brokeriai daro skirtingų turėjo iš tų reikalavimų bet iš tikrųjų jeigu buvo tokia situacija gal greičiau nei junginiuose bet jeigu atrašė kad jūs labai gerai kaina buvo obligacijos 138 pajamingumas obligacijos buvo 0 7 4. 4 3. Tai taip. Kai jis nusiperka tą obligacijas. Jausmo kad šitą kainą gaunant fiksuotą nuo šios sumos fiksuotą savo pajamingumo taip nepilną procentą. Ir nesvarbu toliau kaip juda kaina keičiasi ir pajamingumas taip į priešingas puses jau vaikšto bet jūs už šitą pajamingumo kainą kai keičiasi jums tada tampa ji svarbi ta kaina ar jūs galėsite brangiau parduoti savo obligacijas ar jūs galėsi tik pigiau parduoti savo obligacijų. O jeigu jūs nežada jos atsikratyti tai jūs gausite šitą kuponą bet tokio dydžio nuo skaičiuojant nuo to kiek kaip tai būtų. Ar blusos Airbus.

[01:25:35] Kur šios bus kaip rusai.

[01:25:40] Ir turbūt nesi nesi tuo aš čia juokiasi.

[01:25:57] Ar tikrai geriau. Koks tik gėris man reikėtų.

[01:26:24] Jav ir ES įvedė.

[01:26:39] Gerai reikės bus tada personažų. Fainas pasižiūrėti.

[01:26:52] Kaip jau. Kaip jo perspektyvos.

[01:26:59] Čia nėra skirtumo kainos skirsis iš tikrųjų. Aišku bus.

[01:27:09] Ir ji gerai moka. Dabar reikėtų eiti Financial pasižiūrėti. Aš manau jo perspektyvos kol kas šiek tiek geresnės nes bet jisai irgi nukentės stipriai čia ieško visų reitingų. čia reikėtų atskirai pasižiūrėti čia reikia eiti netgi ne čia kur aš dabar žiūriu reikėtų eiti į makro Trend tašką. Kodėl.

[01:27:32] Nežinau ar čia.

[01:27:35] Ar spės difrakcijos kodeksas.

[01:27:44] Čia ne ta kompanija tikrai ne ta kompanija ir. O ar nežino kaip. Kaip tik jos. į bet šią viziją nėra.

[01:28:04] Z nėra žodžių nelabai iš atliksiu bet galėsiu kitam kartui jeigu norėsite pasiruošti pasižiūrėti. Bet aš manau ji bus vistiek irgi prarado daug užsakymų. Aš mačiau kad daug ten lėktuvų atsisakė. Kol kas tai tikrai bus pasijus jau pasimatė kainoje.

[01:28:24] Aišku TAK vis tiek ir. Irgi yra pakankamai svarbi kompanija. Mano nuomonė kad jinai su laiku irgi atsigaus bet finansai jos šimtu procentų bus geresni. Tikrai bus geresnės. Bojanas nukentėjo labai stipriai. Dar prieš Krono ir prieš visus šitos atsisakymo nuo lėktuvų ir taip toliau. Bojanas jau turėjo prisidirbo. Jau tada buvo kalbėta kad reikės padėti.

[01:29:04] 16.

[01:29:07] 16 dolerių 45 centai. Man atrodo būčiau 16 dolerių 32.

[01:29:14] Buvo paskutinė kaina buvo dabar tai gal pas jus Marketing kaip parodyta.

[01:29:21] Bet iš esmės aš manau kad finansai yra geresni ar bus bus stipresnė.

[01:29:30] Tiesiog man man patinka pavojingas.

[01:29:36] Nes.

[01:29:39] Iš esmės aš manau kad labai daug pigo ir nežinau man kažkaip pavojingas labiau traukia gal aš į rizikingas poziciją labai tikėtina gausi negu balsą žiūrėčiau bet iš tikrųjų ir finansus turės geresnius bet aš kitam kartui galėsiu susirasti išsitraukė savo būsto rodiklius galima bus pasižiūrėti arba kur mane yra kur.

[01:30:10] Jeigu aš dabar rasiu greitai galima bus išmesti. Ne taip greit nėra informacijos nes čia ne JAV korporacija kompanija sunkiau. O kiek čia klausimų jau mes ilgiau negu valandą pusantros. O klausimų čia labai daug. Po šio atsakysiu žinokit atsiprašau neatsakys į visus klausimus labai daug klausimų. Pabandysiu į šalies ateitį.

[01:31:00] Taip. Ar akcija klausia manęs. Jų.

[01:31:14] Kovo čia pagautas dugnas ar verta laikyti. Puolant. Nors bejėgiškai iš tikrųjų stebėkite kaip susitars rytoj bus susitarimas. Nors susitarimo susitikimas kaip ir ten spręsis situacijos mastą jeigu kažkokiu būdu susitars gali būti kad sunkiai seksis sutarti bet kai susitars ir kai ekonomika pradės atsigauti po visų šitų karantino aš manau vis tiek naftos kainą dar labiau statys ir galbūt tikėtis ten kad 20 kainuos.

[01:31:54] O gal kad kainuos dvidešimt penkis kompanija gal ir nebe kainos. Niekada tiek. Bet sakyčiau kad kažkiek atsigauti galima taip nuo 15 gal 16 nežinau 17. Bet bendrai jeigu jūs žiūrėtume į ilgesnę perspektyvą tai.

[01:32:17] Nu. Kompanija.

[01:32:21] Labiau ir taip tendencijai krentančio į sakykime mėnesinį netgi žiūrint aišku su milžiniškais vynais savaitinį jeigu žiūrėsime grafiką tai irgi. Ir iki to Corona. Situacijos ir iki šiol gavybos padidinimo.

[01:32:43] Kai čia rusai su Saudo Arabija pradėjo tą karą kainų jau ir taip akcijų kainos krito. šitas kombainas taip kad labai kažko stebuklingo nesitiki čia o jeigu jūs geromis kainomis pasiėmę tai sveikinu ir susitarimas jums kažkiek padėtų pliusų sumažinti gavybą. Jums tikrai kažkiek padėtų manau gal kažkokį 15 gali ir pasiekti bet labai kažkokių didelių vilčių nekeičia. Bent jau mano asmeninė nuomonė. Bet jeigu pagavo dugną tai super sveikinu.

[01:33:36] Taip pat kompanijos klausia manęs.

[01:33:43] Čia irgi tas pats panašiai tiek jums reikia stebėti būtent. Bet čia jau jo kompanija čia skalūnai turbūt visiems.

[01:33:55] Marketingas iš tikrųjų.

[01:34:00] Nėra bloga kompanija bet ji labai nukentės nuo nuo to jeigu didins gavybą ir čia priklausys viskas nuo ko ir kaip greitai paklausa naftos išaugs. Po to karantino ir ekonomikos pradės normaliai funkcionuoti. Pasaulis pradės vėl judėti.

[01:34:21] Tai šitoje vietoje aš manau reikėtų būtent tą stebėti. O šiaip nėra labai kažko blogo nematau nors kraičio šiaip nelabai geras bet. Kompanija gali kažkiek pasiskolinti ašmenų ir padengti pradžioje skolų nėra labai daug labai daug nėra netgi iki vieneto. šiaip skaitosi netgi tie rodikliai kad nėra nieko baisaus virš vieneto jau ten jau jau galbūt kai link dviejų ten ar pusantro jau nelabai gerai.

[01:34:58] Bet esmė ta kad nėra tragiškai ir svarbu kad jums svarbu kas surišta su nafta dabar kad susitartų gavybos dėl gavybos mažinimo ir kuo greičiau gyvenimas pradėtų tikėtis sena vaga.

[01:35:13] Dėl Trampo dabar ar Trampo populiarumo klausiate manęs ar ne išaugs po krizės pasitarnaus plenerą laimės Trampas nu aš.

[01:35:26] Manau kad gali laimėti.

[01:35:30] Aš manau kad Trampas gali laimėti kiek jisai ten tų sprendimų gerų blogų priims nežinau iš tikrųjų kiek pasitarnaus bet visus kai reikia priimti sprendimus čia ir dabar tai visi blogi ta prasme mes pagal save galime Lietuvoje žiūrėti nežinau. Aišku dėl politikos nenorėčiau į politiką lįsti ir politikuoti bet kas tik krizės metu ten priiminėja sprendimus.

[01:35:56] 2008 metais daug kas ten sako blogai viskas blogai per brangiai skolinga. Dabar ten Veryga kažkas sako daug kas labai ir jį kritikuoja.

[01:36:08] Nes lengva kritikuoti visada iš šono. Ir kai nematai tos virtuvės net tai sakykim šitoj vietoj sunku pasakyti gali būti kad ta Trampo irgi su kritikos tankais bet laimės čia sunku pasakyt. Aš politikoje sunkiai. Man patinka geriau sakau centriniai bankai jų veiksmai negu politika. Politika labai toks dalykas ir visi visi į savo požiūrį turi į politiką. Ne vieni mėgsta vienus kiti kitus. čia galima net susipykti labai greitai. Dėl šito tai aš norėčiau iš dalies kad Trampas laimėtų linksmas vyrukas linksmas vyrukas.

[01:36:56] Su kompanija aš manau visos kompanijos planas bus sunku jiems bet blogėja.

[01:37:02] Steponas kišasi į vyriausybės ir gelbės.

[01:37:07] Kišasi vyriausybės ir gelbės tas pagrindinės didžiausios oro linijų bendrovės tikrai. Klausimas galbūt tik yra toks kaip.

[01:37:21] Kaip greitai statinės ekonomika grįš į savo vėžes tas laiškas kad gal galėtų vėl kilti dar tos kompanijos kurioms padės bei laukiant kuriems paskolas jos nebegalės apsipirkinėti savo akcijų. Taip jos nebegalės iš supirkinėti savo akcijų. O kiek aš ten žiūriu per metus. Milžiniški kiekiai preparatais už praeitais metais beveik ilgą laiką buvo būtent to mūsų buliai iš Trento bulių Trento kuris susiformavo JAV akcijų biržoje buvo nulemtas būtent kaip kompanijos supirkinėti savo akcijas. Ir tai suteikia papildomą pakels akcijoms.

[01:38:10] Dabar tas tą patį darė ir tas Delta Air Lancer ar kitas taip amerikonai laimės. Dabar joms kadangi reikia jas gelbėti joms bus uždrausta kažkurį laiką kol ten atsiskaitys su iššūkiams skolomis savo išpirkimo sieti savo savo akcijas ar ne.

[01:38:31] Tai va čia kad nebus tiek paklausos joms ir iš tikrųjų gali būti kad labai sunkiai ribotai brangs tos kompanijos gal kažkokie pirmieji asignavimai bus greitesni jų jau yra. Jeigu mes paimsime daug jisai po tų gerų naujienų jau spėjo nukristi kaip matau. Aš nežiūriu tų labai aktyviai oro linijų bendrovių dabar bet matau kad nelabai gerai. Jiems sunku bus. Aš manau kad atsigauti kažkiek atsigaus bet kažkokių labai didelių labai didelių lūkesčių dėl jų neturiu. Kad 40 gali būti tai tikrai aišku bet kad ieškotojai fokusavimą labai parodų nežinau.

[01:39:19] L.

[01:39:21] Specialų akcijų apžvalgą gavusi daugiau.

[01:39:29] Pavojinga kompanija irgi pakankamai. Kiek žinau visi tie rezultatai kaip žinome pasiskolino labai gerai. Daug čia Vakarų nusileido. Obligacijas. Nežinau ar tarp jų yra. Bet fondai reitinguoti šitos. Daugelis turi izoliuotų kazino. Jie gali šokti bet vistiek turėtų šokti. Jis vis tiek lošia gal nebe tiek žmonės. Labai patraukli kompanija.

[01:40:02] Truputėlį tas likvidumas trumpalaikis jos nelabai gerai atrodo bet man sakau reikėtų pasitikrinti gal jos jau ir šią kompaniją jie spėjo pasiskolinti kad nusivesti visus savo balansą.

[01:40:19] Šiais metais kiek žinau labai noriai skolino tiems kazino. Labai greit išpirko visas tas obligacijas bet vistiek paklausa didelė buvo joms tai jeigu taip tai greičiausiai su laiku tai atsigaus o kiek atsigaus. čia irgi tik spėlioti. Dabar bet jeigu nemažinti dividendų tai aišku čia būtų SuperSonics pasirinkimas ilguoju laikotarpiu nors dabar daug visokių bus.

[01:40:54] Tokias aš nerandu su baime.

[01:40:58] Gal pats rizikingiausių pašnekesių šiandien kur aš norėčiau lįsti cia Bojanas o ši kvatotis. Anksčiau kai sakiau apie Džonsonas Džonsonas kokakolos tai ilgalaikėje perspektyvoje man toks patiktų. O čia toks spekuliacijos gal ir nieko.

[01:41:16] Jeigu pasiseks dar daug kad ir dividendus turėsite gerus bet nelabai man patinka jo likvidumas bus pakankamai irgi reikalus čia.

[01:41:39] Aš nežinau ar tokią akciją Vive į Y yra dabar rasiu greitai šios akcijos čia pas save apyvartas tokią žinokit Povilui. Nelabai galiu jums kažką pakomentuoti nes čia man patogu kai šimpanzės susiranda Amerikos bendroves.

[01:42:01] Aš matau tuos rodiklius bent jau ant greito nereikia niekur kapstytis tai galiu greitai pakomentuoti palyginus su kai reikiama ieškoti tai užtrunka labai ilgai ir taip mes jau į pabaigą einame tai.

[01:42:19] Gal jau ir baigėsi iš nes čia daug klausimų. Aš atsiprašau kad visų atsakysiu.

[01:42:27] Fundamentinių analizei naudoju vizą bet vizos nėra toks pirmas žvilgsnis po to matau tą kompaniją kas man patinka greitai. Kas nepatinka tarkim dabar aš kaip žiūriu į pagrindines skolas ir galimybė išsimokėti esamas reiškęs esamus įsipareigojimus su esamais įsipareigojimais susitvarkyti ir ilgalaikės skolos.

[01:42:55] Bet dar aš ten žiūriu makro trečias taškas. Daug ką žiūriu aš be galo daug. Sykį gal investicija taškas kuriame vėliau šita investicija žiūriu pilnai tam kad centrinių bankų puslapius seku jau kalbant apie fundamentinių ir dešimtis stintų tų kuriuos aš karts nuo karto pasižiūriu. Apie Tesla akcijas sunku pasakyti aš manau kad labai spekuliuoti tuo kas dabar jau aš anksčiau aš tuo domėjausi bet dabar aš su juo su Tesla nelabai kažkaip žiūriu labai kolektyvus labai daug vilčių į dietą ir kaip pateisina viltis.

[01:43:46] Tai super gera raketa ta Tesla kai sakykim jeigu nepateisino vilčių bus nelabai kas tokie. Arba jūs norite investuoti. Ilgai laikyti tą paslaptį kitoje gal ir viskas puikiai. O jeigu šiaip žmogus ateina kažkur skaitęs apie Tesla kas dažnai labai būna kad žmogus nesiskaito pamato grafiką aptaria kokius proc. procentinė prieaugį. Tai aš ne patariu. Nepadoru šiaip sau paimti ir gimdos statyti o po to dar išsigąsti ypač didelių sumų iš karto nes matot buvo ir beveik tūkstantis ir po to tris šimtus penkiasdešimt buvo vėl pasiekusi akcijų ir dabar vos penkis šimtus. Amerikietiški kalneliai. Jeigu per daug su Marchionne susijęs prisipirkti dar pasiskolintas iš brokerio pinigų tai gausi dar širdies smūgį nuo tokio amerikietiškų. Vieną dieną turtingas kitą dieną labai labai labai blogai gali būti jų turėtų nebelikti.

[01:45:14] Tai puiki gal šiek tiek jaukios šalių konkrečių klausimų turi dar daugiau. Aš dabar tikrai nespėjusi čia daug klausimų liko atsiprašau tų kurio ne atsakiau klausimus.

[01:45:25] Tai galėsite man parašyti arba paruoškite man kitam nariui gal tų klausimų aš tada per kitą veterinarą pabandysiu atsakyti.

[01:45:40] Gal tai padarome kitą.

[01:45:42] Kitą kitą kitą trečiadienį dar galės skirti laiko susitvarkyti kad į akcijas pažiūrės ar fondus ar dar kažką ne taip kaip parašėte. O šiandien jau baigsime nes matau jau kai kurie žmonės po vyriškį jau pavargo nes jo tai šiandien tada iš mano pusės tiek. Ačiū už dėmesį iki kito karto. Kas turi klausimų mielai. Kaskart kai kurie turit skaičius rašykite kaip jūs bendrausime. Iki Gero vakaro.

Jums taip pat gali būti įdomu